Zavrieť

Porady

Účtovník samostatno nesamostatný?!

Na úvod. Nie, že by som nemala čo iné na práci, ako popíjať kávičku v poraďáckej kaviarni, ale nedalo mi.

Elenka(abel), ďakujem ti, že si ma inšpirovala k tejto téme. To, čo mi už dlhšiu dobu chodí po rozume a len keď už neviem vydržať, občas naznačujem, a myslím že vhodne, v príspevkoch, ty si nás zastúpila a povedala, na čo my sme zbierali odvahu.
Pridávam sa k tebe http://www.porada.sk/973369-post20.html , pretože to, čo sa tu vyskytuje v poslednom čase, začína byť, z môjho pohľadu, neúnosné.

Nie je mojim úmyslom rozduchávať vášne, veď nie je ani mojim zvykom prispievať do „rozdúchavajúcich“ tém.

Milí poraďáci, niektorí v profile definovaní ako samostatní účtovníci, samostatní mzdári, hlavní účtovníci, daňoví a účtovní poradcovia, ............ Samostatný účtovník, ......atd. okrem iného samostatne sleduje legislatívne zmeny a aplikuje ich do praxe.
Prepáčte, prosím, ale beriem to ako neúctu k ochotným poraďákom odpovedať na vaše otázky, keď z mnohých je zrejmé, že ste si nedali námahu prečítať príslušné ustanovenia zákona týkajúce sa daného problému a ste v očakávaní jeho vyriešenia bez pohnutia prsta.

Aby som to trochu odľahčila, asi najviac samostatných účtovníkov na počet príspevkov nájdete v http://www.porada.sk/t72338-p37-zaci...tml#post973608
Naposledy upravil Marína : 08.03.09 at 13:08
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Zoli,
Ti poviem, že dosť "odvážna" otázka na účtovníka, ktorý robí klienta platiteľa DPH.

Ja som teraz zachraňovala 4.Q. DPH po takomto "tiež účtovníkovi" a len námatkovo som zistila, že tam hrozí oprava DPH od začiatku.....a s "pekným" balíkom na doplatenie DPH.

No čo už....veď "kompetentní" rozhodli, že účtovníctvo môžeš robiť aj s dvomi ľudovými
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Monika Kováčová Pozri príspevok
U mňa je jednoznačne na prvom mieste táto otázka od "manager":
http://www.porada.sk/827909-post201.html

Je síce staršieho dáta, ale veselo na ten príspevok spomínam...

Monika ja mám strach, že zmodrá až ich to bude bolieť a tá modrá nebude zrovna z čučoriedok.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Melnick Pozri príspevok
Ja som taká šťastná....... a iba pár ľudí bude vedieť prečo.
Ostatným oznamujem, že som dopadla rovnako ako evina.
Tak ja som asi tiež už úplne mimo. Včera som účtovala odpisy v PU takmer 3 hodiny, skoro ma porazilo. Nakoniec som zistila, že stačí použiť vlastnú hlavu a nespoliehať sa na program, lebo naozaj osprostiem.
A k tým zálohám, ja mám s nimi podobný problém. Akurát som doteraz neprišla na to ako to v programe urobiť tak, že nebudem nad tým zakaždým sedieť hodiny.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Mne sa páčili tieto úvahy jednej poraďačky,týkajúce sa " bonzáckeho §"

Prosím, Vás to znamená, že ak predala FO-nepodnikateľ, sročke osobné auto, tak ho mám nahlásiť a on ztoho bude platiť nejakú daň? Prosím odpovedzte mi.

Neviem čí som to dobre pochopila ale ako fyzická osoba nepodnikajúca (súkromná osoba) tak mu nevyplýva platiť žiadna daň. Mám pravdu? už som stoho na nervy. Čím to človek viac číta, tým som stoho viac blbá. díky za odpoveď.

Ale s toho vyplýva, že to by museli všetci čo predajú auto niekomu inému - zaplatiť daň? Lebo v mojom prípade predal kamarát auto sročke v ktorej je konateľ. Mám pravdu? Inak si to neviem predstaviť.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

mňa za to vlani nový klient sprdol, že ako si to predstavujem, vypočítať mu takú nehoráznu daň, keď on platí alimenty. A nech láskavo ukážem, či som mu ich zahrnula do daňových výdavkov. Lebo on to platí a bude si to uplatňovať ako daňovo uznateľné výdavky a hotovo. Lebo jemu kamaráti hovorili, že im to tak účtovníčka robí, tak prečo ja nie som schopná takú jednoduchú vec urobiť...
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Marianna01 Pozri príspevok
mňa za to vlani nový klient sprdol, že ako si to predstavujem, vypočítať mu takú nehoráznu daň, keď on platí alimenty. A nech láskavo ukážem, či som mu ich zahrnula do daňových výdavkov. Lebo on to platí a bude si to uplatňovať ako daňovo uznateľné výdavky a hotovo. Lebo jemu kamaráti hovorili, že im to tak účtovníčka robí, tak prečo ja nie som schopná takú jednoduchú vec urobiť...
Marianka, tak mu to urob, ako chce... až potom bude oči očiť keď mu príde kontrola...ale neviem, či by si tým zbytočne nepokazila dobrú povesť... kašli naňho...

PS: no keď si už vážená pani doktorka ktorá si píše pred menom MUDr. dokáže dať do nákladov hygienické vložky, nohavičky...a kadejaké intímnosti... tak sa fakt už netreba ani čudovať, že aj alimenty si zahrnie niekto do nákladov.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Mila je a "samostatna", ale po vykriku "Ja to vobec nechapem!" v prispevku 9 mi nedalo, tak prikladam: http://www.porada.sk/t130129-uctovan...ch-faktur.html
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ja by som niektorých samostatno-nesamostatných zaradila do kategórie odvážno-trúfalých. Defče, defče, ty si ale troufalé.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Tweety Pozri príspevok
Ja by som niektorých samostatno-nesamostatných zaradila do kategórie odvážno-trúfalých. Defče, defče, ty si ale troufalé.
Tééééééééééda Majka,
Ty si kamoška , takto si ma.....
P.S.
idem pokračovať v "dupaní" kapusty
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Muška Pozri príspevok
Tééééééééééda Majka,
Ty si kamoška , takto si ma.....
P.S.
idem pokračovať v "dupaní" kapusty
Muši, terazky sa dupe kapusta?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tweety Pozri príspevok
Muši, terazky sa dupe kapusta?
Áno, aj a prosímpekne, myší kožíšek používal mozoček na premýšľanie
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Paula Pozri príspevok
Áno, aj a prosímpekne, myší kožíšek používal mozoček na premýšľanie
To áno, ale ja som nemala na mysli myší kožíšek, ale tie troufalé defčatá, a tá prúpovidka mi tak ako k nim pasuje.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Majka,
si musím opäť zmeniť profil????, čičo
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Muška Pozri príspevok
Majka,
si musím opäť zmeniť profil????, čičo
Radšej to čičo, to aspoň poteší.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Majka, už som si
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Muška Pozri príspevok
Majka, už som si
Sa prekonávaš Mušenka, podumem nad sebou

Je mi súdené zostať tým, čím som, nič som nevydumala.
Naposledy upravil Paula : 30.01.10 at 19:56 Dôvod: čo už
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Dnes mi priniesol doklady kamarátkin manžel, živnostník, JU, opustil účt. firmu - dôvod ma nezaujímal. Potešila som sa, že to má pekne poukladané, porobené všetky výstupy k 31.10., vyzeralo to super. Až kým som sa nepozrela bližšie na pokl. doklady a zistila som, že má v prevádzkovej réžii zaúčtované lyže, okuliare, termoprádlo a voňavku Hugo Boss. Keď mu zajtra zavolám, že mu to vyšmarím von z nákladov, možno opustí aj mňa.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

JarkaL Pozri príspevok
Dnes mi priniesol doklady kamarátkin manžel, živnostník, JU, opustil účt. firmu - dôvod ma nezaujímal. Potešila som sa, že to má pekne poukladané, porobené všetky výstupy k 31.10., vyzeralo to super. Až kým som sa nepozrela bližšie na pokl. doklady a zistila som, že má v prevádzkovej réžii zaúčtované lyže, okuliare, termoprádlo a voňavku Hugo Boss. Keď mu zajtra zavolám, že mu to vyšmarím von z nákladov, možno opustí aj mňa.
Ale aspoň bude voňať ...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tweety Pozri príspevok
Ja by som niektorých samostatno-nesamostatných zaradila do kategórie odvážno-trúfalých. Defče, defče, ty si ale troufalé.
Majka, trúfalosť je vždy priamo úmerná s neznalosťou ...
0 0
KlaudiaKK KlaudiaKK

KlaudiaKK je offline (nepripojený) KlaudiaKK

Som síce ešte "nový člen" ale úplne súhlasím s komentármi "starých" poraďákov. Ja sa riadim heslom - Ak zlyhá všetko - prečítaj si návod. Ak porada má návod - a keď niečo hľadám - napíšem do : Akú informáciu hľadáte - a nevypisujem hneď či si môžem dať do nákladov slávnostný obed s manželom . . . Pár krát som poradila, komentovala a väčšinou listujem takže za všetkých ktorých mama nenaučila poďakovať - klobúk dole za to, že si všetci tí ktorí poradia nájdu - hlavne teraz resp. do 31.3. čas vôbec prečítať, pochopiť (aj blbú otázku) a poradiť. Pevné nervy do konca marca a pekný deň.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať