Zavrieť

Porady

Pokles predaja

som kto som
Mám na Vás tri otázky a budem vďačná každému, kto sa pripojí (dostane odo mňa bodík )

1: Zaznamenali ste v poslednom období pokles predaja?
2: Aký sortiment predávate?
3: Z akého ste kraja?

Začnem od seba:

1: pokles o 50% za mesiac január
2: predajňa stavebnín
3: Žilinský kraj

Budem rada, ak sa pripojíte do tejto malej ankety, ak si potom porovnáme navzájom tieto poklesy budeme môcť rozlišovať medzi poklesom predaja spôsobených krízou (ktorú asi neovplyvníme) alebo poklesom z iných dôvodov, ktoré ovplyniť môžme (nespokojnosť zákazníka, odchod ku konkurencii, vysoké ceny oproti konkurencii a pod.)
Prosím pripojte sem svoje výsledky, pomôže to nejednému predajcovi.
Naposledy upravil ZDENIELA : 11.02.09 at 12:31
Usporiadat
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
padro Pozri príspevok
podla mna musi byt niekde chyba u vas nie v krize ... u mna rast rast rast ... inak otec robi na betonarke (okolie trnavy) a ti maju tolko roboty ze by ani spat nemuseli...
S týmto súhlasím na 200%. Toto bol i môj dojem už od začiatku tohto roku (proste sa mi nepáčil systém predaja aký je v našej predajni) Veď preto som založila i túto tému, aby som proste i šéfa presvedčila že to všetko nie je len krízou, ale že je veľká chyba i v nás a môžme s tým niečo robiť.

Preto prosím i ostatných o príspevky a ďakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ZDENIELA Pozri príspevok
S týmto súhlasím na 200%. Toto bol i môj dojem už od začiatku tohto roku (proste sa mi nepáčil systém predaja aký je v našej predajni) Veď preto som založila i túto tému, aby som proste i šéfa presvedčila že to všetko nie je len krízou, ale že je veľká chyba i v nás a môžme s tým niečo robiť.

Preto prosím i ostatných o príspevky a ďakujem
Zdeniela , nemám predajňu stavebnín , ale som ich zákazník v tejto dobe a aj budem v budúcej dobe . Staviame podnikateľský priestor aj s bývaním ..
Z môjho pohľadu medzi predajňami stavebním / ale to je aj v inom obore/ sú dosť citeľne navýšené ceny .
Ja ako zákazník , si dám vypracovať 10 cenových ponúk na dodávku materiálu . Sú tam dosť vysoké cenové rozdiely v ponúkanom tovare a dosť rozdiel aj v doprave , taktiež aj vo vykládke . Samozrejme , že mám na výber a idem tam , kde sú cenovo prijateľný a vedia dodržať aj dohodnutý termín dodávky .

Ale uvedené platí pre všetky firmy , nie len pre stavebniny . Ľudia majú možnosť si vybrať .A aj napriek kríze ich veľa v tomto období buduje a stavia .
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Filip Glasa Pozri príspevok
1. Január 2008/Január 2009 - približne rovnako
2. móda
3. Bratislava

Porovnávať december s januárom pre mňa nemá význam, keďže mám na Vianoce najvyššie tržby a v januári zákonite najvyšší mesačný pokles.
Všeobecne má asi význam porovnávať celý rok voči predchádzajúcemu celému roku, tak aby v tom bola zachytená celá sezónnosť podnikania.
Tak by sme mohli ozivit temu, je tu koniec roka, tak ako? U mna:

1. Rok 2009 pokles cca o 30%
2. stavebne rezivo
3. Zahorie
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Sice ešte nie je úplny koniec roka, ale moc sa to už nezmení:

nárast hodnoty objednávok cca 10%
nárast počtu objednávok cca 30%

t.j. poklesla priemerná hodnota objednávky

Internetový predaj, hobby a voľný čas.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
rok 2008 obrat 70tis EUR
rok 2009 obrat 100tis EUR

netovy shop autodopnky.... dost narastal pocet objednavok, ovela menej az takmer vobec sa nepredavaju veci v hodnote 300 eur a viac minuly rok sa predavali aj veci v hodnote 1000 eur. ale stacilo trochu zmenit zameranie a ide to
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Síce podnikám len pol roka, ale viem posúdiť zmenu medzi letom, jeseňou a zimou.
V lete sme otvárali a to bola bieda. Mesacny obrat len 400-500 eur.
Jeseň. Ľudia odložili korčule a začali hľadať iné typy športu, alebo relaxu a začali viac chodiť do podobných zariadený ako mám ja. Obrat 500-600
Zima. Zimu počítam od novembra. November bol silný vyše 1000eur. Teraz je polovica decembra a už máme vyše 1700eur. Ide hlavne o to, že teraz predávame veľké množstvo darčekových poukážok, ale máme aj dostatok masáži. Okrem toho máme SEO konzultanta a robíme relatívne silný marketing, takže sa začína dariť. (musím zaklopať)

Nedávno som masíroval pána, ktorý vlastní v BA kaviarne a leto bolo ževraj veľmi slabé, ale teraz je už dobre. Pod nami je kaviareň/reštika, kde v lete bolo napráskané od obeda až do večera, ale teraz tam nikto nieje...

Na tieto veci pôsobí strašne veľa faktorov. Uvidíme čo bude toto leto. Na to som fakt zvedavý...
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Ako pozeram, asi si otvorim e-shop podnikanie. Tento druh podnikania ma teraz svoje opodstatnenie. Ja sama nakupujem len potraviny v kam. obchodoch, ostatne kupujem v e-shopoch. Zaujimave, budem "silno" rozmyslat.
E-shopisti, drzim palce.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
wegamizi... len sa priprav na to kolko penazi "zhltne" reklama, mna osobne to dost prekvapilo.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

padro Pozri príspevok
wegamizi... len sa priprav na to kolko penazi "zhltne" reklama, mna osobne to dost prekvapilo.
a dokážeš povedať v percentách obratu koľko zhltla reklama?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
a dokážeš povedať v percentách obratu koľko zhltla reklama?
do 9 percent cca
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ja som mal ešte ku koncu oktobra mierny pokles,ale teraz v decembri som sa doslova "odtrhol" a excelujem najviac od decembra 2001-takže aj keď to nemám presne spočítané,ale oproti minulému roku určite nebudem v mínuse,ale v pluse-prinajhoršom na svojom...
2-poisťovníctvo
3-Bratislava
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

padro Pozri príspevok
do 9 percent cca

ja som dala priamo do reklamy menej ako 2,5% obratu.

Ale venovala som tomu viac času v inej forme.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
ja som dala priamo do reklamy menej ako 2,5% obratu.

Ale venovala som tomu viac času v inej forme.
pokial zakaznik nevie o obchode, tak nemoze nakupit, ono sa ta inesticia vrati, to uz je citit ten rast zakaznikov, lenze ked obchod len zacina a nikto doteraz o nom nevie, tak musi dat aj do reklamy.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

padro Pozri príspevok
pokial zakaznik nevie o obchode, tak nemoze nakupit, ono sa ta inesticia vrati, to uz je citit ten rast zakaznikov, lenze ked obchod len zacina a nikto doteraz o nom nevie, tak musi dat aj do reklamy.
no ved ja hovorím, že som sa tomu venovala v inej forme - nie priama platená reklama, ale iná forma zviditeľňovania. Lebo 90% mojich klientov netuší, že existuje nejaky facebook napríklad .
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Dáša_ Pozri príspevok
a dokážeš povedať v percentách obratu koľko zhltla reklama?
Chcem este podotknut, ze ako ja poznam svojich zakaznikov, ze okrem dobrej reklamy zaberie sluzba:

ZA MÁLO PEŇAZÍ VEĽA MUZIKY
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
wegamizi Pozri príspevok
Chcem este podotknut, ze ako ja poznam svojich zakaznikov, ze okrem dobrej reklamy zaberie sluzba:

ZA MÁLO PEŇAZÍ VEĽA MUZIKY
ja sa zase nesnazim ist cestou najnizsej ceny... ale kazdy robi ako mysli ze to je najlepsie
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Ja myslim,že dobre už bolo a lepšie rozhodne nebude.

Klondike v predaji hocičoho, na Slovensku bolo od r. 1990 do cca r.2001

vstupom do unie v r. 2003 zlaté časy obchodníkov sa definitivne SKONČILI !
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Laco-monter Pozri príspevok
Ja myslim,že dobre už bolo a lepšie rozhodne nebude.

Klondike v predaji hocičoho, na Slovensku bolo od r. 1990 do cca r.2001

vstupom do unie v r. 2003 zlaté časy obchodníkov sa definitivne SKONČILI !
Nechcem politizovat, aby sme sa nedostali mimo temy, ale suhlasim.
S tymto "kabátom", akym sa teraz prikryva Slovensko, inac nebude.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Téma pokles predaja trošku zapadla.
Posúvam ju dopredu (viac na oči), lebo so zvedavý, či sa pokles zastavil, alebo pokračuje.
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
Takže zhodnotenie roku 2009 :

1. nárast obratu : viac ako 80%
2. služby
3. celý svet

1. nárast obratu : viac ako 60%
2. kamenná predajňa PC komponentov
3. východ SR
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať