Zavrieť

Porady

preplatok z RZZP

Dobrý den,moj zamestnavatel SZCO mal za rok 2008 preplatok z RZZP.Pistovna mu cely tento preplatok poukazala na ucet/bez zdanenia/,tak som to dala do prijmov OZD.Dnes/2009/ mi prislo oznamenie,ze to zabudli zdanit a chcu aby som im tu ciastku poukazala na ich ucet.Ked im to vratim-tak som to 2x zdanila.Ako to potom zauctujem?
Usporiadat
katarinqua katarinqua

katarinqua je offline (nepripojený) katarinqua

Mne sa to zdá tiež logické, pretože o to menej si uplatní výšku výdavkov.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katarinqua Pozri príspevok
Mne sa to zdá tiež logické, pretože o to menej si uplatní výšku výdavkov.
Ak by to bol zdanený preplatok z RZZP, tak sa s ním pri uplatnení pauišálnych výdavkov vôbec nezaoberáš.
0 0
elanda elanda

elanda je offline (nepripojený) elanda

prosím o radu
1.daň z preplatku ročného zúčtovania za rok 2010 sa v roku 2011 považuje za vysporiadanú? Ak je podnikateľ v strate, nemá nárok na vrátenie tejto dane z preplatku ročného zúčtovania?
2.ak preplatok nevrátia a je kompenzovaný s budúcimi preddavkami, tak ich zaúčtujem interným dokladom do VOZD v danom roku?

ďakujem, robím priznanie a neviem si s tým poradiť
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

elanda Pozri príspevok
prosím o radu
1.daň z preplatku ročného zúčtovania za rok 2010 sa v roku 2011 považuje za vysporiadanú? Ak je podnikateľ v strate, nemá nárok na vrátenie tejto dane z preplatku ročného zúčtovania? nemá
2.ak preplatok nevrátia a je kompenzovaný s budúcimi preddavkami, tak ich zaúčtujem interným dokladom do VOZD v danom roku? áno

ďakujem, robím priznanie a neviem si s tým poradiť
v texte
0 0
elanda elanda

elanda je offline (nepripojený) elanda

preplatok z ročného zúčtovania mi nevrátia bude kompenzovaný s budúcimi preddavkami na poistnom, tak tento preplatok mám zaevidovať ako pohľadávku voči poisťovni k 31.12.2011 a postupne v budúcich obdobiach znižovať interným dokladom a dať ako poistné do VOZD ? Ďakujem
0 0
elanda elanda

elanda je offline (nepripojený) elanda

Ďakujem JAJI za odpoveď na príspevok 186 len posledná otázka, či mám ten nevrátený preplatok aj tak zaevidovať ako pohľadávku voči poisťovni. díky
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
majkla Pozri príspevok
Dobrý den,moj zamestnavatel SZCO mal za rok 2008 preplatok z RZZP.Pistovna mu cely tento preplatok poukazala na ucet/bez zdanenia/,tak som to dala do prijmov OZD.Dnes/2009/ mi prislo oznamenie,ze to zabudli zdanit a chcu aby som im tu ciastku poukazala na ich ucet.Ked im to vratim-tak som to 2x zdanila.Ako to potom zauctujem?
Môj klient, ktorý bol do 30.6.2011- SZČO - teraz mu došiel preplatok zo ZP, samozrejme zdanený, už nie je SZČO - vie sa nejak dostať k tej dani, ktorú mi ZP zrazila z preplatku?
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

mirhu Pozri príspevok
Môj klient, ktorý bol do 30.6.2011- SZČO - teraz mu došiel preplatok zo ZP, samozrejme zdanený, už nie je SZČO - vie sa nejak dostať k tej dani, ktorú mi ZP zrazila z preplatku?
ked bol szco, dal si vydavok do ZP do nakladov ponizil si tym danovu povinnost (ak teda nemal stratu) , teraz mu ZP preto vratila preplatok z ktoreho strhla dan..
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mirhu Pozri príspevok
Môj klient, ktorý bol do 30.6.2011- SZČO - teraz mu došiel preplatok zo ZP, samozrejme zdanený, už nie je SZČO - vie sa nejak dostať k tej dani, ktorú mi ZP zrazila z preplatku?
kuk § 43 ZDP.......nedostane sa k zaplatenej zrážkovej dani nijako......je zrazená, zaplatená.....šlus.....
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať