Zavrieť

Porady

Vyhlásenie na zdanenie príjmov

Uvažujem dobre, že ? keď : pracovník v TPP /napr. od r. 2004/ musí mať podpísané vyhlásenie na rok 2005 /teda, že nedošlo k zmenám/ 1.1.2005, ano ? lebo vlastne celý rok mu uplatňujem skutočnosti uvedené v tomto vyhlásení ...
Usporiadat
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

martinala
Uvažujem dobre, že ? keď : pracovník v TPP /napr. od r. 2004/ musí mať podpísané vyhlásenie na rok 2005 /teda, že nedošlo k zmenám/ 1.1.2005, ano ? lebo vlastne celý rok mu uplatňujem skutočnosti uvedené v tomto vyhlásení ...
Uvažuješ dobre.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Ja len doplním, že Vyhlásenie na zdanenie príjmov.. musí zamestnanec podpísať najneskôr do konca mesiaca po nástupe a najneskôr do konca januára vždy každý rok.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
martinala
Uvažujem dobre, že ? keď : pracovník v TPP /napr. od r. 2004/ musí mať podpísané vyhlásenie na rok 2005 /teda, že nedošlo k zmenám/ 1.1.2005, ano ? lebo vlastne celý rok mu uplatňujem skutočnosti uvedené v tomto vyhlásení ...
Martinala, odporúčam, rýchlo si to dať popodpisovať! Ale aj pre rok 2005! No ale, ak ti nejakí už odišli, to ti potom nezávidím!
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
no a ešte by ti to mali podpísať pri každej zmene, ktorá u neho nastane....
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Mam jednu otazocku, v apríli sme zamestnali jednu pracovníčku z UP na DoVP, pracovala u nas do konca apríla, dala som jej podpisat vyhlasenie, a teraz by sme ju chceli znova prijat ale uz na pracovnu zmluvu na TPP, vypisem jej nove tlacivo Vyhlasenie??? a za rok 2005 jej budem robit dva rocne zuctovania? jedno za dohodara a druhe za normalneho pracovnika???
0 0
Medvedíková Medvedíková

Medvedíková je offline (nepripojený) Medvedíková

baví ma táto práce
Ja by som jej nechala to jedno daňové vyhlásenie a na str.3 vyplnila zmeny DoVP
a prac.pomer, druhá alternatíva je na každý druh vypísať daňové vyhlásenie, ale ročné zúčtovanie dane sa robí len jedno.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Súhlasím s "Medvedíková", záleží, či zamestnanec uviedol na str. 3 vyhlásenia ... zmenu platiteľa príjmov, ak nie stále platí podpísané vyhlásenie od 1.4.2005.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

kvet
Súhlasím s "Medvedíková", záleží, či zamestnanec uviedol na str. 3 vyhlásenia ... zmenu platiteľa príjmov, ak nie stále platí podpísané vyhlásenie od 1.4.2005.
Tu zmenu platitela prijmov myslite ci po aprili do teraz niekde pracovala? Lebo to neviem,ale asi nie.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ak dôjde v priebehu zdaňovacieho obdobia k zmene zamestnávateľa, je zamestnanec, ktorý si uplatňuje u zamestnávateľa nárok na nezdaniteľnú časť alebo na daňový bonus povinný v zmysle ustanovenia § 36 ods. 8 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov túto skutočnosť potvrdiť podpisom vo vyhlásení a to na str. 3 vyhlásenia.
Uvediem príklady:
1.) zamestnanec bol u zamestnávateľa A zamestnaný od 1.1.2005 do 30.4.2005 a mal podpísané vyhlásenie. Od 1.5.2005 nastúpil k novému zamestnávateľovi B. Vo vyhlásení uviedol zmenu zamestnávateľa od 1.5.2005. Tzn., že takémuto daňovníkovi, aj kedy mal vyplatené najeké príjmy vo vyúčtovaní za máj 2005 od zamestnávateľa A napr. preplatená dovolenka, odstupné .... zamestnávateľ A už neprihliadne na nezdaniteľnú časť.
2.) Zamestnanec bol u zamestnávateľa A zamestnaný od 1.1.2005 do 30.4.2005 a mal aj podpísané vyhlásenie. Od 1.5.2005 je nezamestnaný, vedený v evidencii uchádzačov o zamestnanie. Vo vyhlásení neuviedol zmenu nového zamestnávateľa, pretože ani reálne nemá nového zamestnávateľa. So zamestnávateľom A daňovník uzavrel DoVP od 1.6.2005. Zamestnanec nemusí znovu podpisovať vyhlásenie, pretože až do konca zdaňovacieho obdobia platí vyhlásenie podpísané u zamestnávateľa A k 1.1.2004. Nebude platiť, až keď uvedie zmenu vo vyhlásení.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

dakujem pekne za vysvetlenie, niekomu treba polopate vysvetlit ........a aj tak nepochopi

ale este jedna vec, ona bude asi ten druhy pripad, pracovala u nas, potom bola na urade prace a teraz zase u nas, to sedi, ....konkretne pracovala od 01. 04.2005 do 25. 04. 2005 na DoVP, od 25.04.2005 je vedena na urade prace do 20. 06. 2005, 20. 06. 2005 nastupi k nam na TPP dam jej podpisat to vyhlasenie, ktore podpisovala v aprili? to nevadi ze tam bola DoVP a teraz bude TPP???len na 3stranu vypisem tu hornu cast: Zmeny, ku ktorym doslo v jednotlivych kal.mes.uvadzam nizsie.........
Ale druhy problem je taky, ze ona pri DoVP nema uplatneny danovy bonus, cize na prednej strane ma ze si neuplatnuje na danovy bonus, a teraz na TPP si ho bude chciet uplatnit tak co potom?????
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

viete mi niekto odpovedat????
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Príjmem z DoVP a TPP sú príjmy zo závislej činnosti (§ 5 zákona o dani z príjmov), pretože plynú z pracovnoprávneho vzťahu. Zmena sa uvediel len v hornej časti str.3. Čo sa týka uplatnenia daňového bonusu, ten si zamestnanec uplatní tiež uvedeným zmeny v hornej časti vyhlásenia na str. 3. Je to klasická situácia, keď napr. zamestnanec v TPP pri vypĺňaní vyhlásenia ešte namal dieťa, resp. si ho neuplatňoval a nastala zmena dieťa sa narodilo, resp. si ho začal uplatňovať a túto zmenu uvedie v hornej časti str.3. Uvedie meno, priezvisko, dátum nar. dieťaťa, kedy nastala zmena, dátum podpisu a podpis.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

dakujem pekne, zachranili ste ma :p
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Ak zamestnanec nastúpi do zamestnania v priebehu mesiaca a za tento mesiac si uplatnuje nezdanit. časť ešte u predošlého zamestnávateľa, kedy mu mám dať podpísať vyhlásenie k zdaneniu(nasled. mesiac si už bude uplatňovať nezdan. časť u nás) a v kt. časti? A čo v prípade,že sa zamestnanec ožení, vydá, treba dať podpísať nové vyhlásenie s novým priezviskom, prípadne adresou? Prosím o pomoc
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja dávam v takom prípade 1. nasledujúceho mesiaca. A zmeny na 3. strane hneď hore.
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Takže všetky zmeny zaznamenávať len na 3. stranu, pôvodné vypľňovanie pri nástupe sa nemení?
DanielaSĽ
Ja dávam v takom prípade 1. nasledujúceho mesiaca. A zmeny na 3. strane hneď hore.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Aké všetky zmeny by sa mali písať do Vyhlásenia na 3. stranu-do tabuľky? Aj ukončenie pracovného pomeru?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
nikulik
Aké všetky zmeny by sa mali písať do Vyhlásenia na 3. stranu-do tabuľky? Aj ukončenie pracovného pomeru?
Ahoj ,
ja si myslím že do tabuľky sa píše, napr. že sa zamestnanec ožení....rozvedie sa...dieťa sa narodí...........prestane sa učiť.....

ukončenie prac. pomeru sa píše v časti IV./ ????????????/ zmena zamestnávateľa/ teda nie som si istá/
môže mi to niekto potvrdiť, alebo vyvrátiť??????????????
dík
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[quote=Barbara]Ahoj ,
prestane sa učiť.....
žeby sa písalo do vyhlásenia aj to, keď sa dieťa prestane učiť, to sa mi nechce veriť.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
[QUOTE=Tweety]
Barbara
Ahoj ,
prestane sa učiť.....
žeby sa písalo do vyhlásenia aj to, keď sa dieťa prestane učiť, to sa mi nechce veriť.
Prepáč asi som sa zle vyjadrila, myslela som si , keď p r e r u š í.
a prosím Ťa, výstup sa píše tam?????? do IV-ky zmena zamestnávateľa.............nastala ku dňu?????? - tam sa píše deň výstupu, alebo 1.deň nasl. mesiaca????????? napr. vystúpi zamestnanec 22.12.2005, napíšem ku dňu 22.12.2005, alebo 1.1.2006???????????

Dík
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať