Zavrieť

Porady

Pokles predaja

som kto som
Mám na Vás tri otázky a budem vďačná každému, kto sa pripojí (dostane odo mňa bodík )

1: Zaznamenali ste v poslednom období pokles predaja?
2: Aký sortiment predávate?
3: Z akého ste kraja?

Začnem od seba:

1: pokles o 50% za mesiac január
2: predajňa stavebnín
3: Žilinský kraj

Budem rada, ak sa pripojíte do tejto malej ankety, ak si potom porovnáme navzájom tieto poklesy budeme môcť rozlišovať medzi poklesom predaja spôsobených krízou (ktorú asi neovplyvníme) alebo poklesom z iných dôvodov, ktoré ovplyniť môžme (nespokojnosť zákazníka, odchod ku konkurencii, vysoké ceny oproti konkurencii a pod.)
Prosím pripojte sem svoje výsledky, pomôže to nejednému predajcovi.
Naposledy upravil ZDENIELA : 11.02.09 at 12:31
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ZDENIELA Pozri príspevok
V predajni stavebnín priemerné denné tržby 200,-- ečiek
Všetko je proti nám, keď už mohla začať stavebná sezóna (aspoň aká taká), na Kysuciach samozrejme stále sneží, takže všetci sedíme doma, čumíme z okien a modlíme sa aby sme do konca zimy mali čím kúriť
teraz neviem-to si ty alebo manžel???
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Stanislav 1975 Pozri príspevok
teraz neviem-to si ty alebo manžel???
Teraz som to ja, manžel sa mi tu nabúral počas kŕmenia nášho malého anjelika
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ZDENIELA Pozri príspevok
Teraz som to ja, manžel sa mi tu nabúral počas kŕmenia nášho malého anjelika
Aha, hmhm-už som bol z toho jeleň...
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Ešte si dovolím - a čo výroba?
Firma - oceľové konštrukcie, v ktorej pracujem (som na materskej našťastie) je asi pred krachom
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
ZDENIELA Pozri príspevok
V predajni stavebnín priemerné denné tržby 200,-- ečiek
je sice este mimo sezony ale aj tak
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
padro Pozri príspevok
je sice este mimo sezony ale aj tak
to je vela, alebo malo ?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dantess Pozri príspevok
to je vela, alebo malo ?
pri počte pracovných dní v mesiaci dajme tomu 20, mesačná tržba 4000€. Nech je marža 40%, takže zisk 1600€. Koľko ľudí treba z toho zaplatiť (mzdu, odvody...), myslím predavača, skladníka? K tomu energie, nájom. A to som pre zjednodusenie nepočítala DPH
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
pri počte pracovných dní v mesiaci dajme tomu 20, mesačná tržba 4000€. Nech je marža 40%, takže zisk 1600€. Koľko ľudí treba z toho zaplatiť (mzdu, odvody...), myslím predavača, skladníka? K tomu energie, nájom. A to som pre zjednodusenie nepočítala DPH
Aha. No ja som počítal s cenami u svojho odvetvia, kde by 200e na deň bola dosť slušná suma. V poslednom čase je ale extrémny prebytok priestorov, takže stavebniny majú asi ťažkosti celkovo...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

ZDENIELA Pozri príspevok
Myslím, že takéto konkrétne čísla si nemôžem dovoliť zverejňovať a to hlavne z dôvodu, že tá predajňa so stavebninami nie je moja ...

Pri založení tejto témy (ako som už veľakrát vysvetľovala) mi šlo hlavne o to, aby som mohla ohodnotiť situáciu na trhu, či je všetok ten pokles spôsobený len krízou, alebo zlým prístupom k predaju v našom konkrétnom obchode.
Išlo o to zistiť, či i ostatný v mojom obore na tržbách klesajú, či to máme zabaliť lebo máme krízu a neurobíme s tým nič, alebo to stojí za to ešte zabojovať a venovať tomu svoju energiu a čas...
A ďalej nezverejním tieto čísla i z toho dôvodu, že neviem na čo by vám boli ... myslím si totiž, že si každý jeden z nás musí sám stanoviť hranice až pokiaľ ja ochotný s tým poklesom na tržbách ( a samozrejme hlavne na zisku) ísť...
Ak by ste vedela ZDENIELA pred rokom, to čo tu máme dnes, zachovala by ste sa rovnako a bojovala ďalej, alebo by ste konala inak.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dantess Pozri príspevok
Aha. No ja som počítal s cenami u svojho odvetvia, kde by 200e na deň bola dosť slušná suma. V poslednom čase je ale extrémny prebytok priestorov, takže stavebniny majú asi ťažkosti celkovo...
ale ty v podstate nemáš náklady - teda myslím náklady na tovar. Tu tvoria podstatnú časť tržieb. ty vlastne predávaš len vlastnú pracovnú silu )


Poznám viac firiem, ktoré skrachovali práve preto, lebo ich majitelia všetko čo utržili považovali za zarobené peniaze. Zabudli alebo nechceli počítať s tým, že treba platiť dodavateľom, nájom, niečo nechať na dane, odvody, mzdy... Radšej si hned kúpili drahé autá... Ale to je trochu
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
jar88 Pozri príspevok
Ak by ste vedela ZDENIELA pred rokom, to čo tu máme dnes, zachovala by ste sa rovnako a bojovala ďalej, alebo by ste konala inak.
Moja odpoveď bude možno skôr odrážať mojú povahovú črtu ... nič by som nevzdávala ani dnes
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Dáša_ Pozri príspevok
pri počte pracovných dní v mesiaci dajme tomu 20, mesačná tržba 4000€. Nech je marža 40%, takže zisk 1600€. Koľko ľudí treba z toho zaplatiť (mzdu, odvody...), myslím predavača, skladníka? K tomu energie, nájom. A to som pre zjednodusenie nepočítala DPH
Myslím, že tých 1600 € nie je ani na mzdy v malých stavebninách.
Kde sú ostatné náklady a dôvod (zisk) prečo podnikať.....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ZDENIELA Pozri príspevok
Moja odpoveď bude možno skôr odrážať mojú povahovú črtu ... nič by som nevzdávala ani dnes
je pravda, že stavebniny sú prudko sezónna vec. Začne sa predávať až ke´d sa zlepší počasie.

Inak, hodnotili sme v jednej firme, ktorá predava podobný sortiment ako vy minulý rok. Nastal prudký pokles oproti roku 2008, ale nie sme v červených číslach.
Ale ke´d sme hodnotili oproti roku 2007, tak ten pokles už ani neviem presne, či skutočne bol, ked, tak len mierny. Problem je, že podľa rozbehu roku 2009 sa nabrali nový ľudia, urobili sa veľkolepé plány.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

ZDENIELA Pozri príspevok
Moja odpoveď bude možno skôr odrážať mojú povahovú črtu ... nič by som nevzdávala ani dnes
Skúste sa zamyslieť, ako za ten rok stúpla, alebo klesla hodnota firmy.
Či produkovala mesačne priemerný zisk "xy €" alebo stratu "xy €".

Skúste zhodnotiť objem zásob a ak klesol, kde sú peniaze z nich.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

jar88 Pozri príspevok
Myslím, že tých 1600 € nie je ani na mzdy v malých stavebninách.
Kde sú ostatné náklady a dôvod (zisk) prečo podnikať.....
Možno preto, lebo si myslíš, že máš pevnejšie nervy ako konkurencia
A veríš, že oni to zabalia. A aj tí ich zákazníci si nakoniec predsa len budú chcieť kúpiť potrebné veci niekde blízko domu a necestovať za každou blbosťou napríklad do krajského mesta.

Proste veríš, že trh sa vyčistí a tí, čo si mysleli, že obkukajú tvoj úspech a skopčia to, čo si vymyslel ty (napríklad v systéme predaja), to neustoja. A tebe nakoniec stúpne počet zákazníkov a dokážeš prežiť. A kríza tiež raz skončí. A ty z toho vyjdeš posilnený, pevnejšími základmi.

Ale rozumiem aj tvojmu postoju - mala som aj takého zákazníka (ako účtovnícka firma), ktorý ten správny moment kedy skončiť neodhadol. A keďže podnikal ako FO, prišiel doslova o strechu nad hlavou. Musel predať vlastnoručne postavený rodinný dom, aby mohol zaplatiť dlhy.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať