Zavrieť

Porady

Hospodarska kriza a co s nou

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ked sledujem niektore zavazne temy tu, na porade a v kontexte priblizujucej sa krizy aj k nam na Slovensko, ma napadlo, ze ak sa o nase nazory niekto zaujima, tak skusme si taky cvicny brainstorming /vymyvanie hlav/ a skuste seriozne porozmyslat, kazdy za seba, co by nam vsetkym podnikatelom pomohlo, aby sa zmenilo v zakonoch tohto statu a tym nam pomohlo prekonat toto vazne obdobie, ktore sa bezpochyby blizi, resp. uz je tu. Prosim o seriozne navrhy, mozno, ze ti, ktori to mozu navrhnut, sem pozru. Mam totiz vazne obyvy, ze nasi poniektori ekonomovia su sice mozno vyborni teoretici, ale o praxi nemaju ani sajnu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Hospodárska kríza???

Pociťovať ju, riadne, máte pravdu.

Viac ma znepokojujú analytici:
" Hyperinflácia USA - 60%, 3,5 roka"

To si neviem predstaviť, to bude katastrofa. Už viem, aspoň aké lesklé, žlté darčeky budem kupovať rodinným príslušníkom....
Naposledy upravil betka : 30.03.09 at 20:31
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
betka Pozri príspevok
Viac ma znepokojujú analytici:
" Hyperinflácia USA - 60%, 3,5 roka"

To si neviem predstaviť, to bude katastrofa. Už viem, aspoň aké lesklé, žlté darčeky budem kupovať rodinným príslušníkom....
Ta inflacia je realna. Ak by aj netlačili nove dolare a vsetci co maju tie obrovske dolarove rezervy a chceli si za ne kupit realny tovar, tak hned narastie taka hroziva inflacia.

Mna znepokojuju tie spravy o chystanych masovych hrobov v usa. To niecim zavana, alebo skor smrdi.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Rusko a Čína koordinujú svoje návrhy na vznik novej svetovej meny, ktorá by mala nahradiť americký dolár. V pondelok o tom informoval Kremeľ.

Keďže podľa Moskvy a Pekingu dolár ako kľúčová mena sveta zlyhal, je potrebné hľadať nové riešenia a predísť tak vzniku obdobných krízových situácii v budúcnosti.


http://dolezite.sk/Rusko_a_Cina_navrhuju_novu_svetovu_menu.html
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
mistrasol Pozri príspevok
Toto nie je náhodou šírenie poplašnej správy ??
http://dolezite.sk/Podivne_pripravy_...otografie.html
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Bastian Pozri príspevok
Že práve ty tu ideš niekoho napomínať, že sa opakuje . Aké riešenie si tu nbapísal v tých 105 príspevkoch čo si sem napísal? Nemáš ani vlastný názor ani predstavu... iba sa čosi na teba nalepilo pri pozeraní stránky dolezite.sk... iné si tu nerobil, iba dával do pozornosti rôzne články. Na čom by nič nebolo, keby si aspoň napísal svoju predstavu...

Že to nie je socializmus? Práve že to je krásny príklad. Ale ten kto iné nevie iba sa vykrúcať, sa poobzerá okolo seba a rýchlo nájde vinníka.
-------------------------------------------------------------------------

?
Napíš konečne svoju predstavu ako si predstavuješ vytvorenie funkčného systému, kde by nebola žiadna manipulácia.

?
A napíš, či si naozaj myslíš, že by sme mali žiť v režime, kde treba klamať a hrať divadielko (viď. tvoj príspevok Hospodarska kriza a co s nou)
Bastian, obdivujem vašu nekonečnú zhovievavosť a trpezlivosť.
Máte naozaj dobré argumenty, ale tá účinnosť je nulová.

Nechápem tú húževnatosť, s ktorou sa bránia vaši oponenti, alebo skôr tie ich závity.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
katód Pozri príspevok
TOTO je typický SPLETANISTA .


Napíše / nechá zapôsobiť BOMBASTICKÚ informáciu a vymaže
Cau mpetrzel, už si tu opäť?
Čo doma, vsetko v poriadku? Nebud trochar, napíš nieco o sebe. Co robiš, koníčky a tak.
Naposledy upravil duves : 01.04.09 at 05:53
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Takže dolar je vraj zdravy a silny ako repa:
http://www.etrend.sk/servis/spravy-s...nu/163615.html


Moskva a Peking zosúladia svoje plány na novú svetovú menu:
http://www.etrend.sk/servis/spravy-s...nu/163506.html
Naposledy upravil duves : 01.04.09 at 04:49
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Dobrý článok:
http://kollar.blog.hnonline.sk/c1-36...litickych-elit
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Samozrejme s mnohymi argumentami možno suhlasiť, no mnohe vzbudzuju, aspon mne otazku. Takže k tejto argumentacii:
"Príčinou súčasného stavu je zlyhanie štátnej regulácie kapitalizmu. Liberálna, neregulovaná ekonomika ani zlyhať nemohla, lebo liberálny a deregulovaný trh v reálnom svete nikdy neexistoval."

Mam jednu skromnu otázku. Kto a naco potreboval regulovať financny trh, ked to tak zázračne fungovalo desaťročia?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

duves Pozri príspevok
Samozrejme s mnohymi argumentami možno suhlasiť, no mnohe vzbudzuju, aspon mne otazku. Takže k tejto argumentacii:
"Príčinou súčasného stavu je zlyhanie štátnej regulácie kapitalizmu. Liberálna, neregulovaná ekonomika ani zlyhať nemohla, lebo liberálny a deregulovaný trh v reálnom svete nikdy neexistoval."

Mam jednu skromnu otázku. Kto a naco potreboval regulovať financny trh, ked to tak zázračne fungovalo desaťročia?
Veď práve, že zázračne. Typickým príkladom bola aféra firmy Enron.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

...je dolezite(.sk) mať dobré zdroje. No je fajn mať aj vlastný názor...

0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Vidim to tak, že čoskoro bude na internete cenzura ako prasa. A to co sme skor narodení zažili do roku 1989 v tlači a v mediach bol iba slaby odvar čo príde.
http://project-respublica.blogspot.com/2009/03/rockefeller-internet-je-najvacsim.html
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
aby sa zmenilo v zakonoch tohto statu a tym nam pomohlo prekonat toto vazne obdobie
osobne si myslím, že netreba nejak zvlášť upravovať legislatívu kvôli ekonomickému cyklu. A tiež nie vtedy keď je kríza väčšia ako je dnes.

To kvôli čomu sme posledné roky leteli všetci hore teraz spľaslo. A tak ako sme sa vedeli vyrovnať bez pomoci štátu s rastom :-) , tak si musíme pomôcť aj pri poklese.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

duves Pozri príspevok
Vidim to tak, že čoskoro bude na internete cenzura ako prasa. A to co sme skor narodení zažili do roku 1989 v tlači a v mediach bol iba slaby odvar čo príde.
http://project-respublica.blogspot.com/2009/03/rockefeller-internet-je-najvacsim.html
Začínam mať z teba pocit, že ti to robí dobre...

Počul si aj o tom, že sa má Zem zraziť s veľkým asteroidom? A že nás čaká veľká potopa? Alebo ďaľšia doba ľadová? Skús ešte napísať čo nás čaká a čo príde .
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Bastian Pozri príspevok
Počul si aj o tom, že sa má Zem zraziť s veľkým asteroidom? .
Ja viem, že som ale nedá mi - vraj sa stretnutia s asteroidom nemusíme obávať - stačí k nemu vystreliť raketu a tam potom rozsypať prášok, aký sa dáva do laserových tlačiarní - tým sa zmenia tepelne pomery (tuším začne to teplo pohlcovať a nei odrážať) a asteroidu sa vďaka tomu vychýli dráha. A už nás netrafí (tak nejak podobne rozprával grygar a tomu ja veru verím )
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Toto je prekročenie hranic vsetkych etik. ( Nabuduce co zobrazia?)
http://www.reflex.cz/
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
"Příčinou krise je morální bída. Přelom hospodářské krize? Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe. To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek.

V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku.

Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání.

Máte pravdu, je třeba překonat krizi důvěry, technickými zásahy, finančními a úvěrovými ji však překonat nelze, důvěra je věc osobní a důvěru lze obnovit jen mravním hlediskem a osobním příkladem.

Tomáš Baťa 1932"

Zdroj: Baťa pojmenoval opravdový původ finanční krize už před 77 lety na:

http://buzzmag.cz/bata-pojmenoval-op...ety-04-04-2009
0 0
orlica orlica

orlica je offline (nepripojený) orlica

Stefan velka Ti vdaka za prispevok a pravdive Batove slova!Len sa desím a nechapem, preco sa týmto presnym receptom na krizu, neriadi cely financny a politicky svet,ale nas zenú do skutocne hlbokej a celosvetovej krizy vdaka takym stupiditam ako je srotovne a bilion zelenych toaletnych papierikov na help-ovanie v juesej,ktore natlacia bez akejkolvek krycej hodnoty,bez produktivity, okrem roztocenia sialeneho kolesa na rozhadzovania penazi :-( Pritom staci,aby sa kazdy uskromnil v pmere svojich moznosti,tak aby si zachoval dôstojny zivot
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Bastian Pozri príspevok
...je dolezite(.sk) mať dobré zdroje. No je fajn mať aj vlastný názor...

Tak to sa niekomu podarilo. Priznam sa, ze som to zazil na vlastej kozi, ale takto to spojit do jedneho videa na to by som si asi nespomenul. No - nie nadarmo sa vravi, ze historia sa opakuje.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso Pozri príspevok
Tak to sa niekomu podarilo. Priznam sa, ze som to zazil na vlastej kozi, ale takto to spojit do jedneho videa na to by som si asi nespomenul. No - nie nadarmo sa vravi, ze historia sa opakuje.
To čo fungovalo vtedy, funguje aj teraz...

Žádnej z nás nebere takový platy proste jako berou oni...
No tak rekneme pani Zagorová je to milá holka všechno no ale... Páči sa mi jeho výraz tváre, keď to hovorí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať