Zavrieť

Porady

Pokles predaja

som kto som
Mám na Vás tri otázky a budem vďačná každému, kto sa pripojí (dostane odo mňa bodík )

1: Zaznamenali ste v poslednom období pokles predaja?
2: Aký sortiment predávate?
3: Z akého ste kraja?

Začnem od seba:

1: pokles o 50% za mesiac január
2: predajňa stavebnín
3: Žilinský kraj

Budem rada, ak sa pripojíte do tejto malej ankety, ak si potom porovnáme navzájom tieto poklesy budeme môcť rozlišovať medzi poklesom predaja spôsobených krízou (ktorú asi neovplyvníme) alebo poklesom z iných dôvodov, ktoré ovplyniť môžme (nespokojnosť zákazníka, odchod ku konkurencii, vysoké ceny oproti konkurencii a pod.)
Prosím pripojte sem svoje výsledky, pomôže to nejednému predajcovi.
Naposledy upravil ZDENIELA : 11.02.09 at 12:31
Usporiadat
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Zdeniela sice nie som, ale aj ja si kladiem tuto otazku, ale u mna chyba je len jedna a to, ze ludia nemaju peniaze a kedze mam obchodik v meste, ktore je velmi zavisle na navstevnikoch, tak ani ti tu nie su a ked aj, pridu a hned od dveri kricia, my sa ideme len pozriet, no a to je vsetko, tym, ze nemame pacientov, ani nasi ludia nemaju premie, no a tak dookola.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka


Ďalšou príčinou a už dlhodobou, sú veľké obchodné reťazce, veď si len uvážte tie ich obrovské výpredajové rabaty??? A niekedy hneď na začiatku sezóny. Vy vo svojom obchodíku ešte ten sezónny tovar ani nemáte, ale vedľa už sú 70%-né výpredaje.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja som prave včera mala jedného obchodníka, ktorý nejak nezachytil začiatok krízy - a miesto toho, aby zatvoril hned, tak to iba ťahal a ťahal. Nabiehali mzdy, nabiehal drahý prenájom. K tomu sa pridali problemy s reťazcami a suma sumárum - svoj dom asi tak ľahko nezachráni - zhltú ho veritelia.
najhorši bol pohľad na neho - zelený, žltý, zošúverený, zostarnutý o 10 rokov.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Dáša_ Pozri príspevok
Ja som prave včera mala jedného obchodníka, ktorý nejak nezachytil začiatok krízy - a miesto toho, aby zatvoril hned, tak to iba ťahal a ťahal. Nabiehali mzdy, nabiehal drahý prenájom. K tomu sa pridali problemy s reťazcami a suma sumárum - svoj dom asi tak ľahko nezachráni - zhltú ho veritelia.
najhorši bol pohľad na neho - zelený, žltý, zošúverený, zostarnutý o 10 rokov.
Veď práve a niečomu takémuto sa snažíme vyhnúť... Stanoviť medze až pokiaľ vládzeme ísť, rátať s úbytkom v dôsledku situácie aká na trhu dnes je ale neprestať sa snažiť fungovať ďalej. Viem, že neaké obchody padnú, tomu asi nezabránime, ale ak sa dá robiť všetko preto, aby sme nepadli práve my.
Neverím, že to je až také hrozné, ako na nás chrlia z médií. A ten psychologický nátlak je otrasný a či chceme alebo nie, z každého z nás to ovplyvňuje.
Normálne my odľahlo keď zastavili plyn, aspoň sa médiá venovali plynu a aspoň na chvíľu nás prestali strašiť hospodárskou krízou.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Chyba bola u nas už na jesen, že sa kriza bagatelizovala. Možno už vtedy mali byť baličky opatreni v platnosti.
A druha vec je to, že svet musi konecne prestat verit na zazraky v podobe silneho dopytu americkeho spotrebitela. A už davno mal byt vytvoreny obchod na rusko (na vladnych urovniach), ved maju čím platiť (suroviny, energie).
Teraz to vyzera, že strach a neistota su mocnejsie než akekolvek najlepsie opatrenia. Nikto nechce minať peniaze, nevie sa co prinesie buducnost. Bude sa stale menej vyrabat, lebo nie je odbyt. Retazova reakcia bude v prepúšťaní a opäť v redukcii dopytu, ved kto bude kupovať, ked nebudu mzdy?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Treba mať prehľad o fixných nákladoch a stanoviť si hranicu, pokiaľ ešte áno a kedy už nie. Istý čas sa dá ísť aj z rezervy. Aleak nie sú signály, je lepšie skončiť skôr.

Iný príklad z praxe - firma už minulý rok videla, že je zle. Zamestnanci okamžite dostali vypovede, mali vyplatené slušné odstupne, všetko, čo sa dalo sa popredalo. Majiteľ neostal nikomu nič dlžný. Síce mu je ľúto, že po 10 rokoch skončil, ale aspon to odhadol včas a zatiaľ sú všetci spokojní.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

duves Pozri príspevok
Chyba bola u nas už na jesen, že sa kriza bagatelizovala. Možno už vtedy mali byť baličky opatreni v platnosti.
A druha vec je to, že svet musi konecne prestat verit na zazraky v podobe silneho dopytu americkeho spotrebitela. A už davno mal byt vytvoreny obchod na rusko (na vladnych urovniach), ved maju čím platiť (suroviny, energie).
Teraz to vyzera, že strach a neistota su mocnejsie než akekolvek najlepsie opatrenia. Nikto nechce minať peniaze, nevie sa co prinesie buducnost. Bude sa stale menej vyrabat, lebo nie je odbyt. Retazova reakcia bude v prepúšťaní a opäť v redukcii dopytu, ved kto bude kupovať, ked nebudu mzdy?
Ja si myslim, ze opatrenia musia byť na viacerých úrovniach. Jednak na úrovni jednotlivca, rodiny.
Potom na úrovni firiem
A samozrejme na úrovni štátu.

Aj ked je otázne, či opatrenia na úrovni štátu pomôžu )

Podľa mna sme za poslednychh 5-6 rokov prudko vyleteli hore a zvykli si. Teraz sa len vratime na uroven tych 5 rokov dozadu a zase pojdeme pomaličky hore. Nie skokovo.

Robím rôzne spektrum firiem už veľa rokov. A treba povedať, že za posledné roky naozaj nastali veľké pozitívne posuny. Nárast viac ako 100%. A všetci sa len tešili. Ale bolo to prirýchle.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Ďakujem všetkým, ktorý prispeli, som vám vďačná.

No stalo sa niečo, čoho som sa obávala. Celá táto téma mala byť skôr štatistická a nie takmer už politická (vážim si názor každého z vás a súhlasím s nimi)...
Už som to niekoľkokrát opakovala a opakujem to znova. Dôvod na založenie tejto témy bol takýto: prudko nám poklesli tržby v predajni. Potrebovala som si proste len s niekým porovnať, či nás už zasiahla kríza, alebo proste len strácame zákazníkov a tí idú následne ku konkurencii.
Proste a jasne potrebujem vedieť, ako sú na tom ostatní v číslach (prepáčte nie v teóriách) a určite nie som sama, kto takúto informáciu potrebuje.
Som z malého mesta, každý pozná každého a máte známych medzi konkurenciou a pýtate sa ich ako sú na tom, každý jeden vám povie že zle, že je úbytok, ale nikto vám to z nich nepovie aspoň trocha v číslach (pretože ináč sa to porovnávať nedá) čo je škoda. Lebo pre niekoho je úbytok i 5% a je to pravda - je to proste pokles i keď nepatrný. Konkurencia sa vám chváliť nebude.

Preto sa pýtam vás, pretože je to aspoň ako tak anonymné

1: zaznamenali ste pokles predaja v poslednom období?
2: aký sortiment predávate?
3: z akého ste kraja?

Ďakujem každému kto sa pripojí do tejto "štatistiky", vážim si to
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

1. Áno, pokles 50%
2. výroba detského športového oblečenia
3. Bratislavský kraj
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Kúpili ste si dnes výrobok s kódom GS1 858?
TAK POTOM ČO CHCETE???????
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
pavol54 Pozri príspevok
Kúpili ste si dnes výrobok s kódom GS1 858?
TAK POTOM ČO CHCETE???????
vsimol som si ze v poslednej dobe chcu vsetci aby kupovali len slovenske vyrobky.. ale myslite si ze toto nas zachrani?? nie sme exportne orientovanou ekonomikou? nie je EU volny pohyb tovaru..? Co ked si toto povie nemec,..? podla mna toto je zmyslanie smerom dozadu!!
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
VladoaKatka Pozri príspevok
Minulú zimu ešte boli iné podmienky na poskytovanie úveru, ako teraz.
Aj banky vykázali pokles poskytnutých hypoték.
Horšia prístupnosť k úverom sa prejaví až v druhej pol.ovici roku a na budúci rok.Banky si za to môžu samé.Slovenský spotrebitel krízu nespôsobil. A verím že Slováci ju aj najlepšie prežijú.Sú totižto jedinečne vycvičený predchádzajúcimi SK vládami.Slovák je iná nátura ako Nemec.Slovák má zbytočných 100 korún tak ich vrazí do domu a bývania.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
ZDENIELA Pozri príspevok
Veď práve a niečomu takémuto sa snažíme vyhnúť... Stanoviť medze až pokiaľ vládzeme ísť, rátať s úbytkom v dôsledku situácie aká na trhu dnes je ale neprestať sa snažiť fungovať ďalej. Viem, že neaké obchody padnú, tomu asi nezabránime, ale ak sa dá robiť všetko preto, aby sme nepadli práve my.
Neverím, že to je až také hrozné, ako na nás chrlia z médií. A ten psychologický nátlak je otrasný a či chceme alebo nie, z každého z nás to ovplyvňuje.
Normálne my odľahlo keď zastavili plyn, aspoň sa médiá venovali plynu a aspoň na chvíľu nás prestali strašiť hospodárskou krízou.
Mám opačný názor.Toto je len omrvinka z toho čo príde.Snažím sa držať hesla .Lepšie byť potešeným pesimistom ako sklamaným optimistom.
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Pokles takmer o 50%
Stravovacie zariadenie (tzv.ľudová vývarovňa)
okolie BA

(ľudia si za svoje gastrolístky nakúpia v potravinách a v práci sa prestravujú radšej jedlom z domu-lacnejšie)
toto tvrdia aj ďalší známi, ktorí poskytujú reštauračné služby - kuchári pomaly nebudú mať robotu
0 0
jozo_sk jozo_sk

jozo_sk je offline (nepripojený) jozo_sk

Nechapem, preco sa vsetci stazuju... Ano, financna kriza ma velky dopad na spolocnost, ale treba sa na to pozriet aj z ineho hladiska.

Ludia prestali jest? Alebo prestali nakupovat oblecenie? Alebo prestali dychat?
Neprestali! Len zacali trochu viac rozmyslat, kde utratia peniaze.

Existuju firmy, ktore podnikatelom pomahaju. Sam som jednu vyskusal a som nadmieru spokojny. Meno nebudem uvadzat.

Ak budete len lamentovat, tak to nic nepomoze, treba nieco pre to spravit.

Podla mojho nazoru sa kriza prejavi na "nepravych" podnikateloch. Su to taky, ktory zacnu podnikat, nieco vybuduju, ale potom z toho prijimaju len peniaze a viac sa tomu nevenuju. Je pravda, ze takto to vacsinou funguje, ale je to to prave? Ak nejaka automobilka vytvori nejake auto, tak potom sa snazi vytvorit novy model. Nie je to tak? A podobne to funguje aj pri podnikani. Snazte sa hladat nove riesenia.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
jozo_sk prezrel som si tvoje prispevky... nechces si len robit reklamu?zda sa ze na vsetko poznas recept ... a ANO ludia prestali nakupovat
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tiez sa pridam.

1. Objem vyroby nam zatial neklesol, ledva stihame. No poklesol nam obrat a zisk. Jednak sme prinuteni predavat za nizsie ceny, a tiez sme boli nuteni investovat viac do marketingu. No dolezite je pre mna to, ze som nemusel nikoho prepustit.

2. Vyrabame taky asi stredne "obratkovy" tovar so zivotnostou 1 - 6 mes, - bohuzil iba pre specificku uzku skupinu uzivatelov.

3. Odkial sme nie je dolezite, pretoze exportujeme viac ako 99% do celeho sveta.
0 0
jozo_sk jozo_sk

jozo_sk je offline (nepripojený) jozo_sk

padro Pozri príspevok
jozo_sk prezrel som si tvoje prispevky... nechces si len robit reklamu?zda sa ze na vsetko poznas recept ... a ANO ludia prestali nakupovat
Padro, kazdy nejako zacinal a preto sa s tvojim nazorom nestotoznujem. V poslednej dobe uz viem, ze sa oplati robit to co vies a robit to poriadne. Na veci do ktorych sa nevyznas si najst niekoho ineho. Aplikoval som to a vyslo to.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
jozo_sk Pozri príspevok
Padro, kazdy nejako zacinal a preto sa s tvojim nazorom nestotoznujem. V poslednej dobe uz viem, ze sa oplati robit to co vies a robit to poriadne. Na veci do ktorych sa nevyznas si najst niekoho ineho. Aplikoval som to a vyslo to.
len niekedy to dopadne tak ze ti co to akoze vedia to vlastne nevedia
0 0
jozo_sk jozo_sk

jozo_sk je offline (nepripojený) jozo_sk

padro Pozri príspevok
len niekedy to dopadne tak ze ti co to akoze vedia to vlastne nevedia

Mas uplne pravdu a v tomto sa s tebou stotoznujem. Preto to tu vlastne komentujes.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať