Zavrieť

Porady

hormonalna antikoncepcia

vsetko ma boli :)
ahojte.
chcela by som sa spytat hlavne starsich vekovych kategorii ktore beru uz dlho hormonalnu antikoncepciu, ako to vplyva na ich zdravie. Ako dlho ju brali, aky druh, co sa stalo ked ju vysadili, ci sa podarilo otehotniet, ci nemala antikoncepcia po vysadeni nejake neziaduce ucinky, popripade aj pocas pouzivania. Ake ucinky badaju na sebe z dlhodobeho uzivania hak.

Myslim ze bude pre vela z nas prinos zhrnut si taketo pozorovania na sebe a podelit sa o ne.

Dakujem.
Usporiadat
evinasa evinasa

evinasa je offline (nepripojený) evinasa

ja beriem ATK 10 rokov. Prve roky Logest, posledne obdobie Yasminelle. Neviem posúdiť, za čo všetko môže ATK ale tiež mávam stavy úzkosti, smútku, niekedy obdobie keď na sex ani nepomyslím, potom zas také, keď nemyslím na nič iné (strieda sa to tak po 3-4 mesiacoch). A teraz som si všimla, že mám aj nábeh na kŕčové žily, opuchy a zhoršuje sa mi celulitída. Takže to po desaťročí – na svoju tridsiatku – zrejme vysadím a uvidím, čo bude. Ale bábo ešte neplánujem, tak fakt neviem, čo iné používať. Mám veľa známych narodených z tzv. prasknutého kondómu, a plodné-neplodné dni a prerušovanú nepovažujem za spoľahlivé metódy.
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
nikdy som nebrala milovanie ako športovú disciplínu, pre mňa to malo iný význam... všetko čo dávame do svojho tela, čo bráni prirodzeným pochodom a procesom v tele, je podľa mňa viac na škodu ako na úžitok., žime v harmónii s prírodou a svojím telom , snažme sa ho pochopiť nevnucujme mu, čo nie je jeho...

Pripájam sa k delonke: sex je pudová, fyzická záležitosť, ale my nie sme predsa zvieratá. Ak sa človek miluje celistvo (zapájajú sa aj iné zložky bytia), tak sa jedná o úplne inú záležitosť ako je sex. Plnohodnotné milovanie posúva človeka do iných, vyšších rovín duchovna.
(Nepredpokladám, že každý pochopí moje slovká, ale s tým už nič nespravím. Každý to pochopí na úrovni svojho vnímania ).

Čo sa týka užívania HAK, sú už dávno dokázané jej ničivé účinky na telo. Mám to odskúšané aj na sebe, takže to môžem tvrdiť z vlastnej skúsenosti.
0 0
stanka555 stanka555

stanka555 je offline (nepripojený) stanka555

ahojte.Chcem sa len opytat moja gynekologicka mi predpisala antikoncepciu bez toho aby mi vzala krv moze sA to?
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

stanka555 Pozri príspevok
ahojte.Chcem sa len opytat moja gynekologicka mi predpisala antikoncepciu bez toho aby mi vzala krv moze sA to?

Odvaha...a nebrala Ti ju nedávno? v každom prípade by som naliehala na odber...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
...mne tiež predpísala HAK a nerobila žiadne odbery krvi
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

motylik7 Pozri príspevok
nikdy som nebrala milovanie ako športovú disciplínu, pre mňa to malo iný význam... všetko čo dávame do svojho tela, čo bráni prirodzeným pochodom a procesom v tele, je podľa mňa viac na škodu ako na úžitok., žime v harmónii s prírodou a svojím telom , snažme sa ho pochopiť nevnucujme mu, čo nie je jeho...

Pripájam sa k delonke: sex je pudová, fyzická záležitosť, ale my nie sme predsa zvieratá. Ak sa človek miluje celistvo (zapájajú sa aj iné zložky bytia), tak sa jedná o úplne inú záležitosť ako je sex. Plnohodnotné milovanie posúva človeka do iných, vyšších rovín duchovna.
(Nepredpokladám, že každý pochopí moje slovká, ale s tým už nič nespravím. Každý to pochopí na úrovni svojho vnímania ).

Čo sa týka užívania HAK, sú už dávno dokázané jej ničivé účinky na telo. Mám to odskúšané aj na sebe, takže to môžem tvrdiť z vlastnej skúsenosti.
motylik, ďakujem , presne to som mala aj ja na mysli., dve, veľmi mne blízke osoby poznamenalo branie HAK, jedna, kolegyňa, zomrela, nechala po sebe dve dievčatká vo veku 5 a 6 rokov, je to už viac než 15 rokov, ale nemôžem na to zabudnúť, mala DAN-u,upozorňovala lekárku, že nie je všetko v poriadku, keď jej uverila, bolo už neskoro., Miška mala 29 rokov!!! druhý prípad je moja sestra, detto Dana, teraz jej všetko vychádza von, čakajú ju operácie, cely život chodila ku gynekologičke cca 1x za mesiac., ja som bola od pôrodu mojej dcéry 2x., nikdy som nebrala HAK, .

no a to ešte nehovoríme o deťoch žien, ktoré dlhodobo brali HAK., takisto mám vo svojom okolí prípady - je mi veľmi ľúto, že to musím napísať, ale vždy majú problémy v prvom rade potom otehotnieť a keď už je dieťatko na svete, sú problémy s ním - hyperaktivita potomka, je to najmenšie zlo čo ich môže postihnúť
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

delonka Pozri príspevok
motylik, ďakujem , presne to som mala aj ja na mysli., dve, veľmi mne blízke osoby poznamenalo branie HAK, jedna, kolegyňa, zomrela, nechala po sebe dve dievčatká vo veku 5 a 6 rokov, je to už viac než 15 rokov, ale nemôžem na to zabudnúť, mala DAN-u,upozorňovala lekárku, že nie je všetko v poriadku, keď jej uverila, bolo už neskoro., Miška mala 29 rokov!!! druhý prípad je moja sestra, detto Dana, teraz jej všetko vychádza von, čakajú ju operácie, cely život chodila ku gynekologičke cca 1x za mesiac., ja som bola od pôrodu mojej dcéry 2x., nikdy som nebrala HAK, .

no a to ešte nehovoríme o deťoch žien, ktoré dlhodobo brali HAK., takisto mám vo svojom okolí prípady - je mi veľmi ľúto, že to musím napísať, ale vždy majú problémy v prvom rade potom otehotnieť a keď už je dieťatko na svete, sú problémy s ním - hyperaktivita potomka, je to najmenšie zlo čo ich môže postihnúť
bohuzial su pripady kedy HAk resp ina antikoncepia zene ublizila, tak ako su pripady kedy s nou zena nemala absolutne ziadne problemy, neskor v pohode otehotnela a dietatko bolo zdrave. Kazde telo je ine, kazdy organizmus reaguje po svojom.
Podla mna je to v prvom rade o tom poznat vsetky rizika, ako sa prejavuju, sledovat svoje telo a v pripade akychkolvek pochybnosti vyhladat odbornika. Tu sa neda jednoznacne povedat ano alebo nie, kazdy ma svoje pre a proti...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

mam jeden problem. Moja dcera, bude mat 15 rokov. Ma menzes uz pomaly 4 roky a postupne sa uz dlzka cyklu u nej stabilizovala. Mala ho cca 27-31 dnovy.
teraz uz 2.cyklus ma 20 dnovy a som z toho dost mimo. je to problem, ci by nebolo dobre nasadit lahke hormony v HAK? Puberta s nou mladi, az, az..
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
alaya1 Pozri príspevok
mam jeden problem. Moja dcera, bude mat 15 rokov. Ma menzes uz pomaly 4 roky a postupne sa uz dlzka cyklu u nej stabilizovala. Mala ho cca 27-31 dnovy.
teraz uz 2.cyklus ma 20 dnovy a som z toho dost mimo. je to problem, ci by nebolo dobre nasadit lahke hormony v HAK? Puberta s nou mladi, az, az..
http://www.diskusneforum.sk/tema/ant...ari-ze-je-liek
2 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

alaya1 Pozri príspevok
mam jeden problem. Moja dcera, bude mat 15 rokov. Ma menzes uz pomaly 4 roky a postupne sa uz dlzka cyklu u nej stabilizovala. Mala ho cca 27-31 dnovy.
teraz uz 2.cyklus ma 20 dnovy a som z toho dost mimo. je to problem, ci by nebolo dobre nasadit lahke hormony v HAK? Puberta s nou mladi, az, az..
Moja rada: Nenasadzuj ľahké ani žiadne iné syntetické hormóny. Vychádzam z osobnej skúsenosti. "Odkrútila" som si štvorročný kolotoč, keď som sa dcérin nepravidelný cyklus rozhodla riešiť hormónmi. Gynekolog na problémy s nastupujúcim menzesom mal "jediný" recept - hormonálnu liečbu a ja vtedy nedostatočne informovaná som súhlasila. Dcéru "nastavil" na konkrétny hormón, ktorý "nasadil" automaticky bez vyšetrenia! S odstupom času môžem povedať, že hormóny zdravotný problém nevyriešili, ale skomplikovali. Po ich vysadení sa stav stabilizoval bez medikamentov. Cyklus sa upravil pomaly, ale prirodzenou cestou. Neunáhli sa! Ak sa rozhodneš pre hormóny - potom len to, aby dcérin organizmus mal potrebnú imunitu na zvládnutie hormonálneho ataku.
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
alaya1 Pozri príspevok
mam jeden problem. Moja dcera, bude mat 15 rokov. Ma menzes uz pomaly 4 roky a postupne sa uz dlzka cyklu u nej stabilizovala. Mala ho cca 27-31 dnovy.
teraz uz 2.cyklus ma 20 dnovy a som z toho dost mimo. je to problem, ci by nebolo dobre nasadit lahke hormony v HAK? Puberta s nou mladi, az, az..
Allaya som tiež veľkým odporcom syntetických hormónov (aj vlastná skúsenosť, doteraz sa ešte od nej čistím), ale keďže sa už roky venujem alternatívnej medicíne, viem, že existuje aj prírodná cesta, ako telo nastaviť, aby fungovalo v čo najlepšej rovnováhe. Okrem byliniek (vedel by nakombinovať odborník) sa úspešne používa aj Tach. modrozelená riasa, ktorá pôsobí aj na hypotalamus, riaditeľa tela a na všetky žľazy v tele. Čiže aj na štítnu žľazu, "koordinátorku" hormónov. Tak vyskúšajte prípadne aj túto cestu
Držím palce
0 0
snowlady snowlady

snowlady je offline (nepripojený) snowlady

neznasam ked niekto povie ze neberte HAK lebo je to chemia a ako to skodi...nie kazdy to musi brat preto aby mal nechraneny styk a mohol sexovat kedy chce...ja to musim brat, lebo mne nic ine nezaberalo a meskala mi dost casto menstruacia aj som mala zvyseny prolaktin z tabletiek mi bolo zle a ine ani neboli...gynex tiez nic a ani alchemilkovy caj teraz mi vymeskali kramy 3 krat a ked som bola na ultrazvuku tak som mala 3 neprasknute vajicka...a velke a pritom to malo byt tak ze jedno velke a ostatne male :-(((( vyvolacka a tabletky....jedina moznost uz...vzdy som bola proti tomu, ale nie kazda holka to berie preto aby si mohla uzivat...keby som nemusela ani neberiem vzdy som s priatelom fungovala na kondomoch, ale uz to proste bolo dost na psychiku kazdy mesiac cakat ci dostanem nacas a kedy a ci vobec dostanem a ked nie tak co ked som v tom...to je ovela horsie podla mna...
1 0
huhu222 huhu222

huhu222 je offline (nepripojený) huhu222

CAute, ja beriem HAK Yadine len rok a uz som spozorovala nejake zmeny na mne. Mam 26 rokov.Takze zlepsila sa mi plet, za co som strasne vdacna lebo som aj v 25 rokoch vyzerala ako pubertacka. Ale mam stale pocit nafuknuteho brucha. Najskor som to nepripisovala HAK,ale sestrenka ked otehotnela,tak povedala ze uz po dvoch tyzdnoch bola napuchnuta a nafuknuta a vlastne HAK v tele navodzuje stav ako keby si uz tehotna bola, preto neotehotnies. Takze mam nafuknute brucho a nepomahaju ani brusaky, zhorsila sa mi celulitida a co je najhorsie! Znizilo mi to libido. Este pred rokom som bola cela zhava na sex a pekne som najskor zvlhla, a teraz NIC. Keby bolo na mne tak ani sexovat nemusime a nezvlhnem ani po 15 minutovej predohre. Nato ze mam len 26 rokov si myslim ze to je dost podstatny problem. Gynekolog na chate mi poradil zmenit antikoncepciu,ale tato co mam je zevraj najlepsia na trhu,mala by mat minimalne neziaduce ucinky. Teraz po roku ju chcem vysadit, lebo sa idem vydavat a chceli by sme uz aj nejake babo,tak som zvedava ako lahko budem moct po nej otehotniet.... dufam ale ze problemy nebudu. No aj tak sa chcem aspon tri mesiace po vysadeni chranit, lebo predsa len v HAK su HORMONY a ci sa vam to paci alebo nie, vsetko toto svinstvo pojde do dietata. Ved preco su dnesne deti vyspelejsie ako kedysi? Uz 12 rocne vyzeraju na 15 a revu ked v 11 este nemaju prsia. Ja som sa v 11 rokoch hrala s babou! A chalani su coraz vyssi a vyssi.... vsetko su to hormony z jedla,tabletiek a podobne..
A este by som chcela podotknut k DANE- su bezne pripady kedy sa babo aj pri tomto narodi a gynekolog nam rozpraval ako bol pri porode takeho dietata a malo na hlave otlacenu tu DANU )
Tak ked to zhrniem, HAK mi doteraz posluzila,lebo som si mohla bezstarostne uzivat a oddialit menzes aj o dva mesiace, ale v konecnom dosledku je to bordel z ktoreho su neziaduce ucinky a naco mi je HAK aby som si mohla uzivat ked na to uzivanie uz vlastne ani nemam chut.
0 0
Micifuzik Micifuzik

Micifuzik je offline (nepripojený) Micifuzik

Ahojte, chcem sa spýtať, či je tu niekto komu HK spôsobovala migrénu.
Ja trpím migrénou a mám podozrenie, že to asi možno môže byť z HK.
Bola by som rada, keby napísal niekto kto s tým má skúsenosti, či pomohlo vysadenie HK a ako to dlho trvalo .
ďakujem
0 0
MartaSk MartaSk

MartaSk je offline (nepripojený) MartaSk

Micifuzik Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať, či je tu niekto komu HK spôsobovala migrénu.
Ja trpím migrénou a mám podozrenie, že to asi možno môže byť z HK.
Bola by som rada, keby napísal niekto kto s tým má skúsenosti, či pomohlo vysadenie HK a ako to dlho trvalo .
ďakujem
u mňa nastal pravý opak, migréna s užívaním HA(Lindinet 20) zmizla. Objaví sa len občas a to včase krvácania, keď je HA vysadená .A nemôžem to ani migrénou nazvať, je to len taká slabá bolesť hlavy, s tým aké stavy som mala pred tým sa to ani porovnávať nedá.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Je aj nejaka nehormonalna antikoncepcia? Preto nehormonalna, kvoli stitnej zlaze...
0 0
katedrála katedrála

katedrála je offline (nepripojený) katedrála

Nemá niekto skúsenosť s antiandrogennou antikoncepciou?Mám totiž problém s nadmerným ochlpením na tvári a endokrinologička mi odporučila práve túto antiku,vraj jedine to je pre mňa riešenie.Takže mi ju má gynekolg predpísať.No zaujímalo by ma či to skutočne pomôže,či to má ten sľubovaný efekt aj keď viem na každého to môže inak účinkovať.Nechcela by som to zbytočne začať brať lebo aj ATK má svoje negatíva tak ako každý liek ale hormony sú hormony je veľký zásah do organizmu.Tak prosím niekto máte skúsenosť poradte či to zaberá.
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
katedrála Pozri príspevok
Nemá niekto skúsenosť s antiandrogennou antikoncepciou?Mám totiž problém s nadmerným ochlpením na tvári a endokrinologička mi odporučila práve túto antiku,vraj jedine to je pre mňa riešenie.Takže mi ju má gynekolg predpísať.No zaujímalo by ma či to skutočne pomôže,či to má ten sľubovaný efekt aj keď viem na každého to môže inak účinkovať.Nechcela by som to zbytočne začať brať lebo aj ATK má svoje negatíva tak ako každý liek ale hormony sú hormony je veľký zásah do organizmu.Tak prosím niekto máte skúsenosť poradte či to zaberá.
Mne sa všetky chlpy na tele stavajú, keď čítam o takýchto nebezpečných veciach Veľmi zle robia organizmu.
Prínosne, pozitívne a pritom s rovnakým žiadúcim účinkom vedia pôsobiť prírodné prostriedky vplývajúce na endokrinologický systém - harmonizujú ho a nastavujú tak, aby správne fungoval.
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
stanco007 Pozri príspevok
Je aj nejaka nehormonalna antikoncepcia? Preto nehormonalna, kvoli stitnej zlaze...
Je. Prezervatívy, rôzne mechanické zábrany .... a ešte neondiť

Štítna žľaza sa dá pozitívne regulovať aj popri užívaní HAK (i ked je to náročné pre organizmus), sú prostriedky na takú reguláciu.
V poslednom čase rapídne pribúda ľudí s problémami so ŠŽ, nikdy som nemala toľko klientov (pracujem s celostnou medicínou) ako teraz. Tento jav súvisí so všetkými globálnymi javmi, ktoré sa v posledných mesiacoch dejú na celej Zemi.
0 0
zelenydom zelenydom

zelenydom je offline (nepripojený) zelenydom

My sme brali antikoncepciu vyse 7 a pol roka. Problemy neboli ziadne, odcenovala som najma velmi pravidelnu menstruaciu a strata krvi pri nej bola minimalna. Pred branim antikoncepcie som mavala dost zle krce pri menzese, citlive prsia, a to vsetko sa pri antikoncepcii zmenilo - ziadne bolesti.
Vysadili sme ju pred troma rokmi. Asi rok trvalo, kym sa mi cyklus ustalil, lebo hned po vysadeni bol menzes dost nepravidelny. Teraz je uz vsetko OK, aj co sa pravidelnosti tyka a ani neziaduce bolesti pred a pocas menzesu sa mi nevratili. Tiez strata krvi ostala minimalna. Nevieme ako je to s otehotnenim, lebo deti nemame v plane, ale este sme nepoculi, ze by to bol pre niekoho problem po vysadeni.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať