Zavrieť

Porady

Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Johanka Pozri príspevok
Menej pokút ? Viacej pokút bude !
Čo robí štát preto, aby bolo menej pokút? Vlastne , prečo by to robili, že ?
Vedenie účtovníctva - voľná živnosť . Však to nie je nič iné, iba vytvorenie podmienok, aby bolo za čo pokuty dávať. Pozri sa okolo seba, kto všetko dnes robí túto činnosť ! Účtovníkov ako v Indii bohov, ale tá kvalita !?

A "poloúčtovníctvo" čo vymysleli? Ja som náhodou už také videla. Jedna pani čo robí v Tescu za pokladňou a privyrába si účtovníctvom tak robí JÚ roky. Dvojhárok, sem-tam zvislá čiara a záhlavie: dátum, príjem , výdaj. To keby som nevidela, neuverím . Nejaké ovplyvňujúce a neovplyvňujúce jej nič moc nehovoria. A takto to budú robiť aj oduševnelí podnikatelia pod hranicou limitu. Budú si to nejako spisovať do stĺpčekov a kontrolóri sa potom môžu najprv za bruchá chytať od smiechu a potom si ich mastiť pri písaní konečnej sumy v protokole o kontrole .
Plne súhlasím, viac bude pokút, pretože každý "chytrák" si na to trúfne a možno si to poloúčtovníctvo začne robiť. Toto je totiž ideálny čas na hurásystém. Ale bič plieska na konci = a na toto si kontroly určite posvietia keď sa kríza pominie, ekonomika sa "znormalizuje" a pracovníci DU budú na toto patrične vyškolení, aby doplnili štátnu kasu.
Naposledy upravil Manual : 18.02.09 at 07:59
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

u mňa tento hurá systém už začal - prišiel mi klient, ktorý nepotrebuje viesť účtovníctvo, pretože si ho na demo verzii v Alfe vedie sám. Potrebuje len vypísať DP. Tak doniesol výstupy - čo mu poviete, keď počítač predáva ako služby, nákup eurobalíčka je VOZD... Ako mu vypíšete DP? Tak som na pochybách - či si účtovať za kontrolu účtovníctva - a bude to za takmer rovnakú sumu, ako účtovať, alebo sa na to vyto, a vypísať mu DP podľa jeho "výstupov" a nech si následky nesie sám. Vážne ma títo tiežúčtovníci a podnikatelia, snažiaci sa uštriť centíky na nesprávnych miestach, už se..hnevajú.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Marianna01 Pozri príspevok
u mňa tento hurá systém už začal - prišiel mi klient, ktorý nepotrebuje viesť účtovníctvo, pretože si ho na demo verzii v Alfe vedie sám. Potrebuje len vypísať DP. Tak doniesol výstupy - čo mu poviete, keď počítač predáva ako služby, nákup eurobalíčka je VOZD... Ako mu vypíšete DP? Tak som na pochybách - či si účtovať za kontrolu účtovníctva - a bude to za takmer rovnakú sumu, ako účtovať, alebo sa na to vyto, a vypísať mu DP podľa jeho "výstupov" a nech si následky nesie sám. Vážne ma títo tiežúčtovníci a podnikatelia, snažiaci sa uštriť centíky na nesprávnych miestach, už se..hnevajú.
ja by som asi volila 3. možnosť - nevypísala by som mu nič. lebo nahodou pride na danovu kontrolu a povie, že však si to robila ty. Na fakt, že z jeho blbých podkladov zabudne.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Chcem sa spýtať, lebo sa mi dostala do uší "informácia" a neviem či sa o niečo dôveryhodné opiera.

Menilo sa , alebo sa niečo pripravuje ohľadom platenia predavkov na daň z príjmov pre r. 2009 ?
Vraj sa môže napísať žiadosť o neplatenie preddavkov ?
Alebo je to iba kačica ?

Ja som nič také nepostrehla.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
azla Pozri príspevok
Chcem sa spýtať, lebo sa mi dostala do uší "informácia" a neviem či sa o niečo dôveryhodné opiera.

Menilo sa , alebo sa niečo pripravuje ohľadom platenia predavkov na daň z príjmov pre r. 2009 ?
Vraj sa môže napísať žiadosť o neplatenie preddavkov ?
Alebo je to iba kačica ?

Ja som nič také nepostrehla.
Skôr kačica
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

azla Pozri príspevok
Chcem sa spýtať, lebo sa mi dostala do uší "informácia" a neviem či sa o niečo dôveryhodné opiera.

Menilo sa , alebo sa niečo pripravuje ohľadom platenia predavkov na daň z príjmov pre r. 2009 ?
Vraj sa môže napísať žiadosť o neplatenie preddavkov ?
Alebo je to iba kačica ?

Ja som nič také nepostrehla.
Takú žiadosť môžeš podať, treba uviesť dôvod (napr. že neočakávaš také príjmy ako vlani, nie sú potvrdené objednávky.... atď a pod.) tiež môžeš požiadať o zníženie sumy preddavku. DU to rieši, v najhoršom prípade to zamietne.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Johanka Pozri príspevok
Jedna pani čo robí v Tescu za pokladňou a privyrába si účtovníctvom tak robí JÚ roky. Dvojhárok, sem-tam zvislá čiara a záhlavie: dátum, príjem , výdaj. To keby som nevidela, neuverím .
To ja som videla účtovníctvo po p. inžinierovi - ekonómovi, ktorý bol kedysi mojim nadriadeným vo firme ešte za oných čias. Po výstreloch z Aurory prišiel o miesto, tak robil "účto", veď sa ešte aj nazýva jednoduché. Priebežné položky boli príjem a výdaj ovplyvňujúci základ dane. Aj keď v konečnom dôsledku to základ dane neovplyvnilo, ale firma sa musela stať platiteľom DPH. Keď som po troch rokoch preberala účtovníctvo firmy ja, len som mala oči a zuby zahryznuté do jazyka.
0 0
katka25 katka25

katka25 je offline (nepripojený) katka25

a čo odvody ??


http://tvojepeniaze.pravda.sk/ekonom..._sk_pludia_p01
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Keď sa tu bavilo aj o knihe jázd..... to všetko sa asi nebude týkať minulého roka? Stále som sa ešte nepustila do písania.... ale asi ma to neminie.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Tana74 Pozri príspevok
Keď sa tu bavilo aj o knihe jázd..... to všetko sa asi nebude týkať minulého roka? Stále som sa ešte nepustila do písania.... ale asi ma to neminie.
Minulého roku sa to týkať nebude...
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

pekný deň všetkým, dnes som začula niečo o zmene podmienok auditu....začul aj niekto iný?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Podľa dnešného článku v Trende budú zmeny od 1.3.2009 nasledovné :
- ročná odpočítateľná položka na daňovníka sa zvýši z 3435,26 na 4025,70 EUR
- jednorázový odpis DHM z 990 EUR na 1660 EUR
- jednorázový odpis DNM z 1660 EUR na 2323 EUR
- vratky DPH sa budú vracať do 30 dní subjektom, ktoré nebudú mať nedoplakty na daniach
- zjednodušená daňová evidencia do príjmu 170.000 EUR (iba pre tých, čo nebudú nikoho zamestnávať)
- pohonné hmoty ako paušálny výdavok 80%

Najlepšia veta je v článku, že "keďže účtovné metódy a princípy nemožno meniť počas účtovného roka" reálne budú platiť až od 1.1.2010.
Zdroj : Trend 7/2009 strana 54,55

Uvažuje sa o paušálnej dani pre živnostníkov na základe príjmov.


0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Braňo Pozri príspevok

Najlepšia veta je v článku, že "keďže účtovné metódy a princípy nemožno meniť počas účtovného roka" reálne budú platiť až od 1.1.2010.
Zdroj : Trend 7/2009 strana 54,55

Uvažuje sa o paušálnej dani pre živnostníkov na základe príjmov.


JEMINÉÉÉ to je ale haluz!!!!!!!

A čo sme asi tak čakali? Potom, že vláda nie je populistická... HA. HA. HA. Zasmiali sa zbrojnoši.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
JM1968 Pozri príspevok
pekný deň všetkým, dnes som začula niečo o zmene podmienok auditu....začul aj niekto iný?
Áno, podmienky sa zmiernili a platí to už pre audit za rok 2008, viď novela zákona o účtovníctve.

Alebo aj tu:

http://www.porada.sk/t101744-krizovy...stnanosti.html

Alebo aj tu:

http://www.porada.sk/calendar.php?do...-26&e=1009&c=4
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Braňo Pozri príspevok
Podľa dnešného článku v Trende budú zmeny od 1.3.2009 nasledovné :
- ročná odpočítateľná položka na daňovníka sa zvýši z 3435,26 na 4025,70 EUR
- jednorázový odpis DHM z 990 EUR na 1660 EUR
- jednorázový odpis DNM z 1660 EUR na 2323 EUR
- vratky DPH sa budú vracať do 30 dní subjektom, ktoré nebudú mať nedoplakty na daniach
- zjednodušená daňová evidencia do príjmu 170.000 EUR (iba pre tých, čo nebudú nikoho zamestnávať)
- pohonné hmoty ako paušálny výdavok 80%

Najlepšia veta je v článku, že "keďže účtovné metódy a princípy nemožno meniť počas účtovného roka" reálne budú platiť až od 1.1.2010.
Zdroj : Trend 7/2009 strana 54,55

Uvažuje sa o paušálnej dani pre živnostníkov na základe príjmov.


Nemôžem si odpustiť moju otázku x y-príspevkov spredu...Aké opatrenia nám schválili na zmiernenie krízy teraz okrem pár EUR NČ a aj to len pre zamestnancov v tomto období??....a skrátenej vratky DPH /objektívne správne rozhodnutie/.
Ostatné nie sú len administratívne opatrenia, aby sme sa v roku 2010 lepšie spamätali z krízy
priemerný živnostník koľko majetku v takej sume ročne kupuje ??? keď si na jeden v roku zlepší DZ o 670 EUR
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

evina Pozri príspevok
priemerný živnostník koľko majetku v takej sume ročne kupuje ??? keď si na jeden v roku zlepší DZ o 670 EUR

To zlepšenie bude mať na to, aby si povinne konečne kúpil ERP (keďže láskavo ušetrí, ehm) .
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

http://aktualne.centrum.sk/domov/cla...tml?id=1175904

Región Bratislavský kraj patrí medzi 41 regiónov Európskej únie, ktorých hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa vyjadrený v parite kúpnej sily (PPS) prevyšuje 125 percent celoeurópskeho priemeru. Vyplýva to zo štatistiky, vypracovanej na základe údajov z roku 2006, ktorú dnes zverejnil Európsky štatistický úrad Eurostat.

Podľa dnes zverejnenej štatistiky si región stredné Slovensko polepšil v roku 2006 v porovnaní s rokom 2005 zo 46,7 % na 49,2 %, západné Slovensko z 57,0 % na 62,8 % a východné Slovensko zo 43,1 % na 44 % európskeho priemeru. Slovensko ako celok v roku 2006 dosahovalo 63,5 %, čo je nárast zo 60,6 % v roku 2005. Pre ČR štatistika uvádza 77,4 %, pre Maďarsko 63,6 % a Poľsko 52,3 %.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Keď sa zvýšila odpočítateľná položka od 1.3.09 na sumu 4025,70 €,
akú celkovú sumu použijete pri výpočte preddavkov na daň ? Pretože do 28.2.09 platí iná suma.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja som toho názoru, že za I. a II. je NČD 286,27€
od III/09 ... 335,48
V ročnom zúčtovaní dane sa dorovná.
FO, ktoré podajú za rok 2009 priznanie B, si uplatnia 4025,70 €.
Ale je možné, že to bude úúúúplne inak, treba počkať na znenie zákona.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Jozef Mihál Pozri príspevok
Áno, podmienky sa zmiernili a platí to už pre audit za rok 2008, viď novela zákona o účtovníctve.

Alebo aj tu:

http://www.porada.sk/t101744-krizovy...stnanosti.html

Alebo aj tu:

http://www.porada.sk/calendar.php?do...-26&e=1009&c=4
ďakujem veľmi pekne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať