Zavrieť

Porady

Sneží

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
... a stále sneží



že by pokračovanie témy "prší" ?
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
durisovad Pozri príspevok
Ak sa clovek diva z okna, je to nadherne, ale ak treba rano odpratavat z auta 10 cm snehu a potom sa po ceste klzat, uz to nie je taka krasa.
My sme tu na také zvyknutí.... a KSENP...ešte je tu stále bielo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
NEPRŠÍ


Juraj
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Úžas, celý deň snehové prehánky, silný vietor a dokonca aj krúpy. Sneh mám rada, ale takéto chumelice so silným vetrom a sneh ani neostane, to veru nemusím.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Na Záhorí sneží, na lyže to však nevyzerá, len pes má mokrý kožuštek.
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
sneží..super, každý deň klikám na stránku Martiniek a Chlebu, koľko tam pribudlo...už sa teším na prvú lyžovačku...
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
a tu u nás,,, nič...ani mi to nevadí.... a zase nič... aj tak je ešte skoro..a stále nič,,,,.viac ma poteší keď, bude snežiť na vianoce...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

... dnes buďme na cestách opatrnejší:

http://www.shmu.sk/sk/?page=987
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Aktuálny stav z východu: v KE nádherný, slnečný jesenný dník.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

aj u nás sneží
Naposledy upravil Danielle369 : 13.11.09 at 18:14
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

SHMU nám sľubuje zimu. Bude?

09 DEC 2009

[hore]Konečne decembrové počasie.


MV, Meteo
Dnes ešte nič nenasvedčuje tomu, že by sa malo počasie zmeniť.
Máme oblačno až zamračené a prší najmä na severe nášho územia. Stále je nadpriemerne teplo na túto ročnú dobu. Teraz, po 13.00 hod , je najteplejšie v Dudinciach – takmer 10 °C, v Lučenci a v Kamenici je takmer 9 °C. Už sa ale chystá zmena.
Štvrtok a piatok budú v znamení nízkeho tlaku vzduchu, veľkej oblačnosti a zrážok, ktoré budú v piatok postupne od 400 m snehové. Maximálna teplota bude do 5 °C.
V sobotu k nám začne prúdiť od severovýchodu po okraji tlakovej výše nad Škandináviou studený arktický vzduch. Cez víkend to bude len taká prvá dávka, ale aj tá zníži nočnú teplotu v sobotu na -1 až -8 st, v nedeľu ešte o 2 °C nižšie.
Cez deň sa vzduch v sobotu zohreje na -4 st na severe krajiny, na juhozápade bude ešte 1 st nad bodom mrazu. V nedeľu už musíme počítať s celodenným mrazom na celom našom území. Ďalšia dávka chladného vzduchu k nám dorazí na začiatku budúceho týždňa.
Zima by už bola, len keby ešte nasnežilo, možno ste si v tejto chvíli povedali....
Treba vydržať do utorka, kedy sa k nám od juhu dostane pásmo vlhkosti spojené s tlakovou nížou nad Jadranom. Podľa dnešných predpovedných materiálov to vyzerá veľmi nádejne na sneženie najmä v južných okresoch. Sneženie by sa malo postupne počas noci odjuhu rozširovať ďalej na sever nášho územia.
Uvidíme ako sa bude situácia vyvíjať ďalšie dni.... Žeby konečne prišla zima ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
wagner Pozri príspevok
SHMU nám sľubuje zimu. Bude?

09 DEC 2009

[hore]Konečne decembrové počasie.


MV, Meteo
Dnes ešte nič nenasvedčuje tomu, že by sa malo počasie zmeniť.
Máme oblačno až zamračené a prší najmä na severe nášho územia. Stále je nadpriemerne teplo na túto ročnú dobu. Teraz, po 13.00 hod , je najteplejšie v Dudinciach – takmer 10 °C, v Lučenci a v Kamenici je takmer 9 °C. Už sa ale chystá zmena.
Štvrtok a piatok budú v znamení nízkeho tlaku vzduchu, veľkej oblačnosti a zrážok, ktoré budú v piatok postupne od 400 m snehové. Maximálna teplota bude do 5 °C.
V sobotu k nám začne prúdiť od severovýchodu po okraji tlakovej výše nad Škandináviou studený arktický vzduch. Cez víkend to bude len taká prvá dávka, ale aj tá zníži nočnú teplotu v sobotu na -1 až -8 st, v nedeľu ešte o 2 °C nižšie.
Cez deň sa vzduch v sobotu zohreje na -4 st na severe krajiny, na juhozápade bude ešte 1 st nad bodom mrazu. V nedeľu už musíme počítať s celodenným mrazom na celom našom území. Ďalšia dávka chladného vzduchu k nám dorazí na začiatku budúceho týždňa.
Zima by už bola, len keby ešte nasnežilo, možno ste si v tejto chvíli povedali....
Treba vydržať do utorka, kedy sa k nám od juhu dostane pásmo vlhkosti spojené s tlakovou nížou nad Jadranom. Podľa dnešných predpovedných materiálov to vyzerá veľmi nádejne na sneženie najmä v južných okresoch. Sneženie by sa malo postupne počas noci odjuhu rozširovať ďalej na sever nášho územia.
Uvidíme ako sa bude situácia vyvíjať ďalšie dni.... Žeby konečne prišla zima ?
Zima bude dňa 12. januára 2010 v čase od 09:00 hodín do 13. januára 2010 do 15:00 hodín .....
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
buchač Pozri príspevok
Zima bude dňa 12. januára 2010 v čase od 09:00 hodín do 13. januára 2010 do 15:00 hodín .....
To je super, 12.1 mám dovolenku, 13.1. to ráno nejak vydržím a domov už pôjdem o 17:00 a to už bude po zime
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Mne by toto trvanie zimy vooobec nevadilo...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

buchač Pozri príspevok
Zima bude dňa 12. januára 2010 v čase od 09:00 hodín do 13. januára 2010 do 15:00 hodín .....


Nedalo by sa to scvrknúť na 5-minútovku?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Paula Pozri príspevok
Nedalo by sa to scvrknúť na 5-minútovku?
Poradím sa .....
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Paula Pozri príspevok
Nedalo by sa to scvrknúť na 5-minútovku?
... a ešte zariadiť, aby tá 5 minútovka bola 13.1. od 00:15 do 00:20
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Paula Pozri príspevok
Nedalo by sa to scvrknúť na 5-minútovku?
Sabadka Pozri príspevok
... a ešte zariadiť, aby tá 5 minútovka bola 13.1. od 00:15 do 00:20
Nehnevajte sa, ale táto objednávka je nesprávna
Správny čas zimy: 24.12. od 16.00 hod. do 1.1. do 13.00 hod.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

A zajtra tu vraj bude zima. Tešte sa!!!!!!

[hore]Zima už je tu....!!!


MV, Meteo
Aj keď dnes v nížinách ešte popŕcha a mrholí, pred našimi severovýchodnými hranicami je už pripravený studený arktický vzduch.
Nad Škandináviou sa nachádza tlaková výš a po jej okraji k nám začína prúdiť skutočne decembrová zima.
Najbližší víkend bude polooblačný až oblačný s ojedinelými snehovými prehánkami. Do rána poklesne teplota pod nulu na celom území, cez deň sa vzduch zohreje na -4 st v severných okresoch Slovenska po +1 st na juhozápade krajiny. Takýto charakter počasia, s menšou oblačnosťou, so slabými snehovými prehánkami, s chladnými ránami a s mrazom na celom území aj cez deň, nám vydrží do 15.12. Mrazy zosilnejú nielen v noci, ale aj cez deň. Nezabudnite sa poriadne chrániť pred mrazom vhodným oblečením !
Už v nasledujúci deň začne od juhu pribúdať oblačnosť, to sa stane riadiacim tlakovým útvarom oblasť nižšieho tlaku vzduchu nad Jadranom, a od juhu nám začne slabo snežiť. Sneženie sa zintentzívni 17.12., to sa rozsneží na celom Slovensku. Z dnešného pohľadu to vyzerá tak, že prírodná snehová pokrývka v najbližších dňoch nebude veľmi hrubá, ale zima ešte nekončí.... Predpovedné modely, ktoré nám pri predpovediach na dlhšie obdobie pomáhajú, aj naďalej totiž počítajú s prúdením studeného vzduchu zo severu. Aké budú Vianoce, to sa ešte nedá povedať, ale aj posledný adventný víkend by mal byť v znamení chladu, mrazu a jemného sneženia.
Dobrá správa pre lyžiarov – nízke nočné teploty a mráz
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Eulalia Pozri príspevok
Nehnevajte sa, ale táto objednávka je nesprávna
Správny čas zimy: 24.12. od 16.00 hod. do 1.1. do 13.00 hod.
...no je to trošku dlhý čas, ale keď ináč nedáš, ale buďme spravodlivé nech je zima hoci aj od 1.11 do 31.3. ale len v zimných športových strediskách a na iných miestach vhodných na zimnú relaxáxiu a oddych, v ostatných častiach územia prosím o priemerných 15-20 stupňov. Nech si každý vyberie podľa nálady,veď máme demokraciu či čo
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Sabadka Pozri príspevok
...no je to trošku dlhý čas, ale keď ináč nedáš, ale buďme spravodlivé nech je zima hoci aj od 1.11 do 31.3. ale len v zimných športových strediskách a na iných miestach vhodných na zimnú relaxáxiu a oddych, v ostatných častiach územia prosím o priemerných 15-20 stupňov. Nech si každý vyberie podľa nálady,veď máme demokraciu či čo
dobre, ale choď si (popri Hviezde) teplou stranou chodníka, na tej mojej strane chcem -20°, snehovú vrstvu 10 cm
Vysvetlenie - "pri Hviezde" je spoločné miesto výskytu mňa a Sabadky v LC
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať