Zavrieť

Porady

registrácia DPH

Dobrý večer.
Ja by som mal ohľadne obratu DPH takúto otázku. Firma dosiahla obrat k 31.12.2008 1500 tis. čiže povinnosť pre registráciu. Učtujem v JU chcem sa spýtať že berie sa obrat podľa súm vystavených faktúr mesačne, alebo podľa úhrady faktúr, lebo nie sú všetky faktúry uhradené v tom istom mesiaci ako boli vystavené. a ešte jedna otázka ked firma podniká od roku 2004 aj v tom
prípade sa berie obrat len za rok 2008???. Lebo keby sa to prenášalo z roka na rok tak napr. by bol obrat už 09/2008. Pýtam sa lebo mám nahlásenu kontrolu z DU lebo som podal o registráciu a chcú vidieť faktúry z roku 2007 a 2008. Prosím o odpoveď. Díky Batorek.
Usporiadat
Štaf Štaf

Štaf je offline (nepripojený) Štaf

V zákone v § 50 bolo napísané že si môžem odpočítať DPH z majetku okrem zásob. Na DÚ mi povedala že zasoby si nemôžem odpočítať a potom som sa informovala u lektorky na daň. riaditeľstve a ta mi potvrdila, že si to môžem uplatniť V zákone to nie je tiež jasne napísané.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Mas pravdu, je to v zakone tak salamunsky napisane. Nasla som link, ktory to ozrejmuje: http://www.porada.sk/1021354-post7.html.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Pridávam aj ja link na článok, k zvýšeniu limitu pre registráciu DPH.

Citát:
"Podnikatelia sa potrebujú rýchlo zorientovať v novej právnej úprave, aby čo najskôr eliminovali nevýhody z povinnej registrácie. ..."

http://www.etrend.sk/podnikanie/ucto...re/170739.html
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Zdravím Vás poraďáci,
rád by som Vás poprosil o ujasnenie registrácie DPH.
Náš klient bol povinný registrovať sa už v januári 2009,avšak zistil to až po podaní daň.priznania,tj.v marci 2009.
Zaregistrovaný je teda až od apríla 2009.
mal by podľa novej novely podať ešte aj daňové priznanie k DPH za I.štvrťrok,ked už mal povinnosť byť platcom DPH?
a ako to bude s jeho zdaniteľnými plneniami?všetky faktúry vystavoval bez DPH,aj mu boli uhradené bez DPH

Ďakujem moc
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

tibor1000 Pozri príspevok
Zdravím Vás poraďáci,
rád by som Vás poprosil o ujasnenie registrácie DPH.
Náš klient bol povinný registrovať sa už v januári 2009,avšak zistil to až po podaní daň.priznania,tj.v marci 2009.
Zaregistrovaný je teda až od apríla 2009.
mal by podľa novej novely podať ešte aj daňové priznanie k DPH za I.štvrťrok,ked už mal povinnosť byť platcom DPH?
a ako to bude s jeho zdaniteľnými plneniami?všetky faktúry vystavoval bez DPH,aj mu boli uhradené bez DPH

Ďakujem moc
prosím Vás, viete o tom niekto niečo viac?Lebo je to úplná novinka,a moc tomu teda nerozumiem
Ďakujem vopred
0 0
wendy wendy

wendy je offline (nepripojený) wendy

podla prechodnych ustanoveni plati: "Ustanovenia § 55 ods. 3, § 69 ods. 13 a § 78 ods. 9 v znení účinnom od 1. apríla 2009 sa nepoužijú, ak povinnosť podať žiadosť o registráciu pre daň vznikla pred 1. aprílom 2009."...podla mojho nazoru nebude podavat danove priznanie k DPH za 1Q/2009, ale az 2Q/2009
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

wendy Pozri príspevok
podla prechodnych ustanoveni plati: "Ustanovenia § 55 ods. 3, § 69 ods. 13 a § 78 ods. 9 v znení účinnom od 1. apríla 2009 sa nepoužijú, ak povinnosť podať žiadosť o registráciu pre daň vznikla pred 1. aprílom 2009."...podla mojho nazoru nebude podavat danove priznanie k DPH za 1Q/2009, ale az 2Q/2009
aha vidíš,naozaj Wendy,takto som to prehliado.Ďakujem moc
0 0
wendy wendy

wendy je offline (nepripojený) wendy

rado sa stalo :-)
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Zdravím Vás poraďáci,
môže si prosím Vás odpočítať daňovník keď sa stane platcom DPH,aj DPH za počítač,ktorý stál 1050 EUR s DPH?, takže 882,35 EUR bez DPH
počítač kúpil v r.2009,mesiac pred tým,ako sa stal platiteľom DPH
ďakujem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

tibor1000 Pozri príspevok
Zdravím Vás poraďáci,
môže si prosím Vás odpočítať daňovník keď sa stane platcom DPH,aj DPH za počítač,ktorý stál 1050 EUR s DPH?, takže 882,35 EUR bez DPH
počítač kúpil v r.2009,mesiac pred tým,ako sa stal platiteľom DPH
ďakujem
Pozri si príspevok č. 3:
http://www.porada.sk/t115577-uplatne...platitela.html
1 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Potrebovala by som radu, zakladame novu SRO, budeme nakupovať tovar z členských štátov EU, a potom následne tento tovar predávať tu na slovensku vyplatí sa nám registrovať ako platci DPH?
0 0
adabirk adabirk

adabirk je offline (nepripojený) adabirk

- záleží o aký objem obchodov sa jedná, ak by bol objem nadobúdaného tovaru za rok vyšší ako 13 941,45 EUR - radím sa registrovať sa za riadneho platiteľa DPH - § 4 zákona o DPH,
- treba ďalej zistiť, či dodávateľ tovaru z iného členského štátu je platiteľ DPH, ak je - tak Vašu registráciu na DPH bude vyžadovať.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Nevie niekto poradiť? Začínajúca firma sa chce zaregistrovať ako platca DPH a daňový úrad ju nechce zaregistrovať hneď, chce najprv vidieť obrat až potom ich môže zaregistrovať. Je to tak? Kde sa to dočítam? Už som prešla celý zákon o DPH.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

margaretka71 Pozri príspevok
Nevie niekto poradiť? Začínajúca firma sa chce zaregistrovať ako platca DPH a daňový úrad ju nechce zaregistrovať hneď, chce najprv vidieť obrat až potom ich môže zaregistrovať. Je to tak? Kde sa to dočítam? Už som prešla celý zákon o DPH.
Z môjho pohľadu to tak nie je. DÚ Vás je podľa zákona o DPH povinný zaregistrovať, aj keď nespĺňate povinný obrat.

http://www.porada.sk/t89424-p3-odmie...ml#post1171727
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Ďakujem za odpoveď. Asi som otázku mala zadať v inej téme, ale nemohla som to nájsť, tak sa opravedlňujem.
0 0
Ronn_SK Ronn_SK

Ronn_SK je offline (nepripojený) Ronn_SK

dobry den, som zivnostnik - lama a rad by som vedel ci je pre mna vyhodne stat sa platcom dph, ked pocas celeho roka fakturujem (faktury su v celkovej sume za rok cca.10-15tis.EUR) iba jednej firme, ktora je platcom dph.
0 0
renkulka renkulka

renkulka je offline (nepripojený) renkulka

Prosím Vás, aký obrat sa sleduje, ak už som štvrťročný platca DPH, a mohol by som sa stať mesačný platca. Tiež 12 mesiacov po sebe prijatý príjem /nie vystavené fa/ a obrat aký? Ďakujem. Ešte jedna otázočka. chceli pri Vás pri kontrole DPH aby boli doklady v pokladni označené aj našou pečiatkou /akože sú naše?. Musí to byť? Ideme mať kontrolu na DPH , tak neviem, či tie doklady označiť aj našou pečiatkou? Ďakujem ešte raz.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Na stránke drsr je nové tlačivo k registrácii DPH. Máte ho niekto v editovateľnej verzii?
našla som - tu je
Naposledy upravil KEJKA : 24.08.10 at 21:27 Dôvod: našla som...........
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať