Zavrieť

Porady

Obava z účtovania PÚ

xena xena

xena je offline (nepripojený) xena

Dobry deň,

je to možno nezvyčajné, ale mám obavy z účtovania resp. neistotu pri účtovaní a vyhotovovaní mesačných uzávierok resp. koncoročnej uzávierky. Moja obava vyplýva z toho, že som sa na nejaký čas musela z rod.dôvodov odmlčať v tejto sfére a robí mi to teraz problem. Do práce sme dostali k tomu este aj nový software a uz ani neviem co si mam kontrolovať na zostavách ak mi nesedí hospodársky výsledok na súvahe a na výkaze zisku a strát.
Mam z toho "guláš" . Pritom mam túto prácu velmi rada a nechcela by som ju zameniť .
Vie mi niekto poradit existuje publikácia na pomoc v ktorej sa daná problematika rozpisuje z nejakej praxe účtovníkov resp. pomôžte , čo je potrebné skontrolovať všetko ak si chcem uzavrieť mesiac aby mi výkazy sedeli alebo sú nejaké iné rozdiely?
Usporiadat
KVAKO KVAKO

KVAKO je offline (nepripojený) KVAKO

Tiež som už prešiel štyrmi softwarmi a viem že vo väčšine prípadov je nejlepšie vytlačiť si hlavnú knihu, pretože v tejto by mali byť podchytené všetky použité účty. Najprv si ich skontrolujem či ma niečo nezaujme čo si pamätám a nie je to tu alebo niečo čo by malo byť inde ako je. Pokiaľ mi pripadá HK v poriadku idem na výkazy štýlom účet za účtom do príslušných koloniek takto by sa nemalo nič vyšmyknúť.
0 0
xena xena

xena je offline (nepripojený) xena

Ďakujem všetkým za príspevky, chcela by som sa este spýtať ci niekto robi s programom WISP z B.Bystrici potrebujem pomoct.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Bystričania, ozvite sa jej a pomôžte, prosím! Laždý raz začínal!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať