Zavrieť

Porady

MRP

Dobrý deň prajem, potrebujem pomoc som úplný začiatočník a účtujem v MRP podvojné účtovníctvo. Do počiatočných s. som zadala sumy z min.roka 2007 ale nesedia Aktíva a Pasíva. Neviem, do ktorých účtov sa dávajú a do ktorých nie (poč.s) alebo aký problém ešte tam môžem mať ? Možno sa pýtam hlúpo
ale keď mi odpoviete budem vďačná
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
máš na 431 zapísaný HV?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Keď si nahodila počiatočné stavy, tak sprav kontrolu. Má vyhodiť rozdiel. Ak ten rozdiel bude rovnaký s účt.hosp.výsledkom roka 2007, treba nahodiť na účet 431. Ako písala lenkak.
0 0
fridi fridi

fridi je offline (nepripojený) fridi

Ano mám a keď spravím kontrolu vyhodí mi inú sumu ako je na 431
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
skús si pozrieť aký rozdiel Ti to robí, či nemáš iným znamienkom nejaký účet zapísaný.
0 0
fridi fridi

fridi je offline (nepripojený) fridi

Už som prekontrolovala aj to dokonca som nahodila na tie pasíva aj mínusky a vtedy to vychádzalo rovnaké A aj P ale boli tam 2 mínusky takže to výsledok bol zase zlý
0 0
Minna Minna

Minna je offline (nepripojený) Minna

Nakoľko začínam účtovať JÚ v MRP chcela by som poprosiť o radu pri zaúčtovaní:
vrátená DPH za 2.kvartál (nadmerný odpočet) - zaúčtovať príjem ako 19: ostatné nezdaniteľné príjmy alebo 12 DPH

naopak povinnosť zaplatiť DPH sa účtuje ako výdavok 33 platba DPH alebo 39: ostatné neodčítateľné náklady

pokuta daňovému úradu účtovať 39: ostatné neodčítateľné náklady

do výdavkov 23:Mzdy sa účtujú len čisté vyplatené mzdy?

všetky ostatné odvody z miezd (za zamestnanca aj za zamestnávateľa) + odvody samotnej SZČO do SP, ZP = všetko môžem účtovať ako výdaj 24: Platby do fondov ?

Ďakujem veľmi pekne za rady.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Minna Pozri príspevok
Nakoľko začínam účtovať JÚ v MRP chcela by som poprosiť o radu pri zaúčtovaní:
vrátená DPH za 2.kvartál (nadmerný odpočet) - zaúčtovať príjem ako 19: ostatné nezdaniteľné príjmy alebo 12 DPH Kód 12

naopak povinnosť zaplatiť DPH sa účtuje ako výdavok 33 platba DPH alebo 39: ostatné neodčítateľné náklady Kód 33

pokuta daňovému úradu účtovať 39: ostatné neodčítateľné náklady Správne

do výdavkov 23:Mzdy sa účtujú len čisté vyplatené mzdy? Čisté mzdy a daň

všetky ostatné odvody z miezd (za zamestnanca aj za zamestnávateľa) + odvody samotnej SZČO do SP, ZP = všetko môžem účtovať ako výdaj 24: Platby do fondov ? Áno

Ďakujem veľmi pekne za rady.

V citáte
0 0
ekonella ekonella

ekonella je offline (nepripojený) ekonella

Odvody z miezd zamestnacov účtujem inak:
-za zamestnanca 23 mzdy
-za zamestnávateľa 24 odvody
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Ja tiež: do stĺpca mzdy = čistá mzda+zrážky (exekúcie, sporenia ...)+daň-bonus (aj vyplatený daňovým úradom)+odvody za zamestnanca.

Postupy účtovania pre JÚ:
Bod 6 písm e = mzdy

(8) Výdavky podľa odseku 6 písm. e) tretieho bodu obsahujú
a) čisté mzdy vyplatené zamestnancom vrátane vyplateného daňového bonusu, a to aj z prostriedkov zamestnávateľa6),
b) poistné a príspevky na zdravotné poistenie a sociálne poistenie, ktoré je povinný platiť zamestnanec7),
c) daň z príjmu zo závislej činnosti a preddavky na daň z príjmov zo závislej činnosti,
d) daňový bonus vrátený správcom dane, účtovaný ako storno.
Naposledy upravil jaja99 : 25.02.09 at 06:20
0 0
eniva eniva

eniva je offline (nepripojený) eniva

Ahoj všetci, viem že každý má teraz roboty vyše hlavy, ale potrebovala by som poradiť... Včera sa mi podarilo spraviť uzávierku-prvýkrát- a ešte som aj stihla DPH, na poslednú chvíľu, ale stihla. Ked som si potom kontrolovala počiatočné stavy, tak mi nesedia s číslami z konca roka. Program mi tam sám spravil nejaké interné doklady, zmenil sa mi PS v banke aj pokladni. Spravila som chybu niekde ja??? A ak áno, ako to opravím??? Ďakujem za všetky rady dopredu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
nespravila si chybu, pozri
http://www.porada.sk/t102951-zaveden...u-windows.html
0 0
eniva eniva

eniva je offline (nepripojený) eniva

Vďaka za odpoveď, som si to pozrela, ale som asi už prepracovaná, alebo mi to nemyslí... nejak som z toho celého nepochopila, že čo mám vlastne spraviť, ak by si mi to mohla nejak "polopatisticky" vysvetliť, že čo mám s tým vlastne teraz spraviť, by som ti bola strašne vďačná,
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
záleží čo potrebuješ opraviť. Treba si poopravovať neuhraené fa zostatky, ak tak vymazať interný doklad čo nahodil mrp, a popozerať ps či sedia.
0 0
eniva eniva

eniva je offline (nepripojený) eniva

Ahoj, prepáč, včera som sa už neozvala,vyskočilo mi tu niečo iné a to som musela riešiť... čiže ja môžem vymazať ten ID čo mi tam nahodil program?? lebo ak ano, tak potom by mi to malo sedieť
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ak by Ti to malo sedieť tak potom áno.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, ja som začiatočník v MRP JU, doteraz som JU robila v Money, no presedlala som na MRP a vôbec mi to nejde. Nerozumiem mu, asi mám zakódované v hlave Money a nejak ma to nepustí, ale zatiaľ sa mi Money vidí zrozumiteľnejšie ako MRP. Potrebovala by som poradiť ako by som vedela dostať číselný rad BÚ výdaj + príjem do softwaru, pokladňu som zvládla no nerozumiem prečo mi nejde pridať BÚ. Pomôžete?
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

A kedy bude nová verzia miezd? Od marca sú tam nejaké zmeny a od zajtra sa začínajú robiť výplaty. Dakujem
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
31Jankal Pozri príspevok
A kedy bude nová verzia miezd? Od marca sú tam nejaké zmeny a od zajtra sa začínajú robiť výplaty. Dakujem
odpoveď máš:
http://www.porada.sk/t102951-zaveden...u-windows.html
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dakujem našla som.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

chcem sa spýtať ak urobím ročný prevod v mrp najprv si odzálohujem všetky údaje urobím si kópiu firmy a tak dám ročný prevod...to mi vymaže všetky údaje/fakútry a ostatné/
tam si môžem importovať rovno z predchádzajúceho roku začiatočné stavy? alebo musím zapisovať do počiatoč. hodnôt?

ak mám záväzok voči zamestnancom z minulého roku /nevyplatená mzda/ do súvahy mi to má brať znamienkom mínus alebo plus? v tomto mám trošku zmätok..lebo suma sedí len v súvahe je plusom /a ževraj má byť mínusom/ poradí niekto?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať