Zavrieť

Porady

Rómske etnikum - diskriminácia???

Našla som jeden článok, s ktorým sa musím stotožniť. Rada by som, aby ste si ho aj Vy prečítali a pridali vlastný názor.
Nič rasovo motivované, len článok, ktorému musím dať zapravdu. A Vy?
Naposledy upravil 02Michaela : 05.03.09 at 14:14
Usporiadat
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Chcem sa trošku zastať Michaeli. Tiež pochádzam z východu a vidím, že nejde ani tak o problém začleniť sa do spoločnosti, ale im to tak vyhovuje. Je naozaj veľmi zriedkavý jav nájsť vzdelaného a slušného róma ktorý sa chcel začleniť. Hádam každá sa stretla s tým, že po pôrode utečú z pôrodnice a nechajú tam dieťa, že rozoberú bytové jadrá, dvere a v strede izby si robia oheň, vyhadzujú odpadky z okien a pri sociálnych blokoch im mesto raz za čas urobí bezplatnú očistu vrátane deratizácie, nakoľko odpadky siahajú aj do prvého poschodia, po prevzatí sociálnych dávok nekupia deťom jedlo a šaty, ale idú do krčmy a deti vonku pred krčmou žobrú... Je toho fakt veľa a preto aj ja mám taký pocit, že sú to vyhodené peniaze. Aj tu je podľa vás ich naturel? Podľa mňa ich tak naučil náš systém. Vedia, že štát sa postará, dá im byty, vakcíny, jedlo, šaty a keď aj tak všetko prechlascú tak im deti vezme do ústavu a postará sa o ne. Ja by som im nedala žiadné výhody, nech sa trápia ako sa trápime my. Chceme mať vzdelané deti, tak drieme aby mali na štúdium. Poznám rodičov ktorí keď chceli dať deťom vzdelanie tak žili na rožkoch, im nikto nič zadarmo nedal. Aj toto je v poriadku? Ja viem, nemáte takýto problém v BA ako je u nás a len si neprajte ho mať. Myslím, že Michaela má pravdu a pravdu máte aj vy, že to nevyriešime, ale vláda by mohla mnohými opatreniami nútiť túto vrstvu k tomu, aby sa prispôsobovala hygienickými návykmi a aby konečne aj niečo robila, lebo oni len kričia, že dajte nám domy, dajte nám väčšie dávky lebo ak nie tak budeme kradnúť, zabíjať ap.... Ja si veľakrát myslím, keď vidím, že dostanú krásne nové byty a po roku je to všetko rozpredané a zničené a oni dostanú nové. To je podľa mňa diskriminácia nie rómov, ale bielych. Mne v živote nikto nič nedal zadarmo, nikto sa nestaral či mám čo zjesť alebo v čom bývať. Aj ja by som chcela mať veľkú rodinu aj viac detí, ale keď som chcela, aby mali vysokoškolské vzdelanie tak som si dovolila len dve. Viete každá minca má dve strany... Myslím, že tu už boli oveľa horšie diskusné témy ako je táto, tak prečo nie aj o rómoch? Možno aj tu budeme počuť nejaký dobrý nápad čo s nimi. No a aby som potvrdila, že sú aj výnimky, tak tiež môžem povedať, že moja dcéra chodila na gymku do triedy s rómkou a pravidelne k nám chodila, bola stále krásne oblečená, ale bohužiaľ takýchto je strašne strašne málo...
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Možno by som sem tú tému nepridala, ale veľmi ma nahnevalo, keď ma pred necelými dvoma rokmi prepustili z práce. Robila som od strednej školy a po 12 rokoch prídem na úrad práce kde stojí predomnou tá istá rómka, ktorú som stretla na osade v rámci mojej práce a rozkrikovala sa, že dostáva necelých 15.000,- Sk a že ako má z toho vyžiť. Podotýkam, v živote nerobila. Ja som po 12 rokoch dostala od štátu jeden veľký kopanec do zadnice, a priznali mi sociálnu dávku 80€ čo je 2.400,- Sk!!! Je toto normálne? 12 rokov som pracovala, odvádzala odvody a neviem, čo ešte a tá cigánka dostala viac ako ja, čo som si svoje odrobila! Hrozné!!! Som rozvedená, mám školopovinné dieťa. Myslíte, že tých jej 14 detí pravidelne navštevuje školu ako moje dieťa??? Že za tie peniaze, čo dostane ona a čo dostanem ja, má svoje deti oblečené ako ja svoje?? A nehovoriac o bytoch. Ja keď chcem bývať, musím platiť nájom a dokonca vyplatiť bývalého, aby som mohla v byte ostať. Mne štát nepostavil nový byt!!! Ja som si ho musela kúpiť a musím platiť aj úver! Mňa sa nikdo nepýta z čoho, jednoducho príde exekútor a byt mi vezmú a potom aj dieťa!!! Cigánom nezoberú nič! Ešte im pridajú, lebo sú chúďatká. Myslím, že moja vlastná skúsenosť, ktorú som zažila ma nahnevala na tom všetkom najviac. A vláda? Ja neviem, asi by bolo tieto osady vysťahovať do BA a rovno pred parlament alebo rovno dnu, nech vidia aj naši utešení zákonodárci, kam idú peniaze NADARMO!

Poznámka: Tá rómka ma spoznala a len tak s úsmevom na tvári zatrúsila,: no vidíš gadžofka, si tam de já a nikdy nebudeš brať tak ako já.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Pripojím, čo mi dnes došlo mailom.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Bohužiaľ, Michaela, máš pravdu. Ja im nezávidím tie dávky čo dostávajú, ja by som tak žiť nechcela. Oháňajú sa svojou inou mentalitou, ale iba keď sa jedná o povinnosti. Čo sa týka ich nárokov..... koľko majú vlastne tých mentalít?
Naposledy upravil Nika : 05.03.09 at 14:39
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

...nie je o iba problém Slovenska http://www.ahaonline.cz/cz/z-domova/...lete-je-pryc!/
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
mne len ušla asi jedna vec, a to je to, že odkedy tí cigáni sú rómovia?a z akého dôvodu naraz, že sú rómovia? to akože vyšlo niekde v zákone? ale to sa teraz pýtam fakt vážne?

a že prečo s tým nikto nič neurobí, no lebo náš človek,..... je mrtvý, ten by s nimi možno zatočilako ...........
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Barbara, to snáď nie.....
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Barbara Pozri príspevok
no lebo náš človek,..... je mrtvý, ten by s nimi možno zatočilako ...........
nerozumiem, aký náš človek?
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Rómovia či Cigáni, to je predsa jedno. Pomenovanie Cigáň nevzniklo na Slovensku, predsa sa tak volajú v celej Európe. S takým menom odišli kedysi zo svojej vlasti. A bolo iba na nich, ako sa bude na nich pozerať. Mohli žiť tak, že by boli elitou medzi národmi. Meno Cigáň by v tom prípade bolo poctou. Že to tak nie je a že sa zaň hanbia, je výsledok ich práce. A našou prácou je, aby nevyhynuli.
0 0
navrhovateľ navrhovateľ

navrhovateľ je offline (nepripojený) navrhovateľ

Poznal som jedného cigáňa, ktorý keď som mu povedal róm, tak sa urazil, že on je cigáň.
0 0
ketyka ketyka

ketyka je offline (nepripojený) ketyka

Ja by som navrhovala aby časť dávok dostávali v stravných lístkoch aby ich museli minúť na jedlo a aby sa im časť strhávala za elektrinu, odvoz smetí a iné. Ale je to bohužiaľ len veľmi preidealizované riešenie.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

problem je v tom, ze páni z bruselu ktory si hovoria ze EU parlament nevedia co to je. Poznam pripad, kedy diplomat priamo z bruselu chcel vidiet na vlastne oci ciganov. Doviezli ho na LUNIK IX. Skoro si oci vyocil. Nechcel verit tomu co videl. Ked sa prechadzal popod balkony a skoro ho zabil padajuci televizor tak sa na opatku otocil a utekal /skutocne bezal/ naspat k autu. Predtym ako nastupil do auta zacul erdzanie. Otocil sa aby zistil odkial to ide. Ked zistil, ze to erdzi kôn, ktoreho hlava trci z okna na tretom poschodi skoro padol z noh. Nasadol do auta a kazal vodicovi aby odtial co najrychlejsie odisiel. Bol zhrozeny. Lenze to je len jeden z mnohych europoslancov, ktori nevedia co to je s takymi ludmi zit. Ich neprevychovate pokial nechcu. Ale pokial ich nebudeme /teda vlada/ podporovat tak sa ocitneme na medzinarodnom sude, pretoze diskriminujeme "mensinu". Takymto tempom ich tu budu miliony. Len su k tomu vedeni. Ja nie som rasista. Stretla som sa so slusnymi a uzasnymi romami. Boli bohati a mali tolko majetku ako ja v zivote nikdy a to len preto, ze pracovali a prispôsobili sa. Lenze tento problem je vseobecne a vacsinou na vychode slovenska, kde /nech mi vsetci odpustia, je to len zovseobecnovanie/ je pravne vedomie nizsie. Pretoze aj ta socialna pracovnicka, ktora by na zapadnom slovensku bez pardonu deti takymto matkam zobrala na vychode nad tym mavne rukou a neriesi to. A dalsia vec. Ja osobne by som tam nesla, pretoze keby som mala taketo nieco spravit /odobrat im deti/ tak minimalne s kuklacmi, pretoze oni su schopni zabijat. Nechat ich tak. Nedavat im byty ani peniaze navyse. Ked ukradnu tak do vazenia.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Inac vzhladom k teme by ma zaujimalo /kedze to tu povazujem za bandu spravnych ludi/ vas nazor na kosickych policajtov a nestastne video s par spratkami kvoli ktorim je jedna babicka v nemocnici.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Opravím ťa, babička v nemocnici nie je, je doma a má vykĺbenú ruku.

Je smutné, ak sa dejú takéto veci a je jedno, či to robí róm, alebo biely, indián, či černoch. Stále je násilie.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Keď sa bude toľko rozprávať o tej napadnutej babke a padne toľko hláv ako za chytenie tých kriminálnikov potom môžeme hovoriť o spravodlivosti. Cigáni majú kadejakých zástancov a splnomocnencov, ktorých platia iní zo svojich daní, že by sa mohlo nájsť pár zodpovedných za ich prehrešky a mohli by už začať niesť za "svojich" aj osobnú zodpovednosť
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Velka hlupost bola natocit to na video. Nase deti ked robia zle dostanu vychovnu. Oni nie. Obcianske zdruzenia ziadaju ospravedlnenie. Obcianske zdruzenia ktore vyjadruju nazor obcanov. Za co ospravedlnenie? Kto sa ospravedlni babicke? Ci nazor? Moj nie.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

kaco11 Pozri príspevok
Velka hlupost bola natocit to na video. Nase deti ked robia zle dostanu vychovnu. Oni nie. Obcianske zdruzenia ziadaju ospravedlnenie. Obcianske zdruzenia ktore vyjadruju nazor obcanov. Za co ospravedlnenie? Kto sa ospravedlni babicke? Ci nazor? Moj nie.
Chcem doplniť a to jednu a podstatnú vec, na ktorú asi všetci zabúdate. Tie "chúďatká" detičky nebudú potrestané NIKDY, nakoľko nedosiahli hranicu 14 rokov!!!!! Čiže spis sa uloží ad acta.!!!!! Lebo páchatelia nedosiahli vekovú hranicu, kedy by boli za spáchaný skutok právne zodpovedný!
Naposledy upravil 02Michaela : 16.04.09 at 05:40 Dôvod: administratívna chyba
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Tiež by som rada vedieť, ak je tu niekto, kto mi to vysvetlí, ako je možné, že keď moje 7 ročné dieťa niečo vyvedie, potrestaná budem JA ako zákonný zástupca (rodič). Napríklad rozbije okno, tak ho budem musieť uhradiť ja, lebo som zákonný zástupca (nesiem plnú zodpovednosť za jej spáchané skutky) a ak neuhradím, poškodený má právo škodu odomňa vymáhať aj na súde. Ak vystrojí niečo horšie, tak JA idem sedieť, lebo som zákonný zástupca, zodpovedám sa za jeho skutky, dieťa zoberú do domova a ja si jeho trestný čin odsedím!!! Prečo teda aj rómovia nie sú zodpovedný za svoje deti??!!! Prečo teraz ich rodičia neodsedia, to čo detičky vystrojili??!!(lúpežné prepadnutie babky) Ako je to možné???? Ja ako biela, keď mi dieťa vystrojí niečo, nesiem zodpovednosť a oni ako rómovia nenesú žiadnu???? Kto je tu teda diskriminovaný????
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

No my sme jednoznačne diskriminovaní, ja ak nezaplatím splátku za úver, tak mi hneď všetko zoberú.

Alebo, ak si nepoistím dom, a zhorí mi, tak sa o mi nikto nepostará o náhradné ubytovanie.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

je pravda, že takýmto spôsobom sa to nerieši, ale na druhej strane je pravda aj to, že je to jediný trest - inak za to potrestaný nikto nikdy nebude.
A zaujalo ma, že jeden z tých chlapcov povedal: "Zaslúžili sme si".... vidím v tom "nádej do budúcnosti"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať