Zavrieť

Porady

Príjmové doklady, faktury a podpisy

gray gray

gray je offline (nepripojený) gray

Otazka 1) Ak vystavim fakturu, poslem podpisany original tej druhej strane. Musim mat ja podpisanu kopiu vystavenej faktury?

Otazka 2) Pri platbe v hotovosti SW, ktory pouzivam pre vedenie JU, na vystavenych prijmovych pokladnicnych dokladoch uvadza iba miesto pre podpisy "vyhotovil", "schvalil" a "prijemca". Kde by sa mal podpisat "platiaci subjekt" ?

DIk za poradu.
Usporiadat
bianca bianca

bianca je offline (nepripojený) bianca

Zita5
Ak napíšeš na fa ... prevzal dňa ...podpis ...... budeš kľudnejšia .Bude to poistené , to máš vlastne potvrdenie o doručení a zároveň aj o prevzatí .
Veľmi pekne ďakujem, Zitka
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Dodávateľ dodá tovar, následne vystaví faktúru na povíziu? Alebo odberateľ predá tovar a fakturuje províziu... niečo ako komisionársky predaj?
No, je to jedno,.. v zásade DF musí byť ecne overená, účtovný prípad preukázateľný. Teda dôvod fakturácie musí vyplynúť napr. zo zmluvy a výška (asi nie je konštatntá) musí byť niečim doložená. Stačí, ak je na DF podpis zodpovedného pracovníka, nemusí byť pečiatka dodávateľa. Správnosť fakturácie vlastne dokazuje odberateľ....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lida
Dodávateľ dodá tovar, následne vystaví faktúru na povíziu? Alebo odberateľ predá tovar a fakturuje províziu... niečo ako komisionársky predaj?
No, je to jedno,.. v zásade DF musí byť ecne overená, účtovný prípad preukázateľný. Teda dôvod fakturácie musí vyplynúť napr. zo zmluvy a výška (asi nie je konštatntá) musí byť niečim doložená. Stačí, ak je na DF podpis zodpovedného pracovníka, nemusí byť pečiatka dodávateľa. Správnosť fakturácie vlastne dokazuje odberateľ....
Lidka nehnevaj sa na mňa , si síce ako víchor , snaha sa oceňuje, ale Ti nerozumiem .
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

lillian
ahojte
je mozne vystavit ppd bez faktury?
hmm... a nemal by mat podnikatel registracnu kasu, ked prijima trzby v hotovosti bez faktury? myslim, ze ano - platilo to davno, ale nesledujem vyvoj, nemam takeho zakaznika
0 0
bianca bianca

bianca je offline (nepripojený) bianca

Lida
Dodávateľ dodá tovar, následne vystaví faktúru na povíziu? Alebo odberateľ predá tovar a fakturuje províziu... niečo ako komisionársky predaj?
No, je to jedno,.. v zásade DF musí byť ecne overená, účtovný prípad preukázateľný. Teda dôvod fakturácie musí vyplynúť napr. zo zmluvy a výška (asi nie je konštatntá) musí byť niečim doložená. Stačí, ak je na DF podpis zodpovedného pracovníka, nemusí byť pečiatka dodávateľa. Správnosť fakturácie vlastne dokazuje odberateľ....
Nie práve naopak, dodavateľ /vystavovateľ FA/, predáva odberateľov /príjemca FA/ tovar za x% províziu na základe sprostredkovateľskej zmluvy.
Ja robím účto dodavateľovi /teda vystavovateľovi faktúry/ a pýtam sa, či je potrebné, aby som mala na Fa ktorú vystavím pečiatku odberateľa.
0 0
bianca bianca

bianca je offline (nepripojený) bianca

bianca
Nie práve naopak, dodavateľ /vystavovateľ FA/, predáva odberateľov /príjemca FA/ tovar za x% províziu na základe sprostredkovateľskej zmluvy.
Ja robím účto dodavateľovi /teda vystavovateľovi faktúry/ a pýtam sa, či je potrebné, aby som mala na Fa ktorú vystavím pečiatku odberateľa.
Aby som nemýlila tým "predáva tovar", ten tovar je odberateľov. Proste kúpila od odberateľa obchod aj s jeho tovarom, a ten tovar, ktorý neodkúpila mu predáva za províziu. Dúfam, že už som to napísala zrozumiteľnejšie
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
bianca
Nie práve naopak, dodavateľ /vystavovateľ FA/, predáva odberateľov /príjemca FA/ tovar za x% províziu na základe sprostredkovateľskej zmluvy.
Ja robím účto dodavateľovi /teda vystavovateľovi faktúry/ a pýtam sa, či je potrebné, aby som mala na Fa ktorú vystavím pečiatku odberateľa.
dodávateľ predá tovar - vystaví faktúru - na svoju faktúru nemusí dať svoju pečiatku - toto máš na mysli?
nemusí dať pečiatku - potvrdzujem.
Ale musí vedieť doložiť, že fakturuje oprávnene, musí mať svoju dodávku hodnoverne potvrdenú odberateľom.
0 0
bianca bianca

bianca je offline (nepripojený) bianca

ayya
hmm... a nemal by mat podnikatel registracnu kasu, ked prijima trzby v hotovosti bez faktury? myslim, ze ano - platilo to davno, ale nesledujem vyvoj, nemam takeho zakaznika
AYYA, ZITKA ste rýchle.
Ona tú registračku má, a mesačnej tržby si potom fakturuje dohodnutú províziu podľa zmluvy
0 0
bianca bianca

bianca je offline (nepripojený) bianca

Lida
dodávateľ predá tovar - vystaví faktúru - na svoju faktúru nemusí dať svoju pečiatku - toto máš na mysli?
nemusí dať pečiatku - potvrdzujem.
Ale musí vedieť doložiť, že fakturuje oprávnene, musí mať svoju dodávku hodnoverne potvrdenú odberateľom.
Asi píšem nezrozumiteľne, skúsim ešte raz"
Kamoška /vystavovateľka FA/ kúpila obchod od býval. majiteľa aj s tovarom.
Ten tovar, ktorý ona neodkúpila, nechal majiteľ v obchode aj ERP s jeho iniciálmi, čiže ona má teraz v obchode 2 ERP. Jednu na svoje meno a druhú na meno býv. majiteľa. Ten tovar, ktorý je jeho ona predáva na jeho ERP, a za to že mu ho predáva /samozrejme tržby z tohto tovaru dáva jemu/, sa dohodli na provízii z predaja, ktorú mu ona mesačne fakturuje.
FA mu pošle poštou,opečiatkuje ju svojou pečiatkou. Tú FA, ktorú si ona odkladá pre seba - musí byť opečiatkovaná druhou stranou?
Fúúú, riadna rozpisovačka, že?
Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
bianca
Asi píšem nezrozumiteľne, skúsim ešte raz"
Kamoška /vystavovateľka FA/ kúpila obchod od býval. majiteľa aj s tovarom.
Ten tovar, ktorý ona neodkúpila, nechal majiteľ v obchode aj ERP s jeho iniciálmi, čiže ona má teraz v obchode 2 ERP. Jednu na svoje meno a druhú na meno býv. majiteľa. Ten tovar, ktorý je jeho ona predáva na jeho ERP, a za to že mu ho predáva /samozrejme tržby z tohto tovaru dáva jemu/, sa dohodli na provízii z predaja, ktorú mu ona mesačne fakturuje.
FA mu pošle poštou,opečiatkuje ju svojou pečiatkou. Tú FA, ktorú si ona odkladá pre seba - musí byť opečiatkovaná druhou stranou?
Fúúú, riadna rozpisovačka, že?
Ďakujem
tak snád som to už pochopila----
nemusí tam byť pečiatka, predpokladám, že ona si už časť tržieb aj nechá, tá faktúra je doklad a je aj uhradená.
Pečiatka z druhej strany nemusí byť, ale potvrdenie o prevzatí - podpisom je vhodné mať, alebo podpísaný POK doklad.
Ja som vlastne hovorila o tom, že ani vystavovateľ nemusí dávať pečiatku na faktúru.
0 0
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

Ahojte, chcela by som sa opýtať, ktoré doklady mám podpisovať ja - účtovníčka firmy. Zataľ som ošifrovala len košielky pripojené k FP a interné doklady. Mám podpísať aj každý pokladničný doklad, alebo ich podpisuje len pokladník.
Alena
0 0
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

Trochu ma to súri, zajtra mám odovzdať doklady. Prosím...
Alena
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Alenaa
Ahojte, chcela by som sa opýtať, ktoré doklady mám podpisovať ja - účtovníčka firmy. Zataľ som ošifrovala len košielky pripojené k FP a interné doklady. Mám podpísať aj každý pokladničný doklad, alebo ich podpisuje len pokladník.
Alena
Ak si pokladničné doklady zaúčtovala, tak ich aj podpíš.
0 0
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

Tak mi to vychádzalo logicky, popodpisovala som všetky doklady, kde je rozkontácia.
Ďakujem, Alena
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ahojte, môže mi niekto poradiť s týmto problémom?
Firma ma veľkoobchod, predáva tovar na FA ktoré sú hradené PP, ale aj v hotovosti.Na predajni/v sklade/ nemaju RP. Mňa zaujíma ako maju účtovať príjem keď je vystavená FA a PPD? / jednoducho, čo mám napísať na PPD? od koho boli peniaze prijaté/ Ja dostanem na stôl len FA a nič viac. Príjem do pokladne si vypišem z faktúr keoré sú vedené, ako predaj v hotovosti.
Poraďte mi, ako mám postupovať? Prosím
Ďakujem
0 0
Kirk Kirk

Kirk je offline (nepripojený) Kirk

dipe
Ahojte, môže mi niekto poradiť s týmto problémom?
Firma ma veľkoobchod, predáva tovar na FA ktoré sú hradené PP, ale aj v hotovosti.Na predajni/v sklade/ nemaju RP. Mňa zaujíma ako maju účtovať príjem keď je vystavená FA a PPD? / jednoducho, čo mám napísať na PPD? od koho boli peniaze prijaté/ Ja dostanem na stôl len FA a nič viac. Príjem do pokladne si vypišem z faktúr keoré sú vedené, ako predaj v hotovosti.
Poraďte mi, ako mám postupovať? Prosím
Ďakujem
Ten kto prijíma peniaze má povinnosť vystaviť príimový doklad aj s kópiou. Jeden dá zákazníkovi a druhý na účtareň a ten zaúčtuješ. Všetko na PPD má vypísať pokladník, aj variabilný symbol faktúry.Ty tam len dopíšeš predkontáciu a podpis, že si doklad zaúčtovala.
Naposledy upravil Kirk : 09.11.06 at 11:30
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Som vďačná za odpoveď. Oni mi dodavaju len Fa bez PPD/ten si nechávaju oni/ mne daju ĺen čistu FA. "Ja teráz mám /keď to tak vezmem/ pokladnicu v mínuse lebo nemám príjem a neviem ho ani na koho vystaviť." Môžem si ja vypísať PPD alebo mam žiadať od ních aby mi dodali aj FA +PPD?
Ďakujem a prajem krásny ďeň
0 0
Kirk Kirk

Kirk je offline (nepripojený) Kirk

dipe
Som vďačná za odpoveď. Oni mi dodavaju len Fa bez PPD/ten si nechávaju oni/ mne daju ĺen čistu FA. "Ja teráz mám /keď to tak vezmem/ pokladnicu v mínuse lebo nemám príjem a neviem ho ani na koho vystaviť." Môžem si ja vypísať PPD alebo mam žiadať od ních aby mi dodali aj FA +PPD?
Ďakujem a prajem krásny ďeň
Ak si chcu jeden nechať tak musia vystaviť 3 doklady. Jeden Ti majú dať na účtareň. Pokiaľ ide o tie staré, tak si ich môžeš aj prefotiť, alebo môžeš ich vystaviť a dať im podpísať - teda podpis príjemcu a podpis konateľa =schválil.
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ďakujem pekne
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať