Zavrieť

Porady

Pokles predaja

som kto som
Mám na Vás tri otázky a budem vďačná každému, kto sa pripojí (dostane odo mňa bodík )

1: Zaznamenali ste v poslednom období pokles predaja?
2: Aký sortiment predávate?
3: Z akého ste kraja?

Začnem od seba:

1: pokles o 50% za mesiac január
2: predajňa stavebnín
3: Žilinský kraj

Budem rada, ak sa pripojíte do tejto malej ankety, ak si potom porovnáme navzájom tieto poklesy budeme môcť rozlišovať medzi poklesom predaja spôsobených krízou (ktorú asi neovplyvníme) alebo poklesom z iných dôvodov, ktoré ovplyniť môžme (nespokojnosť zákazníka, odchod ku konkurencii, vysoké ceny oproti konkurencii a pod.)
Prosím pripojte sem svoje výsledky, pomôže to nejednému predajcovi.
Naposledy upravil ZDENIELA : 11.02.09 at 12:31
Usporiadat
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Čítam tu niektoré "dramatické" poklesy predaja a v niektorých prípadoch je to prinajmenšom zaújmavé - ak sú objektívne. Samozrejme je tu určitý pokles v porovnaní s predchádzajúcim obdobím. Ale treba si položiť aj otázku, kedy v januári otvorili prevádzky obchody. Robím účto viacerým firmám s rôznych oblastí a situácia je takáto: Prevádzdky, resp. obchody ktoré otvorili po 16-tom januári majú jasne výpadok v predaji v porovnaní s minulým januárom. Pri prepočítaní na dni to už však také jasné nie je. Okrem toho je zrejmé, že január a február sú tradične slabé mesiace, preto sa nedá jednoducho napísať, že všetko ide dole vodou. Treba sa pozrieť aj na december. Ten bol niektorých prípadoch podstatne silnejší ako ten predchádzajúci. Podnikateľskú sféru mám MO, VO potraviny, drogérie, reštaurácie, závodná kuchyňa, drobní remeselníci, strojári ... Môžem napísať, že v reštaurácii je priemerný pokles cca 20 % a aj to len z dôvodu, že tu chodili na obed aj ľudia z okolitých závodov - majú prechodne upravenú pracovnú dobu, drogéria 15 % - to je pochopiteľné - veľa drogérie bolo pod stromčekom na Vianoce, ostatní sú približne na rovnakej úrovni. Relevantné čísla budú myslím si až na konci roka 2009. Teraz je ešto priskoro výrazne dramatizovať situáciu. Preto aby neklesli tržby o 50% musí niečo urobiť aj podnikateľ, ktorý má prevádzku. Čakal by som, že strojári nebudú mať prácu, opak je však pravdou.
Ešte jedna vec, minule mi jedna podnikateľka plakala, že ako jej klesli tržby. Pritom otvorila 19.1.2009. Tržby mala pri prepočítaní na dni rovnaké ako minulý rok.
Západoslovenský kraj.
0 0
ankajanko ankajanko

ankajanko je offline (nepripojený) ankajanko

Január 2009 rovnako ako r. 2008
Február 2009 pokles o 20%.
Maloobchod kvety
Prešovský kraj
Poznámka- podnikám 17 rokov v maloobcode s kvetmi ale prvé tri mesiace v roku boli vždy slabšie.Tento rok je obava zákazníkov z toho, či im vystačia eurá.Ale ak zistia, že im to vyšlo ukľudnia sa a znovu s príchodom slnka výjdu do ulíc a nielen do garáži supermarketov
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Skončil nám ďalší mesiac, dúfam, že budete reagovať viacerí

1: Zaznamenali ste v poslednom období pokles predaja?
2: Aký sortiment predávate?
3: Z akého ste kraja?
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
pokles na január 30% a na február 25% , predaj novín a časopisov , tabak a tabakové výrobky,....
Trenčiansky kraj
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

[FONT='Arial','sans-serif']Podnikám 16 rokov na Slovensku aj v Čechách.[/FONT]
[FONT='Arial','sans-serif']Tento prepad je dlhodobá záležitosť. Nie je to záležitosť len teraz v roku 2009 a má to aj iné príčiny, ako hospodárska a finančná kríza. Ide to pomaly dole vodou a straty stále narastajú.[/FONT]
[FONT='Arial','sans-serif']Je naozaj ťažké, priznať si, že takto to už ďalej nejde a pritom nepociťovať osobnú prehru. Ale ak sa tržba sústavne zmenšuje, treba sa aspoň zastaviť a poriadne nad tým zamyslieť. Bežné náklady pomaly stúpajú, tržba klesá aj pri menších prirážkach. Miesto zisku mám stratu. Nakoniec som sa rozhodol, že to v Čechách zruším a zbavím sa jednej tretiny strát. Posilním si Slovenskú časť. Minulý týždeň, som zistil, že to nebude zadarmo a ani predaj zásob to nepokryje. Mal som sa rozhodnúť už v novembri 2008 a bol by som teraz bez straty. Ale po vojne je každý generál.[/FONT]
[FONT='Arial','sans-serif']S odstupom týždňa, na to pozerám s čistejšou hlavou. Pokles 25 až 30 % je naozaj alarmujúci a dobehnúť sa dá naozaj ťažko.[/FONT]
0 0
vemak vemak

vemak je offline (nepripojený) vemak

1. január 2008 / január 2009 -20%
2. cestovna agentura
3. trnavsky kraj

myslel som ze to bude aj horsie, dokonca su niektore kapacity uz vypredane.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Februar hodnotím v pohode, nový obchod síce klesol cca o 15% oproti februaru 2008, ale doležitejšie je že kmeň ostává nehybný, výpovedí málo, neplatičov tiež nieje veľa- ak nebude horšie je to OK
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Februar hodnotím v pohode, nový obchod síce klesol cca o 15% oproti februaru 2008, ale doležitejšie je že kmeň ostává nehybný, výpovedí málo, neplatičov tiež nieje veľa- ak nebude horšie je to OK
A radšej pokles tržbieb ako toto-

http://www.aktuality.sk/krimi/zahran...9=408233841851


0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
no marec zatial super, len aby som nezakrikol stacilo by mi keby to islo tak ako teraz len nech horsie nie je.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

padro Pozri príspevok
no marec zatial super, len aby som nezakrikol stacilo by mi keby to islo tak ako teraz len nech horsie nie je.
Neboj padro, bude dobre- za chvílku sa to všetko začne naprávať a zasa bude tak dobre ako pred tým...
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Takže máme ďalší mesiac za sebou:

Vo februári nám vzrástli tržby oproti januáru o 10%

február 2008 a február 2009 = pokles o 17%

Čo je podľa mňa super, pretože mesiac pred tým sme boli na tom takto:

január 2008 a január 2009 = pokles o 46%

Február bol vždy v stavebninách slabý, takže dúfam, že ten marec bude zas o niečo viac lepší. Takže nezúfajme, nie je to všetko len krízou ... netreba to vzdávať po prvom mesiaci, i keď si treba stanoviť hranice až pokiaľ ten pokles v predaji unesieme
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
je tam uvedene napriklad "hodinárstva a predaj šperkov " -29 % ... kamarat ma dost velke int. hodinarstvo a stupol mu predaj januar 2008/2009 o 100percent.. takze je to asi v tom "ako to vie kto robit"
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Najhoršie na tom poklese predaja v maloobchodných predajniach je to, že už sa začína prejavovať druhotná platobná neschopnosť. A to je zlé...
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Padro, uprimne obdivujem tvoj entutiazmus. Ked ho budes mat navyse a budes rozdavat, stojim prva v rade. Ja som v tomto smere dost opatrna, aj ked viem robit , aj mysliet, aj investovat, aj studovat, ale........?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
wegamizi Pozri príspevok
Padro, uprimne obdivujem tvoj entutiazmus. Ked ho budes mat navyse a budes rozdavat, stojim prva v rade. Ja som v tomto smere dost opatrna, aj ked viem robit , aj mysliet, aj investovat, aj studovat, ale........?
no vcera bol asi najlepsi den v histroii shopu) .. ja keby som dal na "rady" znamich tak ani nezacnem
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Asi preto mas take dobre trzby, lebo ludia uz setria aj na pohonnych hmotach, sedia doma a surfuju. A potom asi tvoje nizke naklady na podnikanie zarucia lepsie ceny oproti klasickym prevadzkam. Skoda, ze aj ja nemozem stavebne rezivo predavat e-shopom, i ked som uz citala reklamu nejakych odvazlivcov na tuto komoditu.Ale mozno, ked panboh da, aj motyka streli
Tak nech sa ti dari, prajem ti to zo srdca Musim aj ja nieco vymysliet, potom sa ozvem a pochvalim
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
no tie naklady nie su az take nizke, nehovorim ze nema eShop vyhody ale kto sa nevizna v problematike tak ma skresleny pohlad, ale to asi vo vsetkom... Dakujem a myslim, ze s nastavajucou jarou sa zacne aj tebe darit
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Sestra mi robí v obchode s textilom a marec sa oproti februáru ukazuje aj tu o poznanie lepší.... k číslam nemám prístup, ináč by som ich prilepila
A to sme blízko českých i poľských hraníc a ľudia tam chodia húfne nakupovať kvôli nízkym kurzom ... ale chvalabohu nie všetci
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

padro Pozri príspevok
no vcera bol asi najlepsi den v histroii shopu) .. ja keby som dal na "rady" znamich tak ani nezacnem
Ja viem, vychvaľovanie je je pekná vlastnosť, ale nedá mi
k dnešnému dňu mám viac objednávok (samozrejme zrealizovaných) ako za celý 1. kvartál minulého roku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať