Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

Ahojte Poraďáci!
Chcela by som sa spýtať, či môže byť pri DoPČ odmena 5.600,- Sk
(viem, že už sú eurá, ale takto sa mi lepšie rozmýšľa). Akú daň bude mať, myslím zrážkovú alebo preddavkovú. Ak preddavkovú, musí mať podpísané "Vyhlásenie ..." a potom mu budem robiť RZ dane?
Ďakujem za odpoveď!
Usporiadat
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

takže jej môžem vyplatiť tých 115 a žiadne doplatky?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

31Jankal Pozri príspevok
takže jej môžem vyplatiť tých 115 a žiadne doplatky?
Ak je to tak, ako som uviedla, tak áno.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Lenže v dohode ona nemá napísanú hodinovú sadzbu má tam len odmenu 127€. Co teraz? Stále tých 115€ jej mám vyplatiť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

31Jankal Pozri príspevok
Lenže v dohode ona nemá napísanú hodinovú sadzbu má tam len odmenu 127€. Co teraz? Stále tých 115€ jej mám vyplatiť?
Treba sa opýtať zodpovedného človeka vo firme, ktorý to tam takto uviedol, ak má v dohode uvedené mesačne 127€, tak táto suma je smerodatná aj za jún.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Ja som len prebrala mzdy po jednej pani. Táto im spravila takéto dohody.Asi je lepšie robiť tie dohody na hod. sadzby alebo napísať odmenu NAJVIAC 127€. Dakujem za odpoved
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

31Jankal Pozri príspevok
Ja som len prebrala mzdy po jednej pani. Táto im spravila takéto dohody.Asi je lepšie robiť tie dohody na hod. sadzby alebo napísať odmenu NAJVIAC 127€. Dakujem za odpoved
najviac do ..... nie je dobré, ja by som bola za hod. mzdu a je po probléme.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

ale napr. ked majú hod. mzdu 2,26 a môžu odrobiť najviac 10hod. týždenne tak to vychádza len nejakých: 2,26x40=90,4€. Nevadí to?
0 0
Klára2 Klára2

Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

Môžeme zamestnancovi na DoVP, ktorý má v zmluve mesačnú odmenu (nie na základe počtu odpracovaných hodín) vyplatiť mimoriadnu odmenu?
Ďakujem za odpovede
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Klára2 Pozri príspevok
Môžeme zamestnancovi na DoVP, ktorý má v zmluve mesačnú odmenu (nie na základe počtu odpracovaných hodín) vyplatiť mimoriadnu odmenu?
Ďakujem za odpovede
áno, môžeš
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

31Jankal Pozri príspevok
ale napr. ked majú hod. mzdu 2,26 a môžu odrobiť najviac 10hod. týždenne tak to vychádza len nejakých: 2,26x40=90,4€. Nevadí to?
Nie, nevadí. Prečo by malo?
0 0
rogalo rogalo

rogalo je offline (nepripojený) rogalo

Prosím, poraďte kde môžem nájsť tlačivo na dohodu o pracovnej činnosti. Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

rogalo Pozri príspevok
Prosím, poraďte kde môžem nájsť tlačivo na dohodu o pracovnej činnosti. Ďakujem.
Kuk sem:
http://www.porada.sk/downloads.php?do=cat&id=7
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Prosím vás, neviem či tomu dobre rozumiem: Pri dohode o prac. činnosti, môže zamestnanec odrobiť 10 hod. týždenne. Keď sú v mesiaci napriklad v júli 4 týždne a piaty týždeň sú dva dni, znamená,. že môže mať zamestnanec rozpísané po 2 hodiny a potom to vychádza 44 hod za mesiac - môže to tak byť? Alebo musí mať len 40 hod.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Tak ako pracuje, ak pracuje 2 hod denne, tak 4 hod do júla, 6 hod do augusta. Ak pracuje napr. každý druhý deň, tak zas ináč, a môže pracovať aj v jednom dni 10 hod, tak keď ich odpracuje budú v júli a v auguste v tom týždni už nebude mať nič. Takže podľa dohody, ako pracuje.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Iwett Pozri príspevok
Tak ako pracuje, ak pracuje 2 hod denne, tak 4 hod do júla, 6 hod do augusta. Ak pracuje napr. každý druhý deň, tak zas ináč, a môže pracovať aj v jednom dni 10 hod, tak keď ich odpracuje budú v júli a v auguste v tom týždni už nebude mať nič. Takže podľa dohody, ako pracuje.
Ďakujem Ivett, čiže môže mať súčet hodín na konci mesiaca j tých 44. Pracuje 2 hodiny denne.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

vema Pozri príspevok
Ďakujem Ivett, čiže môže mať súčet hodín na konci mesiaca j tých 44. Pracuje 2 hodiny denne.
Môže, je dodržané, že v danom týždni odpracoval 10 hodín.
0 0
marienka3 marienka3

marienka3 je offline (nepripojený) marienka3

vdaka vsetkym za prispevky v tejto teme, dozvedela som sa vela noveho o dohodach. chcela by som sa ale opytat, mame na dohodu v skolskom klube ucitelku, ktora ale vedie aj kruzok AJ v ZS a za to jej riaditelka dala odmenu. moze byt popri dohode mesacna odmena? dakujem
Naposledy upravil marienka3 : 14.07.09 at 08:16
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať