Zavrieť

Porady

Čo nám práve kvitne ll.

Len nedávno sme na týchto stránkach obdivovali kvitnúcu krásu z minulej sezóny.
Hoci je väčšina krajiny ešte pod snehom,niektoré kvietky sa už ukazujú v plnej kráse.


Pochváľ sa aj Ty , čo Ti práve kvitne a pridaj fotografiu, nech sa potešíme všetci .
Naposledy upravil arizona : 16.02.11 at 14:15
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

krásne
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ďakujem, potešila si ma
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Nádherné...tá begónia, datura, a všetky. Ako sa volá kvet na poslednej fotke / kde aj metla je prispôsobená farbou/ Vyzerá zaujímavo a fakt krásne
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Valčake Pozri príspevok
Nádherné...tá begónia, datura, a všetky. Ako sa volá kvet na poslednej fotke / kde aj metla je prispôsobená farbou/ Vyzerá zaujímavo a fakt krásne
.je to Abutillon čiže podslnečník krásna rastlina a je aj v iných farbách oranžová žltá ružová
1 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

aj mňa by to zaujímalo
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..a čo by ťa zaujímalo?
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

pár dnešných kvetiniek
begónia a netýkavka.jpg  
begónia žltá.jpg  
cesnak okrasný.jpg  
cínia....jpg  
cínie.jpg  

dahlia-Sunny Boy....jpg  
georgína ružová.jpg  
kalina voňavá-plody.jpg  
kostihoj.jpg  
mäta.jpg  

repík.jpg  
1/1
7 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

ako sa volá tá kvetinka?
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

.a ešte pár
letničky2.jpg  
letničky3.jpg  
letničky4.jpg  
letničky,.jpg  
lobulária prímorská.jpg  

miniastra.jpg  
montbrécia.jpg  
muškát červený.jpg  
netýkavka panašovaná.jpg  
nocovka.jpg  

paprička červená.jpg  
paprička žltá.jpg  
papulka....jpg  
rozchodník.jpg  
1/1
8 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..wagner prosím ťa,čo je toto za rastlinu?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Už to raz sem napísala Elenka Navrátilová, ona mi dala takú malú zakorenenú rastlinku a mne sa toto podarilo vypestovať. Ale názov ja neviem, skús sa jej spýtať. Možno keď prejdeš príspevky v tejto téme, vlani som to tiež tu mala odfotené a tam Elenka napísala aj názov
Naposledy upravil wagner : 05.09.10 at 18:24
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Valčake Pozri príspevok
Nádherné...tá begónia, datura, a všetky. Ako sa volá kvet na poslednej fotke / kde aj metla je prispôsobená farbou/ Vyzerá zaujímavo a fakt krásne
beba13 Pozri príspevok
.je to Abutillon čiže podslnečník krásna rastlina a je aj v iných farbách oranžová žltá ružová
Tak ako napísala beba13, volá sa to podslnečník, niekto to volá aj javor. A inak to tam nie je metla, ale trubka, ktorá drží prístrešok nad schodami a je natretá na červeno
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake



...ja som myslela na túto kvetinu. To nie je metla, či portviš či ako sa to píše? Nič v zlom, ale aj farba je prispôsobená. Toto je pekná a zaujímavá kvetina.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Valčake Pozri príspevok


...ja som myslela na túto kvetinu. To nie je metla, či portviš či ako sa to píše? Nič v zlom, ale aj farba je prispôsobená. Toto je pekná a zaujímavá kvetina.
Tak to je metla, máš pravdu. Ja som myslela, že sa pýtaš na iný obrázok. Prepáč, ani som si nevšimla, že je tam tá metla. Tá je postavené vedľa dverí(opačne otočená, aby nepustila dnu dedinské bosorky ) Aj mne sa tá kvetina veľmi páči, mám ju vďaka Elenke Navrátilovej, tá mi ju podarovala.
1 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Milí Poraďáci, vedeli by ste poradiť, čo mi to rastie v záhrade?
07_neviem04.jpg  
07_neviem07.jpg  
1/1
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

beba13 Pozri príspevok
..wagner prosím ťa,čo je toto za rastlinu?
Jacobinia pohliana.
1 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Určite nie, v lete je na nej veľa hmyzu, hlavne čmeliaky a včely. Nádherne vonia, z listov ide pri ulomení mliečna šťava, vypúšta veľa odnoží, takže ju musím "umravňovať". Je von aj v zime. Semená sú vo veľmi zvlášnej plodnici, pripomína to topánočku so špicom. Neviem, či nemá pôvod v Afrike.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
wagner Pozri príspevok
Tak to je metla, máš pravdu. Ja som myslela, že sa pýtaš na iný obrázok. Prepáč, ani som si nevšimla, že je tam tá metla. Tá je postavené vedľa dverí(opačne otočená, aby nepustila dnu dedinské bosorky ) Aj mne sa tá kvetina veľmi páči, mám ju vďaka Elenke Navrátilovej, tá mi ju podarovala.
WAGNER a nechceš ju rozmnožiť, a ja chcem takú nádheru. Ja by som si aj odkúpila. Ako sa rozmnožuje a ako prezimúva.
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Vlastas Pozri príspevok
WAGNER a nechceš ju rozmnožiť, a ja chcem takú nádheru. Ja by som si aj odkúpila. Ako sa rozmnožuje a ako prezimúva.
Rozmnožuje sa odrezkami, na jar vždy zasadím nejaký odrezok. Prezimuje v obývačke. Je to vlastne izbová rastlina, to len ja dávam všetky izbové rastliny keď sa poriadne oteplí von. Keď sa ochladí, tak idú naspäť do vnútra. Tú veľkú som podarovala susede, lebo vonku sa tak rozrástla, že by som ju nemala kde dať. Už mám dopestovanú druhú (tú kde je tá metla) a z tej si zase dopestujem novú.
1 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

mlyn16 Pozri príspevok
Milí Poraďáci, vedeli by ste poradiť, čo mi to rastie v záhrade?
.je to papagájovitá trvalka, latinsky Asclepias syriaca,ešte ti takto kvitne? už by mala mať plody v podobe papagájov
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať