Zavrieť

Porady

Dátum začiatku poverenia

Ahojte, prosím Vás chcem sa spýtať: som účtovníčka pre viac podnikateľských subjektov. dohodli sme sa, že budem zodpovedná osoba, výpis z registra trestov mám s dátumom 07.06.2005, môžem na Oznámenie prevádzkovateľa .... (tlačivo Úradu na OOU) dať dátum začiatku platnosti písomného poverenia 01.05.2005?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Zodpovedná osoba má mať výpis z registra trestov , certifikát zo školenia a tlačivo o mlčanlivosti , tak keď máš výpis z júna , tak nemôžeš byť poverená od mája. Vtedy si to predsa ešte nemala.

    mischo98 je offline (nepripojený) mischo98

    mischo98
    podla mna mozes byt poverana od maja. podla §19 zakona moze byt zodpovedna osoba, ktora splna podmienku bezuhonnosti, ktora sa dokazuje vypisom z registra nie starsim ako tri mesiace.
    takze podla mna ak ma niekto cisty register 7.6.2005, tak ho mal cisty aj 1.5.2005, teda podmienka bezuhonnsoti bola podla mna bola splnena aj 1.5.2005

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Zodpovedné osoby mali byt poverené do 6 mesiacov od účinnosti zákona, t.j. v dobe od 01.09.2002 pol roka = do 28.02.2003. Myslím že tú bezúhonnost stanovuje až novela zákona platná od 01. mája t.r.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    súhlasím s Magmou

    Anna1 je offline (nepripojený) Anna1

    Anna1
    O poverení zodpovednej osoby je prevádzkovateľ povinný informovať UOOÚ najneskôr do 30 dní odo dňa poverenia.

    Dátum začiatku poverenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.