Zavrieť

Porady

preplatok z RZZP

Dobrý den,moj zamestnavatel SZCO mal za rok 2008 preplatok z RZZP.Pistovna mu cely tento preplatok poukazala na ucet/bez zdanenia/,tak som to dala do prijmov OZD.Dnes/2009/ mi prislo oznamenie,ze to zabudli zdanit a chcu aby som im tu ciastku poukazala na ich ucet.Ked im to vratim-tak som to 2x zdanila.Ako to potom zauctujem?
Usporiadat
maska4 maska4

maska4 je offline (nepripojený) maska4

Dakujem za info tak to muím opraviť.Ďakujem
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Dobry den, natrafila som na takyto problem:
Podnikatelovi sa taha v zaväzkoch VsZP (odvody ZP) -3,31 eura (zaplatil viac ako mal v roku 2009), vyuctovanie ZP za rok 2009 nevie najst a ani nema ochotu ist to riesit a dat si dohladat v ZP. Vlastne o tych 3,31 eura zaplatil na odvodoch viac ako mal, predpokladam, ze je to nepodstatna suma pre ZP aby ju vracala. Cize mu v zaväzkoch svieti -3,31 eura. Ako to mam upratat v uctovnictve, aby to bolo spravne vysporiadane, je nejaka moznost spravit s tym nieco teraz v uctovnictve za rok 2011? Dakujem za kazdu radu.
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Prima73 Pozri príspevok
Dobry den, natrafila som na takyto problem:
Podnikatelovi sa taha v zaväzkoch VsZP (odvody ZP) -3,31 eura (zaplatil viac ako mal v roku 2009), vyuctovanie ZP za rok 2009 nevie najst a ani nema ochotu ist to riesit a dat si dohladat v ZP. Vlastne o tych 3,31 eura zaplatil na odvodoch viac ako mal, predpokladam, ze je to nepodstatna suma pre ZP aby ju vracala. Cize mu v zaväzkoch svieti -3,31 eura. Ako to mam upratat v uctovnictve, aby to bolo spravne vysporiadane, je nejaka moznost spravit s tym nieco teraz v uctovnictve za rok 2011? Dakujem za kazdu radu.
posuvam
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zavolaj do jeho ZP a skontrolujte si zostatky.......
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Prima73 Pozri príspevok
posuvam
No pokial je ten rozdiel aj proti ZP, tak len cez ID vyrovnať ako neovplyvňujúce základ dane . Takú sumu by som určite neriešila...
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

JAJA11 Pozri príspevok
No pokial je ten rozdiel aj proti ZP, tak len cez ID vyrovnať ako neovplyvňujúce základ dane . Takú sumu by som určite neriešila...
Dakujem za pomoc
0 0
ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

..čiže preplatok z RZZP za rok 2010 vrátený na BÚ v roku 2011 sa účtuje ako PNZD a daň zrazená z tohto preplatku ako?.....
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja som to len v knihe pohľadávok dorovnala.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

ivti Pozri príspevok
..čiže preplatok z RZZP za rok 2010 vrátený na BÚ v roku 2011 sa účtuje ako PNZD a daň zrazená z tohto preplatku ako?.....
Preplatok je PNZD a daň VNZD
1 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Účtujete aj zrazenú daň, nestačí zaúčtovať len nabehnuté peniaze na BÚ už zdanené ako PNZD ?
0 0
Sionel Sionel

Sionel je offline (nepripojený) Sionel

ivti Pozri príspevok
..čiže preplatok z RZZP za rok 2010 vrátený na BÚ v roku 2011 sa účtuje ako PNZD a daň zrazená z tohto preplatku ako?.....
V knihe pohľadávok vedieš pohľadávky voči ZP (vo výške preddavku) a pri zúčtovaní na základe RZZP vyrovnáš pohľadávku vrátenou sumou (PNZD)+zrazenou daňou (VNZD).
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

Dobry den,chcela by som sa poradit,zivnost SZCO bola ukoncena v roku 2010.V 2011 nam prislo potvrdenie o vrateni preplatku z RZZP 2010.Teno prijem bol zdaneny zrazkovou danou-je potrebne to nejako riesit v ramci danoveho rpiznania za rok 2011,alebo to povazovat za vysporiadane.Ak som spravne nasla,nie je mozne to povazovat za preddavok na dan,cize to v DP netreba riesit,uvazujem spravne?
0 0
katarinqua katarinqua

katarinqua je offline (nepripojený) katarinqua

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať,

ak podnikateľ (SZČO-uplatňujúca sa paušálne výdavky) a súčasne zamestnanec dostal v roku 2011 preplatok zo ZP za rok 2011 - nezdanené.
Ako má v tomto prípade vyplniť DP "B" v súvislosti s týmto nezdaneným preplatkom zo ZP?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

katarinqua Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať,

ak podnikateľ (SZČO-uplatňujúca sa paušálne výdavky) a súčasne zamestnanec dostal v roku 2011 preplatok zo ZP za rok 2011 - nezdanené.
Ako má v tomto prípade vyplniť DP "B" v súvislosti s týmto nezdaneným preplatkom zo ZP?
Prečo dostal nezdanený preplatok? Z ročného zúčtovania musí byť vždy zdanené...
Ak to bol preplatok, ktorý mu vrátila poisťovňa na základe zle odvedených preddavkov, potom si podľa mňa treba ponížiť platby do ZP za tento rok...
1 0
katarinqua katarinqua

katarinqua je offline (nepripojený) katarinqua

Netuším, prečo dostal nezdanený preplatok za práve prebiehajúci rok, ale dostal ho.
Pravdepodobne podľa ZP platil viac ako mal, a preto mu preplatok poslali.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katarinqua Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať,

ak podnikateľ (SZČO-uplatňujúca sa paušálne výdavky) a súčasne zamestnanec dostal v roku 2011 preplatok zo ZP za rok 2011 - nezdanené.
Ako má v tomto prípade vyplniť DP "B" v súvislosti s týmto nezdaneným preplatkom zo ZP?
Preddavok na zdr.poistenie zaplatený bez právneho dôvodu sa vracia nezdanený. Ako si ho zaúčtovala ? Ako zdanitelný príjem, alebo storno výdavkov v členení poistné ?
0 0
katarinqua katarinqua

katarinqua je offline (nepripojený) katarinqua

On je v prípade SZČO daňovník uplatňujúci si paušálne výdavky, nevedie účtovníctvo.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katarinqua Pozri príspevok
On je v prípade SZČO daňovník uplatňujúci si paušálne výdavky, nevedie účtovníctvo.
v tom prípade zníž o sumu vráteného poistného odvody do ZP, aj celkové poistné, ktoré pripočítavaš k 40 % paušálu.
0 0
katarinqua katarinqua

katarinqua je offline (nepripojený) katarinqua

Ďakujem Veronika za odpoveď,
je k tomu aj nejaký paragraf, alebo usmernenie?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

katarinqua Pozri príspevok
On je v prípade SZČO daňovník uplatňujúci si paušálne výdavky, nevedie účtovníctvo.
Poníži o ten preplatok zaplatené poistné - podľa mňa. v zák o DzP je toto:
Ak daňovník uplatní výdavky podľa tohto odseku, v sumách výdavkov sú zahrnuté všetky daňové výdavky daňovníka okrem zaplateného poistného a príspevkov, ktoré je daňovník povinný platiť, ak toto poistné a príspevky neboli zahrnuté do základu dane v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach; toto poistné a príspevky si môže daňovník uplatniť vo výdavkoch v preukázanej výške.
Takže ak niečo poisťovňa vrátila - odpočítaš
Naposledy upravil Katy a R : 28.02.12 at 13:30
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať