Zavrieť

Porady

Ochrana os.údajov v kocke !!!

Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Ta diskusia je obrovska a zakon podľa mňa nezmyselny. Ochranu údajov schvaľujem, ale načo k tomu treba určiť zvlášť osobu, ktorá to bude kontrolovať? Aj tak zodpovedá firma ako taká.

Vie niekto vypichnúť v kocke, čo vlastne máme urobiť? Ja som už z toho baf!!
Diky.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Netreba posielať na Úrad na ochranu osôb žaidny doklad o vyškolení.
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Pre určenie zodpovednej osoby sa rátajú do počtu zamestnancov aj dohodári?
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
ESTER
Pre určenie zodpovednej osoby sa rátajú do počtu zamestnancov aj dohodári?
Nie, nerátajú
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Petra, dík.

Ak sa spracuvávajú mzdy je nutné dať podpísať súhlas dotknutej osobe?
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
V zmysle § 7 ods 3 - ak spracovávate len údaje, ktoré sú nutné podľa osobitných predpisov, tak nie. Ja však do pracovnej zmluvy uvádzam klauzulku, že:

Zamestnanec podpisom tejto zmluvy výslovne vyjadruje svoj súhlas s použitím svojich osobných údajov v súlade so zákonom č. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov pre účely práv a povinností z pracovnoprávnych vzťahov založených pracovnou zmluvou, a pre účely plnenia povinností zamestnanca a zamestnávateľa z poistenia v zmysle zákona č. 580/1994 Z. z. o zdravotnom poistení a zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení.
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Ak má firma len 4 zamestnancov, má vypracovanú bezpečnostú smernicu, uzatvorenú mandátnu zmluvu so sprostredkovateľom, priložený evidenčný list personálneho a mzdového IS, počítač nie je pripojený na internet, zodpovedná osobo nie je zatiaľ poverená. Zabudlo sa ešte na niečo? Dúfam že tu nie je povinnosť registrovať IS.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Myslím si že máš všetko OK, nie je povinnosť sa registrovať.
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Vrelá vďaka všetkým za bleskové odpovede.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
ESTER
Ak má firma len 4 zamestnancov, má vypracovanú bezpečnostú smernicu, uzatvorenú mandátnu zmluvu so sprostredkovateľom, priložený evidenčný list personálneho a mzdového IS, počítač nie je pripojený na internet, zodpovedná osobo nie je zatiaľ poverená. Zabudlo sa ešte na niečo? Dúfam že tu nie je povinnosť registrovať IS.
Tiež myslím, že je to v poriadku, len pripomeniem, že zmluva uzatvorená medzi prevádzkovateľom (zamestnávateľom) a sprostredkovateľom (účtovnícka firma) musí obsahovať odvolávku, že je uzatvorená nie len podľa obchodného zákonníka, ale aj podľa zákona o OOÚ a aj nasledujúce údaje: účel spracovania OÚ, okruh dotknutých osôb, operácie, ktoré môže robiť sprostredkovateľ s OÚ (povolené, prikázané, zakázané), zoznam tretích osôb, zoznam príjemcov OÚ, poučenie o právach a povinnostiach v zmysle zákona o OÚ (povinnosti prevádzkovateľa = povinnosti sprostredkovateľa §6), poučenie o zodpovednosti za porušenie zákona o OOÚ zo strany sprostredkovateľa, dobu platnosti zmluvy, info o tom, čo sa bude diať s OÚ resp. IS po skončení zmluvy. A tiež teba dodržať § 5 ods. 4 - ak bol sprostredkovateľ poverený spracúvaním až po získaní os. údajov dotknutých osôb, treba im to oznámiť pri najbližšom kontakte s nimi, najneskôr do 3 mesiacov od poverenia (najlepšie písomne).
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Len pre istotu: externá účtovníčka sa do tohto počtu tiež nezarátava?
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Ak myslíš do počtu zamestnancov, tak externá účtovníčka určite nie - to je zmluvný partner, nie zamestnanec.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
petra:-)
Ak myslíš do počtu zamestnancov, tak externá účtovníčka určite nie - to je zmluvný partner, nie zamestnanec.
Vďaka.

Radšej sa pre istotu pýtať, ako potom niečo pokašľať.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať