Zavrieť

Porady

Rómske etnikum - diskriminácia???

Našla som jeden článok, s ktorým sa musím stotožniť. Rada by som, aby ste si ho aj Vy prečítali a pridali vlastný názor.
Nič rasovo motivované, len článok, ktorému musím dať zapravdu. A Vy?
Naposledy upravil 02Michaela : 05.03.09 at 14:14
Usporiadat
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
02Michaela Pozri príspevok
Pripojím, čo mi dnes došlo mailom.
Všetko ako je napísané je pravda a súhlasím s príspevkom. Čo mi v tom priloženom súbore vadí, že celý čas je to písane v ženskom rode a podpísaný je chlap. Prečo sa niekto hanbí, veď je to pravda.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
02Michaela Pozri príspevok
Tiež by som rada vedieť, ak je tu niekto, kto mi to vysvetlí, ako je možné, že keď moje 7 ročné dieťa niečo vyvedie, potrestaná budem JA ako zákonný zástupca (rodič). Napríklad rozbije okno, tak ho budem musieť uhradiť ja, lebo som zákonný zástupca (nesiem plnú zodpovednosť za jej spáchané skutky) a ak neuhradím, poškodený má právo škodu odomňa vymáhať aj na súde. Ak vystrojí niečo horšie, tak JA idem sedieť, lebo som zákonný zástupca, zodpovedám sa za jeho skutky, dieťa zoberú do domova a ja si jeho trestný čin odsedím!!! Prečo teda aj rómovia nie sú zodpovedný za svoje deti??!!! Prečo teraz ich rodičia neodsedia, to čo detičky vystrojili??!!(lúpežné prepadnutie babky) Ako je to možné???? Ja ako biela, keď mi dieťa vystrojí niečo, nesiem zodpovednosť a oni ako rómovia nenesú žiadnu???? Kto je tu teda diskriminovaný????
02Michaela
Re: Rómske etnikum - diskriminácia???
Citát:Pôvodca textu príspevku: kaco11
Velka hlupost bola natocit to na video. Nase deti ked robia zle dostanu vychovnu. Oni nie. Obcianske zdruzenia ziadaju ospravedlnenie. Obcianske zdruzenia ktore vyjadruju nazor obcanov. Za co ospravedlnenie? Kto sa ospravedlni babicke? Ci nazor? Moj nie.
Chcem doplniť a to jednu a podstatnú vec, na ktorú asi všetci zabúdate. Tie "chúďatká" detičky nebudú potrestané NIKDY, nakoľko nedosiahli hranicu 14 rokov!!!!! Čiže spis sa uloží ad acta.!!!!! Lebo páchatelia nedosiahli vekovú hranicu, kedy by boli za spáchaný skutok právne zodpovedný!

02Michaela
Ale nie je diskriminácia ako diskriminácia .

http://sk.wikipedia.org/wiki/Diskrim...výhodňovanie)

Keď je to pozitívna , t.j. biely versus tmavý - to je v " poriadku " , aspoň pre politikov , mimovládky , novinárov , zelených , červených , modrých a čo ja viem koho ešte ......

Ak sa ale jedná o negatívnu , t.j. opačné garde - málokto sa o tom dozvie . A keď aj , hneď sa ZASA do toho obujú vyššie uvedení ....Týmto potom pre zmenu nevyhovuje , že pri prepade partiou zfetovaných , opitých grázlov sa použije § krajnej núdze , alebo nutnej obrany a toto skončí minimálne poranením útočníka . Hneď je oheň na streche : "...a akým právom si napadnutá obeť dovolila strieľať do útočníkov , ktorí / chúďatá / boli ozbrojení LEN dýkou , mačetou , boxerom ? To kde žijeme , to je demokracia ? Zavrieť ho , hajzla jedného bieleho !!!!!!!! "

Proste chudáci romales , nemajú čo žrať , tak pošlú svoje ratolesti na lúpež s plným týmto vedomím , že sú právne nepostihnuteľní . V okolí Luníka IX. je to pravidlo ...http://www.google.com/search?client=...utf-8&oe=utf-8
Aj keď nechodím vždy a všade ozbrojený , ALE táto oblasť je výnimka potvrdzujúca pravidlo ..

Že sa natočilo videjko - prosím ....Ešte tak pre vlastnú potrebu , do archívu .
ALE DEBIL bol ten , kto to zavesil na sieť . Teraz sa veľmô čudujú , že dostali kopačky zo zboru , a to ešte budú radi , ak vyfasujú len podmienky .

Ono je to v dnešnej dobe takto , to sa týka nielen rómov , ale prepady sa týkajú aj v trestných činoch , kde sú páchateľmi biely ...
Hovorí sa , spomína aj dôvod , že je kríza a aj to je dôsledok .
Kurňa , potom je kríza už od
Najstaršie správy o Rómoch na Slovensku, doteraz uvádzané a neoverované ďalším výskumom v historiografii, pochádzajú zo 14. storočia. Výskumy v európskej romistike spresňujú a posúvajú postup Rómov z Balkánu už v 12. a 13. storočí.
http://referaty.atlas.sk/vseobecne-h...-romskych-osad

Preto sa aj podľa toho správam , čo mi bolo aj vytknuté :

Si vis pacem, para bellum!


Petr Bakalář - Psychologie Romů CZ - ak si môžete zohnať , tak si prečítajte .....
Je aj na nete , no odkaz by bol proti etikete
Naposledy upravil buchač : 16.04.09 at 07:09
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Neviem ako sa presúva komentár z témy do témy, tak to len skopírujem, čo som napísala k inej téme, ale súvisí aj s touto.

Nedá mi nepoznamenať, keď už poberám túto dávku, z času na čas musím k pani na sociálku, kde medzi našimi "spoluobčanmi" sa tlačím aj 2 hodiny. Je mi však čudné, že ja ako biela som musela doniesť všetky potvrdenia, aby mi mohla byť vyplácaná dávka v hmotnej núdzi, kde samozrejme na vlastné uši som počula a videla, že naši spoluobčania poberajú takéto dávky bez dokladovania potvrdení a tie potom nosia priebežne. Nie je toto diskriminácia? A to musím ešte napísať, že práve vo chvíli, keď som bola u pani "sociálnej pracovníčky" vošli policajti, kde prišli zisťovať, koľko berie dávku ten a ten róm, lebo majú po 2 autá na leasing . Ježiši, ja nemám auto a oni berú dávky a majú autá na leasing! Keď som sa opýtala, prečo im teda nezastavia dávku, tak mi pracovníčka odpovedala, že nemôžu! A predstavte si, mne zastavila dávku, lebo im neprišlo z polície potvrdenie, že auto bolo zošrotované, a pracovníčka tvrdila, že mám auto. Viete si predstaviť tú hanbu na pošte? Za mnou tlupa "spoluobčanov" (ktorí v živote nerobili) a mne bielej zastavili dávku (čo som robila 12 rokov) lebo mali bordel v papieroch?! Neuveriteľné! Mne peniaze môžu zastaviť aj keď mám všetky povtrdenia, "spoluobčanom diskriminovaným" nemôže aj keď majú autá na leasing!!! Toto mi je štát!!!!
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

Ved ako sa prevalilo to video v mediach, tak hned sa ozvali cigánsky aktivisti, ktorých nevidíte ako je rok dlhý v mediach a hned začali organizovať tlačovky. Kde sú ale ked ich "súkmenovci" niečo vyvedú?! prečo ich nevidieť v mediách, ked je zabitý, okradnutý a inak poškodený majoritný spoluobčan? Ja by som tiež niekedy chcela byť "diskriminovaná" ako naši úbohí cigánski spoluobčania.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Myslím si, že je len jedno riešenie tak pre etnika ako aj pre menšiny, nech sa to týka ktorejkoľvek oblasti života. Sme v jednom štáte, spoločnom štáte, tak prečo to čo musí stačiť jednému druhému sa máli? Ak si myslíš, že sa budeš mať niekde lepšie ako tu, dnes nie je problém vycestovať a žiť kdekoľvek. Nedať sa vydierať tými, ktorí sa považujú za menšinu, alebo etnikum. Veď v západných krajinách, kde je omnoho viac rôznych menšín a etnik v jednej kraajine ako u nás, prispôsobili sa životu a nemajú iné práva a povinnosti ako ktorýkoľvek iný občan danej krajiny.
Najväčšiu chybu, ktorú urobi vláda je tá, že sa necha vydierať menšinami a etnikami.

(Vládou myslím každú jednú porevolučnú)
0 0
luckapastvova luckapastvova

luckapastvova je offline (nepripojený) luckapastvova

Čo sa týka toho videa v televízii, je pravda, že to páni policajti trocha prehnali. Keď už tak strašne chceli trestať tých malých faganov, nemuseli si to aspoň natáčať. Veď v dnešnej zmedializovanej dobe nikdy neviete, čo sa môže dostať na povrch.
Páčila sa mi reakcie jedného poraďáka, že vidí svetlú budúcnosť v tom malom Rómovi, čo povedal "veď sme si to zaslúžili". Myslíš, že to hovoril úprimne? Podľa mňa ani zďaleka. Moc dobre vedia, čo majú hovoriť a zdá sa, že na Teba to zabralo. Ja im neverím ani slovo. Týmto som Ťa ale nechcela v žiadnom prípade zhodiť ani vysmiať, ak to tak vyznelo.
Nikdy som nebola rasistka. Študovala som na vysokej škole problematiku rómskeho etnika a môžem povedať, že nás tam poriadne oblbovali. Súhlasím s tým, že žiadna menšina nemôže byť diskriminovaná. Ale nezdá sa mi, že by práve Rómovia boli tí diskriminovaní. Na škole som sa ich zastávala, ako som len vedela. Učili nás, že majú príliš komplikovanú mentalitu. Že by sme ich nemali nútiť, prispôsobovať sa nášmu životu. Ale teraz tak premýšľam, prečo nie? Veď keď Slovák odíde napr. do Anglicka, tiež sa prispôsobuje ich spôsobu života. Ale naši Rómovia nech si len u nás robia bordel, na aký sú zvyknutí. My to za nich upraceme a všetko zaplatíme.
Závidím im, že dostávajú všetko zadarmo. Byty, peniaze a dôchodky. My musíme mať dva úvery, aby sme mohli mať byt. Keby sme nedobiedzali do úradníkov, tak ešte teraz nemáme úver zo SFRB. Je to zaujímavé. Myslím, že sme sa narodili na zlej strane barikády.
Prajem nám všetkým, ktorí ešte máme mnoho rokov do dôchodku, aby sme naň mohli odísť a nemuseli skonať v práci. A tiež aby nás nemuseli živiť naše deti, ale náš štát.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

luckapastvova Pozri príspevok
Čo sa týka toho videa v televízii, je pravda, že to páni policajti trocha prehnali. Keď už tak strašne chceli trestať tých malých faganov, nemuseli si to aspoň natáčať. Veď v dnešnej zmedializovanej dobe nikdy neviete, čo sa môže dostať na povrch.
Páčila sa mi reakcie jedného poraďáka, že vidí svetlú budúcnosť v tom malom Rómovi, čo povedal "veď sme si to zaslúžili". Myslíš, že to hovoril úprimne? Podľa mňa ani zďaleka. Moc dobre vedia, čo majú hovoriť a zdá sa, že na Teba to zabralo. Ja im neverím ani slovo. Keď ja som nevyliečiteľný idealista. V každom vidím niečo dobré. Asi by som sa nad sebou mala zamyslieť, ale obávam sa, že v mojom veku s tým už nič neurobím Týmto som Ťa ale nechcela v žiadnom prípade zhodiť ani vysmiať, ak to tak vyznelo. V pohode
Nikdy som nebola rasistka. Študovala som na vysokej škole problematiku rómskeho etnika a môžem povedať, že nás tam poriadne oblbovali. Súhlasím s tým, že žiadna menšina nemôže byť diskriminovaná. Ale nezdá sa mi, že by práve Rómovia boli tí diskriminovaní. Na škole som sa ich zastávala, ako som len vedela. Učili nás, že majú príliš komplikovanú mentalitu. Že by sme ich nemali nútiť, prispôsobovať sa nášmu životu. Ale teraz tak premýšľam, prečo nie? Ani mne sa nepáči keď sa vyhovárajú na mentalitu. Keď majú inú mentalitu pri povinnostiach tak nech ju majú aj pri právach. Veď keď Slovák odíde napr. do Anglicka, tiež sa prispôsobuje ich spôsobu života. Ale naši Rómovia nech si len u nás robia bordel, na aký sú zvyknutí. My to za nich upraceme a všetko zaplatíme.
Závidím im, že dostávajú všetko zadarmo. Byty, peniaze a dôchodky. My musíme mať dva úvery, aby sme mohli mať byt. Keby sme nedobiedzali do úradníkov, tak ešte teraz nemáme úver zo SFRB. Je to zaujímavé. Myslím, že sme sa narodili na zlej strane barikády.Súhlasím s tebou, ale napriek tomu im nezávidím. Nechcela by som tak žiť.
Prajem nám všetkým, ktorí ešte máme mnoho rokov do dôchodku, aby sme naň mohli odísť a nemuseli skonať v práci. A tiež aby nás nemuseli živiť naše deti, ale náš štát.
Komentár v texte....
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
http://dnes.atlas.sk/svet/185383/gla...venski-romovia
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

O Luniku IX - nemám slov

0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
No, chudiatka, nikto im nechce prist vykydat ten ich neporiadok. To je potom tazky zivot.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

durisovad Pozri príspevok
No, chudiatka, nikto im nechce prist vykydat ten ich neporiadok. To je potom tazky zivot.
Veru, chúdence sú to, veď všetci čo to tam boli čistiť rezignovali a teraz im to nemá kto upratať.

No, nie sú diskriminovaní?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Pamatam sa, ako sa tam svojho casu ohanal vidlami Dr. Carnogursky, ale asi pichal do nespravnej kopy, ked stav pretrvava.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

On a dobrovoľníci to aj vyčistili, tak čakajú, že sa nájdu ďalší naivní, ktorí si myslia, že ak im upracú, tak si to budú udržiavať.

Najsmutnejšie na tom je, že rómovia dokážu len brať, samozrejme, česť výnimkam.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

mzdarka renca Pozri príspevok
On a dobrovoľníci to aj vyčistili, tak čakajú, že sa nájdu ďalší naivní, ktorí si myslia, že ak im upracú, tak si to budú udržiavať.

Najsmutnejšie na tom je, že rómovia dokážu len brať, samozrejme, česť výnimkam.
Jasné, rómovia zase zaujali vyčkávaciu metódu. Oni len počkajú, kedy sa nájde ďalší blbec a vyčistí im to tam. A oni zase nemusia nič robiť.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

V tejto republike sa u tohto etnika rozmohla (mám dojem, že už od socializmu ) tzv. "tulenia nemoc" (česť výnimkám!!!!). Mláďatá tohto etnika majú ešte aj prechodné obdobie - "lepkavé ruky".
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

misoft Pozri príspevok
V tejto republike sa u tohto etnika rozmohla (mám dojem, že už od socializmu ) tzv. "tulenia nemoc" (česť výnimkám!!!!). Mláďatá tohto etnika majú ešte aj prechodné obdobie - "lepkavé ruky".
Jeden čas sme ich volali " MAGNETKY". Čo bolo kovové, to zmizlo (magnetizmus) a našli ste to v zberných surovinách.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
mne je len strašne ľúto tých maličkých detí,
pretože akým príkladom idú dospelí je strašné...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Presne tak.
Rómovia sú neprispôsobiví, ale keď som sa hlbšie zamýšľala na celým tým blúdnym kruhom, len málo z nich má skutočné podmienky na zmenu života.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

danushka Pozri príspevok
Presne tak.
Rómovia sú neprispôsobiví, ale keď som sa hlbšie zamýšľala na celým tým blúdnym kruhom, len málo z nich má skutočné podmienky na zmenu života.
Danuschka, ako ktorí.

Poznám veľa asimilovaných rómov, sú to šikovní, pracovití a aj študovaní ľudia.

Vždy to záleží od jedinca ako takého.

Veď je aj veľa ľudí, ktorí sú neprispôsobiví aj medzi bielimi, ak sa to dá takto napísať.
Doporučujem každému návštevu Hl. stanice v BA a pochopíte.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať