Zavrieť

Porady

Nárok na daňový bonus

Ahojte poraďáci,
potrebujem poradiť s daňovým bonusom, pretože v roku 2008 sme zamestnali na HPP ženu, ktorá poberá rodičovský príspevok. Teraz v žiadosti o RZD uviedla, že dodatočne si uplatňuje nárok na daňový bonus. Jej manžel je nezamestnaný.Hrubý príjem u nás mala 80.000,- Sk.Má nárok na celý daňový bonus 6822,-Sk aj keď poberala rodičovský príspevok?
Usporiadat
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľadne daňového bonusu toto: zamestnankyňa požiadala doplatiť daňový bonus v ročnom zúčtovaní za mesiace 8 až 12 2009. Mesiace 1 až 7 poberal daňový bonus jej manžel ale od augusta bol nezamestnaný na úrade práce. Otázkou je že ked mi doručí príslušné doklady môžem jej vyplatiť DB aj za mesiac august? Keďže mi donesie potvrdenie o návšteve školy za školský rok 2009/2010 od septembra a nie za rok 2008/2009 a august myslím že spadá do školsk. roku 2008/2009. Ďakujem za odpovede.
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

mirčiak Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľadne daňového bonusu toto: zamestnankyňa požiadala doplatiť daňový bonus v ročnom zúčtovaní za mesiace 8 až 12 2009. Mesiace 1 až 7 poberal daňový bonus jej manžel ale od augusta bol nezamestnaný na úrade práce. Otázkou je že ked mi doručí príslušné doklady môžem jej vyplatiť DB aj za mesiac august? Keďže mi donesie potvrdenie o návšteve školy za školský rok 2009/2010 od septembra a nie za rok 2008/2009 a august myslím že spadá do školsk. roku 2008/2009. Ďakujem za odpovede.
posúvam....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mirčiak Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľadne daňového bonusu toto: zamestnankyňa požiadala doplatiť daňový bonus v ročnom zúčtovaní za mesiace 8 až 12 2009. Mesiace 1 až 7 poberal daňový bonus jej manžel ale od augusta bol nezamestnaný na úrade práce. Otázkou je že ked mi doručí príslušné doklady môžem jej vyplatiť DB aj za mesiac august? Keďže mi donesie potvrdenie o návšteve školy za školský rok 2009/2010 od septembra a nie za rok 2008/2009 a august myslím že spadá do školsk. roku 2008/2009. Ďakujem za odpovede.
Ak si uplatní manželka, potrebuje potvrdenie o návšteve školy za obidva školské roky.
Prečo to komplijete ? Prečo si nepožiada o doplatenie za celý rok manžel. Nesplnil podmienku príjmu vo výške 6-násobku min.mzdy ?
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

veronikasad Pozri príspevok
Ak si uplatní manželka, potrebuje potvrdenie o návšteve školy za obidva školské roky.
Prečo to komplijete ? Prečo si nepožiada o doplatenie za celý rok manžel. Nesplnil podmienku príjmu vo výške 6-násobku min.mzdy ?
No to práve že ja neviem či splnil. Idem tej zamestnankyni zavolať a skúsim sa jej na to spýtať. Lebo ja som nad tým uvažovala že by bolo lepšie keby si požiadal manžel o doplatenie DB za zvyšné mesiace v novej firme keďže tam určite doručil potvrdenia.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať