Zavrieť

Porady

Hospodarska kriza a co s nou

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ked sledujem niektore zavazne temy tu, na porade a v kontexte priblizujucej sa krizy aj k nam na Slovensko, ma napadlo, ze ak sa o nase nazory niekto zaujima, tak skusme si taky cvicny brainstorming /vymyvanie hlav/ a skuste seriozne porozmyslat, kazdy za seba, co by nam vsetkym podnikatelom pomohlo, aby sa zmenilo v zakonoch tohto statu a tym nam pomohlo prekonat toto vazne obdobie, ktore sa bezpochyby blizi, resp. uz je tu. Prosim o seriozne navrhy, mozno, ze ti, ktori to mozu navrhnut, sem pozru. Mam totiz vazne obyvy, ze nasi poniektori ekonomovia su sice mozno vyborni teoretici, ale o praxi nemaju ani sajnu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

duves Pozri príspevok
trochu srandy do tak vážnej témy:
To je genialne. Ja ten obrazok chcem, neda sa skopirovat, kde si ho nasiel?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ano, aj ja
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Klikni pravym tlačítkom myši na obrazok a ponúkne ti uloženie.
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

misomiso Pozri príspevok
To je genialne. Ja ten obrazok chcem, neda sa skopirovat, kde si ho nasiel?
Ľudia, poraďáci! Vy nepoznáte kaleráb.sk??? V akom VESMÍRE to žijete?
Akože toto je vážne čistá smrť - len pre silnejšie povahy, ale o to väčšia sranda:
http://www.kalerab.sk/article.php?articleid=7452

Duves dík že si to sem vytiahol!
Naposledy upravil dolfort : 02.09.09 at 17:20
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

JA som bojovník proti kríze:
Pokiaľ sa dá, nechávam si platiť hocičím, len nie peniazmi. Peniaze sú nafigu tovar - zdanené na každom pohybe, kontrolované štátom. Jednu službu som vymenil za 60 metrov dreva a od ďalšieho zákazníka som dostal kredit v jeho stavebninách v cene služby ktorú som poskytol ja jemu. Za malé veci si pýtam gastráče alebo nejaké potraviny. Kurnik, ešte by to chcelo nejakého zákazníka čo robí s PHM, tešil by som sa dva razy (DPH + daň z palív)...
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Super, vraciame sa do prvotnopospolnej spolocnosti, nechces volake pyzamo?
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

tetrisss Pozri príspevok
Super, vraciame sa do prvotnopospolnej spolocnosti, nechces volake pyzamo?
Vieš čo, pyžama mám, ale zháňam rukynohy, ak vieš čo to je...
Naposledy upravil dolfort : 03.09.09 at 05:03
DATA-44.jpg  
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

a kríza vyriešená
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Milovanej vlasti na DPH
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ekonómovia teraz síce varujú pred defláciou, to je však krátkozraký pohľad. Agregát M1 rastie v eurozóne medziročným tempom 12,2 percenta, čo znamená, že ECB napúšťa do ekonomiky peniaze plne otvorenými kohútikmi. Deflácia je to posledné, čo hrozí.
http://nazory.pravda.sk/epizoda-iii-...16_sk-nana_p09
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dajte každému , čo jeho je , čo mu patrí ....

Uvidíte légie , že sám Caesar by bledol závisťou ...

Inak je to mlátenie prázdnej slamy ...

Nehovoriac o tom , že každý kto dieru v onom má , sa už pomaly len na tú krízu vyhovára ....

Odporúčam každému , kto nebol , navštíviť nákupné strediská v tom ktorom meste . Tie preplnené vozíky , poniektorá rodina aj dva , no je toto kríza ???
Na druhej strane sa , samozrejme , musí jesť . No ale potom mi povedzte , celé rodiny sa idú napapkať do McDonalda a iných rýchlych podnikov , kde jedna porcia jedla sa pohybuje rádovo cca 5 € vyššie ...
Čiže 4-členná rodinka vysolí love za nákup / XXX € / plus si dá obed za 20 € , atď ....To je kríza ?????
To si ja nedovolím tak pravidelne ísť do reštiky ....a pritom na to mám ...

Je toto kríza , keď si vymódený zasran / sorry / vojde do butiku a kúpi si rifle v AKCII za 200-300 € ...????
Po kúpe si dá v espresse kávu , drink , samozrejme si zapáli Marlborku .....pritom nejde ale o nejakého synáčika , dievčinu zazobaného ocka , ale o obyčajného študenta z obyčajnej rodiny , bežný priemer ...

Kríza bola v minulom storočí , teraz je to o preplnených skladoch a nenažraných firmách a bankách ....
Naposledy upravil buchač : 07.09.09 at 10:32
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
čo nevidieť tu budú Vianoce, uvidíme potom čo povie kríza! aj šrotovné bol dobrý ťah, auto kúpili aj tí, čo to nemali inak v pláne!
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Nachtigal Pozri príspevok
čo nevidieť tu budú Vianoce, uvidíme potom čo povie kríza! aj šrotovné bol dobrý ťah, auto kúpili aj tí, čo to nemali inak v pláne!
Prosim ta bud taky dobry a vysvetli mi, co je na tom dobre, ak kupili auta aj ludia, ktori to nemali v plane.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nachtigal Pozri príspevok
čo nevidieť tu budú Vianoce, uvidíme potom čo povie kríza! aj šrotovné bol dobrý ťah, auto kúpili aj tí, čo to nemali inak v pláne!
Ani mi nevrav , moja milovaná dostáva len pri počutí týchto sviatkov osýpky , vyrážky sa jej vyhadzujú ...
Pri predstave , čo všetko okolo toho sa deje , čo to obnáša , sa mne pre zmenu ježia chĺpky aj tam , kde nechcem ...

K tým autám , šrotovnému , by som podotkol jednú vec . Poniektorí si pomohli , ale tých je mizivé percento .
Tí , ktorí si odpísali z daní , je ich viac ....
Ako som počul , dosť veľa vozidiel je v bazároch .....

Tak aké šrotovné ???

Skôr ficovné ........radšej nepokračujem , aby som nedopadol ako ...
Fico žaluje za karikatúru

http://www.sme.sk/c/5006096/fico-zal...arikaturu.html
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

misomiso Pozri príspevok
Prosim ta bud taky dobry a vysvetli mi, co je na tom dobre, ak kupili auta aj ludia, ktori to nemali v plane.
a samozrejme si na ne požičali, lebo na ne nemali
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
dobrý ťah pre toho kto to vymyslel! - lebo ľudia sa dali nachytať, ale napriek tomu sú všetci spokojní, no nepochváliš sa pred susedom, že ty máš nové auto? nech pukne od závisti, že ty na to máš - aj keď si si naň požičal! nátura slovenská!!!! Vianoce sú to isté.... reklamy čo nevidieť začnú vymývať mozgy - otvoríš chladničku a pomaly aj odtiaľ budeš počuť o Vianociach .....ľudia nakupovať ...akcia oplatí sa to ! ušetríte .... atď ... davová psychóza ..... a kríza ? u niektorých -nezarobil som milión, ale len stotisíc!
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Nachtigal Pozri príspevok
dobrý ťah pre toho kto to vymyslel! - lebo ľudia sa dali nachytať, ale napriek tomu sú všetci spokojní, no nepochváliš sa pred susedom, že ty máš nové auto? nech pukne od závisti, že ty na to máš - aj keď si si naň požičal! nátura slovenská!!!! Vianoce sú to isté.... reklamy čo nevidieť začnú vymývať mozgy - otvoríš chladničku a pomaly aj odtiaľ budeš počuť o Vianociach .....ľudia nakupovať ...akcia oplatí sa to ! ušetríte .... atď ... davová psychóza ..... a kríza ? u niektorých -nezarobil som milión, ale len stotisíc!
Dôvod na kúpu auta by mal byť iný... tiež vianoce by mali byť o niečom inom... nie o bláznení za darčekmi v obchodoch.

Bolo by veľmi prospešné, keby tento náš spôsob života priniesol svoje ovocie... keby sa to umelo nedržalo. Bolo by fajn nechať tomu voľný priebeh. Iba tak môžeme vidieť na čom sme. Aj tak má všetko svoje hranice... hlavne zásoby planéty, takže skôr či neskôr príde deň zúčtovania. Bolo by dobré, keby sme sa dokázali zamyslieť nad vecami ešte predtým, lebo potom to bude asi dosť bolestivé prebudenie.
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Bolo by veľmi prospešné, keby tento náš spôsob života priniesol svoje ovocie... keby sa to umelo nedržalo. Bolo by fajn nechať tomu voľný priebeh. Iba tak môžeme vidieť na čom sme. Aj tak má všetko svoje hranice... hlavne zásoby planéty, takže skôr či neskôr príde deň zúčtovania. Bolo by dobré, keby sme sa dokázali zamyslieť nad vecami ešte predtým, lebo potom to bude asi dosť bolestivé prebudenie.[/QUOTE]

Niekedy mám dojem, že jediné trvácne hmotné veci, ktoré nechávame svojim potomkom sú čím ďalej tým vyššie hory odpadu. Je ho toľko, že nás pomaly zadúša, niet kam s ním. Nikto ho nechce vedľa svojho domu, ale produkuje ho stále v značných množstvách. Kríza ovplyvnila už aj takú užitočnú oblasť, ako je separovanie odpadu alebo výkup recyklovateľných surovín. Ešte pred rokom som deťom chystala papier, plastové fľaše do zberu a teraz zrazu nikto nevie, či sa vôbec bude niečo zbierať. Vraj už o to nie je záujem.Je kríza. A to už nehovorím o toxických, jedovatých a jadrových odpadoch. Ak si predstavíme, že polčas rozpadu najťažších rádioaktívnych prvkov je aj 250 000 rokov a skladovať sa musí aj dvakrát toľko, je to na zamyslenie. Kresťanská civilizácia má cca 2000 rokov, najstaršie náboženstvo - judaizmus, je známy cca 5000 rokov. Predstavte si, že by australopitekovia mali jadrové elektrárne, tak my by sme sa ešte starali o ich jadrový odpad.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
janomila Pozri príspevok
A to už nehovorím o toxických, jedovatých a jadrových odpadoch. Ak si predstavíme, že polčas rozpadu najťažších rádioaktívnych prvkov je aj 250 000 rokov a skladovať sa musí aj dvakrát toľko, je to na zamyslenie.
Polčas rozpadu znamená, že sa za určitý čas (napr. tých 250 000 rokov) rozpadne polovica atómov rádioktívnej látky. Neznamená to, že za 500 000 rokov sa rozpadnú všetky atómy, ale z tej druhej polovice sa za ďalších 250 000 rokov rozpadne iba polovica. Teda stále zostane rádioktívna ešte 1/4 pôvodného množstva. Atď. pokiaľ nezostane prijateľné množstvo rádioaktívnej látky.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
a samozrejme si na ne požičali, lebo na ne nemali
Ani nie pred rokom sa aj tu kritizovali Slováci,že sú sedliaci a nežijú tak ako v Amerike. Tam vraj všetci žijú na dlh, to len my sa bojíme pôžičiek. Čo si už nepamätáme???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať