Zavrieť

Porady

BLOG na Porade

admin

Anketa: Máte záujem o PoradaBlog?

Počet hlasujúcich
110. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    62 56.36%
  • Nie

    48 43.64%
Touto cestou chcem spraviť prieskum, či by ste mali záujem o Blog na Porade.

V Blogu by ste mohli vy ako odborníci publikovať svoje odborné názory prevažne na účtovnú, daňovú a právnu problematiku.
Usporiadat
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Dobrý nápad. Už sa teším
0 0
willy willy

willy je offline (nepripojený) willy

ekonóm - živnostník
Super nápad, myslím, že každý "poradár" to ocení.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Určite, ak blogeri budú uvádzať príspevky z našej problematiky, tak to bude len na prospech tohto portálu.
3_8_11v.gif  
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Tiež som za.
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

Mohla by som sa , prosím vás ,spýtať, co presnejšie je ten blog??? Aký je vlastne rozdiel v tom, či niekto prispieva do tém, alebo do blogu??? Alebo to chápem správne, že blog je vlastne článok na určitú téme. Pardon za nevzdelanosť, ale nepočula som to. I keď blogy p. Mihála som už nejaké čítala.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Moja predstava o fungovaní blogu na Porade je asi takáto:

- jedna PORADA by mala meno "BLOG" (tak ako sú porady "Mzdové účtovníctvo" alebo "Daň z príjmu" atď.,
- v tejto porade by boli umiestnené ako "podporady" blogy jednotlivých bloggerov,
- blog bloggera by bol postavený na roveň jednej doterajšej "podporady". Do blogu by jeho majiteľ - blogger - zakladal témy podľa vlastného uváženia. Napr. téma "Chystaná novela zákona o dani z príjmu k 1.1.2006",
- na rozdiel od "klasickej" porady by do "blogu" mohol zakladať témy len jeho majiteľ, ostatní členovia Porady by tému pridať nemohli,
- prvý príspevok založenej témy by bol nosným príspevkom. K tomuto príspevku by sa diskusia viedla obvyklou formou, do ktorej by sa už mohol zapojiť každý člen porady,
- majiteľ blogu by bol zároveň do istej miery adminom blogu - určite by mal mať možnosť vymazať tému, ďalšie jeho práva sú na diskusiu (vymazať nepatričný príspevok iného člena atď.).

Otázka je, kto všetko by bol ochotný založiť si na Porade blog a pravidelne doň prispievať.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Som za. Občas by som mala niečo na blog, ale pravidelne nie. Taká upísaná zasa nie som
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

BLOG na Porade je naozaj super nápad. Len pre odborníkov ochotných prispevať do BLOGU to bude práca navyše.
Teraz je to tak - napr. Ochrana os.údajov - napr.tomu, že v tom takmer tisícovom "balíku" príspevkov je viacero jasných a priamych odpovedí (napr. Vladan, LenkaK...), stále sa tam všetci "zamotávajú" do ďalších a ďalších problémov. Keby tieto správne odpovede boli v akomsi "BLOGU", bolo by to oveľa jednoduchšie pre všetkých.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Je to dobrý nápad. Najväčší rozdiel v blogu oproti klasickej téme je ten, že v blogu sa autor nepýta, ale iných učí odborným článkom na jemu blízku tému.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
iva
Len pre odborníkov ochotných prispevať do BLOGU to bude práca navyše.
.
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

Ďakujem za vysvetlenie. Myslím, že je to výborný nápad. SCHVAĽUJEM TO.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Jozef Mihál
Moja predstava o fungovaní blogu na Porade je asi takáto:
- prvý príspevok založenej témy by bol nosným príspevkom. K tomuto príspevku by sa diskusia viedla obvyklou formou, do ktorej by sa už mohol zapojiť každý člen porady,
K tomuto bodu by som mala jednu poznámku, že diskusia k článku, by predsa len mala mať "neštandardnú" formu. Výklad témy by mal byť odborný a následné poznámky typu "a prečo takto, ja to robím takto", "a načo z toho robiť zbytočný problém, keď to bolo vyriešené opatrením MF (hoci aj nad rámec stanovený právnym predpisom) a pod. príspevku (ani autorovi) nepridá a mohlo by sa stať, že aj osoba, ktorá na to má, tému do blogu nepridá, lebo jej to vlastne "za to nestojí". Možno by bolo dobré ponechať tam novozavedené "súhlasím" a podľa počtu klikov sa zistí, či si téma našla svojich čitateľov.
Môžu byť aj iné riešenia tohto problému, možno doplnenie Etikety (ale keď sa nám vzbúria hormóny, ani etiketa nepomáha).

Možete ma doplniť Poraďáci, prípadne navrhnúť iný spôsob, ktorý by nespôsobil, že "autor" sa dostane do pozície fackovacieho panáka.

Ešte by som chcela doplniť:
Zrejme by sa v blogu spracovávali rôzne typy príspevkov, t.j. napríklad výklad k niektorým témam, ale zároveň aj diskusné témy.
Svojím predchádzajúcim textom som mala na mysli práve výklad, či zhrnutia problematiky, ktoré by vlastne neslúžili na diskusiu, ale k formovaniu názorov (možno aj širokospektrálnych).
Naposledy upravil Jana Acsová : 30.06.05 at 07:47
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
K príspevku od AVO:

Nesúhlasím. V téme, ktorú blogger zverejní, musí byť nejakým spôsobom umožnená diskusia. Nemá zmysel, aby blog bol len priestorom pre články bloggera bez možnosti reakcie čitateľov. Blogger by však do istej miery mal mať právo diskusné príspevky administrovať - teda v podstate ich upravovať, mazať...

Na blog.sme je to riešené tak, že autor príspevku môže zakázať diskusiu k svojmu príspevku. Táto idea by sa mohla prevziať i do blogu na Porade. Takisto to už dnes myslím technicky možné je - viď uzamknutie témy.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Jozef Mihál
Na blog.sme je to riešené tak, že autor príspevku môže zakázať diskusiu k svojmu príspevku. Táto idea by sa mohla prevziať i do blogu na Porade. Takisto to už dnes myslím technicky možné je - viď uzamknutie témy.
Tak možno toto by riešilo prípadný problém, ktorý som načrtla.
Chcela som len upozorniť na to, že by asi bolo vhodné, aby blogger mal možnosti (prípadne zvýhodnenia), odlišné oproti bežnej diskusii na Porade.
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

je to výborný nápad tento poraďácky BLOG, pridávam sa k všetkým súhlasiacim
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
...dúfam, že sa Lucka aktívne zúčastníš a založíš si svoj blog.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať