Zavrieť

Porady

Hospodarska kriza a co s nou

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ked sledujem niektore zavazne temy tu, na porade a v kontexte priblizujucej sa krizy aj k nam na Slovensko, ma napadlo, ze ak sa o nase nazory niekto zaujima, tak skusme si taky cvicny brainstorming /vymyvanie hlav/ a skuste seriozne porozmyslat, kazdy za seba, co by nam vsetkym podnikatelom pomohlo, aby sa zmenilo v zakonoch tohto statu a tym nam pomohlo prekonat toto vazne obdobie, ktore sa bezpochyby blizi, resp. uz je tu. Prosim o seriozne navrhy, mozno, ze ti, ktori to mozu navrhnut, sem pozru. Mam totiz vazne obyvy, ze nasi poniektori ekonomovia su sice mozno vyborni teoretici, ale o praxi nemaju ani sajnu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88 Pozri príspevok
Ešte ti niečo pridám duves.
...
...
duves, poviem ti, pripadal som si, ako blbec.

Pýtal som sa aj na nesplácané hypotéky a podobne, ale žiadna kríza tam nie je.
...prečo " ako " ...?

duves Pozri príspevok
No keby len sebe.
100 %

P.S.:
Sorry , ale na to sa inak nedá ...jar88 - dúfam v Tvoje povznesenie sa nad vec ....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Státními penězi zachráněné investiční banky vyplatí svým zaměstnancům prémie ve výši 65 miliard dolarů
Největší světové investiční banky na Wall Street a v londýnské City vyplatí v nadcházejících čtrnácti dnech 65 milionů dolarů na prémiích svým ředitelům a nejvýznamnějším zaměstnancům, a to ani ne rok poté, co je zachránily vlády před krachem obrovskými dotacemi ze státních rozpočtů.
Britskému ministru financí Alistairu Darlingovi se tedy nepodařilo zabránit bankám ve vyplácení astronomických prémií tím, že zavedl na tyto prémie novou padesátiprocentní daň. Analytikové z londýnské City jsou přesvědčeni, že největší investiční banky tyto daně svým zaměstnancům uhradí, aby na prémiích nebyli škodní.
Pět nejznámějších amerických bank oznámilo, že vyčlenily 50 miliard dolarů na prémie pro své zaměstnance. V posledním čtvrtletí r. 2009 vyčleny na prémie pro zaměstnance banky Goldman Sachs, Morgan Stanley a JP Morgan dalších 10 miliard dolarů, přestože rok 2009 byl nejhorším rokem pro americkou ekonomiku za posledních 30 let.
http://www.blisty.cz/
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Jasny priklad, kto vladne svetu. Zlate tela a jeho sluzobnici.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Pokračovanie debaty s DB

DB- no dobre jaro, čo sa stále vypytuješ na somariny, šak sa pochvál, čo ty, čo podnikáš?
jar88- ale čo ja viem? Tu je problém. Tu je kríza. Práve som zrušil jedno podnikanie a špekulujem aj nad zrušením ďalšieho.
DB- to ako, veď je tu ľudí, ako maku.
jar88- no dobre že je ľudí, ale nepredáva sa toľko.
DB- to ako že nepredáva, predáva sa stále, veď to vidím.
jar88- no hej, predáva sa, ale za málo a málo. Neutiahne to náklady.
DB- to kecáš, pozeral som, čo tu stoja domy. Veď sú raz tak drahé, ako v USA. Tak dovážaj domy. Ja ti urobím aj dobrú cenu a za eurá to budeš mať aj lacnejšie.
jar88- no ale ty nevyrábaš normálne domy, to čo ty robíš, sú papundeklové búdy. To ti tu nikto nekúpi.
DB- to si na omyle, naše domy sú kvalitné, dobre zateplené a variabilné. Do dvoch kontajnerov ti nasúkam tri domy a máš to v Hamburgu za 7000 dolárov. Čo chceš? Do Bratislavy ti to snáď už niekto dovezie. Či nie. Dobrá partia ti to zmontuje za päť dní.
jar88- no dobre, ale ja teraz špekulujem .....
DB- tak nešpekuluj a začni radšej dovážať ....
jar88- dobre pouvažujem, poinformujem sa tu na montované búdy. Uvidím či bude záujem. Ľudia tu aj tak nemajú v čom bývať.

Znova vraciam debatu na americkú krízu.
jar88- no počuj Duško, tí tvoji chlapi nemajú robotu, alebo len na týždeň a za tretinu platu, nebojíš sa čo bude neskôr? Nebudú pýtať trebarz 3000 za týždeň?
DB- prečo by mali pýtať peniaze, keď nerobia, veď nemajú zmluvu.
jar88- no preto, lebo aj keď nerobia, jesť a bývať potrebujú.
DB- to je pravda, ale im stačí to čo zarobia a majú aj nasporené.
jar88- ale vraj majú aj hypotéky a nemajú ich z čoho splácať.
DB- no keď na to nemá, tak nech to nechá tak a ide do nájmu. Ak nemá na splátku mercedesa, pustí ho k vode a kúpi staršie volvo. Aj na tom sa do roboty dostane.
jar88- teba netrápi, že málo zarobia a možno ti utečú?
DB- prečo by mali utekať, veď sú fachmani a dobre vedia že robota bude. Aj keby sedeli doma dva mesiace, vedia že s nimi počítam a keby som nepočítal, tak im to dám vedieť. Natoľko si veríme, slušnosť je základ. Bez nej sa nedá.
Naposledy upravil jar88 : 09.01.10 at 14:54
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač Pozri príspevok
...prečo " ako " ...?



100 %

P.S.:
Sorry , ale na to sa inak nedá ...jar88 - dúfam v Tvoje povznesenie sa nad vec ....
buchač, ak si naozaj zvedavý, prečo som si pred DB pripadal, ako blb, tak ti to prezradím.

Mal som pocit, že Dušan zauvažoval o tom, že možno verím tým sprostostiam, čo sa u nás píšu v novinách a na nete (paradigma a rôzne iné, čo tu aj duves neúnavne vlepuje) o finančnej kríze. Musel som mu veľa krát zopakovať, že mám aj svoju nenakalerábovanú hlavu, ale aj tak som mal dojem, že sa na mňa pozerá tak akosi zhovievavo.
Tak ako som ti už raz napísal. Tak ako sa pozerá na mrzáka.

buchač, mrzákom to nevadí, že sú kripli, ak su pohromade a nevedia, že sú na svete aj nezmrzačení ľudia (normálny), nevadí im to. Lebo to netušia.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
DB- to kecáš, pozeral som, čo tu stoja domy. Veď sú raz tak drahé, ako v USA. Tak dovážaj domy. Ja ti urobím aj dobrú cenu a za eurá to budeš mať aj lacnejšie.
jar88- no ale ty nevyrábaš normálne domy, to čo ty robíš, sú papundeklové búdy. To ti tu nikto nekúpi.
DB- to si na omyle, naše domy sú kvalitné, dobre zateplené a variabilné. Do dvoch kontajnerov ti nasúkam tri domy a máš to v Hamburgu za 7000 dolárov. Čo chceš? Do Bratislavy ti to snáď už niekto dovezie. Či nie. Dobrá partia ti to zmontuje za päť dní.
Dalsie chytráctvo! Už tu boli albánsky škrupinkári, tuzemsky BMG a teraz montované domy za 7 tacov http://forum.annwin.sk/images/smilies/043.gif
Ocuj, čo tak predavať eskimakom chladničky? A lad do whisky?
Ze to ten známy s tebou nedokončíte do konca. Dovezte, zmontujte predajte. Prácu a primeraný zisk 10% zaplatím a mám dom za 10 litrov. Pozemok financujem sam.

Tu je nazor ineho naturalizovaneho americana, povodom slovaka.
šetci vieme čo sa deje. Americká Fed. robí emisie (ľudovo:tlačí) doláre aby pokryla všetky tie multi miliardové chrematistické chytráčenia, švindle a podvody, ktoré odsali z ekonomiky nespočetné stovky miliárd dolárov do súkromných vačkov úžerníckej internacionáli.


Pravda že, zdravý sedliacky rozum nám hovorí, že takto tlačené peniaze,dávané do ekonomiky na pokrytie, čiže – zaplatenie za tieto masívne švindle a podvody chrematistikov, zákonite sú len bezcenné papiere.


Keby sme na svete mali zavedenú ekonomiku, definitívne dnes by hajzel papír mal väčšiu hodnotu než americké doláre. A to nie len obrazne,veď choďte si teraz do banky zameniť euro za americkú sto dolárov-ku, potom choďte na WC., a skúste si s tou sto dolárov-kov vytrieť riť. Určite, tam na tom WC., sami uvidíte,že hajzel papír je lepší!


Len že dnes na tejto planéte máme zavedenú, nie ekonomiku ale chremastistiku. Vy ktorí neviete čo je chrematistika pozrite späť na môj článok s názvom : „Neo-liberalizmus-časť prvá: Liberalizmus“.


Chrematistika má úplne inú logiku a zákonitosti než ekonomika.




Ale pre Pána Boha, a kto je taký idiot,
že ešte dnes chce doláre?


Toto sa pýtame preto, lebo my sa pozeráme na dolár z hľadiska ekonomického a pritom zabúdame že dolár sa stal nástroj chrematistikov tejto planéty. Toto dnešné bezbrehé a bezhlavé tlačenie dolárov bude mať zákonitý následok že bude o neho menší a menší záujem. Ako to že ešte dolár nekrachol? Preto že je o neho stále záujem!!! Ale pre Pána Boha, a kto je taký idiot že ešte dnes chce doláre? Aby sme vedeli čo sa deje,musíme si objasniť nie čo robia s dolárom ekonómovia, ale aké primitívne chytráčenia robia s dolárom chrematistici.


Dnes sú úrokové miery za ktoré si môžete dolár požičať na rekordnom minime. Fed funds – teda úroky za ktoré si banky požičiavajú z Federálnej Rezervy ( skratka Fed -centrálna banka v USA) sú na historickom minime 0.25%.


Tak čo robia chrematistici? Nič geniálne, čo by nevymyslel hoci ktorý Slovenský Rómsky podnikateľ s tromi triedami základnej školy. Požičiavajú si doláre a skupujú aktíva ( assets) po celom svete. Čo sú aktíva? To sú rôzne majetky, finančné statky, proste sú to veci ktoré majú výnos,zisk.


Celá primitívnosť funguje takto: chrematistik ide do Fed-u požičia si 100 miliárd dolárov za 0.25% úrok. Ide do Číny,Európy,Latinskej Ameriky,Austrálie a kúpi tam aktíva ktoré majú hoci aký ročný výnos, či už je to 6%, 5%, 4%, 3% 2%,-alebo aj mizerných 1%.


Aj v prípade tak extrémne mizerného výnosu ako je 1% ročne chrematistik je schopný vyžmýkať do svojho vačku ročne tri štvrte miliardy dolárov,teda 750 miliónov dolárov za NIČ, - teda prepáčte, predsa musel niečo urobiť, musel predsa vytiahnuť pero a podpísať zmluvu o pôžičke a potom platiť 0.25% úrok z toho svojho 1% výnosu. No a pri priemernom ročnom výnose 3%-4% a viac %, už to nie je len mizerných 750 miliónov, ale pekných 3 – 4 miliardy – do vačku za NIČ.


Bublina aktív.


Dnes toto ale nerobia len Američania, ale všetci chrematistici, ktorí majú možnosť si požičiať Americké doláre. Všetci „big boys“ dnes skupujú všetko čo sa len dá. Výsledok je že dnes,teraz v tomto momente sa na tejto planéte vytvára ASSET BUBBLE -čiže BUBLINA AKTÍV. Preto o dolár je dnes veľký záujem, preto aj keď Fed tlačí doláre ako keby sa zbláznila, po dolároch je stále veľký dopyt.


Keď niekto ide do Európy a tam za doláre si kúpi aktíva, ten čo mu tie aktíva predal potom ide do banky a vymení si doláre za eurá. Banka tieto doláre potom dá centrálnej banke za eurá. Centrálna banka si ich dá do svojej dolárovej rezervy.


A takto to ide všade,v Číne, Latinskej Amerike, Austrálii, atď. Pred tým, keď v USA bol
ekonomický „boom“, všetci tvorili dolárové rezervy tak že robili a mali zamestnanosť a exportovali svoju výrobu a produkciu do USA. Ale dnes aj keď exporty do USA skolabovali, a nezamestnanosť stúpa, US doláre chrematistici naďalej napchávajú do rezerv svetových bánk cez tieto nákupy aktív.


Všetci ekonómovia na celom svete vidia ten podvod s tlačením US dolárov, ale nikto to nedokáže zastaviť! Čo majú urobiť aby sa zabránilo nafukovaniu tejto „ASSET BUBBLE? Môžu zakázať predaj aktív za US doláre? Veď tak by dolár okamžite skolaboval,a tie nespočetné miliardy ktoré už majú napchaté do svojich rezerv by sa v momente premenili na bezcenné hovno. Všetky centrálne banky na tejto planéte dnes len sedia ticho ako hovno v tráve,vydaný totálne napospas chrematistikom, tŕpnu a čakajú čo bude ďalej. Jednoducho, s dolárom dnes sa nedá ísť ani z voza, ani na voz !
Devín banka.

Pamätáte sa na Devín banku? Pred tím ako krachla, Devín banka ponúkala najvyššie úroky pre vkladateľov na Slovensku. Bolo to tuším okolo 19% úroku na vklady. Jediný kto platil viac, boli Horizont Slovakia, BMG Invest a podobné nebankovky. Ja som vtedy upozorňoval pár ľudí ktorí tam mali peniaze, aby si ich vybrali a utekali preč od Devín banky ako čert od svätenej vody.


Vtedy som počul rôzne argumenty a otázky, ...álééé préčóóó ?


Ja som sa to snažil vysvetľovať po lopate:, keď v Devín banke platia viac úrokov než ostatné banky na Slovensku,to znamená že potrebujú prilákať nových vkladateľov viac než ostatné banky na Slovensku !


Prečo? Myslíte, že tam v Devín banke sú vysoko šikovný,chytrí géniusi ktorí majú know-how, ako nikto iný na Slovensku a tvoria tam vysoké zisky a teraz z dobroty svojho srdca sa chcú podeliť zo ziskmi a preto hľadajú nových vkladateľov aby im dali 19% úrok?


Argumentoval som: určite, tam nie je niečo v poriadku, Devín banka musí byť na „slippery slope“ -čiže na „šmykľavom svahu“ a zúfalo potrebujú nové vklady a nie preto aby sa podelili zo svojimi ziskmi!


Tieto moje argumenty boli kontrované jedným (vtedy ešte úspešným a tu ho nebudem menovať,) podnikateľom,: ále čo, ja poznám tam toho a toho, on mi povedal všetko je v poriadku, to je odborárska banka, odborový Zväz Kovo, tam má svoj kapitál. Na tieto jeho argumenty som mu povedal:ja neviem čo sa tam v tej banke deje,výročné správy som nikdy nevidel, ale zdravý rozum mi hovorí že tam definitívne nie je niečo v poriadku. Tým som skončil a zostatok je história.


Dnes sa nikomu ani nesníva, že dolár by
mohol ísť hore až do stratosféry.


Dnes všetci normálny ekonómovia vedia že nás čaká globálne prasknutie bubliny aktív, ( global bust of asset bubble), presne tak ako sme všetci vedeli že zákonite muselo prísť v USA k prasknutiu bubliny z nehnuteľnosťami.


Ak si dnes niekto myslí,že keď príde k prasknutiu bubliny aktív že to bude koniec US dolára je na omyle! Naopak, keď v USA zistia že už sa ďalej nedajú napchávať US hajzel papíre centrálnym bankám tejto planéty, urobia presne to čo Devín banka, - zvýšia úroky v USA , - chrematistici to uvidia a všetci daváj ho robiť vklady na US doláre.


Výsledok bude raketový odpich dolára až do stratosféry. Keď si dnes myslíme že dolár bol vysoko keď sa v minulosti pohyboval okolo 60 sk., za dolár, tak nebuďme prekvapený ak dolár tento krát bude vyhnaný chremastistikmi na úroveň 80-90-100-120 alebo viac sk. ( v prepočte 1. euro = 30.12 sk.). Keď dnes jedno euro stojí 1.44 US dolára, nebuďme prekvapený keď uvidíme jedno euro za 0.50 centov US dolára... alebo aj možno jedno euro za 0.40 – 0.35 - 0.30 centov US dolára.


Vážený a milí, to čo určite príde,ten kataklizmatický výkyv v globálnej ekonomike to sa dá v podstate opísať len ako, ozajstne gigantický náraz, ozajstne gigantického hovna, do ozajstne gigantického ventilátora.


Rudolf Vaský.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves, tých 7000 dolárov je doprava do Hamburgu. To nieje cena domu.

a ešte k tomu jednoduchému tlačeniu peňazí.
Mal by si poradiť Maďarom, nech sa netrápia s bankrotom, veď stačí natlačiť forintov a sú za vodou.

apropo. tie doláre nestačí len natlačiť, to nie je kumšt.
kumšt je dostať ich do bánk a presvedčiť ľudí, že to nie je potlačený papier, ale hodnotné platidlo.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
S forintom sa neobchoduje pri rope a madarsko zdaleko nema taku silnu armadu, aby zakročila na obranu forintu, kedykolvek by hrozilo od niekoho, že chce obchodovat v inej mene.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Keď dnes jedno euro stojí 1.44 US dolára, nebuďme prekvapený keď uvidíme jedno euro za 0.50 centov US dolára... alebo aj možno jedno euro za 0.40 – 0.35 - 0.30 centov US dolára.

duves, ekonomika funguje dnes, tak ako aj trh. To euro, až bude za 50 centov, tak bude za 50 centov. A až bude dolár za 50 centov, tak bude za 50 centov. Čo sa akože stane?

To bude potopa? Nebude vzduch na čerpačkách, či čo?! (bude vojna?) alebo sodoma a gomora ?!
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Státními penězi zachráněné investiční banky vyplatí svým zaměstnancům prémie ve výši 65 miliard dolarů
Největší světové investiční banky na Wall Street a v londýnské City vyplatí v nadcházejících čtrnácti dnech 65 milionů dolarů na prémiích svým ředitelům a nejvýznamnějším zaměstnancům, a to ani ne rok poté, co je zachránily vlády před krachem obrovskými dotacemi ze státních rozpočtů.
Britskému ministru financí Alistairu Darlingovi se tedy nepodařilo zabránit bankám ve vyplácení astronomických prémií tím, že zavedl na tyto prémie novou padesátiprocentní daň. Analytikové z londýnské City jsou přesvědčeni, že největší investiční banky tyto daně svým zaměstnancům uhradí, aby na prémiích nebyli škodní.
Pět nejznámějších amerických bank oznámilo, že vyčlenily 50 miliard dolarů na prémie pro své zaměstnance. V posledním čtvrtletí r. 2009 vyčleny na prémie pro zaměstnance banky Goldman Sachs, Morgan Stanley a JP Morgan dalších 10 miliard dolarů, přestože rok 2009 byl nejhorším rokem pro americkou ekonomiku za posledních 30 let.
http://www.blisty.cz/
duves, to čo ťa na tom vzrušuje.
Tie ich prémie a odmeny nejako ovplyvnili tvoj život? Teba to nejako postihlo?
Tie štátne peniaze (US štátne) ťa trápia? Trhá ti to nervy?
Prečo ťa netrápia tvoje vlastné?! To koľko platíš odvodov, daní a koľko odvodov platí tvoj zamestnávateľ?
Nové mýto a teplý vzduch, Francúzko už preveruje, ako zdaniť aj internet a podobné hlúposti. To ťa asi nevzrušuje.
Časom bude, to mi ver. EU ti zdaní a odvodní aj semeno, ak dovtedy neskrachuje.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves, to čo si sem znova zavesil o tom toaletnom doláre, ma dostalo.
Ak by si mal info, kto vymení stovku za toaletný papier, daj vedieť.
Osobne mu ju vytriem najkvalitnejším papierom a jednu rolku mu dám na cestu domov.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
S forintom sa neobchoduje pri rope a madarsko zdaleko nema taku silnu armadu, aby zakročila na obranu forintu, kedykolvek by hrozilo od niekoho, že chce obchodovat v inej mene.
Maďarsko je z NATO už vonku? Skús kontaktovať buchača. On je expert na obranné veci. Možno ti potvrdí, že aj za fóóórint budú tí špinaví amíci bojovať.
Veď sú to hovada krvilačné. O iné im ani nejde.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
...prečo " ako " ...?



100 %

P.S.:
Sorry , ale na to sa inak nedá ...jar88 - dúfam v Tvoje povznesenie sa nad vec ....
jar88 Pozri príspevok
buchač, ak si naozaj zvedavý, prečo som si pred DB pripadal, ako blb, tak ti to prezradím.

Mal som pocit, že Dušan zauvažoval o tom, že možno verím tým sprostostiam, čo sa u nás píšu v novinách a na nete (paradigma a rôzne iné, čo tu aj duves neúnavne vlepuje) o finančnej kríze. Musel som mu veľa krát zopakovať, že mám aj svoju nenakalerábovanú hlavu, ale aj tak som mal dojem, že sa na mňa pozerá tak akosi zhovievavo.
Tak ako som ti už raz napísal. Tak ako sa pozerá na mrzáka.

buchač, mrzákom to nevadí, že sú kripli, ak su pohromade a nevedia, že sú na svete aj nezmrzačení ľudia (normálny), nevadí im to. Lebo to netušia.
....hm , aj keď dopredu som sa ospravedlnil ....nevieš , nechceš sa nejak povzniesť nad vec , nad podpichnutie ...nevadí ....

jar88 Pozri príspevok
Maďarsko je z NATO už vonku? Skús kontaktovať buchača. On je expert na obranné veci. Možno ti potvrdí, že aj za fóóórint budú tí špinaví amíci bojovať.
Veď sú to hovada krvilačné. O iné im ani nejde.
....ešte som nikdy a nikde netvrdil , že som expert na to alebo ono , na rozdiel od iných ...ale na obranné určite nie , to je skôr už o doktríne každého štátu , poprípade aj tých vojenských zoskupení o tom furt melie ...
Ani ďaleko do histórie nemusíme ísť , kto , kde kedy a za čo vlastne bojoval ....počnúc križiackymui výpravami cez I. a II. svetovú vojnu , Vietnam , Falklandy ....a neboli to len a len amíci , ktorí to začali ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88 Pozri príspevok
duves, to čo ťa na tom vzrušuje.
Tie ich prémie a odmeny nejako ovplyvnili tvoj život? Teba to nejako postihlo?
Tie štátne peniaze (US štátne) ťa trápia? Trhá ti to nervy?
Prečo ťa netrápia tvoje vlastné?! To koľko platíš odvodov, daní a koľko odvodov platí tvoj zamestnávateľ?
Nové mýto a teplý vzduch, Francúzko už preveruje, ako zdaniť aj internet a podobné hlúposti. To ťa asi nevzrušuje.
Časom bude, to mi ver. EU ti zdaní a odvodní aj semeno, ak dovtedy neskrachuje.
....ale Tvoj foter mal tej vody asi viac , ako bolo treba ....ale krachuješ ne tieto následky asi TY ......
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač Pozri príspevok
....ale Tvoj foter mal tej vody asi viac , ako bolo treba ....ale krachuješ ne tieto následky asi TY ......
Tomu hovoríš podpichnutie?

Veď si to prečítaj aj dva krát. Ja som v pohode, tvoje "podpichovanie" mi nevadí.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
duves, to čo ťa na tom vzrušuje.
Tie ich prémie a odmeny nejako ovplyvnili tvoj život? Teba to nejako postihlo?
Príbeh o tom, koho sa čo netýka alebo týka.

Jedného dňa sa medzierkou díva myš na sedliaka so ženou ako rozbaľujú balíček. S hrôzou zistí, že je v ňom pasca na myši. Beží na dvor a kričí: "Pasca na myši, pasca na myši!"

Sliepka sa na ňu pozrie a hovorí: "Viem, že sa veľmi bojíš, ale nie je to môj problém, ja sa nemám čoho báť."

Myš sa teda obrátila na prasa s tým istým: "Pasca na myši, pasca..."

Prasa zachrochtá a vraví: "Je mi to ľúto, ale mňa sa to netýka. No budem sa za teba modliť."

Myš sa teda rozbehla za kravou a zasa: "Pasca na myši..."

Krava zabučí: "Myška, je mi ťa naozaj ľúto, ale nejde o moju kožu..."

Myš sa vráti so sklopenou hlavou domou; odmietnutá musí teraz pasci čeliť sama.

Ešte tú noc sa za domom ozval zvuk klapnutia pasce. Sedliakova žena sa hneď bežala pozrieť, čo sa chytilo, ale v tme nevidela, že je to jedovatý had a má chytený chvost. Uštipol ju. Farmár ženu ihneď odviezol do nemocnice, ale vrátila sa s horúčkou.

Každý vie, že horúčku je najlepšie liečiť dobrou slepačou polievkou. Farmár teda zabil sliepku a polievku uvaril. Jednako sa žena neuzdravila. Prišli priatelia, aby sa o ňu celé dni starali. Farmár zabil prasa, aby mali dosť jedla. Nič však nepomohlo a farmárka umrela. Na pohreb prišlo veľa ľudí a farmár zabil i kravu, aby bolo dosť jedla na hostinu.

Myška to celé medzierkou sledovala s veľkým zármutkom...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Pekná bájka, ale akosi sa na našu šedú myšku (bezvýznamného referentíka) nevzťahuje.

Tie neskutočné odmeny boli vyplácané hlavne kľúčovým kapacitám.
Ak by nemali šancu na také odmeny, utiekli by im do iných bánk. Napríklad do Európy a finančný kolotoč, by sa točil inak.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Naozaj ma zaráža, ak niekto ešte aj v tejto dobe, spomína agresívne imperiálne vojny.

Buchač, mám dojem, že si nezaregistroval, že v 60tych až 70tych rokoch, hlavne Anglicko z a vlastnej iniciatívy, začalo opúšťať koloniálne územia.
Následne začal CCCP vyvážať revolúciu (národno oslobodzovací boj) na uvolnené územia.

Prečo si nespomenul aj Rwandu a podobné?
Naposledy upravil jar88 : 10.01.10 at 06:12
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nikto nič neuvoľnil, ale miesto dvojnohých vojakov vyslal miliardy resp bilióny vojačikov s ktorými spolupracuje nejakým spôsobom každý kto má bežný účet alebo peňaženku a títo za neho dobrovolne bojujú a ešte zbožene prikyvujú metódam vypracovaných v strategických centrálach. toť voľná citácia jedného z amerických povojnových prezidentov.
teritórium nepotrebuje niekto len preto aby ho mal, ale preto že je to v jeho ekonomickom alebo geopolitickom záujme.
Čo asi robí Čína v Afrike číta tam obyvateľom maove spisy?
A ak niečo niekto uvolnil, tak len preto že dočasne to nepotreboval za kľúčové v rámci geopolitických záujmov, ich analytici asi študovali Lenina "krok vpred dva kroky vzad". Alebo je aj varianta že svoje záujmy nezvládol ekonomicky.
Prečo Ruský cár predal Aljašku?
Prečo sa dnes plavia ruské ponorky pod kryhami severného ľadového oceánu a vytyčujú si teritórium?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Hlavne pre duvesa:
Mal som naozaj predstavu, že v takejto téme, je možné nájsť aspoň príčiny tejto krízy. Nečakal som, že tu nájdeme skutočné riešenia a zrealizujeme ich.

Ale to, že neprídeme na nič, to som naozaj nečakal. Stále sa len vraciame k osočovaniu a popieraniu trhu. Aj keď dobre vieme, že trh sa úspešne odstrániť nedá.

V USA krízu nemajú, alebo aspoň ju tak nepociťujú, ako my tu v Európe a napriek tomu tvrdíme, že ju máme z USA.

Predstav si duves, že by ťa postihla kríza tak, že by si mal len 700 € za týždeň a tri týždne by si sedel doma bez príjmu, lebo je kríza a málo roboty. Pritom pred krízou, by si mal 4 krát 700 € za mesiac, čo je 2800 €.
Tak kruto sú krízou postihnuté niektoré skupiny ľudí v USA. Prečo je to tak v USA a v Európe nie? Prečo Európan musí žobrať o štátnu podporu? Prečo ho neživí (neplatí) zamestnávateľ ?

Kritizuješ, že v USA nalejú peniaze do bánk, ale tu v Európe sa nedá urobiť ani to, lebo by to išlo rovno do akcií a do amerických investičných a hypotekárnych papierov.
Tu v Európe, sa budú peniaze nalievať hlavne cez sociálne podpory a cez dôchodky. Iná cesta zatiaľ nie je. To je ten sociálny sen EU.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať