Zavrieť

Porady

hormonalna antikoncepcia

vsetko ma boli :)
ahojte.
chcela by som sa spytat hlavne starsich vekovych kategorii ktore beru uz dlho hormonalnu antikoncepciu, ako to vplyva na ich zdravie. Ako dlho ju brali, aky druh, co sa stalo ked ju vysadili, ci sa podarilo otehotniet, ci nemala antikoncepcia po vysadeni nejake neziaduce ucinky, popripade aj pocas pouzivania. Ake ucinky badaju na sebe z dlhodobeho uzivania hak.

Myslim ze bude pre vela z nas prinos zhrnut si taketo pozorovania na sebe a podelit sa o ne.

Dakujem.
Usporiadat
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
motylik7 Pozri príspevok
Počas svojho života som užívala viacero druhov HAK, najlepšie sa mi zdalo vnútromaternickové teliesko MIRENA. Dobrá znášanlivosť, dobrá cena (je na 5 rokov, potom sa vyberie), spoľahlivá atď.
Mám ju vyše tri roky, ale teraz si ju idem dať vybrať a som neskutočne rada, že až do konca svojich dní nebudem musieť používať žiadnu HAK .
Pri akejkoľvek HAK používanej dlhodobo treba sledovať a udržiavať svoje telo v rovnováhe, s dôrazom najmä na pečeň, ktorá je najviac zaťažená. Ja napr. preventívne užívam Pyridoxin alebo Pangamin každý deň, akonáhle si nedám 2x či viackrát po sebe, už aj sa mi objavia symptómy, že niečo nie je v poriadku s pečeňou. Prednedávnom som začala vo zvýšenej forme užívať aj magnézium, pretože som začala mávať kŕče vo svaloch. A tiež, ak si ho zabudnem dávať, kŕče sa mi vracajú. Nedostatky týchto prvkov môžem pripisovať jedine HAK, pretože inak som zdravá ako repa.
Takže pozor na to, treba si stále všímať, aké signály naše telo vysiela.
to teliesko sa dá dať ale po pôrode nie?alebo ako to je?
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
pasuliatko Pozri príspevok
to teliesko sa dá dať ale po pôrode nie?alebo ako to je?
Ešte raz napíš, ale s čiarkami, dobre?
Lebo si nie som istá, či ti odpoviem správne
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

syrik, tu je delonka, ja s tým plne súhlasím.,mám vo svojom okolí kolegyne, ktoré brali ako mladé HAK a ich detičky majú veľmi veľké zdravotné problémy.,nehovoriac o tom, že mali problém otehotnieť., / prosím, dievčatá, ženy uvedomte si /ja som sa toho držala celý život/, nedávajte svojmu telu ďalšiu chémiu, už potraviny čo dnes nakupujeme sú jej plné,zdraviu to neprospieva.,

my ženy máme zakódované rodiť deti, udržať život na Zemi, keď tomu bránime, potláčame svoje prirodzené pudy., ja som radšej dávala prednosť iným spôsobom milovania, keď som nechcela otehotnieť /plodné dni, prerušované milovanie.../ to záleží od toho, či chceš urobiť radosť partnerovi, alebo sama sebe... nikdy som nebrala milovanie ako športovú disciplínu, pre mňa to malo iný význam... všetko čo dávame do svojho tela, čo bráni prirodzeným pochodom a procesom v tele, je podľa mňa viac na škodu ako na úžitok., žime v harmónii s prírodou a svojím telom , snažme sa ho pochopiť nevnucujme mu, čo nie je jeho...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
motylik7 Pozri príspevok
Ešte raz napíš, ale s čiarkami, dobre?
Lebo si nie som istá, či ti odpoviem správne
to vnútro maternicové teliesko sa dá dať až po pôrode?alebo ako to vlastne je? lepšie?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Najlepšie po pôrode
Vnútromaternicové teliesko, alebo DANA (názov, ktorý sa zaužíval v Československu) či IUD (jeho skratka je intrauterine device) je určené predovšetkým ženám, ktoré neplánujú najbližšie roky otehotnieť. Teliesko sa totiž zavádza na dlhé obdobie, dva až päť rokov a odporúča sa ho nosiť čo najdlhšie. Niektoré ženy dokonca majú umelohmotné teliesko zavedené aj na pätnásť rokov. Aj preto sa odporúča ženám, ktoré už rodili a najbližších pár rokov neplánujú prírastok do rodiny.
Ja som ho mala, ale už ho viac nechcem....

Plusy telieska

* Vysoká spoľahlivosť
* Nemusíte myslieť na pravidelné užívanie hormonálnej antikoncepcie
* Priaznivá cena
* Dlhodobá ochrana

Mínusy telieska

* Je určené ženám, ktoré majú za sebou pôrod
* Bolestivé zavádzanie
* Prvé mesiace môžete špiniť a mať dlhšiu menštruáciu
* Niektoré ženy tvrdia, že výrazne pribrali
* Riziko zápalov a cýst na vaječníkoch
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

alla66 Pozri príspevok
Najlepšie po pôrode
Vnútromaternicové teliesko, alebo DANA (názov, ktorý sa zaužíval v Československu) či IUD (jeho skratka je intrauterine device) je určené predovšetkým ženám, ktoré neplánujú najbližšie roky otehotnieť. Teliesko sa totiž zavádza na dlhé obdobie, dva až päť rokov a odporúča sa ho nosiť čo najdlhšie. Niektoré ženy dokonca majú umelohmotné teliesko zavedené aj na pätnásť rokov. Aj preto sa odporúča ženám, ktoré už rodili a najbližších pár rokov neplánujú prírastok do rodiny.
Ja som ho mala, ale už ho viac nechcem....

Plusy telieska

* Vysoká spoľahlivosť
* Nemusíte myslieť na pravidelné užívanie hormonálnej antikoncepcie
* Priaznivá cena
* Dlhodobá ochrana

Mínusy telieska

* Je určené ženám, ktoré majú za sebou pôrod
* Bolestivé zavádzanie
* Prvé mesiace môžete špiniť a mať dlhšiu menštruáciu
* Niektoré ženy tvrdia, že výrazne pribrali
* Riziko zápalov a cýst na vaječníkoch
A zvýšené riziko rakoviny krčka maternice....kamarátkina mama doplatila práve na toto teliesko...žiaľ už nie je medzi nami...
0 0
martina2907 martina2907

martina2907 je offline (nepripojený) martina2907

Uzivam antikoncepciu viac ako 6 rokov, najprv to bola uz vyssie spominana Diana, ale mne vyhovovala, potom som si nechala zaviest Implanon na 3 roky - nikdy viac, neskutocne som trpela a momentalne uzivam Chloe...
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Ženičky prosím Vás prečo chcete zničiť svoje zdravie s tými všelijakými cudzými telieskami , a všelijakými tabletkami však nech chlap kúpi kondóm a je to. ja viem, že s tým nie je to ono, ale vždy je to zdravšie, ako tie tabletky a čojaviemčo

však to môžete aj vy kupovať, to nie je žiadna hanba

p.s.prečo by to mali mať uľahčené, žiadna starosť....
Naposledy upravil Barbara : 17.03.09 at 10:24
0 0
kajasla kajasla

kajasla je offline (nepripojený) kajasla

Ja som brala hor.antik. 7 rokov , vysadila som ju preto, lebo sa mi zacali robit krcove zili. Mam 27 rokov a zili ako moja matka v 50. ( obrazne povedane)
Je síce pravda , ze som aj fajcila, co mi moc nepomohlo, ale odkedy to neberiem tak sa mi stav nezhorsuje. Myslim si ,ale ze kazdy organiznus je iny a vsetky sposoby ochrany maju svoje rizika.
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

nemôžete ale principialne odsúdiť HAK, napríklad ja mala som totálne nepravidelnú menzes (takže metoda plodne/neplodne) u mna totálne nespoľahlivá, som alergická na gumu (kondom nepripadá do uvahy), prerušovaná sulož mi naozaj nevyhovuje, po konizácií krčka maternica odpadla možnosť vnútromaternicových teliesok. Takže jediná možnosť HAk a môžem povedať, že som ju brala roky. Takže nedá sa povedať toto ano a a toto nie. Ved nič v živote nie je čierno-biele. Takže dámy opatrne s tými súdmi.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

bobiku Pozri príspevok
nemôžete ale principialne odsúdiť HAK, napríklad ja mala som totálne nepravidelnú menzes (takže metoda plodne/neplodne) u mna totálne nespoľahlivá, som alergická na gumu (kondom nepripadá do uvahy), prerušovaná sulož mi naozaj nevyhovuje, po konizácií krčka maternica odpadla možnosť vnútromaternicových teliesok. Takže jediná možnosť HAk a môžem povedať, že som ju brala roky. Takže nedá sa povedať toto ano a a toto nie. Ved nič v živote nie je čierno-biele. Takže dámy opatrne s tými súdmi.
Áno, sú prípady,kedy naozaj nie je iná možnosť...
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

delonka Pozri príspevok
syrik, tu je delonka, ja s tým plne súhlasím.,mám vo svojom okolí kolegyne, ktoré brali ako mladé HAK a ich detičky majú veľmi veľké zdravotné problémy.,nehovoriac o tom, že mali problém otehotnieť., / prosím, dievčatá, ženy uvedomte si /ja som sa toho držala celý život/, nedávajte svojmu telu ďalšiu chémiu, už potraviny čo dnes nakupujeme sú jej plné,zdraviu to neprospieva.,

my ženy máme zakódované rodiť deti, udržať život na Zemi, keď tomu bránime, potláčame svoje prirodzené pudy., ja som radšej dávala prednosť iným spôsobom milovania, keď som nechcela otehotnieť /plodné dni, prerušované milovanie.../ to záleží od toho, či chceš urobiť radosť partnerovi, alebo sama sebe... nikdy som nebrala milovanie ako športovú disciplínu, pre mňa to malo iný význam... všetko čo dávame do svojho tela, čo bráni prirodzeným pochodom a procesom v tele, je podľa mňa viac na škodu ako na úžitok., žime v harmónii s prírodou a svojím telom , snažme sa ho pochopiť nevnucujme mu, čo nie je jeho...
bože kolko máte rokov a v ktorej dobe to žijete? Ved sex je o radosti zo života a nie o plodení. Ja mám 19-ročnú dcéru a od 17-stich užíva HAK. A budem radšej tomu ako neželanému otehotneniu. Lebo pri každom nechránenom styku je riziko otehotnenia a to je vedecky dokázaný fakt. Takže to čo tu ponúkate ako riešenie (plodne /neplodné dni a prerušovaná súlož) je vhodne pre páry ktoré su si vedomé zvýšeného rizika otehotnenia. A strašne by ma zaujimalo, kde ste zobrali ten nezmysel o negatívnom vplyve na deti žien ktoré brali HAK?! O HAK sa popísalo dosť, ale tento vedlajší nepriaznivý účinok nebol nikde spomenutý? Alebo ste si robili vlastný výskum? A neviem ako vy,ale my s manželom si robíte radosť v sexe navzájom.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja mám vo svojom okolí dve cca 30- ročné, ktoré dlhodobo užívali Antikonc. a po bežnom operačnom zásahu dostali emboliu pľúc. Lekári uviedli ako dôvod antikonc. ,ktorá vraj pred operačným zákrokom mala byť dlhšiu dobu vysadená. Neviem, nechcem šíriť paniku, ale obe veľmi dobre poznám.... takže záver je na každom.
Vždy budem za to, aby sa robila osveta a prevencia ako samotný zákrok- ale ani proti tomu nie som.
Ešte prichádza u žien po 35-ke a min. 2 deťoch event. zdrav. problémom iného druhu do úvahy sterilizácia, event. sterilizácia muža.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Inak o zlom vlyve na budúce deti som tiež nič nepočula
Inak bobiku s poslednou vetou s tebou uplne súhlasím . Presne, veď to má byť hlavne o kvalite
0 0
slnecnicaa slnecnicaa

slnecnicaa je offline (nepripojený) slnecnicaa

od 17-tich antikoncepcia??? a co tak trosku moralnej vychovy a zdrzanlivosti?
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

NO vždy lepšie ako interupcia....
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

OK tak ja sa budem tváriť, že moja dcéra je morálna (čo je to podľa vás morálna? máte patent na hodnotenie morálky?) a zdržanlivá a ona otehotnie. No to je super nápad?! Kde to žijete, ved viete ako je to dnes so sexualitou mladých ľidí? A zatvárať pred tým oči a kázať im o moralke a zdržanlivosti, to je správne? Nemyslím. Možno veriaci, ti nech žijú podľa pravidiel svojej viery. A dcéra má už 19, stále je s tým priateľom, chodia od 15 a plánujú spoločnú budúcnosť. Nie je to vzťah na jednu noc. Nemali mať náhodou sex po svadbe?
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

slnecnicaa Pozri príspevok
od 17-tich antikoncepcia??? a co tak trosku moralnej vychovy a zdrzanlivosti?
neviem preco sa tak cudujes, ved dnes zacinaju decka so sexom 15 a skor. treba pozriet sem tam spravy a pozriet, ze rodia aj 13-ne, myslim, ze by mozno bolo lepsie robit osvetu o tom ake su moznosti ako predchadzat otehotneniu a nie sa cudovat, ze niekto sexuje skorej ako nasi rodicia ci stari rodicia.
kazdy nech si zvazi plusy a minusy, ved informacii je vela a su dostupne, potom nech sa rozhodne. ale myslim, ze je lepsie brat antikoncepciu ako ist na interupciu. teda a medzi nami ja som mala DANU a narodil sa mi paradny 3,5 kg chlapec...
0 0
monva monva

monva je offline (nepripojený) monva

Ja som brala 7 rokov HAK - Triquilar - mala som dlhodobeho priatela, ktory je teraz uz mojim manzelom, najprv sme spolu chodilli 8 rokov, popritom som vystudovala VS, takze babo sme vtedy nechceli.
Potom som nastupila do prace, zobrali sme sa a 2 roky cakali a trapili sa, no babo nechodilo. Zato sme zacali chodit my do centra pre neplodne pary.
Muz bol o.k., mne diagnostikovali PCOS (polycysticke vajecniky) a anovulacne cykly (bez ovulacie). Len na margo, pri HAK vraj k ovulacii nedochadza, nepamatam sa ci to bolo v letaku mojej HAK, no ja som bola roky v domneni, ze sa len zhustuje hlien, braniaci pristupu spermii k vajickam. No v podstate som 7 rokov ovulaciu nemala. A vlastne ani potom po vysadeni HAK.
Bola som objednana na laparoskopiu na 3.1.´07 a ked som si 22.12´06 rano pred predoperacnymi vysetreniami robila test (pre istotu, aby som nesla nahodou na rontgen, ak by som bola tehu) tak bol POZITIVNY
Dnes ma uz 1,5 roka a je to nas poklad. No uz 3 mesiace sa snazime o druhe a stale sa nedari ... Teraz mi to tiez pride zvlastne, ako sme sa branili babatku a vlastne nebolo ani comu. Aj po porode sme si davali pozor, lebo cele prve tehu som prelezala a bala som sa aby som nebola zase rizikovo tehu a pritom este starostlivost o drobca. Uff, uz som sa rozpisala, no hadam som niekomu pomohla v rozhodovani
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

korduľa Pozri príspevok
a nie sa cudovat, ze niekto sexuje skorej ako nasi rodicia ci stari rodicia.
ale predsa - prečo si myslíš, že naší predkovia sexovali menej ako dnešná generácia? Stačí poriadne počúvať texty ľudových piesní, čo je ich hlavnou témou .... hm!
(prečo si myslíš, že naší predkovia sexovali neskôr - veď dievčatá sa vydávali už v 16. - 17. rokoch, ak nie skôr)
Naposledy upravil zltalienka : 19.03.09 at 11:22
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať