Zavrieť

Porady

Reklamácia pre DÚ

Mohol by mi niekto poradiť ?
Dňa 17,5,2005 o 18.00som obdržala rozhodnutie z DÚ, na ktoré som sa odvolala/oni tvrdia že som poslala reklamáciu / dňa 27.5,2005. DÚ tvrdí,že som podľa § 50 ods. 2 Zz511/1992 nedodržala osemdňovú lehotu.
OtázKy:
1.Počítajú sa aj soboty,nedele?
2.Počíta sa aj deň doručenia?
ďakujem
Usporiadat
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

je pravda, že s niečím nesúhlasíme, daňová kontrola sa ťahá dosť dlho, takže sme nevedeli presne kedy bude protokol nakoľko čakali ešte na nejakú odpoveď
0 0
xiastro xiastro

xiastro je offline (nepripojený) xiastro

som
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Vedeli ste, že máte daňovú kontrolu, a mohli ste očakávať výzvu na prerokovanie protokolu.

Postup DÚ bol správny v zmysle zákona.
1/ nie je take jasne, ze danova kontrola bude cochvila chciet vyzvat subjekt na prerokovanie protolu... bezne mam skusenosti s kontrolami, ktore sa tahaju aj rok, a nic nenajdu.

2/ bol by spravny, ak by sa pisomne vzdali prava na vyjadrenie sa.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Vlastná skúsenosť čo sa týka kontrol. Ak sa to ťahá "pridlho", tak ja zvyknem informovať sa na DÚ, že v akom stave je kontrola, kedy predbeže máme očakávať prebratie protokolu. Preto nechávam aj telefonický kontakt u kontrolórok....
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

adriana126 Pozri príspevok
Keď sme obdržali z daňového úradu výzvu na prerokovanie protokulu a z dôvodu neprítomnosti konateľa sme ju prevzali dňa 30.03.2011 a dátum na výzve bol 28.03.2011, máme podať námietku spolu s vyjadrením sa k protokolu, alebo len námietku voči postupu správcu dane?
správca dane pochybil, celý proces kontroly je zlý, keď bude dobre napísané odvolenia, bude vec vrátená na ďalšie konanie; netreba podávať žiadnu námietku, ale sa odvolať voči rozhodnutiu, ktoré správca po kontrole vydá

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Myslím si, že ste mali okamžite, ako ste prevzali výzvu oznámiť, resp. žiadať si nový termín, práve z dôvodu neprítomnosti konateľa, a nie čakať kým prejde stanovený termín.
Na DÚ sa dá vždy dohodnúť (vlastná skúsenosť), ale nie po "funuse".
žiadať nový termín nie je možné, ak bolo v vo výzve na prerokovanie protokolu uvedené, že protokol bude prerokovaný dňa 28.3.2011 je v tento deň protokol prerokovaný, či sa subjekt prerokovania zúčastní alebo nie; dňom prerokovania protokolu je kontrola ukončená; nakoľko zásielku prevzali až 31.3.2011 nemohli čakať kým prejde stanovený termín, lebo tento stanovený termín, 28.3.2011, im nebol známy

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Osobne si myslím, že námietkou nepochodíte.
Je to interný problém spoločnosti, že poštu nepreberá včas......
je to problém daňového úradu a veľký, nakoľko neboli dodržené práva daňového subjektu - § 15 ods. 10 zákona o správe daní a poplatkov - daňový subjekt je oprávnený sa vyjadriť k protokolu do 8 pracovných dní od doručenia - t.j. do 8 pracovných dní od včera - toto právo však nemá, lebo správca dane ukončil kontrolu 28.3.2011, čiže postupoval v rozpore so zákonom

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Neber to v zlom, ale mne to pripadá nasledovne: V protokole možno niečo je s čím nesúhlasíte. Prešvihli ste termín na vyjadrenie sa.
Vedeli ste, že máte daňovú kontrolu, a mohli ste očakávať výzvu na prerokovanie protokolu. Ale konateľ (svojou lahostajnosťou) zmaril túto možnosť, a teraz snažíte sa horúci zemiak prehodiť na stranu DÚ s tým, že DÚ nepostupoval správne.
Postup DÚ bol správny v zmysle zákona.
postup DÚ nebol správny, termín neprešvihli, lebo im nebol žiadny daný - majú 8 pracovných dní od doručenia t.j. od včera;

adriana116 môžeš byť úplne kľudná, správca dane tak pochybil, že rozhodnutie, ktoré vydá bude na základe dobre napísaného odvolania zmetené zo stola
2 0
xiastro xiastro

xiastro je offline (nepripojený) xiastro

som
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Vlastná skúsenosť čo sa týka kontrol. Ak sa to ťahá "pridlho", tak ja zvyknem informovať sa na DÚ, že v akom stave je kontrola, kedy predbeže máme očakávať prebratie protokolu. Preto nechávam aj telefonický kontakt u kontrolórok....
mozes nechat aj telefonne cislo, mozes sa aj priebezne informovat, aj tak to nic nezmeni, vlastne skusenosti
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Nechcem sa hádať samozrejme.......
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
xiastro Pozri príspevok
mozes nechat aj telefonne cislo, mozes sa aj priebezne informovat, aj tak to nic nezmeni, vlastne skusenosti
Asi žijeme v inej krajine.... Všetko je len o ľudoch a ochote.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
skaspa Pozri príspevok
správca dane pochybil, celý proces kontroly je zlý, keď bude dobre napísané odvolenia, bude vec vrátená na ďalšie konanie; netreba podávať žiadnu námietku, ale sa odvolať voči rozhodnutiu, ktoré správca po kontrole vydá ...
...peeerfektná ukážka toho, ako je dôležité vedieť svoje práva......aj voči takému strašiakovi, ako je kontrola DÚ......
0 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

ďakujem, myslím, že sa nemáme čoho obávať
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať