Zavrieť

Porady

Nárok na daňový bonus

Dobrý deň, poraďáci mám na Vás prosbu, robím ročné zúčtovanie členovi predstavenstva ten má dcéru študentku VŠ, ktorá s ním žije v spoločnej domácnosti a zároveň je členkou dozornej rady s mesačným príjmom cca 8000,- Sk. Môžem mu uplatniť nárok na daňový bonus na túto dcéru, považuje sa za vyživované dieťa aj keď má vlastný príjem?
Ďakujem za pomoc, Eva
Usporiadat
helahank helahank

helahank je offline (nepripojený) helahank

dobrý deň, chcem si len overiť, či robím správne. manželka nášho zamestnanca pracuje v rakúsku a požiadala si o rodinné prídavky tam. ale zamestnancovi uplatňujem daňový bonus normálne. je tak? dik hela
0 0
ucitelkaSOS ucitelkaSOS

ucitelkaSOS je offline (nepripojený) ucitelkaSOS

Môže si môj manžel uplatniť v zamestnaní daňový bonus, ak má iný trvalý pobyt ako ja a dieťa?
Aké doklady treba pre uplatnenie daňového bonusu? Stačí rodný list, ak máme novonarodené dieťa?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ucitelkaSOS Pozri príspevok
Môže si môj manžel uplatniť v zamestnaní daňový bonus, ak má iný trvalý pobyt ako ja a dieťa?
Aké doklady treba pre uplatnenie daňového bonusu? Stačí rodný list, ak máme novonarodené dieťa?
žije s dieťaťom v spoločnej domácnosti ? (nie je dôležitý trvalý pobyt)
0 0
ucitelkaSOS ucitelkaSOS

ucitelkaSOS je offline (nepripojený) ucitelkaSOS

Žijeme spolu v jednej domácnosti (v mieste môjho trvalého pobytu a aj dieťaťa), ale nemá tu ani prechodný pobyt.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ucitelkaSOS Pozri príspevok
Žijeme spolu v jednej domácnosti (v mieste môjho trvalého pobytu a aj dieťaťa), ale nemá tu ani prechodný pobyt.
má nárok na DB.Stačí podpísať zmenu vo vyhlásení k zdaňovaniu príjmov a doložiť rodný list dieťaťa.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, náš zamestnanec žil s priateľkou v spoločnej domácnosti, majú spolu syna, na ktorého si náš zamestnanec uplatňuje daň. bonus. Už nejaký čas ale spolu nežijú, zmeny nehlási žiadne a poberá daňový bonus naďalej. Ja mám od neho rodný list syna má 9 rokov.Teraz majú súd na výživné. Mám potvrdenie od jeho expriateľky že súhlasí stým aby si on uplatňoval daňový bonus pretože ona nepoberá žiaden príjem. On počas mesiaca žije niekoľko dní zo svojím synom, ale teraz neviem či si môže uplatňovať ten daň. bonus alebo nie. Oficiálne ale žije syn zo svojou matkou. Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zuzka2510 Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, náš zamestnanec žil s priateľkou v spoločnej domácnosti, majú spolu syna, na ktorého si náš zamestnanec uplatňuje daň. bonus. Už nejaký čas ale spolu nežijú, zmeny nehlási žiadne a poberá daňový bonus naďalej. Ja mám od neho rodný list syna má 9 rokov.Teraz majú súd na výživné. Mám potvrdenie od jeho expriateľky že súhlasí stým aby si on uplatňoval daňový bonus pretože ona nepoberá žiaden príjem. On počas mesiaca žije niekoľko dní zo svojím synom, ale teraz neviem či si môže uplatňovať ten daň. bonus alebo nie. Oficiálne ale žije syn zo svojou matkou. Ďakujem
Povinnosťou zamestnávatela nie je skúmať spoločnú domácnosť zamestnanca s dieťaťom, na ktoré DB poberá. Pýtaj si od neho čestné prehlásenie o spoločnej domácnosti, ak ho podpíše, za príp. preplatok zodpovedá sám. Matka, ak nemá príjem - nárok na DB nemá.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zuzka2510 Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, náš zamestnanec žil s priateľkou v spoločnej domácnosti, majú spolu syna, na ktorého si náš zamestnanec uplatňuje daň. bonus. Už nejaký čas ale spolu nežijú, zmeny nehlási žiadne a poberá daňový bonus naďalej. Ja mám od neho rodný list syna má 9 rokov.Teraz majú súd na výživné. Mám potvrdenie od jeho expriateľky že súhlasí stým aby si on uplatňoval daňový bonus pretože ona nepoberá žiaden príjem. On počas mesiaca žije niekoľko dní zo svojím synom, ale teraz neviem či si môže uplatňovať ten daň. bonus alebo nie. Oficiálne ale žije syn zo svojou matkou. Ďakujem
Ak vo vyhlásení k zdaneniu nepodpísal, že došlo k zmene pri jeho uplatňovaní, nárok má aj naďalej.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

A ak nemajú spoločnú domácnosť s dieťaťom tak nárok na daňový bonus mu zaniká však?
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

No on ani nevie čo má podpisovať pokiaľ ich na to neupozorním ja.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zuzka2510 Pozri príspevok
A ak nemajú spoločnú domácnosť s dieťaťom tak nárok na daňový bonus mu zaniká však?
Pozri, čo na to Zákon o DzP
§ 33
Daňový bonus
<BASEFONT>(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 19, 32 eura mesačne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti 57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.

</BASEFONT>
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Príjem spĺňa podmienku. Takže potom podľa toho môže si aj naďalej uplatňovať DB.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
Ahojte ešte mám prípad: zam-cova dcéra študuje na VŠ 1. stupeň... prvý ročník opakovala. Teraz prišla do 3. ročníka, a teda presiahla štandardnú dĺžku štúdia a nemá nárok na DB... za ktorý mesiac si uplatní DB naposledy? uplatňuje si ho do augusta a až od septembra nárok končí? ďakujem!
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
halooo vyjadrite sa niekto prosím, potrebujem to k výplatám :/
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

gven75 Pozri príspevok
Ahojte ešte mám prípad: zam-cova dcéra študuje na VŠ 1. stupeň... prvý ročník opakovala. Teraz prišla do 3. ročníka, a teda presiahla štandardnú dĺžku štúdia a nemá nárok na DB... za ktorý mesiac si uplatní DB naposledy? uplatňuje si ho do augusta a až od septembra nárok končí? ďakujem!
áno, od septembra nárok končí, končia aj rodinné prídavky
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať