Zavrieť

Porady

zalozenie s.r.o. popri zamestnani?

Ahojte, obraciam sa na Vas s otazkou ako to je s podnikanim popri zamestnani. Ide oto, ze som zamestnany na plny pracovny uväzok (zamestnavatel zamna plati riadne odvody, nemocenske a vsetko co treba). Chcem si zalozit S.R.O. ako jediny zakladatel. Lenze problem mam v tom ze neviem, ci je potrebne platit nemocensku a do socialky (ako ked je n iekto zivnostnik) a este mi pls poradte ako to je s danami.
Moj pohlad na buducu s.r.o. je asi taky, ze tam budem ako jedina osoba t.j. konatel BEZ mesacnej vyplaty (budem mat len narok na podiel zo zisku).
Dakujem za info.
Usporiadat
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň prajem poraďáci.
Len by som sa chcel opýtať- stále platí možnosť,že si občan ktorý je riadnym zamestnancom na pracovnú zmluvu, môže založiť ako jediný spoločník svoju spoločnosť s ručením obmedzeným? Vo svojej s.r.o. zamestnaný nebude,bude mat príjem len z podielov na zisku,ktoré si vyplatí za rok 2011 v r.2012 -tie budú žial predmetom RZZP v r. 2013 (za rok 2012).
To by malo byť všetko prosím? sociálne odvody by mu nemali vzniknúť?
mandátnu zmluvu si neuzatvorí..

ďakujem vopred moc za radu
posuvam
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň prajem poraďáci.
Len by som sa chcel opýtať- stále platí možnosť,že si občan ktorý je riadnym zamestnancom na pracovnú zmluvu, môže založiť ako jediný spoločník svoju spoločnosť s ručením obmedzeným? Vo svojej s.r.o. zamestnaný nebude,bude mat príjem len z podielov na zisku,ktoré si vyplatí za rok 2011 v r.2012 -tie budú žial predmetom RZZP v r. 2013 (za rok 2012).
To by malo byť všetko prosím? sociálne odvody by mu nemali vzniknúť?
mandátnu zmluvu si neuzatvorí..

ďakujem vopred moc za radu
veď si prečítaj všetky príspevky!!
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
od roku 2009 mohli byť zmeny, takže áno, platí to stále. Môžeš investovať - byť spoločníkom v s.r.o.
ostatné zmeny ohľadne vyplácania zisku sú platné, ale či to bude tak aj v r.2012,2013 - to je otázka.
A ešte by som podotkla, že môže byť problém, ak v tej sro budeš chcieť byť aj konateľom - použi tlačítko "hľadaj" a skús si prečítať príspevky na tému konateľstva v sro, ak si zamestnaný niekde inde.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

KEJKA Pozri príspevok
od roku 2009 mohli byť zmeny, takže áno, platí to stále. Môžeš investovať - byť spoločníkom v s.r.o.
ostatné zmeny ohľadne vyplácania zisku sú platné, ale či to bude tak aj v r.2012,2013 - to je otázka.
A ešte by som podotkla, že môže byť problém, ak v tej sro budeš chcieť byť aj konateľom - použi tlačítko "hľadaj" a skús si prečítať príspevky na tému konateľstva v sro, ak si zamestnaný niekde inde.
ďakujem moc Kejka
0 0
wesna wesna

wesna je offline (nepripojený) wesna

Ahoj, všetko o založení s.r.o. nájdeš aj v tomto článku, plus odporúčam prečítať aj ostatné články. mne to veľmi pomohlo zorientovať sa v problematike: http://www.celtic.sk/blog/postup-zal...im-obmedzenym/.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať