Zavrieť

Porady

Účtovník samostatno nesamostatný?!

Na úvod. Nie, že by som nemala čo iné na práci, ako popíjať kávičku v poraďáckej kaviarni, ale nedalo mi.

Elenka(abel), ďakujem ti, že si ma inšpirovala k tejto téme. To, čo mi už dlhšiu dobu chodí po rozume a len keď už neviem vydržať, občas naznačujem, a myslím že vhodne, v príspevkoch, ty si nás zastúpila a povedala, na čo my sme zbierali odvahu.
Pridávam sa k tebe http://www.porada.sk/973369-post20.html , pretože to, čo sa tu vyskytuje v poslednom čase, začína byť, z môjho pohľadu, neúnosné.

Nie je mojim úmyslom rozduchávať vášne, veď nie je ani mojim zvykom prispievať do „rozdúchavajúcich“ tém.

Milí poraďáci, niektorí v profile definovaní ako samostatní účtovníci, samostatní mzdári, hlavní účtovníci, daňoví a účtovní poradcovia, ............ Samostatný účtovník, ......atd. okrem iného samostatne sleduje legislatívne zmeny a aplikuje ich do praxe.
Prepáčte, prosím, ale beriem to ako neúctu k ochotným poraďákom odpovedať na vaše otázky, keď z mnohých je zrejmé, že ste si nedali námahu prečítať príslušné ustanovenia zákona týkajúce sa daného problému a ste v očakávaní jeho vyriešenia bez pohnutia prsta.

Aby som to trochu odľahčila, asi najviac samostatných účtovníkov na počet príspevkov nájdete v http://www.porada.sk/t72338-p37-zaci...tml#post973608
Naposledy upravil Marína : 08.03.09 at 13:08
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

.... ja síce nezvládam toľko DP ....a mám pocit , že viac času venujem štúdiu zákonov ....a tiež odpoveďami na porade /lebo aj to je pre mňa forma štúdia/ ako samotnej "práci".

Tento kvartál to ale zvládam horšie, lebo zachraňujem jedno DPH, ktoré som obdržala dnes, nakoľko pôvodnej "uponáhlanej" účtovníčke "cvaklo" , vraj z množstva práce.
No po vzhliadnutí "bordelu", ktorý mi priniesli.....jej muselo "cvaknúť" z nejakej inej práce

...ešteže ja som "nesamostaný účtovník"
0 0
Dana7 Dana7

Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

"kancelárska sivá myš" ...viac
Muška Pozri príspevok
.... ja síce nezvládam toľko DP ....a mám pocit , že viac času venujem štúdiu zákonov ....a tiež odpoveďami na porade /lebo aj to je pre mňa forma štúdia/ ako samotnej "práci".

Tento kvartál to ale zvládam horšie, lebo zachraňujem jedno DPH, ktoré som obdržala dnes, nakoľko pôvodnej "uponáhlanej" účtovníčke "cvaklo" , vraj z množstva práce.
No po vzhliadnutí "bordelu", ktorý mi priniesli.....jej muselo "cvaknúť" z nejakej inej práce

...ešteže ja som "nesamostaný účtovník"
To je ešte super. Pretože ja niektoré doklady k DPH ešte vôbec nemám. A to ich ešte musím obvolávať, aby sa zobudili, že sa blíži DPH. A ozaj mi môžeš veriť, že robiť toľko práce nie je moje hobby, ale nevyhnutnosť, aby som prežila a dokázala splácať úvery. Inak by som s tým sekla už veeeeeeeeeľmi dávno a užívala si vnúčika.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Muška Pozri príspevok
...ešteže ja som "nesamostaný účtovník"
ešteže, ešteže...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Monika Kováčová Pozri príspevok
ešteže, ešteže...
Keby len nesamostatný, ale ešte aj najsamhlavnejší nesamostatný účtovník, kto to kedy videl. To sme sa teda dopracovali.
0 0
Dana7 Dana7

Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

"kancelárska sivá myš" ...viac
Johanka Pozri príspevok
Podčiarknuté mi príde ohromne vtipné .
Čo myslíš, tí ktorí odpovedajú a pýtajú sa raz za dva roky , že nepracujú a iba čítajú novely ?
Ja mám tiež výpadky, občas si aj 2+2 pre istotu spočítam na kalkulačke, ale nedovolila by som si vytrubovať do sveta, že som samostatný, hlavný a neviem aký účtovník a pýtať sa, či môžem dať živnostníkovi paušálnu daň a podobné , vyložené nezmysly.
Problém tejto komunity z pohľadu zákonov je jasný- dovolím si tvrdiť, že 90 % z tých , čo spracovávajú účtovníctvo a berú za to peniaze, nečítalo ani raz Postupy účtovania a Zákon o účtovníctve (a z nich polovica nevie, že také niečo existuje). Ale v téme Pošuškajte koľko pýtať sú ako doma. Kazia meno všetkým účtovníkom, ktorí svoju prácu berú vážne a keď dostanú na podnose odkaz na nejaký §§, tak sú ešte urazení .
Nie to si určite nemyslím, ja som už od začiatku roka stihla asi 4 - 5 školení a prečítala som si aj zopár zákonov. Viem, že existujú a dokonca ich aj študujem postupy účtovania a zákon o účtovníctve, tiež nie som zástancom toho, aby sa niekto pýtal, kedy je termín na podanie DPH? Ale na druhej strane z vlastnej skúsenosti viem pochopiť aj tých, ktorí napriek tomu, že sú sčítaní a aj poznajú zákony sa občas zamotajú a potom, len pre svoj vlastný kľud sa niečo opýtajú. Príde mi celkom rozumné dvakrát meraj, raz rež alebo viac hláv, viac rozumu.
0 0
Dana7 Dana7

Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

"kancelárska sivá myš" ...viac
cloe Pozri príspevok
Na to, že také množstvo firiem robíš popri zamestnaní, len toto.
Vedz, že sa to časom prejaví, či už na kvalite práce alebo na tvojom zdraví.
Na zdraví sa to prejavilo. Na kvalite práce, to musia posúdiť iní. Ale chvalabohu všetky kontroly zatiaľ boli bez väčších problémov.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Ja teda neviem, či by som dokázala robiť toľko firiem ako tu niektorí píšu. Ja som zamestnaná v jednej firme ako ekonómka, so mnou pracuje ešte účtovníčka. Je toho dosť a keď chceme mať všetko v poriadku dosť sa namakáme. Na Porade som našla istotu, že si môžem overiť či mám pravdu a sem tam aj poradiť.
Jedným slovom nezávidím Vám Dáša
0 0
Dana7 Dana7

Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

"kancelárska sivá myš" ...viac
truch Pozri príspevok
Ja teda neviem, či by som dokázala robiť toľko firiem ako tu niektorí píšu. Ja som zamestnaná v jednej firme ako ekonómka, so mnou pracuje ešte účtovníčka. Je toho dosť a keď chceme mať všetko v poriadku dosť sa namakáme. Na Porade som našla istotu, že si môžem overiť či mám pravdu a sem tam aj poradiť.
Jedným slovom nezávidím Vám Dáša
Je pravda, že nie je veľmi čo závidieť. Mám možno šťastie v tom, že pracujem v malej súkromnej firme,kde tých faktúr nie je za celý rok viac ako 100 a sme len 2 zamestnanci. Tak to môžem vlastne povedať, že v práci si skôr nájdem čas na študovanie zákonov a čítanie porady, ako doma, kde robím pre svojich klientov. Najväčší problém je v tom,že aj keď sa človek všemožne snaží mať všetko ok, tak ak majiteľ to má na háku, nepomôže si. Pred 10 minútami som volala majiteľovi, že mi chýbajú bankové výpisy za 2 mesiace a nejaké faktúry, ktoré musia ísť do DPH. Jeho odpoveď bola: "Vykašlite sa na to, tak ich tam nedáte a hotovo". Takže viem, že to vykašlite sa na to už dnes znamená dodatočne DPH, keď náhodou tie faktúry niekde o pol roka objaví. Doklady na DPH /aj to teda nekompletné / mi dnes ráno hodil do schránky, lebo vraj išiel okolo.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Dana7 Pozri príspevok
Nie to si určite nemyslím, ja som už od začiatku roka stihla asi 4 - 5 školení a prečítala som si aj zopár zákonov. Viem, že existujú a dokonca ich aj študujem postupy účtovania a zákon o účtovníctve, tiež nie som zástancom toho, aby sa niekto pýtal, kedy je termín na podanie DPH? Ale na druhej strane z vlastnej skúsenosti viem pochopiť aj tých, ktorí napriek tomu, že sú sčítaní a aj poznajú zákony sa občas zamotajú a potom, len pre svoj vlastný kľud sa niečo opýtajú. Príde mi celkom rozumné dvakrát meraj, raz rež alebo viac hláv, viac rozumu.
Toto je pravda. Takto sme sa zamotali už s nejakými triviálnosťami všetci a pýtame sa a druhí odpovedajú....to však už vieme posúdiť, kto sa "zamotal" a kto naozaj robí "účtovníka" a nemá prečítaný ani zákon ani Postupy atď.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

No, naisto sa nezamotal samostatne nesamostatný , keď jeho prvý príspevok znie (ako príklad): Koľko je nezd. časť na daňovníka? (bez prosím a ďakujem). Príde odpoveď. Druhý príspevok pátrajúceho znie: Ja som to vedel/a, len som sa chcel/a uistiť .
...........Tak silne pochybujem, že to naozaj vedel .
Dobrú noc.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ja sa priznávam... tiež sa mocem s novým zákonom o DPH... a azla, božská to trpezlivosť vysvetľuje a argumentuje... ale nejde mi to do hlavy... toť moje primitívne otázky... ale ako luxusná kozmetička podlahových krytín snáď môžem, nie?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Monika Kováčová Pozri príspevok
ja sa priznávam... tiež sa mocem s novým zákonom o DPH... a azla, božská to trpezlivosť vysvetľuje a argumentuje... ale nejde mi to do hlavy... toť moje primitívne otázky... ale ako luxusná kozmetička podlahových krytín snáď môžem, nie?
Svoj súhlas som nedala k tej luxusnej kozmetičke , ale ja akosi tiež nestíham tie nové formulácie
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Aj toto je dobré http://www.porada.sk/t129405-nestast...ml#post1269021
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
No tá tvoja odpoveď ju určite priklincovala k stoličke....
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ona tú tému aj založila . Mne sa veľmi páči, ako jej je divné, že nikto nebol na školení. Prečo nejde ona na školenie a nepodelí sa o zistené informácie ?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pridám aj ja do súdka:

http://www.porada.sk/1269062-post8.html

Dotazujúca je samostatná a aj hlavná.....
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Ja som aj samostatná aj hlavná a dokonca aj živnostník. Ale pri čítaní ma napadá jedna kacírska otázka. Bola by to veľká trúfalosť opýtať sa, či mi namiesto radenia tie účtovníctva nechcete rovno urobiť? A nemusíte po mne hádzať papuče, aj tak som už zalezená pod stolom
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Ak ponukneš za protihodnotu inú - ako vatikánsku menu, prečo nie ????

Všetci tu máme vyložené nohy na stole a iba čakáme do čoho pichneme.


(veď,ak by sme mali niečo súrnejšie na práci, tak sa predsa neponevierame na Porade.)
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
A máme ďalšieho účtovníka : http://www.porada.sk/t124217-opatovn...odnikania.html, príspevok č. 5 a 7.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať