Zavrieť

Porady

Pomôžte s radami!

Včera poobede sme s naším účtovníkom prišli na to, že sme zamestnancom,ktorí chodievali na pracovné cesty vyplácali aj diéty aj stravné lístky. Čo nám poradíte? Môj nápad je taký, že by som si urobila nejaké potvrdenie s tými zamestnancami a sťahovala by som im to teraz z ich stravných lístkov. Poraďte čo s tým.
Usporiadat
daniela1109 daniela1109

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk
to mi odľahlo! Niekedy keď čítam problémy iných tak mám pocit, že sa to týka aj mňa a potom som neistá svojím rozhodnutím.

Na tú služobku keď šiel tak potrebujem este nejaký doklad?
mam ten cesťák kde je ten blok z hotela, vypočítane diety a nič viac keď šiel firemným autom. Lístky za benzín mám v pokladni ako výdaj.
Môže ísť na služobnú cestu kedy chce /veď je konateľ/? Čas si môžem vymýšľať/ aby boli väčšie diety/? Musí mať doklad s kým tam rokoval /veď si môže urobiť aj sukromný výlet nie/ ? Ako to všetko spraviť aby to nebolo napadnuteľné a spochybniteľné?
Dakujem za rady už vopred.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Prebytočné pohonné hmoty použi na služobky v mestách, kde máte obchodných partnerov. Treba však varovať šéfov, aby netankovali v mestách a dedinách, ktoré sú opačným smerom
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
No Paula, ale oni tankujú cez víkendy práve tam, kde idú na obed raz pri jednej svokre, potom pri druhej... A chudák účtovníčka si má vymýšľať, ako oblafnúť DÚ! To sa mi tiež nezdá kóšer! Zamestnancom dajú min.mzdu, ale do nákladov chcú 99% z príjmov vyrobiť umelo! Už to ma rozčuľuje, že či môže ísť na služobnú cestu, kedy chce - čiže je jasné, že bol úplne niekde inde a ešte má na to požehnanie od DÚ!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Vlasti, som z tých šťastných, ktorej šéfovia si význam miesta tankovania uvedomili, resp sa naučili tankovať tam, kde treba Prajem všetkým účtujúcim takých šéfov.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Paula
Vlasti, som z tých šťastných, ktorej šéfovia si význam miesta tankovania uvedomili, resp sa naučili tankovať tam, kde treba Prajem všetkým účtujúcim takých šéfov.
Aspoň že tak, to máš šťastie ! Mne dali cesťák - obchodné jednanie vo Zvolene a PHM v tom istom čase čerpané Ostrava-Zábřeh. No kadiaľ tí šli do toho Zvolena, dodnes neviem pochopiť, keď z Ostravy to stihli za 28 minút?! Ja som asi fakt nemtavá, keď si to neviem vyrátať a nesedí mi to ani na rýchlosť štartujúceho lietadla. Že by som išla niekde na kurz alternatívnej matematiky?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Neviem, ako je to teraz v štátnych inštitúciách, kedysi sa k cesťáku podávala písomná správa a až po je schválení vedúci podpísal na cesťáku, že schválil správu a preplatenie. Čo tak povedať šéfom neštátnych organizácií, aby napísali správu o ceste.... tak by sa aj Morava "zviezla" a v konečnom dôsledku by za tankovanie mimo boli zodpovední oni. A vôbec, nech si robia prevádzku služobných áut (a výpočet CP) sami takíto koumáci!
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

No to by som bola veľmi spokojná. Mám totiž podobné problémy s tankovaním a cestami . . . .
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

A tu je pes zakopaný. Všeobecne povedané, sme radi, že máme zamestnanie, sme radi, že máme kšeft (SZČO).....a od radosti, že máme, súhlasíme s náplňou práce, ktorá obnáša aj vyrábanie CP, pokrytie PH kilometrami... chytáme sa do vlastnej pasce.... takže pred podpísaním akejkoľvek zmluvy aj tento bodík doporučujem vopred si ujasniť s vedením . Lebo veď, kto zaplatí potom prípadnú mastnú pokutu štátu?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ondrejvla
Aspoň že tak, to máš šťastie ! Mne dali cesťák - obchodné jednanie vo Zvolene a PHM v tom istom čase čerpané Ostrava-Zábřeh. No kadiaľ tí šli do toho Zvolena, dodnes neviem pochopiť, keď z Ostravy to stihli za 28 minút?! Ja som asi fakt nemtavá, keď si to neviem vyrátať a nesedí mi to ani na rýchlosť štartujúceho lietadla. Že by som išla niekde na kurz alternatívnej matematiky?
Žeby sme šli dve na kurz matematiky? Občas mám aj ja také problýmy s tými kilometrami.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
lenkak
Žeby sme šli dve na kurz matematiky? Občas mám aj ja také problýmy s tými kilometrami.
len dve? myslím, že tak všetci by sme mali :-)
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
babenko1
len dve? myslím, že tak všetci by sme mali :-)
Len neviem, či by nám to pomohlo, obávam sa, že tak či tak máme smolu a k tamýto kilometrom sa veľmi ľahko dostaneme aj po hocijakom kurze.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Len neviem, či by nám to pomohlo, obávam sa, že tak či tak máme smolu a k tamýto kilometrom sa veľmi ľahko dostaneme aj po hocijakom kurze.
Takže sme prišli na to, že už v prvej ľudovej nás učili nesprávnu matematiku! Odmietam vyhotovovať cesťáky, nie som ochotná to robiť za žiadne príplatky, no a keď mi dajú vypísaný cesťák, tak takýto "aušus", ktorý odmietam zaúčtovať. Veď v konečnom dôsledku ja som zodpovedná za správne zaúčtovanie, tak sa rozhodnem pre menšie zlo! Nemá význam cestovať cez Moskvu do Prešporku, a ešte si to dať do nákladov!
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Vlasti.. zbytočné je sa rozčuľovať.. ja už som rezignovala, čo sa týka cesťákov...
0 0
daniela1109 daniela1109

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk
Môžte mi poradiť ako urobiť knihu jázd spätne za tento rok?
Poprosím vás podrobný návod. Dakujem

A este, že treba nejaký "príkaz na cestu" ked ide konateľ firemným autom niekde?
0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

daniela1109
Môžte mi poradiť ako urobiť knihu jázd spätne za tento rok?
Poprosím vás podrobný návod. Dakujem

A este, že treba nejaký "príkaz na cestu" ked ide konateľ firemným autom niekde?
Aj ja sa pripájam k prosbe o nejaký jednoduchý spôsob tvorby knihy jázd. Má niekto nejaký malý programík ktorý sa dá prilepiť?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Kliknite si na Hľadať - kniha jázd a je tam podrobný návod. Myslím, že jednoduché neexistuje. Prilepiť zadok na stoličku a dorobiť zameškané. Dá sa to...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať