Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

Ahojte Poraďáci!
Chcela by som sa spýtať, či môže byť pri DoPČ odmena 5.600,- Sk
(viem, že už sú eurá, ale takto sa mi lepšie rozmýšľa). Akú daň bude mať, myslím zrážkovú alebo preddavkovú. Ak preddavkovú, musí mať podpísané "Vyhlásenie ..." a potom mu budem robiť RZ dane?
Ďakujem za odpoveď!
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jana3 Pozri príspevok
Chcem sa opytat - dohoda o PČ je limitovana iba hodinami, ale odmenou nie... Takze moze zarabat aj 30 EUR na hodinu?
Diky za odpoved
§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.
Takže je limitovaná len hodinami, nie výškou odmeny.
0 0
Jana3 Jana3

Jana3 je offline (nepripojený) Jana3

Viem, ze 10 hod. tyzdenne. Ja som sa pytala na odmenu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jana3 Pozri príspevok
Viem, ze 10 hod. tyzdenne. Ja som sa pytala na odmenu.
V príspevku 22 som odpovedala aj na to. Prečítaj si ho ešte raz.
0 0
Jana3 Jana3

Jana3 je offline (nepripojený) Jana3

Som si nevsimla, prepac. Dakujem velmi pekne.
0 0
ivana184 ivana184

ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

Andy 33 Pozri príspevok
Ahojte Poraďáci!
Chcela by som sa spýtať, či môže byť pri DoPČ odmena 5.600,- Sk
(viem, že už sú eurá, ale takto sa mi lepšie rozmýšľa). Akú daň bude mať, myslím zrážkovú alebo preddavkovú. Ak preddavkovú, musí mať podpísané "Vyhlásenie ..." a potom mu budem robiť RZ dane?
Ďakujem za odpoveď!
Keďže príjem bude 5600,- Sk (185,89 EUR), tak daň bude preddavková. O zrážkovú daň by išlo len do výšky príjmu 165,97 EUR.

Ak ti podpíše vyhlásenie za predpokladu, že nemá u iného zamestnávateľa, už vyhlásenie na daný rok podpísané, tak daň mu vychádzať nebude, pretože nezdaniteľná časť základu dane je vyššia ako príjem.

Čo sa týka ročného zúčtovania dane, tak buď daňovník požiada posledného zamestnávateľa do 15.02. o vykonanie ročného zúčtovania, alebo si podáva sám daňové priznanie na príslušný daňový úrad do 31.03.v danom roku.
0 0
Sinkl Sinkl

Sinkl je offline (nepripojený) Sinkl

Ahoj, potrebovala by som pomôcť. Mám takéto dva problémy: 1, môžem dať dohodárovi / dohoda o pracovnej činnosti/ vysokú hodinovú sadzbu napr. 15 EUR/hod? a 2 problém: musím teda som povinný sťahovať mu preddavky na daň? za radu vopred ďakujem
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

1. áno
2. áno
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Sinkl Pozri príspevok
Ahoj, potrebovala by som pomôcť. Mám takéto dva problémy: 1, môžem dať dohodárovi / dohoda o pracovnej činnosti/ vysokú hodinovú sadzbu napr. 15 EUR/hod? a 2 problém: musím teda som povinný sťahovať mu preddavky na daň? za radu vopred ďakujem
Môžeš, ale nemala by to byť cena neobvyklá. Napr. ak ostatným zamestnancom za podobnú prácu platíš podstatne menej.
0 0
Sinkl Sinkl

Sinkl je offline (nepripojený) Sinkl

ďakujem za radu. pomohli ste. Zamestnanci majú menšiu sadzbu ale ak počítam aj diety tak sa to v podstate vyrovná.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Sinkl Pozri príspevok
Ahoj, potrebovala by som pomôcť. Mám takéto dva problémy: 1, môžem dať dohodárovi / dohoda o pracovnej činnosti/ vysokú hodinovú sadzbu napr. 15 EUR/hod? a 2 problém: musím teda som povinný sťahovať mu preddavky na daň? za radu vopred ďakujem
K bodu 2 - ak má podpísané vyhlásenie u iného zamestnávateľa, ano. Ak nemá podpísané vyhlásenie, môže ho podpísať aj u vás pri príjmoch z dohody a zdaňuješ len rozdiel medzi mesačnou NČZD a vyplatenou odmenou.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

ahojte, chcem sa opýtať, či dobre chápem ak budem mať jedno zamestnanie na TPP - 8 hod/týž. tam si budem uplatňovať NČ,
a v druhom: dohoda o pracovnej činnosti tam si nebudem uplatňovať NČ...
platiť sa bude len do niektorých odvodoch, / ÚP - 0,8 %, GP-0,25% - to len zamestanávateľ /že.. zamestnanec nič nebude platiť len,,,????
len ešte mám chaos v tých preddavkov alebo zrážkovej dane ak príklad bude mzda do 4500 SKK, tak normálne z hrubého príjmu/ odvody sa nemajú odrátať lebo to len zamestnávateľ si odvedie+ nezd. si nemôžem odrátať, lebo si uplatňujem už u iného zamestnávateľa/ sa vypočíta daň 19% - preddavok????pomohli by ste mi.. Ďakujem
Naposledy upravil svedia : 13.03.09 at 12:10
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

svedia Pozri príspevok
ahojte, chcem sa opýtať, či dobre chápem ak budem mať jedno zamestnanie na TPP - 8 hod/týž. tam si budem uplatňovať NČ, a v druhom: dohoda o pracovnej činnosti tam si nebudem uplatňovať NČ... platiť sa bude len do niektorých odvodoch, že.. ďakujem
pocopila si to správne
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

svedia Pozri príspevok
ahojte, chcem sa opýtať, či dobre chápem ak budem mať jedno zamestnanie na TPP - 8 hod/týž. tam si budem uplatňovať NČ,
a v druhom: dohoda o pracovnej činnosti tam si nebudem uplatňovať NČ...
platiť sa bude len do niektorých odvodoch, / ÚP - 0,8 %, GP-0,25% - to len zamestanávateľ /že.. zamestnanec nič nebude platiť len,,,????
len ešte mám chaos v tých preddavkov alebo zrážkovej dane ak príklad bude mzda do 4500 SKK, tak normálne z hrubého príjmu/ odvody sa nemajú odrátať lebo to len zamestnávateľ si odvedie+ nezd. si nemôžem odrátať, lebo si uplatňujem už u iného zamestnávateľa/ sa vypočíta daň 19% - preddavok????pomohli by ste mi.. Ďakujem
Trošku som poopravila...
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

správne. len dopĺňam, zrážková daň je do výšky príjmu 165,97€.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Chcela by som Vas poprosit o Vase stanovisko:
1. Sro, jediny spolocnik a konatel zaroven, nema pracovny pomer. Chcel by s vlastnou sro uzatvorit dve dohody o pracovnej cinnosti (sucasne). Predpokladam, ze kazda by musela byt na inu cinnost. (Alebo by to mohli byt pribuzne cinnosti?) Nevidite v v tom problem?

2. ZP si plati ako DPO. Z dohod bude odvadza len 0,8 % urazove a 0,25 % garancne poist. a dan?

3. Uplatni si nezdanitelnu cast na danovnika. Budem ju uplatnit z uhrnu prijmov z oboch dohod? Po odpracovani min. 4 hod. denne ma narok na stravne, prip. dalsie cestovne nahrady.

Uvazujem spravne?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Lianka Pozri príspevok
Chcela by som Vas poprosit o Vase stanovisko:
1. Sro, jediny spolocnik a konatel zaroven, nema pracovny pomer. Chcel by s vlastnou sro uzatvorit dve dohody o pracovnej cinnosti (sucasne). Predpokladam, ze kazda by musela byt na inu cinnost. áno (Alebo by to mohli byt pribuzne cinnosti?) Nevidite v v tom problem? Nestačí jedna?

2. ZP si plati ako DPO. Z dohod bude odvadza len 0,8 % urazove a 0,25 % garancne poist. a dan? áno

3. Uplatni si nezdanitelnu cast na danovnika. Budem ju uplatnit z uhrnu prijmov z oboch dohod áno z úhrnu oboch? Po odpracovani min. 4 hod. denne ma narok na stravne nie, na stravné má nárok iba vtedy, ak by bol zamestnaný na základe prac. zmluvy, prip. dalsie cestovne nahrady.

Uvazujem spravne?

odpoveď v texte
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lianka Pozri príspevok
Chcela by som Vas poprosit o Vase stanovisko:
1. Sro, jediny spolocnik a konatel zaroven, nema pracovny pomer. Chcel by s vlastnou sro uzatvorit dve dohody o pracovnej cinnosti (sucasne). Predpokladam, ze kazda by musela byt na inu cinnost. (Alebo by to mohli byt pribuzne cinnosti?) Nevidite v v tom problem?

2. ZP si plati ako DPO. Z dohod bude odvadza len 0,8 % urazove a 0,25 % garancne poist. a dan? Ak príjem z dohôd bude vyšší ako ročný VZ samoplatiteľa, musí podať RZZP a doplatiť zdr.poistenie.

3. Uplatni si nezdanitelnu cast na danovnika. môže Budem ju uplatnit z uhrnu prijmov z oboch dohod? áno Po odpracovani min. 4 hod. denne ma narok na stravne dohodár nemá nárok na stravné lístky , prip. dalsie cestovne nahrady.cestovné náhrady len v prípade, ak to bude dohodnuté v Dohode.
Uvazujem spravne?
odpoveď v texte
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Renci, Veronika, dakujem velmi pekne.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Ak príjem z dohôd bude vyšší ako ročný VZ samoplatiteľa, musí podať RZZP a doplatiť zdr.poistenie.

Prosím koľko je ročný VZ?? ďakujem
0 0
vladino45 vladino45

vladino45 je offline (nepripojený) vladino45

veronikasad Pozri príspevok
odpoveď v texte
myslím že aj dohodár má nárok na stravné, ked to je uvedené v dohode ale iba za dni v ktorých splnil podmienku odpracovania min. 4 hod. za deň
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať