Zavrieť

Porady

Skoncenie pracovneho pomeru

Chcela by som sa spytat...mam so zamestnavatelom podpisanu zmluvu na dobu urcitu a rada by som po jej uplynuti vycestovala do zahranicia...zamestnavatel vsak pravdepodobne pocita s automatickym predlzenim zmluvy. Staci, ak napisem ziadost o rozviazanie prac. pomeru uplynutim platnosti zmluvy na dobu urcitu?
Usporiadat
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Tak to nemám, ale veď v ELDP sa nepíše výplata, len vymeriavací základ, či nie?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Aha, ano Olgica, mas pravdu, az teraz ked som to sla vypisovat som zistila, lebo nemam VZ za 09 mesiac ze? No tak idem najskor urobit jej tu vyplatu....dakujem za upozornenie
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

nikulik
Má na dobu určitu do 30.09.2005, a nema skušobnu dobu, ale dala by som to skončenie dohodou, neviete ci je tu na porade nejaky vzor-skonč.PP dohodou?
Tak to tam pôjdem dať dnes, minule som tiez bola s ELDP, poškrtala mi tam čo som mala zle a aj tak som musela prísť na druhý deň. Ďakujem Vám pekne, čo by som bez Vás robila...
Ked má na dobu urcitú, tak nie je o com rozmýslat, je to podla § 71 odst. 1 "Pracovný pomer uzatvorený na urcitú dobu sa skoncí uplynutím tejto doby."

Nemusís vypisovat ziadnu dohodu, len oznámis listom, ze k 30.9.2005 sa v súlade s pracvnou zluvou kncí pracovný pomer.

Basta.
0 0
forester forester

forester je offline (nepripojený) forester

Musí byť pri dohode o skončení pracovného pomeru uvedený dôvod, keď to zamestnanec nevyžaduje?
Má to nejaký vplyv na priznanie dávky v nezamestnanosti, resp. predčasného dôchodku?
Ďakujem za skorú odpoveď!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Na obe je odpoveď nie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať