Zavrieť

Porady

Energetická inšpekcia

Zdravím

Do SVB sa nám nahlásila na kontrolu energetická inšpekcia. Máte niekto skúsenosti s takouto kontrolou? Ako pristupujú k SVB? Zvyknú dávať aj pokuty pre SVB?

Vďaka za každú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Black Pozri príspevok
    Zdravím

    Do SVB sa nám nahlásila na kontrolu energetická inšpekcia. Máte niekto skúsenosti s takouto kontrolou? Ako pristupujú k SVB? Zvyknú dávať aj pokuty pre SVB?

    Vďaka za každú odpoveď
    posúvam...

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Aku pokutu, za co ??? Dostali ste dotaciu na zateplenie ? Co Vam planuju kontrolovat?

    evula0 je offline (nepripojený) evula0

    evula0
    Máte vlastnú kotolňu? To môže byť dosť husté.
    Okrem toho môžu vyžadovať doklad o obhliadke armatúr od odberného miesta(ventilov,potrubí a radiátorov raz ročne najmenej pred začatím vykurovania).Je to riadna idiotina, ale majú podporu v zák.657/04.Mali by byť záznamy podpísané vlastníkmi bytov a niekým, kto to vykonal. Nie je stanovená žiadna odborná spôsobilosť(aj z toho je vidieť "dôležitosť"). Možnosť pokuty až do 100tis.
    Zatiaľ som o kontrole týchto papierov nepočul, ale mám oficiálne vyjadrenie ŠEI k povinnosti.(Dá sa to dorobiť napr. nejakou dobrou vetou o vykonaní kontroly na protokoly odpočtov PRVN a zvláštny na spoločné priestory a pod.)
    Naposledy upravil evula0 : 04.02.09 at 08:15

    mta je offline (nepripojený) mta

    mta
    Mal som takuto kontrolu pred dvoma rokmi. Chceli vidieť ten záznam o obhliadke armatúr od odberného miesta, potom chceli vidieť papiere kedy sa menili merače na studenu a teplu vodu, či sa dodržiava doba ciachovania. A to je asi všetko. Boli zo Žiliny.

    jarkak je offline (nepripojený) jarkak

    jarkak
    mala som TAKU inšpekciu. Poslala ju suseda, lebo bola nespokojná s vyúčtovaním (koeficient na vodu, merače kúrenia proste všetko). Skontrolovali mi komplet všetko- od dokladov o založení spoločenstva po záručné listy od vodomerov. Bola som obvinená zo 17 § ale nič mi nenašli tak prajem velˇa štˇastia

    Black je offline (nepripojený) Black

    Black
    jarkak Pozri príspevok
    mala som TAKU inšpekciu. Poslala ju suseda, lebo bola nespokojná s vyúčtovaním (koeficient na vodu, merače kúrenia proste všetko). Skontrolovali mi komplet všetko- od dokladov o založení spoločenstva po záručné listy od vodomerov. Bola som obvinená zo 17 § ale nič mi nenašli tak prajem velˇa štˇastia
    Ako to, ze si bola obvinená zo 17 § a nic ti nenasli? To ta z tych paragrafov obvinila suseda? Bolo to bez pokuty?

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    jarkak Pozri príspevok
    mala som TAKU inšpekciu. Poslala ju suseda, lebo bola nespokojná s vyúčtovaním (koeficient na vodu, merače kúrenia proste všetko). Skontrolovali mi komplet všetko- od dokladov o založení spoločenstva po záručné listy od vodomerov. Bola som obvinená zo 17 § ale nič mi nenašli tak prajem velˇa štˇastia
    Ďakujeme za príspevok Jarka, vítaj medzi nami

    Black Pozri príspevok
    Ako to, ze si bola obvinená zo 17 § a nic ti nenasli? To ta z tych paragrafov obvinila suseda? Bolo to bez pokuty?
    suseda si asi myslí, že môže obviňovať len tak ...keď si zmyslí a pritom sa nad sebou nezamyslí

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    slavica Pozri príspevok
    Ďakujeme za príspevok Jarka, vítaj medzi nami



    suseda si asi myslí, že môže obviňovať len tak ...keď si zmyslí a pritom sa nad sebou nezamyslí
    Z toho vyšiel celkom pekný rým. Ale aj pravda.

    VilmaK je offline (nepripojený) VilmaK

    VilmaK
    Ahojte, potrebovala by som poradiť. Sme regulovaný subjekt - ÚRSO. Dozor nad dodržiavaním zákona o energetike vykonáva práve energetická inšpekcia a dodržiavanie štandardov kvality /vybavovanie sťažností/ v zmysle vyhlášky ÚRSO - ÚRSO. Vznikla nám otázka do akej miery sa vzťahuje na nás zákon na ochranu spotrebiteľa pokiaľ ide o povinnosť vypracovania Reklamačného poriadku. Reklamácie ktoré išli na SOI sa vrátili s tým, že oni nie sú oprávnení vybavovať reklamácie - tomu rozumiem, vyplýva to aj priamo zo zákona o energetike č. 656/2004, že dozor nad dodržiavaním ustanovení tohto zákona vykonáva ŠEI. Keď som sa informovala na SOI či ako podnikatelia máme povinnosť v zmysle § 18 z.č. 250/2007 - zákon na ochranu spotrebiteľa vypracovať a zverejniť takýto reklamačný poriadok tak som dostala odpoveď, že ÁNO. Tak chcem poprosiť ak máte niekto s týmto skúsenosť, poradiť alebo ma odkázať na nejaké dostupné info.

    ďakujem

    Black je offline (nepripojený) Black

    Black
    Takze inspekcia dopadla nasledovne. Kontrolovali či máme v SVB splnené tieto 4 podmienky, ktoré vychádzajú zo zákona o tepelnej energetike.

    1. Overovanie určených meradiel TÚV (musia sa overovať min. 1x za 4 r.),
    2. Hospodárnosť celej bytovky (to zistovali z údajov o bytovke),
    3. Zmluvu o dodávke tepla s našim dodávateľom,
    4. Kontrola sústavy 1x rocne vzdy pred zacatim vykurovacej sezony.

    Deganova je offline (nepripojený) Deganova

    Deganova
    Kontrola zo ŠEI Žilina bola aj u nás a udelila nám pokutu 10.000,- Sk za nekotrolovanie výmenníkovej stanice pred vykurovacou sezónou. Túto škodu spôsobil bývylý predseda SVB a nevieme ako to od neho dostať

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Doporučujem hlavne tým, ktorí rozpočítavajú množstvo tepla konečným spotrebiteľom ale aj ostatným aby si pozreli zákon 476/2008 účinný od 1.1.2009 o energetickej účinnosti. najmä §11, 14, 15 sú povinnosti v tomto roku aj pokuty za ich nesplnenie.

    patrixo je offline (nepripojený) patrixo

    patrixo :) patrixo
    No, mali by kontrolovať asi len také byrokratické srandičky... a netreba sa báť. istý docent, ktorý ma učí energetiku raz vyhlásil: " tí, čo robia energetických inšpektorov, tak vôbec, ale absolútne vôbec tomu nerozumejú"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.