Zavrieť

Porady

Požiadavky na programatorov POHODY

Nakoľko využivam Pohodu nielen na učtpovanie ale ja personalistiku nie som úplne spokojna s touto časťou POHODY, preto som napísala email spoločnosti STORMWARE. Poprosím aj dalších užívateľov POHODY ak majú takéto skúsenosti nech by sa pridali k mojej požiadavke na úpravu tohto modulu. Nakoľko sú tam tlačiva ktoré treba potom ešte ručne dovypĺňat. Pýtam sa prečo,keď všetko zadávam pri každom zamestnacovi musím robiť ručne to čo program môže urobiť len úpravou a nasmerovaním jednotlivých údajov do tlačív a dokumentov?

PROSIM PODPORTE MA!!!

Važený dodávateľ účtovneho programu POHODA,


nakoľko naša spoločnosť využíva program POHODA, nielen na evidenciu účtovných dokladov ale aj spracovanie personalistiky a mzdových podkladov. Chceli by sme dostať informáciu prečo niektoré dokumenty ktoré su v personalistike si ťahaju len osobne udaje a ostatné nie. Myslíme si že by bolo potrebne zakomponovať z evidencie mzdového listu aby tieto podklady boli vo všetkých tlačivách ked potrebujeme pre potreby poistovní vyplniť, prípadne pri ukončení pracovného pomeru a pod. Nakoľko takéto programy by mali umožniť takéto zostavy vytlačiť úplne vyplnené a nielen čiastočne. Preto Vás prosíme nielen za našu spoločnosť ale za všetky ostatné ktoré sú vašimi klientami aby ste vytvorili databázu vyplnenia všetky tlačív vo Vašom programe. Poprípade informovali na Vašej www. stranke o zmenách alebo realizáciach.
Usporiadat
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

liba2
Dada, to ja predsa netvrdím, že Pohoda na mzdy je zlá. Tiež nečakaj, nejaké "veľké" rozdiely. Ty si už skúsila Olymp? Až keď si to vyskúšaš prakticky, uznáš že Olymp je lepší.
Zdá sa mi dosť nepraktické a finančne náročné používať dva programy, jeden na to a druhý na to. Jeden je len jeden. :-))))
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Dada
Zdá sa mi dosť nepraktické a finančne náročné používať dva programy, jeden na to a druhý na to. Jeden je len jeden. :-))))
Dada, ja pracujem s viacerými softami, lebo moji klienti ich majú zakúpené. Pokiaľ ide o to mať na učto a na mzdy zvlášť softvér, má to svoje výhody. Pohoda ako jeden soft na všetko - vyhovuje vtedy, keď účtovníčka sediaca vo firme denne zapisuje hosp. operácie. Ak ale robíš "pozadu" ako externá účtovníčka, je výhodnejšie mať tieto softy zvlášť. To je môj poznatok z praxe.
0 0
jimni jimni

jimni je offline (nepripojený) jimni

Nechcem aby to bola debata o tom, "kto ma vacsieho otca ..."
Zasadny rozdiel je v myslienke softu. Kros to vyriesil "polozkami mzdy". Ak si vsimnes, tak pohodaci na tom viac ako rok robia ...
Dalej, vizual (aj vystupne zostavy) z krosu je neporovnatelny, ale to ma vyznam pre klientov, ak ti to das doma do sanonu tak v pohode.
A do tretice vsetko dobre ... Ak robis iba jednu vec, viac sa na nu sustredis. Tym myslim to, ze olymp robi iba mzdy ...
(ale nie som plateny agend krosu, aj u nich sa najdu "dobroty")
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

A Omegu na účtovníctvo nepoužívate? V čom Vám vyhovuje viac Pohoda?
0 0
jimni jimni

jimni je offline (nepripojený) jimni

Mirkaska
A Omegu na účtovníctvo nepoužívate? V čom Vám vyhovuje viac Pohoda?
Omega nemusí byť zlá, ale je moc pracna ...
My vedieme účto klientom a rýchlosť, jednoduchosť a hlavne minimálne používanie myši sú ďalšie argumety pre Pohodu.
Inak je otázka na aký podnik potrebuješ soft. Tieto detske programy ako omega, pohoda, mrp ... maju svoje limity a pri vacsich obchodných firmach /nehovoriac o výrobných/ by som zvažoval niečo kvalitnejšie ako access databázu ...
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

Zaklada sa jedna učtovnicka firma a rozhodujem sa pre program. medzi pohodou a Omegou od Krosu. uz som bola rozhodnuta pre Pohodu ale mzdy ma trosku zabrzdili - ako napr. odmena štatutara za vykon funkcie, nepravidelný pracovný čas atď.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Viete mi niekto poradiť, ako dostať do výkazu pre soc. poisťovňu moje meno - t.j. Formulár vyplnil:.............. SP mi neakceptovala elektronicky podaný výkaz, lebo tam nemám vyplnené dané políčko. Ďakujem
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Nikto nevie poradiť? Prešvihnem termín...
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Cez nastavenie/prístupové práva/užívateľ
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ďakujem, funguje to.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

Luci
Nejako mi to aladin s tou upravou reg. listu FO nejde do hlavy. Ty zamestnavas SZCO na pracovnu zmluvu? Vtedy ho mas predsa v Personalistike a rodne cislo ide do reg. listu z kolonky Rodne cislo.
Co sa tyka knihy dochadzky, jej ucel je asi o tom, kedy zamestnanec skutocne kazdy den prisiel do prace. Ak by do nej vyplnalo nejaku stanovenu hodinu, asi by nemala vyznam. Neviem, ale takto si to vysvetlujem.
Pri dohodaroch vyuzivam ukolovu mzdu. Napr. upratovacka zarobi za kazde upratovanie 200 Sk a uvazok mam 2h 1den. Ked vystavim mzdu, tak iba zmenim pocet pracovnych dni - na pocet skutocne odpracovanych a pocet ukolov zadam podla toho, kolkokrat upratovala.
Dovolim si oponovat Ti. Mne sa jedna o klasicku dohodu o vykonani prace cize pracovnik nexodi kazdy den pravidelne. nevykonava pravidelne opakujucu sa cinnost
0 0
plp plp

plp je offline (nepripojený) plp

Dada, ja nemám skúsenosti s Krosom, ale k Pohode sa viem vyjadriť. Niečo o tom som písala v Re: Mzdový program dňa 20.9.2006.Len neviem,ako by som Ti pripojila odkaz na tú tému. A mám viac výhrad ako liba2. Popísala som toho dosť,tak sa mi to nechce písať znova. Dúfam, že si v Porade zbehlejšia ako ja, a ľahko to nájdeš, ak ťa to zaujíma.
Ľuba.
0 0
plp plp

plp je offline (nepripojený) plp

McMarti
Nakoľko využivam Pohodu nielen na učtpovanie ale ja personalistiku nie som úplne spokojna s touto časťou POHODY, preto som napísala email spoločnosti STORMWARE. Poprosím aj dalších užívateľov POHODY ak majú takéto skúsenosti nech by sa pridali k mojej požiadavke na úpravu tohto modulu. Nakoľko sú tam tlačiva ktoré treba potom ešte ručne dovypĺňat. Pýtam sa prečo,keď všetko zadávam pri každom zamestnacovi musím robiť ručne to čo program môže urobiť len úpravou a nasmerovaním jednotlivých údajov do tlačív a dokumentov?

PROSIM PODPORTE MA!!!

Važený dodávateľ účtovneho programu POHODA,


nakoľko naša spoločnosť využíva program POHODA, nielen na evidenciu účtovných dokladov ale aj spracovanie personalistiky a mzdových podkladov. Chceli by sme dostať informáciu prečo niektoré dokumenty ktoré su v personalistike si ťahaju len osobne udaje a ostatné nie. Myslíme si že by bolo potrebne zakomponovať z evidencie mzdového listu aby tieto podklady boli vo všetkých tlačivách ked potrebujeme pre potreby poistovní vyplniť, prípadne pri ukončení pracovného pomeru a pod. Nakoľko takéto programy by mali umožniť takéto zostavy vytlačiť úplne vyplnené a nielen čiastočne. Preto Vás prosíme nielen za našu spoločnosť ale za všetky ostatné ktoré sú vašimi klientami aby ste vytvorili databázu vyplnenia všetky tlačív vo Vašom programe. Poprípade informovali na Vašej www. stranke o zmenách alebo realizáciach.
Ahojte, pripájam sa k Tebe s prosbou o podporu pre užívateľov Pohody.
Dosť sa tu o tomto programe píše. Som s ním spokojná, ale....
Veľa z nás má nejaké, ale....A myslím si, že veľa z toho ALE sa môže zmeniť, len treba požiadať dodávateľa softvéru.Písomne. Ja som tak urobila, lenže zrejme to nestačí. Ak má jeden človek nejaké požiadavky,je to málo. Veď program je robený pre užívateľov, tak ak si myslíme, že niečo sa dá zmeniť, treba o to požiadať. Tiež stále hľadám iný soft na mzdy, lenže by bolo pre mňa lepšie,keby sa urobili nejaké korekcie v programe s ktorým som v podstate spokojná. Prikadám moje "požiadavky", ktoré som poslala do Pohody aj s odpoveďami.
Ľuba
0 0
evitaznr evitaznr

evitaznr je offline (nepripojený) evitaznr

súhlasím s tebou, treba im zaslať svoje poižiadavky na mail.Mám s nimi veľmi dobré skúsenosti, ale problém najprv s nimi riešim telefonicky prípadne konzultáciou u nich alebo u mňa. Mám problém s tým, že z pokladne neťahá na sklad materiál, musím príjemku nanovo nahrať v sklade. Pokiaľ nás je takých viacej, tak tieto požiadavky zhromažďujú a pri väčšom počte záujemcov toto zakomponujú do upgradu, len im treba napísať abyvedeli čo potrebujeme....................
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
Ako netaha? ked priamo v pokladni prijimas tovar na sklad? Mne to ide....
0 0
evitaznr evitaznr

evitaznr je offline (nepripojený) evitaznr

ahoj, vidím, že až po roku som prišla znovu k tejto téme..........nemôžem dať vytvoriť príjemku, musím ísť priamo na sklad - príjemka a položkovite nahrať materiál.............pokiaľ mi je známe, dodnes to tak nie je, pretože im oficiálne takúto požiadavku zaslalo len málo firiem...........
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Zaujímalo by ma ako riešite viac pracovných pomerov v jednej firme. POHODA neumožňuje vyrobiť jednu výplatnú pásku, keď má zamestnanec vo firme hlavný PP a aj dohodu o vykonaní práce. Alebo ak je na dohode o brigádnickej činnosti a aj na dohodu o vykonaní práce.Jeden z mojich klientov to takto vyžaduje a ja mám problém ako to riešiť hlavne kvôli tomu, že do výkazov Soc. poist. treba uvadzať za každý druh PP samostatný riadok. A predpokladám, že na konci roka budem musieť robiť ručne Potvrdenia o zdaniteľnej mzde.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

bea Pozri príspevok
Zaujímalo by ma ako riešite viac pracovných pomerov v jednej firme. POHODA neumožňuje vyrobiť jednu výplatnú pásku, keď má zamestnanec vo firme hlavný PP a aj dohodu o vykonaní práce. Alebo ak je na dohode o brigádnickej činnosti a aj na dohodu o vykonaní práce.Jeden z mojich klientov to takto vyžaduje a ja mám problém ako to riešiť hlavne kvôli tomu, že do výkazov Soc. poist. treba uvadzať za každý druh PP samostatný riadok. A predpokladám, že na konci roka budem musieť robiť ručne Potvrdenia o zdaniteľnej mzde.
Súhlasím. Ja mám napr. problém so zadaním odmeny pre konateľa, ktorý je súčasne aj spoločníkom, ale aj zamestnancom v trvalom pracovnom pomere, nakoľko aj v nápovede SW uvádza, že mzdu je možné pre 1 zamestnanca - 1 osobu vykonať len raz.
Pritom zákony umožňujú toľko kombinácií príjmov s rôznymi odvodovými povinnosťami....
0 0
zuzugali zuzugali

zuzugali je offline (nepripojený) zuzugali

atka4 Pozri príspevok
Súhlasím. Ja mám napr. problém so zadaním odmeny pre konateľa, ktorý je súčasne aj spoločníkom, ale aj zamestnancom v trvalom pracovnom pomere, nakoľko aj v nápovede SW uvádza, že mzdu je možné pre 1 zamestnanca - 1 osobu vykonať len raz.
Pritom zákony umožňujú toľko kombinácií príjmov s rôznymi odvodovými povinnosťami....
Atka Ty si môžeš v Personalistke zadať toho konateľa raz ako konateľa - spoločníka a raz ako zamestnanca v trvalom pracovnom pomere. Či nie? Potom ho budeš mať v evidencii ako 2 rôznych zamestnancov. A výstupy, na ktorých ho potrebuješ evidovať ako 1 zamestnanca si môžeš vyexportovať do Excelu a tam si ich upraviť.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

zuzugali Pozri príspevok
Atka Ty si môžeš v Personalistke zadať toho konateľa raz ako konateľa - spoločníka a raz ako zamestnanca v trvalom pracovnom pomere. Či nie? Potom ho budeš mať v evidencii ako 2 rôznych zamestnancov. A výstupy, na ktorých ho potrebuješ evidovať ako 1 zamestnanca si môžeš vyexportovať do Excelu a tam si ich upraviť.
Neviem, prečo mi to nechcelo vypočítať pri mzdách za december, keď som to takto nastavila - teda v personalstike 2x tá istá osoba, len iný PP a pod.
Nahodila som to ešte raz a v januári ´08 mi to urobilo. (?)
To som fakt rada, že si to nemusím komplikovať ručnými úpravami VZ.
Len nerozumiem, prečo mi to nechcelo zobrať v decembri....
Ani keď bola dohoda u zamestnanca, ktorý je aj v trvalom PP......
Ale už to ide...
A to som stále v jednej verzii, len účtovanie na prelome rokov...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať