Zavrieť

Porady

Zhrubnutá rohovka

som kto som
Na očnom vyšetrení synovi zistili zvýšený očný tlak a má aj horšie výsledky očného perimetra. Lekár ho teda poslal na zmeranie hrúbky rohovky a tam zistili, že rohovka je zhrubnutá.
Má s niečím podobným niekto skúsenosti? Vďaka
Usporiadat
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

milagros208 Pozri príspevok
Ďakujem pekne za odozvy. Mám hrozne málo informácii, možno aj preto, že som sa doteraz so žiadnymi očnými chorobami nestretla. Nikto v rodine nemá problémy s očami a už vôbec nie glaukom. Do 50-tky ich nepotrebovali ani starí rodičia. Teraz len na čítanie. Ten vyšší VOT, ktorý mal jeden krát, znamená, že už budeme celý život na pozorovaní? Ako som skôr povedala nikdy nemal žiadne problémy, bolesti hlavy, nikdy sme si nevšimli, že by mal problém so zrakom. Ani teraz. Okuliare nosí málo, ale vraví, že s nimi vidi lepšie. Ja som len chcela, aby sa vyriešil problém s popraskanou kožou pod očami, pretože sa mu to s prestávkami opakuje dosť často. A nakoniec tento problém nikoho nezaujíma.
milagros,vždy je lepšie byť pod kontrolou, prevencia je dobrá vec, z nej nemaj strach., súhlasila by som so Zitou,vymeniť očného lekára, správny lekár by ťa mal informovať "podrobne" o všetkom, aký je stav teraz a aj o nepriaznivom vývoji., nemaj obavy z tých preventívnych kontrol,ber to tak, že je dobré, ked ho podchytili., pravdepodobne mu budú vždy merať vnútroočný tlak, ked budeš so synom chodiť na kontrolu očí.,
našla si nejaké info na stránke, čo som ti poslala? pomohlo ti to?
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Ďakujem. Našla som kopec informácií, len stále mám pocit, že tie konktrétne čo by ma zaujímali, neviem akosi nájsť. Dočítala som sa, že možno aj u 90% ľudí so zvýšeným VOT nedôjde ku glaukómu. Takisto som sa dočítala, že ľudia so zhrubnoutou rohovkou majú vyšší VOT, ale už som sa nedočítala aká hodnota je u nich ok. U očnej som ešte s výsledkami z glaukomovej ambulancie nebola. Uvidím čo mi povie ona na tie výsledky.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

milagros208 Pozri príspevok
Ďakujem. Našla som kopec informácií, len stále mám pocit, že tie konktrétne čo by ma zaujímali, neviem akosi nájsť. Dočítala som sa, že možno aj u 90% ľudí so zvýšeným VOT nedôjde ku glaukómu. Takisto som sa dočítala, že ľudia so zhrubnoutou rohovkou majú vyšší VOT, ale už som sa nedočítala aká hodnota je u nich ok. U očnej som ešte s výsledkami z glaukomovej ambulancie nebola. Uvidím čo mi povie ona na tie výsledky.
milagros určite si sa dočítala,že sa rozlišuje glaukom primárny a sekundárny-primárny je u ľudí, aspoň ja to tak chápem,že majú vyšší VOT a potom sú už pod kontrolou, sekundárny-sú aj iné diagnózy na očiach, napr.krátkozrakosť.,sledovať výšku VOT je dôležité kvoli očnému nervu,ked je dlhodobo vysoky VOT a nelieči sa,poškodzuje očný nerv a to potom jednoducho povedané vedie k slepote., pri zhrubnutej rohovke sa nameraný VOT prepočítava, resp.odpočítajú sa nejaké hodnoty a berie sa do úvahy tá pepočítaná.,ale stále platí, že ok hodnoty sú od 14-16., pri primárnom glaukome sa kvapkami dokáže tlak udržať v norme.,
milagros, aj mňa trápia mnohé otázky, moje kontroly prebiehajú tak, že v čakárni sedím 2-3 hodiny, v ordinácii som cca 5 min., odmerajú tlak,dajú mi lieky a nič viac., vyriešila som to tak,že som si cez internet našla neštátnu lekárku, ktorá má najmodernejšie prístroje na vyšetrovanie glaukomu a chodím aj k nej., samozrejme, tam platím.,
pre tvojho syna sú dôležité pravidelné kontroly, ja verím, že to bude neho o.k.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Ďakujem za povzbudenie. Ešte by som sa chcela spýtať. Dnes som bola odniesť výsledky z glaukómovej ambulancie k očnej lekárke, ale keďže tá nebola, sestrička mi povedala, aby som prišla niekedy v polovici júna aj so synom. Možno nás vraj lekárka pošle na interné oddelenie. V glaukomovej ambulancii nám predsa povedali, že všetko je v poriadku, tak čo má s tým spoločné interné vyšetrenie? Ešte výsledky pachymetrie : PO 589 a ĽO 596 um. Aká je normálna hrúbka rohovky? Ďakujem.
0 0
Danka123 Danka123

Danka123 je offline (nepripojený) Danka123

nedávno bola relácia o glaukome na STV 2 a tam lekárka vravela, že hrúbka normálna je 555.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

milagros208 Pozri príspevok
Ďakujem za povzbudenie. Ešte by som sa chcela spýtať. Dnes som bola odniesť výsledky z glaukómovej ambulancie k očnej lekárke, ale keďže tá nebola, sestrička mi povedala, aby som prišla niekedy v polovici júna aj so synom. Možno nás vraj lekárka pošle na interné oddelenie. V glaukomovej ambulancii nám predsa povedali, že všetko je v poriadku, tak čo má s tým spoločné interné vyšetrenie? Ešte výsledky pachymetrie : PO 589 a ĽO 596 um. Aká je normálna hrúbka rohovky? Ďakujem.
milagros, neviem presne prečo by vás mali poslať k internému lekárovi., je pravda,že som našla informácie,že pri glaukome sa nejedná len o ochorenie očí ale keďže je to cca cievne ochorenie, kontroluje sa aj stav srdiečka a mozgová činnosť.,to je všetko čo viem., nemaj obavy, sleduj synčeka či ho nebolí hlávka, oči a či nemáva červené oči počas dňa a aj večer.,čo sa týka hodnoty rohovky, tak jej čísla sú potrebné na prepočítanie optimálneho VOT, to je to čo som ti spomínala, ja mám rohovku nad 600, tak pri nameranom VOT trebárs 26 torrov, mi odpočítajú 4 torry., aspoň ja to tak laicky chápem.,
budem rada ak napíšeš čo si sa dozvedela ty, ak pôjdete na to interné vyšetrenie., želám tebe aj synovi všetko dobré.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

delonka Pozri príspevok
milagros, neviem presne prečo by vás mali poslať k internému lekárovi., je pravda,že som našla informácie,že pri glaukome sa nejedná len o ochorenie očí ale keďže je to cca cievne ochorenie, kontroluje sa aj stav srdiečka a mozgová činnosť.,to je všetko čo viem., nemaj obavy, sleduj synčeka či ho nebolí hlávka, oči a či nemáva červené oči počas dňa a aj večer.,čo sa týka hodnoty rohovky, tak jej čísla sú potrebné na prepočítanie optimálneho VOT, to je to čo som ti spomínala, ja mám rohovku nad 600, tak pri nameranom VOT trebárs 26 torrov, mi odpočítajú 4 torry., aspoň ja to tak laicky chápem.,
budem rada ak napíšeš čo si sa dozvedela ty, ak pôjdete na to interné vyšetrenie., želám tebe aj synovi všetko dobré.
Veď práve. Ani ja nechápem prečo nás zase chcú niekam posielať, keď do glaukomovej ambulancie nás poslali pre podozrenie na glaukóm, a tam nám povedali, že je všetko v poriadku. Pritom v ambulancii iná očná lekárka bola, ktorá by mohla posúdiť výsledky z glaukomovej ambulancie, ale nie ja mám počkať na tú, ktorá ma tam poslala. Hlavne, že ani jeden z lekárov nevenoval pozornosť tomu, čo má najviac trápi. A to je tá popraskaná koža pod okom a momentálne aj hnis na spodných mihalniciach. On proste žiadne iné problémy nemá. A samozrejme ďakujem za odpoveď.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

milagros208 Pozri príspevok
Veď práve. Ani ja nechápem prečo nás zase chcú niekam posielať, keď do glaukomovej ambulancie nás poslali pre podozrenie na glaukóm, a tam nám povedali, že je všetko v poriadku. Pritom v ambulancii iná očná lekárka bola, ktorá by mohla posúdiť výsledky z glaukomovej ambulancie, ale nie ja mám počkať na tú, ktorá ma tam poslala. Hlavne, že ani jeden z lekárov nevenoval pozornosť tomu, čo má najviac trápi. A to je tá popraskaná koža pod okom a momentálne aj hnis na spodných mihalniciach. On proste žiadne iné problémy nemá. A samozrejme ďakujem za odpoveď.
Ten hnis mával už aj predtým? asi skončíte opäť na očnom oddelení, zahnisanie je prejavom zápalu., keď sa nelieči vonkajší zápal očí, prejde do vnútra., nepodceňuj to.,
ešte u tej popraskanej koži ma napadlo či si neskúsila Pangamin, dostať v lekárni, sú to tabletky B-vitamíny ,pripomína to droždie a je to veľmi dobré na kožné problémy., moja dcéra mala dlhodobo kútik na ústach, tiež jej to aj praskalo, nič jej nezaberalo, žiadne mastičky,už sa jej robil červený kruh skoro ako dvojkoruna, potom mi kolegyňa spomenula tento Pangamin, vyskúšali sme a hotový zázrak., pravdepodobne je to všetko otázka nervov.,
držím palce
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať