Zavrieť

Porady

Účtovník samostatno nesamostatný?!

Na úvod. Nie, že by som nemala čo iné na práci, ako popíjať kávičku v poraďáckej kaviarni, ale nedalo mi.

Elenka(abel), ďakujem ti, že si ma inšpirovala k tejto téme. To, čo mi už dlhšiu dobu chodí po rozume a len keď už neviem vydržať, občas naznačujem, a myslím že vhodne, v príspevkoch, ty si nás zastúpila a povedala, na čo my sme zbierali odvahu.
Pridávam sa k tebe http://www.porada.sk/973369-post20.html , pretože to, čo sa tu vyskytuje v poslednom čase, začína byť, z môjho pohľadu, neúnosné.

Nie je mojim úmyslom rozduchávať vášne, veď nie je ani mojim zvykom prispievať do „rozdúchavajúcich“ tém.

Milí poraďáci, niektorí v profile definovaní ako samostatní účtovníci, samostatní mzdári, hlavní účtovníci, daňoví a účtovní poradcovia, ............ Samostatný účtovník, ......atd. okrem iného samostatne sleduje legislatívne zmeny a aplikuje ich do praxe.
Prepáčte, prosím, ale beriem to ako neúctu k ochotným poraďákom odpovedať na vaše otázky, keď z mnohých je zrejmé, že ste si nedali námahu prečítať príslušné ustanovenia zákona týkajúce sa daného problému a ste v očakávaní jeho vyriešenia bez pohnutia prsta.

Aby som to trochu odľahčila, asi najviac samostatných účtovníkov na počet príspevkov nájdete v http://www.porada.sk/t72338-p37-zaci...tml#post973608
Naposledy upravil Marína : 08.03.09 at 13:08
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Otázky samostatného účtovníka.


http://www.porada.sk/t131178-r-2009-a-r-2010-a.html
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ja som až teraz pochopila, že samostatný účtovník je vlastne ten, ktorý je sám a nemá nikoho, koho by sa spýtal. Stále som si mylne myslela, že samostatný je sám statný
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Otázky samostatného účtovníka.


http://www.porada.sk/t131178-r-2009-a-r-2010-a.html

Tu sa mi potvrdilo, čo som si dávnejšie myslela, že samostaný niektorí berú nie ako samostatne mysliaci, ale ako samostatne svojich klientov týrajúci . A ten vyškerenec zelený v úvodnom príspevku ....účtovníctvo je asi veľká sranda pre niekoho.
Naposledy upravil Paula : 09.02.10 at 12:37 Dôvod: preklep
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Nevládzem všetky príspevky otvárať, ale toto ma najviac rozosmialo. Alebo zarmútilo? Určite by som Baške odporučila účtovať výbery konateľa v s.r.o. na osobnú spotrebu 522/221. To by mali daniari pri kontrole radosť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Oli, ty si nikdy nerobila peňažný denník ručne a nehľadala chybu ?
0 0
Badko Badko

Badko je offline (nepripojený) Badko

Keď to takto sledujem, tak sa ma prejde aj chuť sa niečo spýtať.
Ja viem, že sa niekedy pýtajú / aj ja / na také hlúposti, že až rozum postojí, ale ako sa hovorí nik nie je dokonalý. Aj mne sa stáva keď som už unavená, že mi to prestane myslieť a začnem pochybovať či som to zaúčtovala správne.
A ešte k tomu PD - môže sa stať, že keď niekto nemá program a robí ručne tak môže mať chybu a ako naschváľ po sebe ju nenájde.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Nepamätam si ake možnosti boli pri registrácii do Porady, asi to boli predvolené. Myslím si, že väčšina, ktorá to tam napísala samostatný mala na mysli, že ich hodili ako rybu do vody do jednej sro, kde robia sekretárku, asistentku, učtovníčku, ekonomku - a tak vznikla ta funkcia. Osobne mi je veľmi smutno z Vášho prístupu. A tak ako písal Badko ani nemám odvahu sa ešte niečo opýtať sa alebo si ozrejmiť, potvrdiť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Badko, Ivenka - svoj profil si môžete skontrolovať cez moje nastavenia - môj profil.

Pokial sa neopýtate takúto blbosť, ktorú sa účia aj rýchloúčtovníčky na kurze Úradu práce


Prosím o radu, ak si podnikateľ vyberal peniaze z BÚ alebo z pokladne na osobnú spotrebu , mám to v rámci uzávierkových operácií ID zaúčtovať do peňažného denníka ako zdaniteľný príjem pre osobnú spotrebu? Veď počas roka musel z niečoho aj žiť? Poraďte.


určite Vás skúsenejšie účtovníčky nebudú ignorovať.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Badko, Ivenka - myslím, že Vás v škole učili, že sa číta zhora dole a zľava doprava . Takže nečítajte Poradu a jednotlivé témy od konca, ale prečítajte si , prosím, v akej časti Porady ste - Poraďácka kaviareň. V rámci tréningu vyhľadávania (ktoré tu mimochodom v tieto dni málokto používa, s otrepanou výhovorkou, že nemá čas ) si pohľadajte , za akým účelom bola kaviareň vytvorená .
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

veronikasad Pozri príspevok
Oli, ty si nikdy nerobila peňažný denník ručne a nehľadala chybu ?
V prvom príspevku píše, že je kaderníčka. Teraz má v profile účtovník. Keby mala v profile kaderníčku, ani by ma nenapadlo jej príspevok dať sem. Viedla som denník ručne, nie raz som hľadala chybu ako blbá, a vždy to bola to moja buď hlúposť, únava, alebo nepozornosť .
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

No vidím, že s Vami nepohnem. Idem si dať káááávu a zmeniť profil. Pretože keď tam budem mať učtovníčka tak si poviete, že je hlupa nech sa sama naučí. A keď si tam dám predavačka zeleniny, tak napíšete že si mam najsť učtovníčku. *Som Vás ale odhalila. A idem si dať ešte cigaretku.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ivenka Pozri príspevok
No vidím, že s Vami nepohnem. Idem si dať káááávu a zmeniť profil. Pretože keď tam budem mať učtovníčka tak si poviete, že je hlupa nech sa sama naučí. A keď si tam dám predavačka zeleniny, tak napíšete že si mam najsť učtovníčku. *Som Vás ale odhalila. A idem si dať ešte cigaretku.

Keď si to myslela ako žart, tak bohvie ako sa ti to nevydarilo.
Keď si to myslela vážne, tak mi je smutno, lebo si nepochopila podstatu tejto témy.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ale Zoltán nie som špičková účtovníčka ale myslím si že som učtovníčka. A niektoré príspevky sú ozaj vtipné ale beriem to tak, že nie všetci sme skončili ekonomickú školu a niečo v tom štáte musíme robiť aj keď je pravda, že prečo chce každý robiť učtovníctvo. Koniec koncom veď aj z Uradu prace / ja nieeee/ posielaju každeho na kurz učtovníctva. Ak by som povedala svoj názor tak mi napíšeš že som nechápava. Snažila som sa byť vtipná ale ....radšej odchádzam z Kaviarne.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ivenka Pozri príspevok
No vidím, že s Vami nepohnem. Idem si dať káááávu a zmeniť profil. Pretože keď tam budem mať učtovníčka tak si poviete, že je hlupa nech sa sama naučí. A keď si tam dám predavačka zeleniny, tak napíšete že si mam najsť učtovníčku. *Som Vás ale odhalila. A idem si dať ešte cigaretku.
To ja idem radšej žehliť igelitky a ich papierový obsah. Pozdravujem Moniku K. a teším sa, že sa raz odtrhneme z tých skrátených reťazí a pôjdeme na kávu .
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ivenka Pozri príspevok
Ale Zoltán nie som špičková účtovníčka ale myslím si že som učtovníčka. A niektoré príspevky sú ozaj vtipné ale beriem to tak, že nie všetci sme skončili ekonomickú školu a niečo v tom štáte musíme robiť aj keď je pravda, že prečo chce každý robiť učtovníctvo. Koniec koncom veď aj z Uradu prace / ja nieeee/ posielaju každeho na kurz učtovníctva. Ak by som povedala svoj názor tak mi napíšeš že som nechápava. Snažila som sa byť vtipná ale ....radšej odchádzam z Kaviarne.
Ani ja sa nepovažujem za špičkového účtovníka, ba skôr len za bežný priemer.

1. Ale aj priemerný účtovník - člen by si mal najprv hladať odpoveď na svoje "banálne" otázky, kým si založí X-krát preberanú otázku. Takto sa zahlcuje porada so zbytočnými témami.
2. Myslím si, že Marína si založila túto tému práve preto, lebo stav a hodnotenie profesie účtovníka sa dostal na dnešnú nízku úroveň práve preto, ako sama uvádzaš "prečo chce každý robiť účtovníctvo". Kým vedenie účtovníctva bola viazanou živnosťou aj hodnotenie a "prestíž" tohto povolania bola diametrálne niekde inde. A keď už inak neviem proti tomuto stavu "bojovať", tak aspoň takto.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Dav Pozri príspevok
.... Viedla som denník ručne, nie raz som hľadala chybu ako blbá, a vždy to bola to moja buď hlúposť, únava, alebo nepozornosť .
...ale odpoveď na zásadnú otázku z danej témy si predpokladám že vedela...
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Súhlasím, súhlasím, súhlasím. Až teraz si sa mi začal Zoltán páčiť. To čo si napísal to už malo zmysel, aspoň pre mňa.
PS: Kávu som dopila. Idem "googlovať".
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ivenka Pozri príspevok
Ale Zoltán nie som špičková účtovníčka ale myslím si že som učtovníčka. A niektoré príspevky sú ozaj vtipné ale beriem to tak, že nie všetci sme skončili ekonomickú školu a niečo v tom štáte musíme robiť aj keď je pravda, že prečo chce každý robiť učtovníctvo. Koniec koncom veď aj z Uradu prace / ja nieeee/ posielaju každeho na kurz učtovníctva. Ak by som povedala svoj názor tak mi napíšeš že som nechápava. Snažila som sa byť vtipná ale ....radšej odchádzam z Kaviarne.
Jednoducho ma vytáča, že kaderníčka môže byť účtovníčka, ale účtovníčka nemôže byť kaderníčka...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať