Zavrieť

Porady

Dieťa a škola???

Zdravím, ak môžem tak rád by som sa podelil o Vaše skúsenosti.
Mám 5 ročnú dcéru a uvažoval som že ju dám skôr so školy, nakoľko už vie čítať, písať atď.V škôlke sa už začína doslova nudiť a neviem si predstaviť že by mala do škôlky chodiť od septembra ešte ďalší rok.prosím Vás teda o rady ako postupovať ďalej, či ju dať do školy pre nadané deti skôr, či radšej ešte nechať v škôlke, alebo počkať ešte ďalší rok a dať ju do klasickej triedy?

ďakujem vopred za rady
Usporiadat
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

alaya1 Pozri príspevok
8 rocne gymko sa uz nezacina po 1.stupni, ale po 5.rocniku.

Len by som dodala, ci sa niekto opytal aj toho dietatka, ci chce ist do skoly, ci nechce ostat v skolke. lebo my to tu mozemerozoberat a vymyslat, nazor dietata by mal byt vzaty do uvahy, ved do skoly este nemusi. Mozno sa chce este hrat. Rozvijat jeho schopnosti sa daju aj napr. didaktickymi hrami, ktore sa daju najst na nete, pripadne CD s programom pre deti.
Ale ako som povedala, rozhodujuce slovo by mali dat testy skolskej zrelosti. Tie sa oklamat nedaju.
Čítaš nepozorne alaya, zadávatel piše o tom v príspevku č. 7;
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Vobec o tom, ci chce dieta do skoly v c.7 nepise. Pise len, ze chodi na kruzky v skolke a rozumie si so starsimi detmi.Ovlada Pc.
Aj tak rozhodne Pd.Ps,poradna, bez jej odporucania ju do skoly aj tak nezoberu.
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
môj názor je asi taký,každý rodič pozná svoje dieťa najlepšie ,ale ja keby som mala také nadané dieťa ako vy a tento problém, dať či nedať dieťa do školy skôr,ja osobne by som rok počkala. veď to ju neminie skôr či neskôr tam aj tak pôjde
Veď vaša dcéra môže byť užitočná a pomáhať ostatným deťom v škôlke.Ja osobne si myslím že v tomto by vám mohla pomôcť aj jej učiteľka napr.vtom že jej vaša dcéra bude pomáhať napr.porozdávať výkresy, pomôcť iným deťom pri obliekaní keď idú vonku atď. tak sa nebude nudiť a zároveň bude mať pocit že je dôležitá. a ten jeden rok jej ubehne ako voda....
0 0
ankahanka ankahanka

ankahanka

Alaya, citaj pozorne, pise sa to tam...
0 0
ankahanka ankahanka

ankahanka

My sme nasho syna chceli tiez dat do skoly ako 5-rocneho, nakoniec na odporucanie psychologicky sme tak neurobili.Napriek tomu, ze som bola sprvoti napaprcena z toho, co mi povedala, ze nie-maly vedel citat, zaujimali ho predovsetkym encyklopedie, velmi rad kreslil, bol vnimavy, sikovny a hyperaktivny-teraz s odstupom casu vidim, ze si robila svoju pracu poctivo...totizto maleho neodporucila dat kvoli tomu, ze je nesustredeny a pocas testov, ktore s nim robila, sice tie IQ boli fajn, ale inak stale odbiehal, nevedel sa koncentrovat, zakazdym ho nieco vyrusilo a toto nebolo na skolu-aj ked sme chceli pre nadane deti-myslim, ze baby su vo vseobecnosti trosku kludnejsie, aj ked vzdy je to o konkretnom dietati...
teraz v skole, uz je tam par rokov, chodi tam strasne rad ale este stale ma problem sa koncentrovat, vedomosti su o.k. no zvykne vyrusovat a zaujima ho obcas vsetko ostatne len nie to, co hovori ucitelka...-aj ked sa to oproti zaciatkom zlepsilo.
kazdopadne, dobry psycholog ti nepovie len to, co chces pocut, ale poradi a odhadne...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať