Zavrieť

Porady

Príjem SZČO pocas PN a materskej

Ahojte poradaci,

ako je to s prijmami SZCO pocas PN a materskej? Momentalne som tehotna a casto na PN. Mam taku pracu ktoru viem vykonavat aj z domu, resp. mam prijmy typu nasledne provizie ktore dostavam automaticky kazdy mesiac/rok (z poistovnictva) a niektore peniaze zase dostavam zaplatene az s odstupom casu napr. po par mesiacoch (cize fyzicky som ich zarobila este predtym ako som bola PN). momentalne to riesim tak ze vzdy poziadam moju lekarku aby ma aspon par dni do mesiaca vypisala ako praceschopnu aby som za kazdy mesiac prijem mohla mat...je to jedine riesenie alebo mozem mat prijem aj ak by om bola cele mesiace PN?
Druha otazka, ako je to s prijmami pocas poberania materskej? (nie rodicovskeho prispevku). Na socialke mi tvrdia ze ked budem na materskej tak odvody platit nemusim a zaroven ani nemusim zrusit ani pozastavit zivnost a vraj to ci budem mat prijem nikto neskuma, je to naozaj tak? viem ze pocas poberania rodicovskeho prispevku je to uz ine ale zatial mi staci vyriesit najblizsie obdobie do konca poberania materskej, ostatne budem riesit potom. Vopred vdaka za radu :-)
buduca mama zivnostnicka kriketka
Usporiadat
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

andrea palcova Pozri príspevok
256 Eur - nová suma rodičovského príspevku
Ďakujem a keď som SZČO a platila som si odvody z min. mzdy?
0 0
skyle skyle

skyle je offline (nepripojený) skyle

Platim si odvody do soc.poistovne z max. vymeriavacieho pomeru. Chystam sa zalozit zivnost. Ak otehotnem ist na matersku. Mozem pocas celej doby vykonavat zivnost a byt zaroven na materskej?
Dakujem
0 0
Aquila Aquila

Aquila je offline (nepripojený) Aquila

Ahojte! Som SZČO, odvody si platím z minimálneho vymer. základu od r. 2007 (prerušenie počas materskej medzi 12/2007-6/2008). Teraz som otehotnela, do termínu pôrodu mi ostáva cca. 34 týždňov.
Moja otázka je, či sa mi ešte oplatí si začať platiť DNP? Rátalo by sa to do materskej?
Za odpoveď vopred ďakujem!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Aquila Pozri príspevok
Ahojte! Som SZČO, odvody si platím z minimálneho vymer. základu od r. 2007 (prerušenie počas materskej medzi 12/2007-6/2008). Teraz som otehotnela, do termínu pôrodu mi ostáva cca. 34 týždňov.
Moja otázka je, či sa mi ešte oplatí si začať platiť DNP? Rátalo by sa to do materskej?
Za odpoveď vopred ďakujem!
pre nárok na materskú z DNP potrebuješ 270 dní nem.poistenia. Podmienku už nestihneš splniť.
0 0
Aquila Aquila

Aquila je offline (nepripojený) Aquila

Ďakujem za odpoveď!
A ešte jedna otázka: ako je to s pracovným pomerom?
Keby som sa teraz zamestnala popri živnosti, prac. pomer by trval do materskej cca. 210 dní, to by sa zarátalo?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Aquila Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď!
A ešte jedna otázka: ako je to s pracovným pomerom?
Keby som sa teraz zamestnala popri živnosti, prac. pomer by trval do materskej cca. 210 dní, to by sa zarátalo?
No keby si zrušila živnosť a zamestnala sa z maximálnou mzdou 1116,75 eur na viac ako 90 dní tak by si mala maximálnu materskú.
Z ukončenej živnosti by sa ti prirátali dni poistenia k zamestnaniu a splnila by si podmienku 270 dní platenia poistného.
2 0
Aquila Aquila

Aquila je offline (nepripojený) Aquila

Xanti Pozri príspevok
No keby si zrušila živnosť a zamestnala sa z maximálnou mzdou 1116,75 eur na viac ako 90 dní tak by si mala maximálnu materskú.
Z ukončenej živnosti by sa ti prirátali dni poistenia k zamestnaniu a splnila by si podmienku 270 dní platenia poistného.
Ďakujem pekne!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať