Zavrieť

Porady

Zahraničná faktúra-súrne

Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Ľudkovia pomôžte mi súrne.Teraz prišiel majiteľ,potrebuje rýchlo,rýchlo fa do zahraničia.Auto je už na hranici.
Na čo nemám zabudnúť pri vystavovaní zahraničných faktúr.Neviem absolutne nič o zahraničných fa. Tovar išiel do Talianska.
Usporiadat
uzivatel2 uzivatel2

uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

Kata
Lorna
Ahojky všetci,

pls. mohli by ste mi poradiť??
Tiež potrebujem vystaviť faktúru - do Maďarska , ale miesto dodania tovaru je na Slovensku???Odberateľ je platca DPH .

Aká bude DPH ??
Na ktorý paragraf sa mám odvolať??

ďakujem, Lorna
Podľa môjho názoru slovenský dodavateľ vyúčtuje tovar s 19% DPH, lebo nejde o intrakomunitárne dodanie tovaru, nie je splnená podmienka odoslania alebo prepravenia tovaru z tuzemska do iného členského štátu § 43 ods. 1 zákona o DPH
0 0
Lorna Lorna

Lorna je offline (nepripojený) Lorna

Ok, ďakujem a do ktorého riadku my bude vstupovať DPH z tejto faktúrky??
0 0
uzivatel2 uzivatel2

uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

Kata
Lorna
Ok, ďakujem a do ktorého riadku my bude vstupovať DPH z tejto faktúrky??
Neviem posúdiť z akého dôvodu tovar nebol vyvezený do Maďarska, či nevzniká maďarovi povinnosť registrácie podľa § 5 zákona o DPH, alebo či ide o trojstranný obchod.
0 0
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

Ahojte,chcem sa opýtať je výhodnejšie robiť fa v EUR alebo v SKK. Máme zakázku z Dánska zajtra nám odvezie výrobky prepravca môžem nápísať fa, dodací list a CMR s dnešným dátumom?Plnenie je oslob. od dane par.43 ods.1 na fa bude fakturovaná aj preprava týka sa oslobodenie aj prepravy?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

dada 1
Ahojte,chcem sa opýtať je výhodnejšie robiť fa v EUR alebo v SKK. Máme zakázku z Dánska zajtra nám odvezie výrobky prepravca môžem nápísať fa, dodací list a CMR s dnešným dátumom?Plnenie je oslob. od dane par.43 ods.1 na fa bude fakturovaná aj preprava týka sa oslobodenie aj prepravy?
Ak máte otvorený EUR-účet v banke, potom EUR.
0 0
Kačena I. Kačena I.

Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

Pomôži mi niekto? Mám došlú faktúru z Maďarska s textom: refakturácia nákladov na autobus a hotel. Boli tam naši zamestnanci na SC. Pýtam sa na DPH. Obidvaja sú platci, je to refakturácia. Podľa mňa, to nemá ísť vôbec do výkazu DPH.
0 0
Kačena I. Kačena I.

Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

Dala som si preložiť z maďarčiny text a je tam, že na základe Vašej objednávky Vám fakturujeme tovar(asi zabudli prepísať klasický text) a oslobodené od DPH.
0 0
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

AVO
Fakturovať môžeš tak, ako sa rozhodneš bez ohľadu na to, či máš v banke otvorený devízový účet. T.j. rozhodni sa tak, ako je pre teba výhodnejšie. Môže byť aj v cudzej mene.
Faktúru môžeš vypísať aj predom, ale so zreteľom na dátum dodania tovaru a služby, teda je potrebné správne uviesť dátum vystavenia faktúry a dátum dodania tovaru.
Dátum dodania služby nemusí mať rovnaký dátum, ako dátum dodania tovaru, nakoľko je v tomto prípade rozhodujúce, či si prepravu zabezpečujete sami, alebo prepravcom (špeditérom), či dopravcom. Mohlo by sa stať (z naznačenej otázky mi to vyplýva), že deň dodania služby sa stanoví podľa § 19 ods. 8 ZDPH).
Miestom dodania prepravných služieb pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v inom členskom štáte ako začína preprava tovaru, miestom dodania služby je členský štát odberateľa (§16 ods. 1 druhá veta ZDPH) , t.j. platí prenos daňovej povinnosti (rovnako ako na dodávku tovaru). Na faktúre si povinná uviesť odvolávku na § 43 pri dodávke tovaru a § 16 pri prepravných službách.
Pouvažuj na 2 faktúrach, nakoľko technicky pravdepodobne nebude možné vystaviť správnu fakturáciu kombinácie dodávky tovaru a prepravy.
Prepravu nám robil prepravca on nám to vyfakturuje a ja to potrebujem dostať späť od odberateľa.Keď ja vystavím Fa s dátumom 13.08.2005 daňová povinnosť 13.08.2005 s tým že na Fa bude aj tovar aj preprava a odvolávka na par.43 nebude to správne?Už tomu vôbec nerozumiem.AVO prosím ešte raz o vysvetlenie.Prečo musím uvádzať aj par.16?
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Prosím o radu, tiež mám prvý krát vystaviť faktúru do ČR, jedna sa o službu (revízna správa). Služba bola poskytnutá na SK, odberateľ z ČR je platca DPH. Ako bude vyzerať faktúra? Myslím, že fakturujem s DPH keďže služba bola poskytnutá u nás,len potrebujem uistiť. Veľmi pekne ďakujem za radu.
Naposledy upravil ZuzanaA : 16.08.05 at 05:27
0 0
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

AVO
Kedy Vám to prepravca vyfakturuje? Je táto skutočnosť známa pri vystavení faktúry za predaj tovaru?
Zatiaľ nám ešte neposlal Fa tel. sme sa informovali koľko to bude.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

AVO
Bolo dobré špecifikovať (konkretizovať) druh služby.
Je to revízia elektrických rozvodov na stavbe.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať