Zavrieť

Porady

NEPLATENIE VYZIVNEHO!!!!!!

Dobry vecer , potrebujem radu. Rozviedli ma 13.1.2009 ,teda znel rozsudok ze rozvedeny. Rozsudok mi prisiel 3.2.2009 a exmanzel mi ma platit 100 eur a zaplatil 66,38 eur a povedal ze mi ani nezaplati ten zvysok lebo ze to este nenadobudlo pravoplatnost. Chcela by som vediet ci je to pravda,myslela som si ze ke nas hned v ten den rozviedli tak je to uz pravoplatne.Kde sa mam obratit ,aby mi vyplatil ten zvysok? Dakujem velmi pekne.
Usporiadat
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

áno, zvyčajne sa berie odo dňa podania návrhu alebo podľa toho aký dátum navrhne v návrhu. Ale v konečnom dôsledku závisí všetko od toho ako rozhodne súd, a či vôbec rozhodne o znížení. Je na to dôvod?
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

iriska Pozri príspevok
áno, zvyčajne sa berie odo dňa podania návrhu alebo podľa toho aký dátum navrhne v návrhu. Ale v konečnom dôsledku závisí všetko od toho ako rozhodne súd, a či vôbec rozhodne o znížení. Je na to dôvod?

DP za rok 2008 si ponižil na základ dane na cca 229 000 sk, na čo sudca samozrejme zareagoval tak, že prímy sa mu znížili na 10000 /mesiac
nechápem prečo od základu dane odrátal nezdanitelné minimum, ale v konečnom dôsledku je to v podstate jedno, lebo ex.. vyhlasil že DP si uspôsobí tak, aby mu vyšlo minimálne výživné
ako sa vlastne berie prijem u podnikatelom ?-ved môže vykázať aj stratu!
potom je jeho prijem 0 !
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

No, u živnostníka je to už raz tak... Je to len na jeho svedomí väčšinou
0 0
Rubrika Rubrika

Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

som žena ako každá iná :)
Nepochopím prečo rodič (otec alebo matka) nechcú platiť výživné na svoje dieťa/deti. Veď ich splodili z lásky. Sú to aj ich deti, nielen osoby, ktorá pre ne žiada výživné.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Neviem, či sa neopakujem, ale sú pravdepodobne toho názoru, že mater všetko prežere a prechlastá s chlapmi a potomkovi z toho nezostane nič. Ospravedlňujem sa veľmi za vyjadrovanie v predchádzajúcej vete.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Rubrika Pozri príspevok
Nepochopím prečo rodič (otec alebo matka) nechcú platiť výživné na svoje dieťa/deti. Veď ich splodili z lásky. Sú to aj ich deti, nielen osoby, ktorá pre ne žiada výživné.

Ja len chcem reagovať, že naozaj si myslíš, že všetky deti boli splodené "z lásky"?
0 0
denisa17 denisa17

denisa17 je offline (nepripojený) denisa17

Môj mi povedal, že si mám zdvihnúť zadok a ísť pracovať,hoci dobre vie,že nemám šancu, len to nepochopil. To viete, keď majú platiť málo tak sa vyhovárajú na zákony, ale keď viac, tak na nich už zákony neplatia.
0 0
jana987 jana987

jana987 je offline (nepripojený) jana987

aj ja som sa stretla s tym,ze ked sa skonci vztah rodicov,tak pre toho platiaceho sa to stava pritazou a vyzivne mu pripada ako peniaze co dava matke,nie svojmu potomkovi.dokonca vyuziva kazdu skulinku zakona ,aby to nemusel robit vobec.zato peniaze nim prepite v baroch a investovane do seba a kamaratov mu tak nepripadaju.
ale stretla som sa uz aj s tym,ze matka ziviaca dieta sedi doma,nepracuje,a nerobi nic len ziada o zvysenie vyzivneho.ako dovod uvadza,ze sa nemoze zamestnat,lebo kam by dala dieta cez prazdniny(10 rokov na potomok).a autor dietata jej teda preplaca vsety seky,plati dovolenky,brava dieta na vylety,no a este aj plati pekne vreckove a vyzivne,aby mal istotu,ze dieta bude mat vsetko co potrebuje,ked matka sa nemoze zamestnat!no a o tomto si myslim,ze ma matka privelke stastie,ze ona nepozna ten prvy pripad a ze by nemala zakryvat svoju lenivost a neochotu ist do roboty a takto vyuzivat dieta,aby neznicila ochotu otca starat sa o dieta.
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

Dobrý deň.
Rada by som rozobrala ešte túto tému.
Chcela by som požiadať o zvýšenie výživného.
Som podnikateľka a trochu sa bojím, že by mi ho mohli znížiť vzhľadom na moje príjmy. Len v krátkosti:
Otec môjho dieťaťa vôbec moju dcéru nenavštevuje, prispieva tak, aby som ho nemohla žalovať. Neprispieva nijak inak, len tak, ako mu určil súd.

Je možné, že mu súd zníži výživné?
ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nextone Pozri príspevok
Dobrý deň.
Rada by som rozobrala ešte túto tému.
Chcela by som požiadať o zvýšenie výživného.
Som podnikateľka a trochu sa bojím, že by mi ho mohli znížiť vzhľadom na moje príjmy. Len v krátkosti:
Otec môjho dieťaťa vôbec moju dcéru nenavštevuje, prispieva tak, aby som ho nemohla žalovať. Neprispieva nijak inak, len tak, ako mu určil súd.

Je možné, že mu súd zníži výživné?
ďakujem
zmenili sa majetkové pomery otca ?
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

veronikasad Pozri príspevok
zmenili sa majetkové pomery otca ?
Ja vôbec neviem, nie som s ním v kontakte už viac ako 13 rokov. on má svoju rodinu..Netuším (
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

po 13tich rokoch by mohli zvýšiť. môžem vedieť, koľko platí teraz?
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

iriska Pozri príspevok
po 13tich rokoch by mohli zvýšiť. môžem vedieť, koľko platí teraz?
Ja už som dávala zvyšovať.
Prvé bolo 1000
Druhé 1500
Tretí krát som chcela 2000 a sudkyňa mi bez mojej žiadosti dala 2500, t.j. 83,- Euro.
Na pojednávaní mi vravela, že mám prísť, keď pôjde dcéra do 7. triedy. Teraz už isšla do 8. triedy, takže je čas.
Tei peniaze nechcem pre seba....tie peniaze mi pokryjú len jej tréningy.

A ešte by som rada vedela, či sa moc posudzuje môj príjem z podnikania, resp. ak podnikám s partnerom s ktorým sa delím 50/50
Naposledy upravil nextone : 07.09.09 at 09:29
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

nextone Pozri príspevok
Dobrý deň.
Rada by som rozobrala ešte túto tému.
Chcela by som požiadať o zvýšenie výživného.
Som podnikateľka a trochu sa bojím, že by mi ho mohli znížiť vzhľadom na moje príjmy. Len v krátkosti:
Otec môjho dieťaťa vôbec moju dcéru nenavštevuje, prispieva tak, aby som ho nemohla žalovať. Neprispieva nijak inak, len tak, ako mu určil súd.

Je možné, že mu súd zníži výživné?
ďakujem
Súd koná na návrh a v rozsahu návrhu. Čiže ak podáte návrh na zvýšenie, súd môže buď zvýšiť, alebo návrh zamietnuť. Znížiť by opäť mohol len na takto formulovaný návrh.
0 0
bobana99 bobana99

bobana99 je offline (nepripojený) bobana99

dobrý deň môžete mi niekto poradiť???som rozvedená už viac ako tri roky a teraz sa súdime s exmanželom o rodinný dom ktorý sme svojpomocne postavili,ale nie o tom chcem písať,ex manžel mi na deti dlhuje na výživnom viac ako 10500sk a to od roku 2008,medzitým syn dosiahol vek 20 rokov a je samostatne zárobkovo činný,na neho mi dlhuje exmanžel najviac..môžem si ešte stale vymáhať doplatenie zameškaného vyživného???
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

bobana99 Pozri príspevok
dobrý deň môžete mi niekto poradiť???som rozvedená už viac ako tri roky a teraz sa súdime s exmanželom o rodinný dom ktorý sme svojpomocne postavili,ale nie o tom chcem písať,ex manžel mi na deti dlhuje na výživnom viac ako 10500sk a to od roku 2008,medzitým syn dosiahol vek 20 rokov a je samostatne zárobkovo činný,na neho mi dlhuje exmanžel najviac..môžem si ešte stale vymáhať doplatenie zameškaného vyživného???
Nakoľko je syn už dospelý, musí si zameškané výživné žiadať on.
Ale môže niekoho potom splnomocniť (napr. Teba ) , aby ho zastupoval.
0 0
Bruno7 Bruno7

Bruno7 je offline (nepripojený) Bruno7

Dobrý deň.
Môj problém spočíva v tom, že otec mi nezaplatil výživné za posledné 2 mesiace (zatiaľ). Som študent vysokej školy a výživné mi bola riadne priznané právoplatným rozsudkom, v ktorom sa otec výživné zaviazal platiť. Od septembra, resp. od októbra, kedy sa rozhodnutie stálo právoplatné mi otec zaplatil 2 krát za mesiace 10-11/2010, avšak za mesiac 12/2010 a 01/2011 mi dodnes ešte nezaplatil. Platby ma vykonávať do 20teho dňa tohoktorého mesiaca. Chcel by som Vás poprosiť o radu, ako postupovať, ak sa teda niekto s takouto situáciou stretol. Je správny postup ísť na políciu podať trestné oznámenie? Lebo z dostupných informácií predpokladám najskôr túto možnosť. Vopred ďakujem.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Trestný zákon:
§ 207
Zanedbanie povinnej výživy

(1) Kto najmenej tri mesiace v období dvoch rokov neplní, čo aj z nedbanlivosti, zákonnú povinnosť vyživovať alebo zaopatrovať iného, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

(2) Kto sa najmenej tri mesiace v období dvoch rokov úmyselne vyhýba plneniu svojej zákonnej povinnosti vyživovať alebo zaopatrovať iného, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.
2 0
MiroslavV PF TU MiroslavV PF TU

MiroslavV PF TU je offline (nepripojený) MiroslavV PF TU

bublifuk
Neviem presne preco zaplatil len tych 66 euro ale vyzivne je splatne vzdy mesiac vopred. takze po nadobudnuti pravoplatnosti rozhodntia spravidla 15 dni od jeho dorucenia postou pokial nie je stanovene zakonom inak. v rozsudku musel by t urceny datum do kedy teda do ktoreho dna ma peniaze zlozit k rukam matky alebo na ucet. mimo vec doporucujem do ruk matky v pripade tvojej exekucie budes mat vzdy fin. prostriedky

S pozdravom MiroslavV student prava(berte to na zretel mozem sa mylit)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať