Zavrieť

Porady

Pokles predaja

som kto som
Mám na Vás tri otázky a budem vďačná každému, kto sa pripojí (dostane odo mňa bodík )

1: Zaznamenali ste v poslednom období pokles predaja?
2: Aký sortiment predávate?
3: Z akého ste kraja?

Začnem od seba:

1: pokles o 50% za mesiac január
2: predajňa stavebnín
3: Žilinský kraj

Budem rada, ak sa pripojíte do tejto malej ankety, ak si potom porovnáme navzájom tieto poklesy budeme môcť rozlišovať medzi poklesom predaja spôsobených krízou (ktorú asi neovplyvníme) alebo poklesom z iných dôvodov, ktoré ovplyniť môžme (nespokojnosť zákazníka, odchod ku konkurencii, vysoké ceny oproti konkurencii a pod.)
Prosím pripojte sem svoje výsledky, pomôže to nejednému predajcovi.
Naposledy upravil ZDENIELA : 11.02.09 at 12:31
Usporiadat
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
no neviem nechcem sa hadat ale myslim ze ja pisem k veci, na rozdiel od teba.... ale skus teda prispiet k teme:

1: zaznamenali ste pokles predaja v poslednom období?
2: aký sortiment predávate?
3: z akého ste kraja?
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Skuste sa drzat temy a nekomentujte vsetko. Zalozte si na komentare a pripomienky, alebo ispiracie novu temu, tuto nechajte na statistiku.
Ak chcete vediet moje nazory ( podnikam 10 rokov a mam 3 firmy ), zalozte si novu temu. Dakujeme
0 0
vmsux vmsux

vmsux je offline (nepripojený) vmsux

Prispejem aj ja:
1. Pokles nie. Skor by som povedal, ze narast. Ale pravda je, ze sme zacali len v lete minuleho roku.
2. consulting pre ruskych klientov v SR
3. BA
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Posúvam, aby sme nazapadli prachom ...
Kto sa ešte pridá so svojimi výsledkami?
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
1.pokles o 30%
2.veľkoobchod s kozmetikou a drogériou
3.Nitriansky kraj
Porovnanie samozrejme január-január
Naposledy upravil Ingrid Ondruskova : 16.02.09 at 11:20
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Čo si tu prosím vás všetci vymýšľate za hlúposti aká kríza veď to musí byť nejaký výmysel veď sa pozrite na prebiehajúcu plesovú sezónu tie nádherné róby, tie žranice a zabávajúci sa politici. Veď sa ich spýtajte ako sa bavia či vôbec je nejaká kríza a ak ano ako ju prežívajú? Nebojte sa tých horných desaťtisic určite nebude hladovať aj keby kríza trvala 10 rokov. Môj obézny spolužiak obhajoval svoju postavu takto: "Když tlustí budou hubení, chudí budou studení" Dovolím si parafrázovať : " Keď boháči schudobnejú chudáci už vychladnú"
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Áno predaj poklesol vo všetkých komoditách, ktoré predávame. Nepíšem o koľko, ale podľa mňa preto, že ľudia si nevedia rýchle spočítať, čo daný produkt stál v minulosti. Predsa nemôžeme nosiť kalkulačku každý deň a každý jeden tovar si prepočítavať. Tak ako som v minulom roku vedela, či prach alebo aviváž sa oplatí, tak dnes neviem. Tie ceny v EUr ma pletú a ešte som si na ne nezvykla, lebo eurocenty mi moc nehovoria. Mám problém dať "sprepitné v reštaurácii, nakoľko si neviem tak rýchle spočítať čo a ako. Dnes už ale viem, že "dížko" nedám viac ako 0,50EUR, kým si nezvyknem. Ťažko je porovnávať január až marec tohto roku s inými rokmi, keď tieto mesiace boli vždy na tržby slabšie a pripočítajúc k tomu zavedenie EUR a krízu, tak podľa mňa ich ani nie je s čím porovnávať.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Posúvam ...

1: zaznamenali ste pokles predaja v poslednom období?
2: aký sortiment predávate?
3: z akého ste kraja?
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
no podľa môjho názoru ak mal tento rok niekto pokles tržieb oproti januáru 2008. tak to bolo skôr spôsobené zlyhaním podnikateľa, zlým odhadom podnikania pre začiatočníkov, nárast konkurencie, zmena podmienok na trhu a neprispôsobenie sa im.
Samotná finančná kríza okrem poklesu stavieb, realít, úverov a podobne až tak nemala čo spôsobiť. Platy ešte neklesajú, ešte sa veľmi neprepúšťa. Nárast nezamestnanosti, pokles HDP a vývozu, malé alebo žiadne zvyšovanie platov ešte len príde v priebehu tohoto roku a bude pokračovať pár ďalších rokov. Komu to ide dolu vodou už dnes, tak sa to spomalením svetovej a tým pádom aj našej ekonomiky ešte zhorší.

Za vplyv krízy sa nedá považovať nárast zahraničnej konkurencie ani reťazcov. Je to len zmena správania zákazníkov. Tí nakupujú ešte viac ako pred 5-10 rokmi, ale nakupujú už niekde inde.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
falap nemyslim si ze mas celkom pravdu som zo zapad. slovenska, a zacalo sa prepustat + vela firiem robi len 4 dni, myslis ze clovek ktory nevie ci pride zajtra o robotu pojde nieco kupovat? ale moj osobny nazor je ze sa to onedlho zlepsi len treba chvilu vydrzat ... + viaceri sme sa tu zhodli ze ani tak nepoklesol predaj, ale je treba viac platit marketing.. takze pokles zisku...
Naposledy upravil padro : 16.02.09 at 09:25
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

Přihodím něco českých oborů, zkušenosti svých známých.

Sběrné suroviny - železo a vůbec kovy - katastrofa. Snížená výkupních cen, velice ztížený výkup - obrovská, odrazující administrativa. Boj o přežití.

Výroba polystyrenu - desetinové tržby už půl roku.

Vzdělávání ve finančním sektoru, pro banky i jednotlivce - 50 procent dolů, propustit něco lidí, dělat za dva coby majitel.

Výroba pracovních oděvů - podniky na Ostravsku propouštějí, jasný pokles zakázek, zatím ale firma žije a snad přežije. Oprašuje se kdejaký kontakt.

Stříhání psů - služby, velká konkurence, ale taky mraky psů, lze odložit stříhání, ale ne zcela zrušit, přežít se dá. Na druhé straně jsou téměř neprodejná štěňata, ceny jdou těžce dolů.

Stánkový prodej na poutích a jiných akcích - lidé kupují na jedné straně drahé nesmysly, jsou ochotni dát dvě stovky za čínskou plastovou hračku, na druhé straně smlouvají o každou korunu u placků, langošů a podobně. Zdůrazňují, že doma mají třeba oblečení u Vietnamců levnější, ale na druhé straně nadávají na jejich kvalitu. Nadává se pořád a na všechno, je to snad naše národní vlastnost.

Dost velké rozdíly jsou i v místě prodeje, naprosto to nelze dopředu odhadnout, co je tím určujícím momentem.

Prodej na výstavách psů nebo koček - organizátoři chtějí neskutečné peníze za místo, v halách klidně i několik tisíc za den, a nedojde jim, že stánkař nemusí udělat ani takovou tržbu, nedejbože zisk, jako oni chtějí nájem. Zatím nejsou známky, že by organizátoři dostali rozum a uvědomili si, že takhle ztratí pestrost doprovodných prodejů. Kdo chce moc, nemá ve finále nic.....

U stánkařů jsem zaznamenala i názor, že ještě rok - dva a Vietnamci skončí, protože je převálcují laciné řetězce se stejnými cenami, ale lepší kvalitou i servisem.... Tož uvidíme.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
myslis ze clovek ktory nevie ci pride zajtra o robotu pojde nieco kupovat?
Súhlasím, ale toto je len začiatok. Ešte sa nič vážne nedeje a bude horšie. Celkovo HDP nekleslo nejako brutálne - to znamená, že ešte nemôžeme cítiť naplno následky krízy. Ešte neklesla príliš nezamestnanosť, ešte neklesli reálne platy a zatiaľ tu máme na Slovensku len taký jemný závan pesimizmu.

Polovica ľudí sa tu sťažovala na konkurenciu a tak podobne. To ešte nespôsobila kríza, iba zakazníci kupovali niekde inde. Keby to bolo naozaj také vážne už teraz, tak by sa to odrazilo dosť výrazne aj na HDP.

Zaujímavé bude porovnávať Vianoce 2008 (keď už bola kríza vo svete, ale u nás bol aj tak slušný dopyt) a Vianoce 2009, 2010 keď sa už naplno prejaví nižšia zamestnanosť, nižšie zisky podnikov, vyšší pesimizmus a možno aj nižšie reálne platy.

Ako to vidia podnikatelia v nejakom prieskume:
http://www.etrend.sk/ekonomika/slove...ac/158530.html
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Vcera bol v spravach prispevok z Bratislavy. Kaviarne a restiky v centre zivaju prazdnotou. Turistov citelne ubudlo a Bratislavcania tam v podstate nikdy nechodili pre cenovu hladinu, ktora je tam nastavena.

Ktosi z magistratu tam hovoril, ze majitelia si za to mozu sami, leno kava tam stoji viac ako v centre Viedne alebo Barcelony. Som zvedevy, ako sa to teraz bude vyvijat. Tie kaviarne su naozaj take prazdne, ze musia byt nutne stratove. Ale ceny neznizia ani za nic.

Ja si myslim, ze preziju ti, ktori pochopia, ze zijeme inu dobu. Ze musime ist na hranice rentability. Ze ak si otvorim podnik v centre mesta, nezarobim na Mercedes triedy S za styri mesiace, ale za rok alebo rok a pol. Alebo - ak chem nove auto skor, kupim si Superb. Ti, ktori to nepochopia, pravdepodobne pridu aj o to, co investovali.

V tych kaviarnach by radi sedeli aj Bratislavcania. Ono je to vlastne chore, ze nesedia v kaviarnach a restikach vlastneho mesta. Nedavno ma jeden obchodny partner pozval na obed v centre. Hlavne jedlo (este v Sk) cca 600 - 800, salat asi 300 - 400, polievka cez 200, mucnik tiez asi 280. K tomu kava za 200 a nejaka mineralka. Boli sme styria a platil skoro 10.000. Sedeli sme tam dost dlho uplne sami, potom prisiel americky velvyslanec s ochrankou. To bolo vsetko. Okrem nas nikto.
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

misomiso Pozri príspevok
Vcera bol v spravach prispevok z Bratislavy. Kaviarne a restiky v centre zivaju prazdnotou. Turistov citelne ubudlo a Bratislavcania tam v podstate nikdy nechodili pre cenovu hladinu, ktora je tam nastavena.

Ktosi z magistratu tam hovoril, ze majitelia si za to mozu sami, leno kava tam stoji viac ako v centre Viedne alebo Barcelony. Som zvedevy, ako sa to teraz bude vyvijat. Tie kaviarne su naozaj take prazdne, ze musia byt nutne stratove. Ale ceny neznizia ani za nic.

Ja si myslim, ze preziju ti, ktori pochopia, ze zijeme inu dobu. Ze musime ist na hranice rentability. Ze ak si otvorim podnik v centre mesta, nezarobim na Mercedes triedy S za styri mesiace, ale za rok alebo rok a pol. Alebo - ak chem nove auto skor, kupim si Superb. Ti, ktori to nepochopia, pravdepodobne pridu aj o to, co investovali.

V tych kaviarnach by radi sedeli aj Bratislavcania. Ono je to vlastne chore, ze nesedia v kaviarnach a restikach vlastneho mesta. Nedavno ma jeden obchodny partner pozval na obed v centre. Hlavne jedlo (este v Sk) cca 600 - 800, salat asi 300 - 400, polievka cez 200, mucnik tiez asi 280. K tomu kava za 200 a nejaka mineralka. Boli sme styria a platil skoro 10.000. Sedeli sme tam dost dlho uplne sami, potom prisiel americky velvyslanec s ochrankou. To bolo vsetko. Okrem nas nikto.
Máš pravdu, taky si myslím, že se lidi musí vzpamatovat a začít uvažovat reálně. Nejde chtít šílené nájmy a pak po zákaznících šílené koncové ceny.

Už delší dobu mi společnost připadá hodně pokřivená, za některé věci jsou ceny naprosto nereálně nadsazené, dává se na ně strašně peněz - třeba fotbalisti, a najednou se mávne kouzelným proutkem a už není in lít peníze do reklamy a prezentovat se jako mecenáš sportu. Nebo něčeho jiného.

Děsí mě ceny značkových věcí, na kterých má největší cenu ta značka.... Viz nádherná kniha Naomi Klein: Bez loga. Mrazivě popisuje, jak robotárny ve třetích zemích otrokářsky využívají místní chudé lidi a vyrábějí tam věci, za které bohatý západ platí tisíce. Detailně rozebírá celou filozofii fungování značky, jak se sama značka stává zbožím....

Nějak jsme ztratili pojem o reálné a přiměřené ceně věcí a dnes se divíme, že se svět chce vrátit do normálních kolejí.... Ať žije krize.... A novináři zase mají téma. Už ne šílené krávy nebo ptačí chřipka.....

Je zajímavé, že ty nemoci zmizely jako loňský model bot, že? Koho vybijeme příště.... něco fabrik, pár bank....?
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso Pozri príspevok
Vcera bol v spravach prispevok z Bratislavy. Kaviarne a restiky v centre zivaju prazdnotou. Turistov citelne ubudlo a Bratislavcania tam v podstate nikdy nechodili pre cenovu hladinu, ktora je tam nastavena.

Ktosi z magistratu tam hovoril, ze majitelia si za to mozu sami, leno kava tam stoji viac ako v centre Viedne alebo Barcelony. Som zvedevy, ako sa to teraz bude vyvijat. Tie kaviarne su naozaj take prazdne, ze musia byt nutne stratove. Ale ceny neznizia ani za nic.

Ja si myslim, ze preziju ti, ktori pochopia, ze zijeme inu dobu. Ze musime ist na hranice rentability. Ze ak si otvorim podnik v centre mesta, nezarobim na Mercedes triedy S za styri mesiace, ale za rok alebo rok a pol. Alebo - ak chem nove auto skor, kupim si Superb. Ti, ktori to nepochopia, pravdepodobne pridu aj o to, co investovali.

V tych kaviarnach by radi sedeli aj Bratislavcania. Ono je to vlastne chore, ze nesedia v kaviarnach a restikach vlastneho mesta. Nedavno ma jeden obchodny partner pozval na obed v centre. Hlavne jedlo (este v Sk) cca 600 - 800, salat asi 300 - 400, polievka cez 200, mucnik tiez asi 280. K tomu kava za 200 a nejaka mineralka. Boli sme styria a platil skoro 10.000. Sedeli sme tam dost dlho uplne sami, potom prisiel americky velvyslanec s ochrankou. To bolo vsetko. Okrem nas nikto.
To majú naozaj také ceny niekde? Napíš čo to bol za podnik.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Pripojím sa aj aj

rozdiel januar 08- januar 09 -10%
poistovníctvo
Bratislava

ale februar mi teraz vychádza celkom ok zatiaľ
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

padro Pozri príspevok
"velvet" ano treba byt slusny ale za posledne obdobie sa spravanie zakaznikov strasne zmenilo,.. okrem ineho stale len daj zlavu, zlavu, zlavu... mam netovy shop a teraz pred chvilou ma dorazil mail co mi prisiel. citujem "
Dobrý deň mal by som na Vás otázku či sa niečo nedá robiť s cenou" ... ved keby aspon napisal ze na ktoru konkretnu vec, ale aj tak je to jedno z tych skusenosti ho odhadujem tak ze nieco by zobral jedine ze by to bolo zadarmo a este by som mu priplatil...
Toto ešte nič nieje , ja som mal klienta ktorý sa ma na drzovku spýtal, či mu nedám polovicu zo svojej provízie, čo na ňom zarobím- kukal som jak opička na neho...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Dáša_ Pozri príspevok
falap ale vies kolko to stoji, aby si vyhral statnu zakazku? A este aku platobnu disciplinu maju statne organizacie???

Ale suhlasim, ze statne zakazky mozu pomoct.
Dáši, napíš to otvorene, nie kolko to stojí ale kolko úplatkov treba nastrkať do vrecák kompetetných...
Hádam ma nezavrú za tento názor,hm
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Pripojím sa aj aj

rozdiel januar 08- januar 09 -10%
poistovníctvo
Bratislava

ale februar mi teraz vychádza celkom ok zatiaľ
tak toto ma pomerne dost prekvapuje, v tejto oblasti by som predpokladal dost velky pokles
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Ďakujem za množstvo príspevkov, ale hlavne za tie, v ktorých ste sa napriek citlivosti otázky pripojili svojimi výsledkami. Všetkých takýchto prispievateľov si vážim.

A posúvam

1: zaznamenali ste pokles predaja v poslednom období?
2: aký sortiment predávate?
3: z akého ste kraja?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať