Zavrieť

Porady

Žiadosť-vrátenie nadmerného odpočtu za apríl 2004

Keď mali sme nadmerný odpočet v apríli, čo sa nedalo odpočítať v máji lebo vtedy taktiež bol nadmer, tak by sme mali zadať s májovým priznaním DPH aj žiadosť na vrátenie nadmerného odpočtu za 04/2004? Podľa starého zákona o DPH áno, podľa nového nie, na daň. úrade mi povedali že na aprílový nadmerák už netreba podať žiadosť, nie som úplne istá, poradťe mi. Keď áno tak už som meškala so žiadosťou 2 týždne, šéf ma zabije. ((
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    sef nech ta nezbije, ale za aprilovy nadmerny mala ist ziadost, riadil sa este starym zakonom

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ja som posielala žiadosť na marcový a aprílový nadmerák a z DU KE mi prišlo, citujem:
    V zmysle § 79 ods. 1 zákona č. 222/2004 Z.z. o DPH daňový úrad vráti neodpočítaný nadmerný odpočet alebo jeho neodpočítanú časť do 30 dní od podania daňového priznania za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol. Z tohto dôvodu Vašu žiadosť o vrátenie nadmerného odpočtu DPH za zdaňovacie obdobie marec 2004 (apríl 2004) považujeme za bezpredmetnú a nadmerný odpočet Vám bude vrátený v zmysle uvedených podmienok. Koniec citátu.
    Hneď som volala mojej správkyni dane a ona povedala, že mali nariadenie, že marcové a aprílové NO sa už nemusia žiadať. Takže buď v pohode, žiadosť netrebalo posielať. Pekný deň

    Žiadosť-vrátenie nadmerného odpočtu za apríl 2004

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.