Zavrieť

Porady

zrušenie organizačnej zložky

Chceme zrušiť Organizačnú zložku (OZ) zahraničnej osoby, ktorá na Slovensku nemá žiadny nehnuteľný majetok ani autá. Zriaďovateľom OZ je firma pochádzajúca z ČR, ktorá svoju činnosť na území ČR neruší. OZ má len jednu zamestnankyňu a to vedúcu organizačnej zložky, ktorá nastupuje na materskú dovolenku, pracovnú zmluvu má podpísanú s materskou firmou v ČR ale všetky odvody na Soc. poisť. a VšZP boli odvádzané na území SR. Prosím o radu ako postupovať pri zrušení OZ. Ako dlho môže trvať celý proces až po výmaz z obchodného registra (OR)? Ako je to s ukončením funkcie vedúceho organizačnej zložky, kedy zaniká? Musím požiadať zamestnávateľa o výmaz z OR ako vedúcej OZ z dôvodu nástupu na materskú dovolenku alebo sa to robí automaticky s nástupom na materkú?
Vopred ďakujem za všetky odpovede.
Usporiadat
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Za účtovníctvo nemám komu a čo vyplatiť, pretože žiadnu faktúru nemám a ani nemím ako získať. Ak to chápem správne, tak by som akože mala mať nulovú súvahu? Základné imanie táto zložka nemala, keďže išlo len o organizačnú zložku zahraničnej osoby a je mi to nanajvýš zvláštne, aby som sa tvárila, že zostatok na účte je 0, keď ku dňu výmazu nulový nie je? Myslela som si, že môžem zostatky účtov uzatvoriť k tomu dňu výmazu z OR, aj keď budú vykazovať nejaké stavy. Naozaj tomu vôbec nerozumiem. Ak nie je akým spôsobom možné "vynulovať pokladňu", pretože nemám žiadnu možnosť komu a čo vyplatiť, tak mi pripadá čudné, dať do účtovníctva napríklad manko, aby som sa toho zostatku "zbavila".
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
alušik Pozri príspevok
Za účtovníctvo nemám komu a čo vyplatiť, pretože žiadnu faktúru nemám a ani nemím ako získať. Ak to chápem správne, tak by som akože mala mať nulovú súvahu? Základné imanie táto zložka nemala, keďže išlo len o organizačnú zložku zahraničnej osoby a je mi to nanajvýš zvláštne, aby som sa tvárila, že zostatok na účte je 0, keď ku dňu výmazu nulový nie je? Myslela som si, že môžem zostatky účtov uzatvoriť k tomu dňu výmazu z OR, aj keď budú vykazovať nejaké stavy. Naozaj tomu vôbec nerozumiem. Ak nie je akým spôsobom možné "vynulovať pokladňu", pretože nemám žiadnu možnosť komu a čo vyplatiť, tak mi pripadá čudné, dať do účtovníctva napríklad manko, aby som sa toho zostatku "zbavila".
Tak tam účtovne nechaj všetko tak ako bolo, však OZ je už vymazaná, ak si dobre pamätám ?
0 0
lucien7 lucien7

lucien7 je offline (nepripojený) lucien7

taktiez mam pripad rusenia organizacnej zlozky, v uctovnictve mi vsak ostal zavazok OZ voci svojej spolocnosti( v zmysle uctovania OZ mam ten zavazok v uctovníctve OZ aj v uctovnictve spolocnosti), co s tým ako to vysporiadat?
DP treba podat do 3 mesiacov od zrusenia OZ alebo od výmazu?

dakujem za odpovede
0 0
lucien7 lucien7

lucien7 je offline (nepripojený) lucien7

prosím poradte
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
lucien7 Pozri príspevok
taktiez mam pripad rusenia organizacnej zlozky, v uctovnictve mi vsak ostal zavazok OZ voci svojej spolocnosti( v zmysle uctovania OZ mam ten zavazok v uctovníctve OZ aj v uctovnictve spolocnosti), co s tým ako to vysporiadat?
DP treba podat do 3 mesiacov od zrusenia OZ alebo od výmazu?

dakujem za odpovede
od výmazu
0 0
svetlik svetlik

svetlik je offline (nepripojený) svetlik

andreaS Pozri príspevok
tak som dostala odpoved:

K zruseniu org. zlozky je nutné tlacivo www.orsr.sk, rozhodnutuie zakladatela o zrusení oz, súhlas správcu dane, úctovna závierka...
Blizsie informácie v zákone 513/1991 o obchodnom registri, prípadne u advokáta.
--

Ako neviem co k tomu povedat... netusim do akej miery mi maju dat informaciu ale aby som sa obratila na advokata je podla mna zvlastna odpoved... slobodny pristup k informaciam... ale zaplatte si advokata ... len ma to prekvapilo... mozno mate iny nazor a ja zmenim ten moj ale z odpovede mam zvlastny pocit.
Preco uctovna zavierka? zakon o obchodnom registri nic take nepredpisuje. Alebo .... ?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

svetlik: netusim... ale az teraz nastal cas, kedy idem podavat navrh na vymaz a konatel tej spolocnosti bol na OR pytat sa, co k tomu treba, tak prisiel s tym, ze tlacivo na vymaz (samozrejme), rozhodnutie zakladatela o zruseni org.zl. a suhlas spravcu dane s vymazom. Jedine, co mu povedali bolo, aby bolo podane uz danove priznanie (bolo to v termine odlozenych priznani a aj mali odklad), lebo ze si to ORSR pred vymazom este overuje na DU. Takze podam aktualne info, ked tento vymaz poslem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
andreaS Pozri príspevok
svetlik: netusim... ale az teraz nastal cas, kedy idem podavat navrh na vymaz a konatel tej spolocnosti bol na OR pytat sa, co k tomu treba, tak prisiel s tym, ze tlacivo na vymaz (samozrejme), rozhodnutie zakladatela o zruseni org.zl. a suhlas spravcu dane s vymazom. Jedine, co mu povedali bolo, aby bolo podane uz danove priznanie (bolo to v termine odlozenych priznani a aj mali odklad), lebo ze si to ORSR pred vymazom este overuje na DU. Takze podam aktualne info, ked tento vymaz poslem.
OZ nezastupuje konateľ.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať