Zavrieť

Porady

Účtovník samostatno nesamostatný?!

Na úvod. Nie, že by som nemala čo iné na práci, ako popíjať kávičku v poraďáckej kaviarni, ale nedalo mi.

Elenka(abel), ďakujem ti, že si ma inšpirovala k tejto téme. To, čo mi už dlhšiu dobu chodí po rozume a len keď už neviem vydržať, občas naznačujem, a myslím že vhodne, v príspevkoch, ty si nás zastúpila a povedala, na čo my sme zbierali odvahu.
Pridávam sa k tebe http://www.porada.sk/973369-post20.html , pretože to, čo sa tu vyskytuje v poslednom čase, začína byť, z môjho pohľadu, neúnosné.

Nie je mojim úmyslom rozduchávať vášne, veď nie je ani mojim zvykom prispievať do „rozdúchavajúcich“ tém.

Milí poraďáci, niektorí v profile definovaní ako samostatní účtovníci, samostatní mzdári, hlavní účtovníci, daňoví a účtovní poradcovia, ............ Samostatný účtovník, ......atd. okrem iného samostatne sleduje legislatívne zmeny a aplikuje ich do praxe.
Prepáčte, prosím, ale beriem to ako neúctu k ochotným poraďákom odpovedať na vaše otázky, keď z mnohých je zrejmé, že ste si nedali námahu prečítať príslušné ustanovenia zákona týkajúce sa daného problému a ste v očakávaní jeho vyriešenia bez pohnutia prsta.

Aby som to trochu odľahčila, asi najviac samostatných účtovníkov na počet príspevkov nájdete v http://www.porada.sk/t72338-p37-zaci...tml#post973608
Naposledy upravil Marína : 08.03.09 at 13:08
Usporiadat
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Katka2 Pozri príspevok
Ja tiež furt kukám, že či sa tu neobjavím ako výkvet nášho národa
Katka ja tiež ale dúfajme, že nie / aj keď u mňa robí veľký problém národnosť - 20 rokov som nevedela po slovensky a tie zákony keď prečítam mám čo robiť aby som to pochopila takto čítam niekoľkokrát dookola/ . Poradáci majte s nami trpezlivosť a ďakujeme Katka dúfam, že na stretku v Prešove budeš.
0 0
Katka2 Katka2

Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

budem sa snažiť prísť
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Paula Pozri príspevok
Pre šťastie:

Voľakde som čítala, že pre šťastie treba sloníkov 7 (no nie okopírovaných ...)


Naposledy upravil Rozalka : 03.02.10 at 21:15
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Rozalka Pozri príspevok
Voľakde som čítala, že pre šťastie treba sloníkov 7 (no nie okopírovaných ...)
Ja ich mám ale doma v kuchyni a je ich 7 - ale na porade
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
K Paulinmu ružovučkému som pridala ďalších 6.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Katka2 Pozri príspevok
Ja tiež furt kukám, že či sa tu neobjavím ako výkvet nášho národa

ja sem sem hlasim dobrovolne uz dopredu pre istotu, aby ma niekto nepredbehol
uz nebudem o chvilu len " nesamostatna" ale hadam aj nesvojpravna

nechystate sa prosim niekto v pondelok na DU 5 na tento metodicky den?

pROGRAm:

?INFORMáCIA K ZáKONU 471/2009 z. z., ktorým sa novelizuje zákon 222/2004 o dani z pridanej hodnoty s účinnosťou od 1. januára 2010

?informácia A prezentácIA elektronickej komunikácie daňových subjektov s daňovou správou sR PRI PODáVANí SÚHRNNÝCH VýKAZOV A žiadosti o vrátenie dane v inom členskom štáte od 1. januára 2010



Miesto konania: Daňové riaditeľstvo SR, pracovisko Bratislava, Ševčenkova 32,
851 00 Bratislava (veľká zasadačka)

čas konania: 08. februára 2010 - 9,00 hod.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Ja tiež furt kukám, že či sa tu neobjavím ako výkvet nášho národa
detto
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Vopred ďakujem za všetku radu,pomoc a mohla by som ešte ďalej menovať za čo všetko. Nehľadám informácie iba tu na Porade a takisto aj cez Google. Ale závidím tým, ktorý dokážu rýchlo reagovať na dotaz a ešte tam aj pricapia odvolávku na §. Asi nie sme všetci taký zručný aby sme vedeli hneď reagovať aj keď "po našom" vieme o čo ide. Tak sa na nás Pomalších a neistých nehnevajte. Ale máte pravdu, že je tu už milión tém a stačí len pozerať a hľadať.
PS: Baby, a kedy robíte keď ste stále na Porade? Lebo ja si musím povedať, že dnes nie lebo treba aj robiť.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ivenka Pozri príspevok
PS: Baby, a kedy robíte keď ste stále na Porade? Lebo ja si musím povedať, že dnes nie lebo treba aj robiť.
A prečo si myslíš, že my nerobíme? Veď z radenia na porade sa vyžiť nedá.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Veď práve to hovorím, že ste tak šikovné, že sedite na Porade, radíte a ešte pri tom aj pracujete - šikovníčky. Tak nam prosím raďte aj naďalej.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Ivenka Pozri príspevok
Vopred ďakujem za všetku radu,pomoc a mohla by som ešte ďalej menovať za čo všetko. Nehľadám informácie iba tu na Porade a takisto aj cez Google. Ale závidím tým, ktorý dokážu rýchlo reagovať na dotaz a ešte tam aj pricapia odvolávku na §. Asi nie sme všetci taký zručný aby sme vedeli hneď reagovať aj keď "po našom" vieme o čo ide. Tak sa na nás Pomalších a neistých nehnevajte. Ale máte pravdu, že je tu už milión tém a stačí len pozerať a hľadať.
PS: Baby, a kedy robíte keď ste stále na Porade? Lebo ja si musím povedať, že dnes nie lebo treba aj robiť.
Jáááj, moja, šikovnice šikovné stihnú všetko. Zmier sa s tým, že nie každý to dokáže. To sa nedá naučiť, s tým sa musí človek narodiť
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ivenka Pozri príspevok
Vopred ďakujem za všetku radu,pomoc a mohla by som ešte ďalej menovať za čo všetko. Nehľadám informácie iba tu na Porade a takisto aj cez Google. Ale závidím tým, ktorý dokážu rýchlo reagovať na dotaz a ešte tam aj pricapia odvolávku na §. Asi nie sme všetci taký zručný aby sme vedeli hneď reagovať aj keď "po našom" vieme o čo ide. Tak sa na nás Pomalších a neistých nehnevajte. Ale máte pravdu, že je tu už milión tém a stačí len pozerať a hľadať.
PS: Baby, a kedy robíte keď ste stále na Porade? Lebo ja si musím povedať, že dnes nie lebo treba aj robiť.
Lenže robiť vkuse 18 hod. denne sa nedá a preto poradu mám ako rzopýtlenie popri práci......
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

mysimis Pozri príspevok
Lenže robiť vkuse 18 hod. denne sa nedá a preto poradu mám ako rzopýtlenie popri práci......

A ešte aj....akonáhle pribudnú príspevky do témy (aj keď nie mnou založenej) , v ktorej sa ja potrebujem priučiť , hneď nakuknem. Priznávam, že mám Poradu otvorenú od rána do polnoci (chápem, že nie každý tak môže) , aby mi žiadna odborná informácia neušla. Aj tak občas ujde koťuha , takže zostávam na fleku tovaryšskom
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tak ja som už z toho , kto je (ne)samostatný?!
http://www.porada.sk/1284180-post17.html
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Tweety Pozri príspevok
A prečo si myslíš, že my nerobíme? Veď z radenia na porade sa vyžiť nedá.
evidentne si niekto predstavuje, že fungujeme štýlom - 27 dní na porade, veľká zábava, šampus, kaviár, želví polévka, potom 3 dni mákneme do polnoci, prašule zarobené a poďho na ďalšiu 27dňvoú zábavu, hurá!
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Marianna01 Pozri príspevok
evidentne si niekto predstavuje, že fungujeme štýlom - 27 dní na porade, veľká zábava, šampus, kaviár, želví polévka, potom 3 dni mákneme do polnoci, prašule zarobené a poďho na ďalšiu 27dňvoú zábavu, hurá!
a vari to tak nie je
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

http://www.porada.sk/t130959-pu-vykazy.html

Uff, pekný profil!
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

http://www.porada.sk/t131025-krateni...-pomooooc.html

Jáááj ako ja neznášam toto hundranie na bývalé mzdárky a bývalé účtovníčky. Obzvlášť v prípadoch, keď sám hundroš je (samostatne účtovnícky) z veci mimo .


0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
http://www.porada.sk/t131101-preplat...ok-2009-a.html
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
http://www.porada.sk/t131101-preplat...ok-2009-a.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať