Zavrieť

Porady

Pokles predaja

som kto som
Mám na Vás tri otázky a budem vďačná každému, kto sa pripojí (dostane odo mňa bodík )

1: Zaznamenali ste v poslednom období pokles predaja?
2: Aký sortiment predávate?
3: Z akého ste kraja?

Začnem od seba:

1: pokles o 50% za mesiac január
2: predajňa stavebnín
3: Žilinský kraj

Budem rada, ak sa pripojíte do tejto malej ankety, ak si potom porovnáme navzájom tieto poklesy budeme môcť rozlišovať medzi poklesom predaja spôsobených krízou (ktorú asi neovplyvníme) alebo poklesom z iných dôvodov, ktoré ovplyniť môžme (nespokojnosť zákazníka, odchod ku konkurencii, vysoké ceny oproti konkurencii a pod.)
Prosím pripojte sem svoje výsledky, pomôže to nejednému predajcovi.
Naposledy upravil ZDENIELA : 11.02.09 at 12:31
Usporiadat
Dobrotka Dobrotka

Dobrotka je offline (nepripojený) Dobrotka

Obchod s textilom
Pokles o 50%
Žilinský kraj


Myslím si, že je to do značnej miery ako s pandemickou chrípkou. Veľká a "záslužná práca" hlavne médií....Zhruba v máji začalo v médiách veľké strašenie ľudí s krízou. Médiá mali veľmi vďačnú tému a mohli z nej úspešne žiť. Aj keď to nie vždy bola pravda...
Žijem v meste kde sa vo veľkej miere neprepúšťalo. Situácia na pracovnom trhu mi príde rovnaká...viacmenej....ale zhruba v máji prišiel prepad a bolo cítiť, že ľudom sa dostala informácia o kríze do hláv a do peňaženiek....Ani Vianoce neboli tohto roku to čo bývali....Asi musí opäť niekto prísť a zahlásiť..."ľudia,kríza skončila,nakupujte"....aby si ten vypínač v hlavách opäť nastavili na normál...
Ešte raz opakujem, média v našej krajine pracujú spôsobom, ktorému nerozumiem. V čase, keď obchod - a tým vlastne mnoho ďalších potrebovali pomôcť, vo veľkom posielali ľudí nakupovať za hranice "našej vlasti"....do Maďarska po prací prášok,do Poľska po mäso, na Ukrajinu po "značkový tovar" ......
Pripadalo mi to ako keby žili na inej planéte...Spolupatrićnosť sa tu "nenosí"...V Poľsku štát vráti časť peňazí ľuďom, ktorí sa rozhodnú stráviť dovolenku "doma". V Amerike funguje národná hrdosť možno niekedy až "infantilne", ale jedno im môžeme závidieť....čo je doma, to sa počíta...!
Možno máte na to iný názor, ale tento je môj...
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Dobrotka myslis ze to bude krizou?? 50 percent je dost,... ja som tu uz vyssie spominal u mna rast, a tento rok zacal zatial tiez pekne
0 0
Dobrotka Dobrotka

Dobrotka je offline (nepripojený) Dobrotka

Milý Padro, to ti zo srdca a úprimne prajem......nech sa ti darí aj naďalej......neviem v akom obore podnikáš, ani v akej lokalite žiješ.....ale u nás je to tak....okolo seba mám kvetinárstvo, predaj prádla, tapety, sekáč, knihu....a všetci sú na tom rovnako. Zrejme teraz prosperujú úplne špecifické obory a komodity. Ale človek sa nemá vzdávať a "bojovať" ďalej......
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
eshop autodoplnky,.. ale viem o tom ze sa dari aj eshopu s hodinkami a predavaju sa aj nie najlacnejsie hodinky takze az taka kriza byt nemoze.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Sestra v 12/2009 spustila obchod s textilom, Žilinský kraj. Takže december super, január 01/2010 klesol o 50%. Ale myslím, že v textile je to logické,... december - vianoce, január - ľudia vyšťavený s peňazí
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
1.Od novembra to len rastie a rastie dá sa povedať, že každý mesiac o 10%

2.Služby - masáže

3. Bratislava

Kríza nekríza ľudia, ktorý sedia za PC 8 hodín denne 5 dní v týždni potrebujú relax. Na začiatku som si povedal, že naše služby budú pravdepodobne využívať tí bohatší, čo majú dostatok peňazí, ale nieje tomu tak. Ľudia potrebujú fungovať a tak sú nútení chodiť na masáže, aby vedeli v práci podávať výkony, ktoré sa od nich vyžadujú. Samozrejme je aj časť, ktorá to využíva len pre dobrý pocit, ale tých je pomenej.
0 0
Marikal Marikal

Marikal je offline (nepripojený) Marikal

Predaj nábytku na mieru.
ZDENIELA Pozri príspevok
Mám na Vás tri otázky a budem vďačná každému, kto sa pripojí (dostane odo mňa bodík )

1: Zaznamenali ste v poslednom období pokles predaja?
2: Aký sortiment predávate?
3: Z akého ste kraja?

Začnem od seba:

1: pokles o 50% za mesiac január
2: predajňa stavebnín
3: Žilinský kraj

Budem rada, ak sa pripojíte do tejto malej ankety, ak si potom porovnáme navzájom tieto poklesy budeme môcť rozlišovať medzi poklesom predaja spôsobených krízou (ktorú asi neovplyvníme) alebo poklesom z iných dôvodov, ktoré ovplyniť môžme (nespokojnosť zákazníka, odchod ku konkurencii, vysoké ceny oproti konkurencii a pod.)
Prosím pripojte sem svoje výsledky, pomôže to nejednému predajcovi.
Január : - 20 % / porovnanie s jan. 2009/
Február sa ukazuje - 55 % t.j. úplná hrôza
Predaj nábytku
Bratislavský kraj
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
ja si myslím, že aj táto kríza je na niečo dobrá...
aspoń z trhu odídu tí, čo nevedia byť flexibilní, čo zaspali na vavrínoch a trh sa trošku prečistí ... a zasa bude lepšie len treba vydržať a nebáť sa inovovať a prispôsobovať sa zákazníkovi...
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

linko1 Pozri príspevok
ja si myslím, že aj táto kríza je na niečo dobrá...
aspoń z trhu odídu tí, čo nevedia byť flexibilní, čo zaspali na vavrínoch a trh sa trošku prečistí ... a zasa bude lepšie len treba vydržať a nebáť sa inovovať a prispôsobovať sa zákazníkovi...
Ano, uz som pocula aj takuto uvahu, ze to nebola financna kriza, ale cistiaca. Ale tyka sa to len a len malych a strednych podnikatelov. Na tych velkych platia ine ukazovatele ( eurofondy, tendre atd )
Dufam, ze patrim k tym, co vydrzia, sebakriticky si myslim, ze by som si to zasluzila
0 0
oncif oncif

oncif je offline (nepripojený) oncif

Január 2009-január 2010 mínus 50%
február 2009 - február 2010 mínus zatial cca mínus 70 %
elektonika , biela a čierna technika ,
u nás na juhu slovenska v okolí Hurbanova sa vytvára hladová dolina , pomali už nebude fungovať ani jeden s nosných podnikov v našom okolí , polnohospodárstvo je v zime oničom vždy , ale teraz čo naša vláda (terajšia a minulé) SYSTEMATICKY ničí poľnohospodárstvo a bývalé JRD - teraz družstvá je to veľmi biedne ! Už sa nebudem čudovať ani na tom keď ľudia začnú rabovať od hladu .
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
pridam trosku optimizmu, jan-feb 2010, oproti jan-feb 2009 + 90 percent, eShop autodoplnky. (obrat za jan - feb 2010, rovnaky ako jan -april 2009)
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
oncif Pozri príspevok
Január 2009-január 2010 mínus 50%
február 2009 - február 2010 mínus zatial cca mínus 70 %
elektonika , biela a čierna technika ,
u nás na juhu slovenska v okolí Hurbanova sa vytvára hladová dolina , pomali už nebude fungovať ani jeden s nosných podnikov v našom okolí , polnohospodárstvo je v zime oničom vždy , ale teraz čo naša vláda (terajšia a minulé) SYSTEMATICKY ničí poľnohospodárstvo a bývalé JRD - teraz družstvá je to veľmi biedne ! Už sa nebudem čudovať ani na tom keď ľudia začnú rabovať od hladu .
Na juhu to vždy bolo slabé. JEDEN deň som pracoval ako masér v kúpeloch na juhu SVK. Platili za 20 min masáž 50 korún s odôvodnením, že na juhu je chudoba. Máš 2 možnosti, presťahovať sa na "bohatý" západ, alebo to nejak vydržať.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
padro Pozri príspevok
pridam trosku optimizmu, jan-feb 2010, oproti jan-feb 2009 + 90 percent, eShop autodoplnky. (obrat za jan - feb 2010, rovnaky ako jan -april 2009)
haha to ja sem napíšem marec 209 a marec 2010. Totižto vtedy sme otvárali a mesacna tržba bola symbolyckych 100eur, takže napíšem že narast o 1300%
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
oncif Pozri príspevok
Január 2009-január 2010 mínus 50%
február 2009 - február 2010 mínus zatial cca mínus 70 %
elektonika , biela a čierna technika.
obchod s elektronikou je samovrazda ak si zacinal pred par rokmi tak chapem, ale kto zacne teraz v tomto biznise tak toho velmi nepochopim.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Dantess Pozri príspevok
haha to ja sem napíšem marec 209 a marec 2010. Totižto vtedy sme otvárali a mesacna tržba bola symbolyckych 100eur, takže napíšem že narast o 1300%
no ale ten eshop uz vyse roka fungoval, a je to zvysenie mes. obratu z 5500 na cca 10 tis Eur,.. minuly rok bola bieda jan+feb potom sa to ale rozbehlo od maja.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
padro Pozri príspevok
no ale ten eshop uz vyse roka fungoval, a je to zvysenie mes. obratu z 5500 na cca 10 tis Eur,.. minuly rok bola bieda jan+feb potom sa to ale rozbehlo od maja.
Ja vieeem veď som žartoval Ale inak obecne zvykne byt januar slabší. Asi sa každý preberá z vianoc.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

linko1 Pozri príspevok
ja si myslím, že aj táto kríza je na niečo dobrá...
aspoń z trhu odídu tí, čo nevedia byť flexibilní, čo zaspali na vavrínoch a trh sa trošku prečistí ... a zasa bude lepšie len treba vydržať a nebáť sa inovovať a prispôsobovať sa zákazníkovi...
Ja si zase myslím že nikto nezaspal na vavrínoch. Malých podnikatelov ničia hlavne velké odvody za zamestnancov.A stále vznikajú nové malé obchody pretože dostávajú príspevky na to od štátu ,nemusia platiť odvody....a potom ked ti naokolo vyrastie 5 hypermarketov tak môžeš sa prispôsobovať aj sa roztrhnúť...to je môj názor . A ide to ku dnu.
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

padro Pozri príspevok
pridam trosku optimizmu, jan-feb 2010, oproti jan-feb 2009 + 90 percent, eShop autodoplnky. (obrat za jan - feb 2010, rovnaky ako jan -april 2009)

ja som na tom podobne, február zatiaľ najlepší mesiac od roku 2006, keď som začínala.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Dáša_ Pozri príspevok
ja som na tom podobne, február zatiaľ najlepší mesiac od roku 2006, keď som začínala.
Gratulujem...
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
V predajni stavebnín priemerné denné tržby 200,-- ečiek
Všetko je proti nám, keď už mohla začať stavebná sezóna (aspoň aká taká), na Kysuciach samozrejme stále sneží, takže všetci sedíme doma, čumíme z okien a modlíme sa aby sme do konca zimy mali čím kúriť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať