Zavrieť

Porady

Hospodarska kriza a co s nou

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ked sledujem niektore zavazne temy tu, na porade a v kontexte priblizujucej sa krizy aj k nam na Slovensko, ma napadlo, ze ak sa o nase nazory niekto zaujima, tak skusme si taky cvicny brainstorming /vymyvanie hlav/ a skuste seriozne porozmyslat, kazdy za seba, co by nam vsetkym podnikatelom pomohlo, aby sa zmenilo v zakonoch tohto statu a tym nam pomohlo prekonat toto vazne obdobie, ktore sa bezpochyby blizi, resp. uz je tu. Prosim o seriozne navrhy, mozno, ze ti, ktori to mozu navrhnut, sem pozru. Mam totiz vazne obyvy, ze nasi poniektori ekonomovia su sice mozno vyborni teoretici, ale o praxi nemaju ani sajnu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Martasch Pozri príspevok
Áno, mali by mať všetky podnikateľské subjekty rovnaké podmienky - teda rovnakú DPH, ale v predchádzajúcom príspevku sám píšeš, že by to stlmilo krízu, ale zvýšenie spotreby ...

A čo ss týka spravodlivosti - tú ideálne nedosiahneme nikdy. Niektorí postavili dom aj s nenávratným príspevkom štátu /80.te roky min. storočia/- iní len za svoje, niektorí sme mali mladomanželské pôžičky, bezúročné pôžičky z vtedajšieho FKSP, čo dnes vôbec neexistuje. Aj ako rodič sa snažím svojim ďeťom dávať rovnako, ale sú situácie, keď pomáham jednému viac ako druhému a opačne.
Jasne, v podstate mas pravdu, tie ekologicke rekonstrukcie (solarne panely, zateplenie, tepelne cerpadla) by bola asi jedina oblast, ktoru by som schvaloval podporovat a dotovat, lebo by to malo nejaky vyznam do buducnosti. Urcite by som za to bol viac, ako za preplacanie kupy auta - ako vlada nakoniec rozhodla. Ja sa aj pamatam, ze boli nejake informacne sumy ked koncila plynova kriza, ze by to stat mohol podporovat, no nakoniec sa z toho vykuli auta, ktore si mame kupovat. No nevadi. Ked sa minie plyn, tak vsetci nasadneme do tych nasich dotovanych aut a budeme sa od oktobra do marca v kuse vozit. Ved kazdne auto ma kurenie nie?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Za posledne dva dni sa tu objavilo viac takych prispevkov, ktore mi hovoria z duse, ale.. zase je to o tom, ze skusate najst priciny krizy, pomenovat podstatu, no ziadne konkretne riesenia tu nevidim. Huzva, ty si sice perfektny analytik, no tvoje odporucania rieseni su velmi hmliste a slova o pokore , no co si pod tym predstavujes? Bojim sa, ze nikto ani u nas nechce byt chudobnejsi ako momentalne sme, v tom je problem, ze sme rozmaznani ako male deti, neschopni prehliadnut cez materialne opojenie. Uspesne pokracujeme k sebazniceniu civilizacie.
0 0
húžva húžva

húžva je offline (nepripojený) húžva

tetrisss Pozri príspevok
Za posledne dva dni sa tu objavilo viac takych prispevkov, ktore mi hovoria z duse, ale.. zase je to o tom, ze skusate najst priciny krizy, pomenovat podstatu, no ziadne konkretne riesenia tu nevidim. Huzva, ty si sice perfektny analytik, no tvoje odporucania rieseni su velmi hmliste a slova o pokore , no co si pod tym predstavujes? Bojim sa, ze nikto ani u nas nechce byt chudobnejsi ako momentalne sme, v tom je problem, ze sme rozmaznani ako male deti, neschopni prehliadnut cez materialne opojenie. Uspesne pokracujeme k sebazniceniu civilizacie.
Ďakujem za úprimnosť tetrisss, za kritiku aj za pochvalu.

"Ľuda sú ako olivy, až keď sú drvený vydajú zo seba to najlepšie."
Síce sa opakujem, ale skutočne to vidím tak, že kríza sa bude stupňovať do vtedy, kým nepadneme z tých nami tvrdohlavo napriek kríze živených a už viac, či menej virtuálnych = neskutočných svetov, snov a cieľov na kolená.

Skutočné riešenie nemôže prísť skôr, pretože ľudia by ho neprijali, alebo aj keby prijali, už o pár dní by na svoje predsavzatia zabudli. Rovnako ako na ne začína zabúdať novozvolený americký prezident, len pár dní po voľbách (!?).

Skutočným riešením je začať meniť svet k lepšiemu od seba a je to zároveň aj pokora, nesnažiť sa niekoho celoplošne - mediálne ovplyvňovať, presviedčať, riadiť.
"Tam kde už nepomáhajú žiadne slová, musia prehovoriť naše skutky."

"Urobme šťastných najskôr tých čo sú nám na blízku, a potom prídu za nami aj tí čo sú od nás na míle ďaleko." nezáleží na tom či na duchovnej, alebo pozemskej ceste. (staré čínske príslovie)

Ale ozajstné šťastie neznamená mať vždy iba to čo chceme, respektíve zabezpečiť našim najbližším to čo im vidíme na očiach. Skutočné "Šťastie to znamená chcieť sa postarať a k plnému rozkvetu priviesť to čo už máme."

Neviem čo ešte k tomu dodať, v týchto starých, ale pravdivých myšlienkach sa ukrýva takmer všetko čo teraz potrebujeme, ale my sa máme ešte príliš dobre na to, aby sme to chceli dobrovoľne použiť, zrealizovať.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Zase... analytik perfektny, s tym mozem len suhlasit, v teoretickej rovine
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja s tým súhlasím aj v praktickej rovine. Len si pozrite to množstvo tovaru v obchodoch - od výmyslu sveta. Ľudia majú na to, aby kupovali tie "blbosti" a majú s nimi zapratané domácnosti. Veď to naša zem nemôže ani uniesť, veď to je bohapusté mrhanie energiou, materiálom, prácou. Dnes sme v predajni o tom hovorili - predávajú záhradkárske potreby a kvety. Že keď si zoberieme len sviatok všetkých svätých - ľudia obložia kvetmi, kyticami, kahancami a neviem čím hroby tak, že človek až žasne. Nechcem aby sme sa vracali do minulosti, ale vtedy sa ozdobili hroby čečinou (prírodný materiál), sem tam nejaká papierová ruža - zas prírodný materiál.Zapálili sme sviečku a nezaťažovali sme životné prostredie. Jednoducho ľudia žijú konzumným životom a keď sa to nezmení, tak sa zem s nami vysporiada.Navrhujem zmeniť konzumný život za život v súlade s prírodnými zákonmi. Lenže to by bolo bolestné - bola by veľká nezamestnanosť, vyrábalo by sa menej blbostí, ľudia by kupovali striedmo, nie blbosti apod. ALe mali by viac času na seba, rodinu, deti,poznali by svoje priania, vedeli by sa tešiť z maličkostí. Koľko ľudí to dnes vie? Veľmi málo. A koľko ľudí to dokáže? Minimum.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Ja s tým tiež súhlasím aj v praktickej rovine.
Skúsenosť musí byť dostatočne silná, aby sa na ňu tak skoro nezabudlo. A musí sa to pravidelne, vždy raz za čas pripomenúť novou skúsenosťou.
Čo sa týka tých drvených olív/ ľudí, to je veľká pravda... vtedy vydajú zo seba to najlepšie.

Tiež súhlasím s tým, že to nie samotné veci by mali ľuďom prinášať radosť a šťastie. Veľa ľudí má ale milnú predstavu, že tie im ho zabezpečia. Samotné vlastnenie vecí človeka nikdy ničím nenaplní - keď tak iba skrinky (príp. smetiská).

Preto je smutné, že na riešenie krízy sa idú použiť metódy, ktoré ju zapríčinili. Pravdaže to bude iba odloženie problému na zajtra a aj jej prehĺbenie.
Aj keď - už som to tu písal - možno práve to bude dobré. Bude to o to silnejší zážitok-skúsenosť...
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
wagner Pozri príspevok
Ja s tým súhlasím aj v praktickej rovine. Len si pozrite to množstvo tovaru v obchodoch - od výmyslu sveta. Ľudia majú na to, aby kupovali tie "blbosti" a majú s nimi zapratané domácnosti. Veď to naša zem nemôže ani uniesť, veď to je bohapusté mrhanie energiou, materiálom, prácou. Dnes sme v predajni o tom hovorili - predávajú záhradkárske potreby a kvety. Že keď si zoberieme len sviatok všetkých svätých - ľudia obložia kvetmi, kyticami, kahancami a neviem čím hroby tak, že človek až žasne. Nechcem aby sme sa vracali do minulosti, ale vtedy sa ozdobili hroby čečinou (prírodný materiál), sem tam nejaká papierová ruža - zas prírodný materiál.Zapálili sme sviečku a nezaťažovali sme životné prostredie. Jednoducho ľudia žijú konzumným životom a keď sa to nezmení, tak sa zem s nami vysporiada.Navrhujem zmeniť konzumný život za život v súlade s prírodnými zákonmi. Lenže to by bolo bolestné - bola by veľká nezamestnanosť, vyrábalo by sa menej blbostí, ľudia by kupovali striedmo, nie blbosti apod. ALe mali by viac času na seba, rodinu, deti,poznali by svoje priania, vedeli by sa tešiť z maličkostí. Koľko ľudí to dnes vie? Veľmi málo. A koľko ľudí to dokáže? Minimum.
Vsak preto hovorim, ze je to teoria, v praxi to vyzera skoro u vsetkych inac, preto je kriza.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
tetrisss Pozri príspevok
Za posledne dva dni sa tu objavilo viac takych prispevkov, ktore mi hovoria z duse, ale.. zase je to o tom, ze skusate najst priciny krizy, pomenovat podstatu, no ziadne konkretne riesenia tu nevidim. Huzva, ty si sice perfektny analytik, no tvoje odporucania rieseni su velmi hmliste a slova o pokore , no co si pod tym predstavujes? Bojim sa, ze nikto ani u nas nechce byt chudobnejsi ako momentalne sme, v tom je problem, ze sme rozmaznani ako male deti, neschopni prehliadnut cez materialne opojenie. Uspesne pokracujeme k sebazniceniu civilizacie.
To už trochu odbočuje , nechcem sa dotknúť ,ale asi .
Ja by som niektoré príspevky dal do inej témy - toto už nie je o kríze .......

AJ TO JE POKORA ?

Náboženský fanatizmus

Vôbec ma neprekvapuje novodobý náboženský ošiaľ. Kresťanská morálka je rozkaz, nastoľuje totalitný režim, ktorý nosí masku pokory. Každá cirkev navonok vystupuje ako obhajkyňa ľudských práv a slobôd, ale opak je pravdou. V skutočnosti sa správa ako totalitná organizácia, ktorá nálepkuje ľudí podľa kategórii, napríklad arcibiskup je viac ako rozvedená žena. Vždy to tak bolo, aj vždy bude.
http://www.izurnal.sk/index.php?opti...2764&Itemid=89

P.S.

Toť len môj názor

Juraj
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
wagner Pozri príspevok
Navrhujem zmeniť konzumný život za život v súlade s prírodnými zákonmi. Lenže to by bolo bolestné - bola by veľká nezamestnanosť, vyrábalo by sa menej blbostí, ľudia by kupovali striedmo, nie blbosti apod. ALe mali by viac času na seba, rodinu, deti,poznali by svoje priania, vedeli by sa tešiť z maličkostí. Koľko ľudí to dnes vie? Veľmi málo. A koľko ľudí to dokáže? Minimum.
Ta cesta je možná. Treba vytvoriť podmienky tak, aby v ramci určitych rodin/komunit si vedeli určitu pracu vykazať bartrovo, nie za peniaze. To, že na trhu potrebujeme uspokojit nase požiadavky, musime to kupit. Už sa opakujem. No na nasej tužbe uspokoiť naše potreby sa nabaluje moloch 19%, pričom všeobecne ludom kupna sila nestupa, skor bude klesat. Neoliberalizmus je postaveny na tom, že na vyrobe sa podiela stale menej a menej ludi, takze kto bude kupovat, ak nebude začo? Peniaze odložiť na nakup energii a toho čo sa v ramci komunit nebude moct vytvoriť.

Inak toto je zaujimave čítanie:
Naposledy upravil duves : 28.02.09 at 17:18
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Nedokážem pochopiť, prečo je pre našich vládnych činiteľov taký problém znížiť odvodové zaťaženie. A takisto pouvažovať o daňovom zaťažení. Veď 20% môjho platu ide preč a ani v podstate neviem na čo. Starobné poistenie? Pri stúpajúcom veku odchodu na dôchodok sa ho zaručene nedožijem. Nemocenské poistenie? Preboha a za čo? Zdravotná starostlivosť v tomto štáte je len o tom, koľko peňazí (ešte lepší sú známi) investujete do vrecka lekára. Inak ste ako občania tretej kategórie odsúdení na večné čakanie u otrávených lekárov a následné behanie po ďalších otrávených lekaroch. Nedajbože skončiť v nemocnici a zabudnúť si zubnú kefku a toalentný papier. Budete so žltými zubami a hnedým zadkom odkázaní na príbuzných, pretože nemocnice nemajú ani len na to.Invalidné poistenie? No nech ma Pán Boh opatruje, aby som raz skončila tak, že budem odkázaná na inv. dôchodok. Veď na to, aby mi ho uznali, musím byť už ozaj na umretie (alebo mať dosť peňazí na úplatky alebo známych) a to vybavovanie by som už asi naozaj nemusela prežiť.No a poistenie v nezamestnanosti? Bežný človek ho využije možno raz-dvakrát za život, ale platiť musí ako blbec. A to ešte nedajboh, že vám chýba nejaké to lajstro a nedostanete nič. Takže veselo plaťme. Osobne by som uprednostnila vyšší čistý príjem a predpokladám, že by som ho vedela upotrebiť lepšie ako tento štát. A určite nie na kúpu nového auta.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
janomila Pozri príspevok
Nedajbože skončiť v nemocnici a zabudnúť si zubnú kefku a toalentný papier. Budete so žltými zubami a hnedým zadkom odkázaní na príbuzných, pretože nemocnice nemajú ani len na to.
Ludia, malo sa starame, čo sa deje s peniazmi, ktore sa vyberu na zdravotne poistenie. Tečú von za hranice, cez poistovne, čo generuju zisky, miesto toho aby dostal pacient službu, ktora mu patrí.
0 0
húžva húžva

húžva je offline (nepripojený) húžva

buchač Pozri príspevok
To už trochu odbočuje , nechcem sa dotknúť ,ale asi .
Ja by som niektoré príspevky dal do inej témy - toto už nie je o kríze .......

AJ TO JE POKORA ?



http://www.izurnal.sk/index.php?opti...2764&Itemid=89

P.S.

Toť len môj názor

Juraj
Od istej veľmi zdrvujúcej doby v mojom živote som sa aj ja stal veriacim.
Nehambím sa za to a nepripadám si preto ani menejcenný.
Naopak: táto, nazvem to skúsenosť ma denno denne posiluje.

To, že väčšina ľudí nazýva Stvoriteľa radšej, kozmickou energiou, živou, alebo všelijako inak, len nie jeho pravým menom, vôbec neznamená, že v neho neveria.
Nečudujem sa už ani mnohým ľuďom, ktorý sa naozaj obávajú toho "svojho" Stvoriteľa nazvať Bohom, keď vychádzame z toho aký žalostný obraz božstva ponukajú nielen nespočetné náboženstvá a sekty (na Zemi ich je v súčastnosti cca 2500), ale aj cirkev evanjelická a katolícka.

Tu chcem však upozorniť na to, že v žiadnom prípade nechcem, aby si tieto moje názory na náboženstvá bral ktokoľvek koho sa to týka osobne. Nechcem a ani nemôžem nikoho z ničoho obviňovať.
"Kameňom nech hodí ten čo je bez viny" Preto ani ja si nedovoľujem súdiť (hádzať "kameňom" do )jednotlivcov z radov týchto skupín. Nesúhlasím však
s "politikou" a systémom (pokrytectvom-dvojtvárnosťou, "pokornou" povýšenosťou, nerovnosťou...) týchto náboženských združení, pretože práve to všetko by u tákýchto spolkov, ak správne pochopili učenie Ježišovo, nemalo byť. Jednoducho "Vodu kážu, ale víno pijú." To je práve v jedinej vete zhrnutý najvätší problém všetkých takýchto zoskupení.

Prečo som sa vlastne o tom tak veľmi rozpísal? Nie nemám v úmysle tu na seba pútať pozornosť, ani agitovať. Chcem však upozorniť na to, že práve tak ako nedokážeme prostredníctvom týchto nepravých a nespočetných náboženských smerov prijať pokrivené a podľa potrieb určitej elitnej skupiny pretvorené božstvo, alebo Boha ako takého... Rovnako sa obávame aj ďalších a veľmi mnohých pokrivených pojmov, pri tom celkom normálnych a veľmi výstižných, ktoré práve spomínané náboženstvá tak veľmi radi a veľmi často používajú.

Medzi tieto pojmy patrí napríklad aj pre človeka najvyšší pojem (Boh!?). Je to neuveriteľné, je to najväčšia možná absurdita, ale žiaľ je to tak. Bojíme sa tohto slova. Ale nečudujme sa, nebolo ich málo, ba, doteraz sme ešte neprestali prenasledovať, mučiť a zabíjať v mene Božom!(?)

Prepáčte, ja naozaj nechcem nikoho presviedčať a ak má niekto z vás tento pocit, kľudne to "sem" napíšte. Ja som presvedčený, že náboženstvo, viera... to sú najvnútornejšie záležitosti jednotlivca o ktorých sa musí presvedčiť každý sám.

Ale, aby som dokončil, to prečo som tu začal náboženstvo vôbec spomínať.
Začínam totiž pomaly rozumieť tomu, prečo sa mnohý človek bojí celkom obyčajnú a človeka povznášajúcu pokoru prijať.
Rovnako sa totiž týmto samozvaným "služobníkom Božím" podarilo zneuctiť a prekrútiť aj tento veľmi mocný-ozdravný a pre človeka "kľúčový" pojem pokory!
Ale toto sú vážne veci. A pokračovať budem môcť až po vašej spätnej väzbe, nechcem aby vznikol dojem, že tu skryte agitujem pre nejaké zo spomínaných cirkevných spoločenstiev.
Pokora vôbec neznamená sebatríznenie, vytrvalý pôst, asketizmus, alebo pustovnícky či kláštorný život s touto cnosťou tak často spájaný.
Táto pokora je premrštená dokonca pyšná, hrdá a to je v prípade pokory ďalší paradox.
Normálna pokora sa dá veľmi dobre vyjadriť aj jednou už dávnejšie v tejto "krízovej" téme spomenutou vetou.

"Šťastie nie je mať to čo chceme, šťastie je chcieť a do plnej krásy rozvinúť to čo už máme"
Planéta, Slovensko, domov, rodina, to všetko je naše šťastie, ktoré ale musíme najskôr chcieť. Chcieť - prijať - pochopiť seba, svoje dobré, ale aj zlé vlastnosti, pretože iba ich pochopením môžeme nájsť ich príčiny a iba potom ich môžeme zmeniť. To všetko ale ešte o mnoho viac by sme najskôr mali chcieť.

Ďakujem Vám pekne Juraj, pretože aj Vďaka Vám sa mi podarilo teraz mnohé z mojich dávnejších skúseností rozlúsknuť.
Už chápem prečo sa tak masovo bojíme pokory a nie len tej...

Lenže aj kvoli tomuto nášmu strachu je táto naša cesta utrpenia nekonečná.
Naposledy upravil húžva : 02.03.09 at 10:51
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

tetrisss Pozri príspevok
Bojim sa, ze nikto ani u nas nechce byt chudobnejsi ako momentalne sme, v tom je problem, ze sme rozmaznani ako male deti, neschopni prehliadnut cez materialne opojenie.
Čo stále máš s tým či sa niekto chce alebo nechce stať chudobnejší? Ani nohu si nikto nechce zlomiť a predsa sa podarí.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
janomila Pozri príspevok
Nedokážem pochopiť, prečo je pre našich vládnych činiteľov taký problém znížiť odvodové zaťaženie. A takisto pouvažovať o daňovom zaťažení. Veď 20% môjho platu ide preč a ani v podstate neviem na čo. ..............Starobné poistenie? ...............Nemocenské poistenie? ......
Osobne by som uprednostnila vyšší čistý príjem a predpokladám, že by som ho vedela upotrebiť lepšie ako tento štát.
Nejako podobne je to aj v živote v rodine. Keď školopovinné deti žijú s rodičmi vôbec sa nezaujímajú, koľko stojí život ich rodiny a kde sa na to berú peniaze. Keď chcú nové tenisky, majú na mysli značkové a drahé. Rodičom je síce ľúto tých peňazí, ale čo by neurobili pre svoje deti. Keď deti začnú zarábať a prispievajú na domácnosť, myslia si, že veď z ich peňazí by mohli mať už doma trebárs aj napríklad nový bazén. čo na tom, že ich podiel na spoločnej investícii je smiiešne malý. A napokon prichádza vytriezvenie. Založia si vlastnú rodinu, financovanie je na nich. Vtedy už im stačia tenisky z čínskeho obchodu, na bazén už nemyslia. Buďme radi dokiaľ nevieme ako je to s tymi starými a chorými. Až keď príde skutočný problém, oceníme tých, ktorí sa na to všetko skladajú a starajú sa. Samozrejme,mali by sme sa zaujímať ako sa hospodári s tým, čo sa nazberá.
Aby sme mohli zaplatit čo treba musíme platit nejaké odvody a dane. Každý by bol rád, keby to bolo čo najmenej. Aj ja myslím, že by to mohlo byť menšie percento. Potom ale treba zvýšit základ, z ktorého sa to percento počíta. Teda základné platy a aj minimálnu mzdu. Budeme na tom lepšie aj my aj štát. Ak teda je nejaký štát, kde sú dane 10% tak nech je to tak aj u nás. Ak tam ale majú priemerný plat 1500 €, nech je to tak aj u nás. Ten štát aj ja tak dostanme viac a budeme svetoví. Teraz niekto povie, že tí zamestnávatelia na to nemajú a skrachovali by, radšej by odišli do inej krajiny a t.ď.
To sme ale v druhom kole. Keď sa máme zaujímať o to, kde sa strácajú peniaze z daní, spýtajme sa aj kde sa stráca hodnota našej práce. Robíme možno menej ako nemci, ale istotne viac ako napríklad rumuni. Prečo potom ten, ktorý kupuje našu prácu u nás zbohatne hneď na začiatku, neplatí dane, dlhuje kde sa dá. A tí ktorí kupujú prácu vo vyspelejšom svete u nich doma tvrdo pracujú a platia dane bez problémov.
Všetko zlé je ale na niečo dobré. Ak teda chceme zdolať krízu máme pri takom neporiadku veľké možnosti na rozdiel od tých, čo majú vo všetkum poriadok. Nezáleží na to, či budeme vyrábať autá, alebu násady do lopát. Hlavný je poriadok a disciplína. Ak prekvitá čierna ekonomika, nekontrolovaný tok peňazí, tak budú stále doplácať jedni na druhých.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
dad111 Pozri príspevok
Hlavný je poriadok a disciplína. Ak prekvitá čierna ekonomika, nekontrolovaný tok peňazí, tak budú stále doplácať jedni na druhých.
Ved prave, o tom to je, že sa nekontroluju financie, verejne. Bud nech je vsetko transparentne, alebo potom nech nie je nič. Nemože byt poriadok len niekde a inde chaos a bordel. Ludia to vnimaju a vidia, že sa s tym nič nerobi a vytvara to pocit beznadeje na vylepsenie. Vobec nejde o rast životnej urovne po materialnej stranke. To čo (nám) chýba je morálka. A tú nám (ne)ukazuju práve tí, čo by mali byt pre ostatnych vzorom a nejst 110-ou tam, kde je 50-ka. Kde robíme chybu?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Hmmm, ale na jednej strane hovoríme o "výmennom obchode", o bartroch, "bez účasti štátu" a na druhej strane o čiernej ekonomike...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Je viac ako pravdepodobne, že ktokolvek by sa chcel vyhnut platbam molochovi, bude nazvany nepriatelom, teroristom. Ved tie komunity, čo by tak chceli existovat, budu potrebovat pôdu, na nich osady atd. A letecke strely vedia byt presne.Myslim si, že tym, že ludia prijali peniaze ako univerzalne platidlo za všetko, dokonca aj za prace a tovary, ktore by sa v ramci komunity dali zabezpečiť svojpomocne, tak si odrezali cestu späť.

Podla mna to nemože byť čierna ekonomika, že ludia budu poskytovť služby a tovar na barter. Čierna ekonomika su drogy, prostitucia, pašovanie tovaru, vydieranie (vypalnictvo), pričom nitky od pešiakov siahaju často velmi vysoko.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tak toto je chore!
http://dolezite.sk/Astronomicke_odmeny_za_KRACH.html
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nohu zlomit si je nehoda, alebo nepozornost, ale riesenie krizy cestou umudrenia sa voci premrstenej spotrebe je uvedomely cin a to je dost velky rozdiel. No a tu nevidim nejako velmi realnu cestu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
húžva Pozri príspevok
Od istej veľmi zdrvujúcej doby v mojom živote som sa aj ja stal veriacim.
Nehambím sa za to a nepripadám si preto ani menejcenný.
Naopak: táto, nazvem to skúsenosť ma denno denne posiluje.

To, že väčšina ľudí nazýva Stvoriteľa radšej, kozmickou energiou, živou, alebo všelijako inak, len nie jeho pravým menom, vôbec neznamená, že v neho neveria.
.................................................. ......

Ďakujem Vám pekne Juraj, pretože aj Vďaka Vám sa mi podarilo teraz mnohé z mojich dávnejších skúseností rozlúsknuť.
Už chápem prečo sa tak masovo bojíme pokory a nie len tej...

Odpoveď odoslaná cez súkromku


Juraj
Naposledy upravil buchač : 01.03.09 at 09:40
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať