Zavrieť

Porady

Faktúra za elektrinu

Prepánajána, teraz čumím do ročnej faktúry za elektrinu (VSE) a sú tam také položky:
Obdobie 01.01.2008-03.03.2008 Predbežný odpočet bez vyúčtovania - VSD - odpočet 522 kWh
Obdobie 04.03.2008-04.12.2008 Predbežný odpočet bez vyúčtovania - VSD - odpočet 1 543 kWh
Obdobie 05.12.2008-31.12.2008 Periodický odpočet - Automatický odhad 139 kWh
Obdobie 01.7.2008-31.12.2008 Periodický odpočet - Automatický odhad 2 204 kWh
Ceny sa počítajú na 2 204 kWh. Čoto má všetko znamenať. Vie mi to niekto vysvetliť? Prečo je výsledná hodnota daná ako automatický odhad? A načo sú tam 4 položky?
Ďakujem
Usporiadat
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Nenapísal si akú tarifu si mal do teraz, pretože v inej tarife je aj iná hranica pre veľké odbery. Možno bude postačovať zmeniť iba tarifu.
Toto zaraďovanie odberateľov nie je výmyslom distribútorov, ale ďalší z nezmyselných populistických krokov súčasnej "prosocialnej" vlády. (Bohatým brať a chudobným dávať). Iba sa zabudlo, že tí najchudobnejší bývajú často aj dve až tri rodiny v jednom dome a tak sa dostanú svojím odberom medzi veľké domacnosti.
Čo sa týka prehodnocovania v ďalších rokoch, pevne dúfám, že nebude potrebné, pretože sa to zruší, resp. to neskôr zruší iná nová vláda.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Stefan2005 Pozri príspevok
Dnes som dostal oznámenie, že sa mi dostalo cti byť zaradený v zmysle výnosu URSO 2/2008 medzi "veľké domácnosti" - prešvihol som východiskovú ročnú spotrebu cca o 150 kWh. Ako satisfakciu mi navrhli hneď zvýšiť zálohové platby o 20%, aby som nemal veľký nedoplatok na vyúčtovacej faktúre.
Človeka najviac na takýchto veciach nas... pardon, poteší, že ho postavia pred hotovú vec bez možnosti korigovať svoje správanie, resp. budúce zaradenie do spotrebiteľskej kategórie. Keby bolo povedané, že na základe spotreby za rok 2009 bude vykonané rozdelenie domácností na malé a veľké, beriem - ale ak sa to urobí spätne a v roku 2009 ma zaradia na základe spotreby roku 2007, poriadne to naštve. Hlavne, že všetci terajší kompetentní bez rozdielu cítia aj sociálne...
V tejto súvislosti by ma zaujímalo, či takéto zaradenie je trvalé, resp. či sa bude prehodnocovať každoročne. Teda ako ma automaticky zaradili medzi veľké domácnosti, či ma (ak sa polepším a ušetrím 200 kWh) takisto automaticky preradia medzi malé domácnosti (o čo silne pochybujem, veď by som platil menej) - bude sa dať aspoň žiadať preradenie? Priznám sa, že spôsoby výpočtov v uvedenom výnose sú mi španielska dedina, maximálne čo dokážem, je odsledovať spotrebu kWh z elektromeru....
Tiež sme dostali vyúčtovanie a aj zvýšenie záloh o 30%, lebo sme prekročili odber o 275kWh.
Naštvalo ma to, lebo nedoplatok bol 1,06eura a hlavne to,že nebrali do úvahy fakturačné obdobie ale celý rok 2007. Keby sa riadili fakt.obdobím, tak tých 5000kWh neprekročíme. Sú to sv..e, každý chce zarábať. A tiež by ma zaujímalo, či to budú každý rok prehodnocovať.
0 0
kazimira kazimira

kazimira je offline (nepripojený) kazimira

anonym222 Pozri príspevok
Nejedná sa o žiadne nenápadné zdražovanie a už vôbec nie v súvislosti so zavedením eura ako to robili niektorí poskytovatelia služieb. Cena elektriny sa takmer každý rok od 1.1. zvyšuje, tento rok nebol výnimka. Nepamätám sa kedy to tak nebolo.
Cena pre domácnosti sa vďaka Ficovi zvýšila minimálne, avšak o to viac sa musela zvýšiť cena elektriny pre podnikateľov a nakoniec to aj tak my zaplatíme v cenách výrobkov a služieb. Fico - populista však ostane ako ten, ktorý udržal ceny pre obyvateľstvo.
Po obdržaní polročnej faktúry za elektrinu v štvorbytovom dome som skoro skolabovala. Minulý rok celkom 2026.- Sk, za I.polrok 2009 194 € čo predstavuje skoro 6000.- Sk. Samozrejme že nás o tejto zmene účtovania nikto vopred neinformoval. Vraj sme braní ako podnikatelia a priemyselné využívanie ponorného čerpadla na odber vody zo studne !!! pre 4 byty.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

To je čiastka za byt, dom, alebo to čerpadlo a spoločné časti - či za čo? A poloročná fa? Ako domácnosť dostaneme teraz fa za obdobie 07.08 - 06.09 a za dom ako SVB až v 01/10 za celý rok 2009 - teda u VSE.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať