Zavrieť

Porady

Vyhlásenie na zdanenie príjmov

Uvažujem dobre, že ? keď : pracovník v TPP /napr. od r. 2004/ musí mať podpísané vyhlásenie na rok 2005 /teda, že nedošlo k zmenám/ 1.1.2005, ano ? lebo vlastne celý rok mu uplatňujem skutočnosti uvedené v tomto vyhlásení ...
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Barbara
Prepáč asi som sa zle vyjadrila, myslela som si , keď p r e r u š í.
a prosím Ťa, výstup sa píše tam??? do IV-ky zmena zamestnávateľa.............nastala ku dňu???
- tam sa píše deň výstupu, alebo 1.deň nasl. mesiaca??? napr. vystúpi zamestnanec 22.12.2005, napíšem ku dňu 22.12.2005, alebo 1.1.2006??
V personálnej agende sa termíny ukončenia zapisujú vždy posledným dňom. Ak pracovný pomer skončí 22.12.05, píše sa tento dátum, alebo vo forme "ku dňu 22.12.05", nikdy nie nasledujúci deň.
Zmeny zapisujem dátumom kedy skutočne nastali.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
liba2
V personálnej agende sa termíny ukončenia zapisujú vždy posledným dňom. Ak pracovný pomer skončí 22.12.05, píše sa tento dátum, alebo vo forme "ku dňu 22.12.05", nikdy nie nasledujúci deň.
Zmeny zapisujem dátumom kedy skutočne nastali.
ďakujem Ti pekne
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Zamestnankyna je zamestnana vo firme od r. 2004, na zaciatku 2005 podpise Vyhlasenie, ze nedoslo k zmenam. V juli 2005 odchadza na matersku, v sept. sa narodi dieta. Co pisem do zmeny? V rocnom zuctovani, sa uplatni narok aj na bonus za 9.-12. mes?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

nika.sum
Zamestnankyna je zamestnana vo firme od r. 2004, na zaciatku 2005 podpise Vyhlasenie, ze nedoslo k zmenam. V juli 2005 odchadza na matersku, v sept. sa narodi dieta. Co pisem do zmeny? V rocnom zuctovani, sa uplatni narok aj na bonus za 9.-12. mes?
V júli 2005 - do zmeny napíš nástup na materskú.
V sept.2005 - nezaopatrené dieťa.
A v ročnom zúčtovaní si uplatníš dodatočne daňový bonus za 9.-12. mes.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

nikulik
V júli 2005 - do zmeny napíš nástup na materskú.
V sept.2005 - nezaopatrené dieťa.
A v ročnom zúčtovaní si uplatníš dodatočne daňový bonus za 9.-12. mes.
Uplatnujem aj ked je stale na MD, je tam len nejaka podmienka o polovici minimalnej mzdy za rok vsak? Ja nie som mzdarka, ale mam jedneho zamestnanca, tak sa na tom ucim. Za 9. mesiac si moze uplatnit bonus, ked sa dieta narodilo v priebehu mesiaca?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

nika.sum
Uplatnujem aj ked je stale na MD, je tam len nejaka podmienka o polovici minimalnej mzdy za rok vsak? Ja nie som mzdarka, ale mam jedneho zamestnanca, tak sa na tom ucim. Za 9. mesiac si moze uplatnit bonus, ked sa dieta narodilo v priebehu mesiaca?
Na daňový bonus má nárok aj keď sa dieťa narodilo posledný deň v mesiaci. - opravte ma prosim ak sa mýlim.
Ale s či si môže uplatniť ak je na MD tak to neviem, MD som ešte nemala, takže s tým nemám skúsenosti, ale ak sa MD berie ako PN, tak potom ak má menej ako polovicu min.mzdy, tak nemá nárok na daňový bonus.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

nikulik
Na daňový bonus má nárok aj keď sa dieťa narodilo posledný deň v mesiaci. - opravte ma prosim ak sa mýlim.
Ale s či si môže uplatniť ak je na MD tak to neviem, MD som ešte nemala, takže s tým nemám skúsenosti, ale ak sa MD berie ako PN, tak potom ak má menej ako polovicu min.mzdy, tak nemá nárok na daňový bonus.
Ona je sice este teraz na MD a nasledne potom bude poberat rod.prispevok. Ale v r. 2005 pracovala do jula. Viem, ze je nejaka podmienka kedy ma narok na uplatnenie bonusu. Ak by to bol prijem viac ako 1/2 min. mzdy, berie sa to ako cely rok 2005 takto: 9 x 6500 + 3 x 6900 = 79200,
79200 : 2 = 39600,- Takze ak ma v r. 2005 prijem vyssi ako 39600,- ma narok na uznanie bonusu aj ked k 31.12.05 je na MD?
Naposledy upravil nika.sum : 05.01.06 at 09:29
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Takže do konca januára nevypisujem pre zamestnanca nové vyhlásenie, ale dám mu podpísať to, ktoré podpisoval pri nástupe do zamestnania a to v III. časti "Vyhlasujem, že v skutočnostiach.......nedošlo k ďalším zmenám"? Napíšem zdaňovacie obdobie 2006?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Janka6685
Ahojte.

Takže do konca januára nevypisujem pre zamestnanca nové vyhlásenie, ale dám mu podpísať to, ktoré podpisoval pri nástupe do zamestnania a to v III. časti "Vyhlasujem, že v skutočnostiach.......nedošlo k ďalším zmenám"? Napíšem zdaňovacie obdobie 2006?
Ano, presne tak.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
alušik
Ano, presne tak.
Ďakujem.

Aj vám, čo ste súhlasili.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ešte otázka:

zamestnanec mi dal potvrdenie o ukončení štúdia jeho syna. Je tam napísané, že bol žiakom denného štúdia do 13. 12. 2005 a podpis je tam na dátum 19. 12. 2005. Ktorý dátum mam napísať do kolónky "zmena nastala ku dňu"?
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Janka6685
Ešte otázka:

zamestnanec mi dal potvrdenie o ukončení štúdia jeho syna. Je tam napísané, že bol žiakom denného štúdia do 13. 12. 2005 a podpis je tam na dátum 19. 12. 2005. Ktorý dátum mam napísať do kolónky "zmena nastala ku dňu"?
Vyhotovenie potvrdenia mohlo byť 19.12.2005, ale žiakom denného štúdia
bol do 13.12.05.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Jura
Vyhotovenie potvrdenia mohlo byť 19.12.2005, ale žiakom denného štúdia
bol do 13.12.05.
Čiže 13.12.2005. Ďakujem
0 0
zubadielko zubadielko

zubadielko je offline (nepripojený) zubadielko

Ahojte, minulý rok sme mali v novembri na jeden mesiac zamestnaného študenta na dohodu o brigádnickej práci študentov. Mal podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov. Od januára pracuje na dohodu znova. Môžem mu dať podpísať to isté vyhlásenie aj na rok 2006, alebo mu mám vypísať nové? Ďakujem za radu.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

zubadielko
Ahojte, minulý rok sme mali v novembri na jeden mesiac zamestnaného študenta na dohodu o brigádnickej práci študentov. Mal podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov. Od januára pracuje na dohodu znova. Môžem mu dať podpísať to isté vyhlásenie aj na rok 2006, alebo mu mám vypísať nové? Ďakujem za radu.
Podľa mňa mu môžeš dať podpísať to isté vyhlásenie, zapíšeš to ako zmenu, načo zbytočne nové?!
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Ja sa chcem spýtať : pri nástupe do zamestnania z-nec podpisuje časť II. Dňa ............. a podpis z-nca,
časť III. Vyhlasujem, že v skutočnostiach uvedených vo vyhl...... - podpisuje v ten istý deň, alebo až na nasl. rok ? Neviem či postupujem správne, lebo ten bod III. dávam podpisovať začiatkom kal. roka ( do konca januára).
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Daniela12345 Pozri príspevok
Ja sa chcem spýtať : pri nástupe do zamestnania z-nec podpisuje časť II. Dňa ............. a podpis z-nca,
časť III. Vyhlasujem, že v skutočnostiach uvedených vo vyhl...... - podpisuje v ten istý deň, alebo až na nasl. rok ? Nasl. rok. Neviem či postupujem správne, lebo ten bod III. dávam podpisovať začiatkom kal. roka ( do konca januára).
V texte.
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Môžem ešte niekoho poprosiť vložiť sem vzor správne vyplneného tlačiva vyhlásenia na zdanenie príjmov pri nástupe do zamestnania. Chcem si skontrolovať svoje vo firme. Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Daniela12345 Pozri príspevok
Môžem ešte niekoho poprosiť vložiť sem vzor správne vyplneného tlačiva vyhlásenia na zdanenie príjmov pri nástupe do zamestnania. Chcem si skontrolovať svoje vo firme. Ďakujem.
Vo vyhláseni máš v odd. II. pri podpise uvedené,
pri nástupe nepodpisuje nič iné:
Dňa .................................................. ............... .................................................. ....<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
(vyplní sa pri nástupe do zamestnania) Podpis zamestnanca<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Ja som sa zľakla, že to robím zle, lebo dcéra nastúpila na brigádu, podpísala vyhlásenie a účtovníčka jej ho vrátila s tým, že musí ešte podpísať časť III. - za zdaňovacie obdobie : ......... (2011) tam doplnila ten istý dátum začastia nástupu do práce .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať